Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

Nie tylko Manitou

wt sie 10, 2004 2:21 pm

Magia w DL to nie tylko kanciarze, indiańscy szamani i cuda księży. Czy podczas swoich sesji wprowadzacie [lub spotkaliście się jako gracze] inne jej rodzaje? Voodoo, magia celtycka, azjatycka "magia przodków" itp.- czy spotkaliście się z ich opisami w jakiś dodatkach lub na stronach www? A może stworzyliście własne ich zasady? Byłbym wdzięczny za jak najpełniejsze odpowiedzi, z których inni użytkownicy forum mogliby czerpać inspiracje i konkretne pomysły:)
 
Ramel

ndz sie 22, 2004 4:25 pm

Voodoo - Bloody ol Muddy i Hexarcana
Magia Celtycka (prawie) - Faerie Doctor, strona Pinnacla jakis czas temu,
Azjatycka magia przodkow - no tego to akurat nie ma, jest Kung-Fu dla Oswieconych (Great Maze, Hexarcana) oraz kantowanie oparte na i-ching, strona bodajze Seybertha.

Inne rodzaje magi z podrecznikow
Aztecka magia krwii (odlam szamanow, wykorzystujacy wiare Aztekow) - dodatek South o` Border.
Religia Mestizo - to polaczenie wiary katolickiej z indiansko-azteckimi wierzeniami, spotykana w Meksyku i na poludniu Stanow. Dodatek - Lost Angels, mocno oparta na kulcie zmarlych...
Metal Magic - polaczenie szalonej technologi z kantami. Bardzo ciekawa, IMO - City of Gloom i Hexarcana.
Blood Magic - magia plynaca z dziedzictwa pewnej rodziny, Whateleyow - dodatek Black Circle.
Moglem o czyms zapomniec, dopiero wstalem... :P

Co do stron inetowych - dosc ciekawa jest ta - http://freespace.virgin.net/max.trebilc ... arcane.htm
 
Awatar użytkownika
laza
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: pn cze 28, 2004 7:27 pm

czw wrz 02, 2004 10:38 am

Zupelnie w oderwaniu od systemu, jesli chcialbys poczytac sobie o voodoo, charakterystyce spolecznosci, typowe rytualy, zachowania, proponuje ciekawe stronki:

www.swagga.com/voodoo.htm

www.religioustolerance.org/voodoo.htm

i jeszcze jedna z terminami voodoo, moze byc fajnym urozmaiceniem na sesji:

www.voodooshop.com/voodoo/glossary.html

Jesli zas chodzi o celtyckie wtrety, to moze:

www.arthsoc.drruss.net/Cauldron/celtic.html
 
Ramel

ndz wrz 12, 2004 10:01 pm

Aha, jak kogos interesuja inne magie (no dobra, jedna), to moge podeslac Faerie Doctor`a :)
 
Awatar użytkownika
Escalla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 01, 2005 12:54 pm

pn paź 03, 2005 7:36 pm

Jeśli chodzi o voodoo to polecam podrecznik "The Black Circle". Jest to ksiazka w całości poświecona temu rodzajowi magii. Osobiscie nie pozwalam graczom na granie bohaterami "magicznymi" pomijajac oczywiscie kanciarzy, swiatobliwych i wygrzebanców, gdyz moim zdaniem sa oni zbyt poteżni. Natomiast wszelkie takie materiały są wielce przydatne przy tworzeniu ambitnych przeciwników, czy innych NPCow.
 
Ramel

pn paź 03, 2005 7:40 pm

Escalla pisze:
Jeśli chodzi o voodoo to polecam podrecznik "The Black Circle". Jest to ksiazka w całości poświecona temu rodzajowi magii. Osobiscie nie pozwalam graczom na granie bohaterami "magicznymi" pomijajac oczywiscie kanciarzy, swiatobliwych i wygrzebanców, gdyz moim zdaniem sa oni zbyt poteżni. Natomiast wszelkie takie materiały są wielce przydatne przy tworzeniu ambitnych przeciwników, czy innych NPCow.


To ksiazka poswiecona czemus innemu, Voodoo tam jest na dokladke. Jezeli ktos chce zaczac, to lepiej od River of Blood albo Hexarcana (albo oba, ftgs).
 
Awatar użytkownika
Escalla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 01, 2005 12:54 pm

wt paź 04, 2005 8:02 am

To hexarcanie Voodoo jest na dokładke jest tam tylo kilka "mocy" natomiast The black circle jest całe poswiecone voodoo. Rownie dobrze mozesz powiedziec ze jak ktos chce zostac kanciarzem, swiatobliwym to powinnien zaczac od hexarcany.Bo przeciez jest tam mowa i o kantach i o mocach swiatobliwych. Tak wiec polecam The Black Circle, mi osobiscie sie ta ksiazka bardzo podobała.
 
Ramel

wt paź 04, 2005 10:29 am

Escalla pisze:
To hexarcanie Voodoo jest na dokładke jest tam tylo kilka "mocy" natomiast The black circle jest całe poswiecone voodoo. Rownie dobrze mozesz powiedziec ze jak ktos chce zostac kanciarzem, swiatobliwym to powinnien zaczac od hexarcany.Bo przeciez jest tam mowa i o kantach i o mocach swiatobliwych. Tak wiec polecam The Black Circle, mi osobiscie sie ta ksiazka bardzo podobała.


Jezeli nie wiesz, o czym mowisz, to siedz cicho. Proponuje wziac troche korepetycji angielskiego, bo najwyrazniej nie zrozumiales/las tego, co przeczytales/las w dodatkach.

Hexarcana to uaktualnienie miedzy innymi voodoo do revised edition. Ma nowe zasady i wszystkie czary przerobione na nowa mechanike. Cytuje:

You’ve got in your hands the single largest collection of magical options for
characters in your Deadlands campaign. If you’ve looked at the back of this work, you probably already had some idea of what you were getting yourself into before you even cracked the spine on this tome. But in case you don’t judge a book by its cover, let us assure you everything mentioned back there is in here.
That’s right—over 150 spells, hexes, favors, and more all in one place! We’ve included the arcane backgrounds from our popular boxed sets (The Great Maze, City o’ Gloom, and River o’ Blood), the martial artist, the metal mage, and the voodooist. All three of those sets are now out of print
and we want everyone to have a shot at playing those character types. Even if you’ve already got the original versions of those rules, odds are you’re going to find a good bit of new stuff on each of them. We’ve retooled the arcane background: enlightened rules (over-thetop kung fu fighting) to bring it more in line with the revised rulebooks, the
Weird West Player’s Guide and the Marshal’s Handbook. The voodooist is
also somewhat changed from her original incarnation as well.
However, even if these new backgrounds weren’t enough, you’ll find
an additional 80 or so totally new powers, spells, and options, as well as a
few new Aptitudes and other goodies as well.


Swiatobliwi czy kanciarze maja swoj rozdzial w Podreczniku Gracza, rzeczy z Hexarcany tylko rozszerzaja to, co znajduje sie w PG. A voodoo i Kung-Fu ma tam pelne zasady. Tak jak Black Circle posiada zasady Magii Krwii. Owszem, Black Circle poswieca czesc na Bayou Vermillion i voodoo - to jakies 12 stron i ze 3 nowe czary ( w w porownaniu do calosci zasad dzialania i kilkudziesieciu czarow z Hexarcany lub z River of Blood), Z tym ze czary w Black Circle to czary czarnej magii. NIE MA PRAWIE NIC NA TEMAT VOODOO DOSTEPNEGO DLA GRACZY! (Krzycze, bo chyba inaczej nie zrozumiesz). Jest za to magia dla Whateleyow i bardziej jest poswiecony Whateleyom niz Bayou...
Podaj mi prosze przyklad voodoo dla graczy (nie, nie czarnej magii czy magii krwii) z Black Circle? Chyba ze ty bierzesz Black Magic za voodoo... Jezeli tak, to nie mamy o czym rozmawiac, to tylko potwierdza to, co napisalem na poczatku.

Acha, jezeli nie wierzysz mi, to prosze - http://www.peginc.com/forum/viewtopic.php?p=98755#98755
 
Awatar użytkownika
Escalla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 01, 2005 12:54 pm

wt paź 04, 2005 10:53 pm

Wiesz jestes strasznie niegrzeczny ja do ciebie spokojnie a ty mi tu wymyslasz.Mam wszystkie ksiazki do dl'a. A angielski znam lepiej niz ci sie wydaje, zwłaszcza ze to moj jezyk ojczysty. Pozatym ja wcale nie twierdze ze w Black Circle voodoo jest dostepne dla graczy. A jesli ty jestes jednym z nich to sie zamknij i nie komentuj bo ja czytałam cala ta ksiazke i cala poswiecona jest magii a o tym przeciez rozmawiamy prawda?
 
Ramel

wt paź 04, 2005 11:36 pm

Escalla pisze:
Wiesz jestes strasznie niegrzeczny ja do ciebie spokojnie a ty mi tu wymyslasz.Mam wszystkie ksiazki do dl'a. A angielski znam lepiej niz ci sie wydaje, zwłaszcza ze to moj jezyk ojczysty. Pozatym ja wcale nie twierdze ze w Black Circle voodoo jest dostepne dla graczy. A jesli ty jestes jednym z nich to sie zamknij i nie komentuj bo ja czytałam cala ta ksiazke i cala poswiecona jest magii a o tym przeciez rozmawiamy prawda?


Jestem niegrzeczny, bo tak reaguje jak ktos sie upiera. Za to przepraszam.

Co do ksiazek - tez mam wszystko do DL. I pewnie nie tylko ja czy ty. Ale to nie jest post o tym fakcie.

A wracajac do rozmowy. Zacytuje twoj inny post:
Escalla pisze:
Jeśli chodzi o voodoo to polecam podrecznik "The Black Circle". Jest to ksiazka w całości poświecona temu rodzajowi magii.


Wyraznie widac, ze chodzi ci o voodoo. I to o voodoo rozmawiamy, nie o magii ogolnie. Jezeli angielski to twoj ojczysty jezyk, to przeczytaj, co napisali inni w linku przeze mnie podanym. A potem przeczytaj co ja napisalem i zobacz, ze jest tam wyraznie napisane, ze Black Circle jest o magii. Ale innej, a nie o voodoo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości