Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Whistler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 11:28 am

MBgC

czw wrz 29, 2005 8:26 pm

Chciałbym przedstawić jeden z moich trzech ulubionych decków, a dokładniej o MBC(mono black control) a jeszcze bardziej dokładnie o MBC ze splashem G, lecz dokładniej powiem że każdy ma swoją wersje i to jest najfajniejsze w mbc dlatego uważam że wasze wypowiedzi będą tak różne że szok :razz:

Mana Base: 24 MBC z założenia powinien mieć dużo landów między 23 a 25, ja zawsze używam 24 i uważam że jest to optymalna ilość

12 Swamp: chyba nie musze tłumaczyć :razz:
4 Bloodstained Mire: fetch, likwiduje nieziemsko zadki screw
3 Cabal Coffers: landięki któremu mamu duuużo many
3 Overgrown Tomb: Dual GB, jedyne źródło zielonej many a przy tym swamp dzięki czemu dostajemy od niego plusy dla np Corrupta
2 Blinkmoth Well: To dzięki niej mamy jakieś szanse z chantem a przy tym likwiduje inne uporczywe artifacty

Creatures: 2 Niektórzy wolą grać bez krit, inni wolą w to miejsce smoki czy solemny, ja przedstawie ulubiony zestaw krit, zaraz po myszy którą niestety zabiera nam rotacja

2 Undead Gladiator: Fajny krit, cycling, możemy go wrócić na rękę, dziękki czemu nie bolą nas strasznie kątry czy removale

Draw: 4 Różni gracze preferują różny draw niektórzy wolą Sceletal Scrying inni arene(w tym ja) a jeszcze inni jeszcze cos innego

4 Phyrexian Arena: Dobry, stały draw.

Tutory: 4 Różni gracze proponują różne ilości ja stoje przy:
2 Diabolic Tutor: ot taki sobie milutki tutor
2 Tainted Pact: jak wyżej, choć niesamowicie różniący sie od poprzedniczki, ale cel ten sam

Dispurt: 8 Tu bywają różne kombinacje ja preferuje
4 Duress: pierwszoturowy dispurt troche psuje szyki :razz:
4 Distress: troche dokładniejszy duress :razz:
NIektórzy wolą jeszcze terapie lecz my nie możemy sobie pozwolić na pudło, a tu nie mamy celów pod flasha

Removal: 11
3 Pernicious Deed
3 Putrefy
2 Chainer's Edict
3 Multilate
Te karty nie wymagają komentarza

Other Win COndition: 4 Tego archetypu raczej sie nie rusza
2 Corrupt
2 Consume Spirit
Dążą do tego samego czyli kill i gain laif

Other Stuff: 5
2 Pantopic Mirror
1 Haunting Echoes
1 Night of Soul's Betreyal
1 Cranial Extraction

Co do sidea to powinny sie znaleźć igły, plagi, persecuty reszte kart i side napisze jutro(albo pojutrze) bo teraz nie mam czasu a skoro już tyle napisałem to nie chce aby ten czas poszedł na marne
Zapraszam do dyskusji :razz:
Ostatnio zmieniony ndz paź 30, 2005 7:39 pm przez Whistler, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

pt wrz 30, 2005 10:56 am

Wytlumacz mi jedna zagadkowa kwestie: w czym to jest lepsze od Rocka?
 
Awatar użytkownika
don_Metek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: wt wrz 23, 2003 8:44 am

pt wrz 30, 2005 1:14 pm

Macros pisze:
w czym to jest lepsze od Rocka?

Oszukuje na liczbie kart pisząc, że disruption: 6, w co się wlicza 4x Duress, 4x Distress (może 2x Duress, 2x Distress i nowo wydrukowane 2x Duress/Distress :D).

A tak na serio to na pewno nic nie zastępuje tej satysfakcji, kiedy wysysasz z oppa życie Consume Spiritem/Corruptem :D. Nie możesz powiedzieć, że to gorsze od powolnego pykania w oppa jakimś rockowym stworkiem (czymkolwiek by nie grano w rocku teraz :|).
 
Awatar użytkownika
Shrek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2557
Rejestracja: sob lis 29, 2003 3:34 pm

pt wrz 30, 2005 1:27 pm

Troszkę mi się to nie podoba, pewnie dlatego że grałem swego czxasu MONOB Control i wszelkie splashe raczej obecnie nie są zbyt dobre. Zielony kolor niby daje Puterfy i Deeda ale to chyba za mało. Brakuje tutaj kompletu Multilate - IMO najlepszego removalu, oraz więcej dociągu - chocby Night Whispersów czy Sceletal Sylvian
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

pt wrz 30, 2005 1:55 pm

Co to Sceletial Sylvian? Bo Gatherer nie wie. Ja sie domyslilem, ale jednak wypadaloby, zebys znal nazwy kart, o ktorych mowisz. Poza tym, porzuccie juz ten temat, blagam. MBC nie bylo, nie jest i nie bedzie dobre w extended. Sad, but true.
 
Awatar użytkownika
Whistler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 11:28 am

pt wrz 30, 2005 3:59 pm

Oczywiście mbc nigdy nie było topowym deckiem i raczej nigdy nie będzie ale za to super sie nim gra
Shrek--> domyślam sie że chodzi o sceletal scrying ale nie lubie go nigdy nie lubiłem i raczej nie polubie
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

sob paź 01, 2005 8:14 am

Ostatnio zacząłem grac MBgC(bo tak powinno byc a nie mgbc:P) i jestem narazie zadowolony z testow. Sam mono b jest zbyt słaby zeby sobie radzic wiec kazdy element splashu słuzy do tego aby go ulepszyc. Imho zielony kolor oferuje najlepszy splash. Pod uwage szedl tez biały, ale zielony mial najwiecej do zaoferowania.

Co do Mana Base:
Moj wyglada calkiem inaczej. Rowniez gram na 24 landach, ale granie na 3 coffersach to juz imho drobna przesada. Myśle ze 2 w zupelnosci wystarcza, biorac pod uwage, iz jeden consume spirit wystarcza.
Do tego 4x Overgromb tomby ktore sie swietnie sprawdzaja. I fetche 2x po swampa i 2x po foresta. Do tego 1 mainowy forest wystarcza.
Chociaz po coraz dłuzszym graniu mysle ze ujme 1x Swampa i 1x tomba w miejsce 2x Blinkmoth Welli.

Zgodze sie ze gladiator to swietny krit. Zapewnia nam rowniez stały filtr biblioteki, co jest czasem przydatne. Sprawdza sie nam rowniez dobrze z removalem jakim dysponujemy. (chociaz moj wyglada troszke inaczej).
Osobiscie gram na 2xkokoszach i jest dobrze. Czesto psuja krwi przeciwnikowi. Ale wezme sie chyba za testy 1x Kokusho i 1x Gladiator. Wartym brania pod uwage byłby tez solemn ale niestety brakuje na niego slothow.

Draw: Do tego mamy widze te same zdanie. Arena jest najlepszym drawem. Zapewnia stary draw, ktory jest niezbedny. Sceletal Scrying tego nie zapewnia.

Tutor: Gram na 2x tainted pact i 1x Diabolic Tutor. I jak narazie 1 tutor wytrzymuje w zupełnosci obciazenie. A pact:) do tego sie nie trzeba wypowiadac.

Discard: Całkiem podobny. Ale tylko te karty sa warte brania pod uwage. Therapia czesto moze byc spudlowana, a nie mamy czym poprawiac.

Removal: 2 pierniki imho wystarczaja. Do tego 3 putrefy (ktore u mnie zastepuja smothery dla ktorych nie mialem slothow). 3 Mutialte 2x Chainery i bloody:) sa przydatne zwlaszcza ze sa za B.

Tutaj mam 2x Corrupt i 1x Consume. Dlaczego? Mysle ze to zalatwia i tak gre.

Other Stuff:
Tu mam chyba najciekawiej.
Nocka mainowa jest naprawde grozna i wkurzajaca. Wiec ona jest bezdyskusyjna. Do tego extrakcja. Slyszalem pomysl z 2 mainowymi. Ale jednak przeciwko naporom to sie nei sprawdza.
Mam jeszcze 2 lusterka:) sprawdza sie swietnie. I zdziwil mnie brak go tutaj, szczerze mowiac. Lecz ostatnio zaczalem sie zastanawiac nad 1 lustrem ktore rowniez wystarczy. Chyba?
A do tego karta [mtg]Nostalgic dreams[/mtg]. wystarczy 1. A w połaczeniu z lustrem to jest broken, jak powiedzial master na k20.:)

Poczekam na side; Mysle imho ze powinno znalezc sie tam bosejiu.


ps. Wiem ze jestem nobbem i sie nie znam, ale chcialem wyrazic swoje zdanie.
 
Troll40
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 4:02 pm

sob paź 01, 2005 2:26 pm

i słusznie. Splash G oferuje coś czego jeszcze nikt tutaj o dziwo nie wymieł a imho jest bardz ważne - Naturalize! oraz Putrefy! MBC bardzo boli brak celowanego i solidnego hate'u na artefakty i enchantmenty, w zielonym pslashu to jest świetna rzecz :D
Wpadł mi do głowy pewien pomysł - może zagrać na kilku (nie komplecie ale 2-3 wishach zielonych? Bo coffers'a, boseiju, albo finishera zwishować miło, nie są to co prawda tak dobre wishe jak czerwone w tym decku ale imho ciekawie by było spróbować.
@Macros - nie podoba Ci się deck - nie wypowiadaj się, zamiast nabijać posty zniechęcające innych do wypowiedzi do której mają pełne prawo. :roll:
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

sob paź 01, 2005 2:45 pm

Eh troll przeciez putrify jest wymieniony. A side nie podalem:P wiec nie wystapil naturalize.:) A na wishe widzisz slothy?

Edit3: dzieki za wykazanie sie inteligenjca.
Ostatnio zmieniony sob paź 01, 2005 3:04 pm przez bombay, łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości