Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
SoHo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 12:47 pm

może jakieś mapy?....

śr paź 05, 2005 7:57 pm

Ja bardzo krótko. Chciałem sie zapytac graczu lub mistrzu gry jakich przedmiotów urzywaliście w celach pmocniczych. Ja na przykład używalem kilku map, które mistrz gry stworzył specjalnie na wymagania sesji, lub dzdarzały sieteż zagadki w formie listu.....

Proszę zwracaj uwagę na ortografię - mod. Yarghuzzz
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

czw paź 06, 2005 2:09 pm

Ja daje graczom mapy stworzone przeze mnie, jakieś listy, zalakowane koperty. Kiedyś, np. stworzyłem specjalnie taką kopertę zapieczętowaną, w środku był list do pewnej ważnej osoby, no i gracze mieli ją dostarczyć. W sumie stworzyłem ten rekwizyt tylko po to, aby sprawdzić czy graczy nie ogarnie chęć sprawdzenia ,co jest w kopercie. Chciałem nawet dać ten rekwizyt im do domu, aby jeszcze bardziej kusiło. Stworzyłem ją tak abym potem łatwo mógł sprawdzić czy była otwierana. Jeżeli by ją otworzyli to miało się coś stać (nie powiem co, bo nie pamiętam). Niestety nie udała się ta sztuczka. Mam uczciwych graczy :D Czasem wykonuje też szybkie szkice pomieszczeń w których w akurat przebywają gracze. Np. aby zobrazować dokładne położenie przeciwników.
 
Awatar użytkownika
SoHo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 12:47 pm

czw paź 06, 2005 8:56 pm

kurcze, czemu nikt nic nie pisze... tylko jedna osoba???!??!?!??
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

czw paź 06, 2005 9:53 pm

Ciesz się, że wogóle ktoś zechciał tobie odpisać :razz:
A tak do tematu, to fajnie jest też mieć jakieś przedmioty nie związane ze scenariuszem, ale takie co klimat tworzą, np. jakaś broń, pergaminy, świeczki etc.
 
Awatar użytkownika
Rivalir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: pt lut 13, 2004 10:32 pm

czw paź 06, 2005 10:40 pm

SoHo dajże nam czas :P nie wszyscy siedza przy kompie codziennie :wink:

Listy, mapy, kartki z dzienników standard - czyli wszystko co można zaserwować w formie pisemnej. Jak sie poczuwasz do odrobiny talentu zawsze można machnąć np. jakąś figurkę, wisior - amulet czy inny znaczący przedmiot na jaki mają się natknąć gracze (naiprościej z modeliny :P)

Ogólnie rzecz biorąc pytanie brzmi IMHO nie jakich przedmiotów używacie tylko jakich już nie? Gdzie leży granica? Głowa trupa jeszcze może być, czy to już wraz z konczynami atrakcje ino LARPowe? etc.
 
Awatar użytkownika
Kraggo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 12:50 pm

ndz paź 16, 2005 1:03 pm

Z tym bywało różnie - jeśli już miałem prowadzić sesję, to wszelkie mapy przygotowywałem jeszcze w domu :) Część pokazywałem graczom od razu (na przykład schemat wioski), a część dopiero po pewnych zdarzeniach :)
 
Awatar użytkownika
Gunnar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 6:42 pm

ndz lis 06, 2005 10:15 pm

Szkoda tylko że mapa Starego Świata w podstawce jest tak słabej jakości tzn mało co na niej widać myślę że gdyby była w większym formacie...
 
Awatar użytkownika
SoHo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 12:47 pm

ndz sty 08, 2006 8:41 am

Dla mnie ta mapa nie jest zła. Nasz MG pokazuje nam czesto choc mniej wiecej dokladnie omawiane szlaki. :)
Ostatnio zmieniony ndz kwie 30, 2006 10:06 am przez SoHo, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

ndz sty 08, 2006 12:23 pm

Hmmm

A ja mialem ostatnio przypadek w którym to BG dali mi mape :P

Seryjnie wkrecili sie w napadna wóz pewnego kupca.. chcieli zie zemscic i im bardzo na tym zalezalo wiec wykminili kiedy kupiec wyjezdza z miasta i wczesniej rozgladali sie po calym trakcie i narysowali n akartce mape zagajnika w lesie jakiegos takiego ciekawego zeby mozna bylo sporo przy nim kombinowac z zasadzka i pytaja mnie

"szykamy na trakcie mniej wiecej takiego zagajnika"

Az sie zdziwilem bo pierwszy raz dostalem mape do sesji przygotowana przsez samych BG :P
 
Awatar użytkownika
Gunnar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 6:42 pm

śr sty 11, 2006 8:00 pm

A jednak w Almanachu Mistrza Gry dali mapę która jest juz o wiele lepsza od tej z podstawki (szkoda tylkoże jest w odcieniach szarości) ale to już lepiej.
 
Awatar użytkownika
Ma$u
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: śr lut 15, 2006 9:20 am

śr lut 15, 2006 8:40 pm

Na www.rebel.pl jest tzw. "Zbiór map Antonio Piraisa". Jest tam bardzo dużo map. Można jednak znaleźć je w internecie, lub też stworzyć własną.
 
Kapitan Blood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2006 10:39 am

czw mar 16, 2006 4:24 pm

Ja ograniczam się tylko do mapki oraz czasem do szkicu sytuacyjnego w czasie walki , pozatym reszte odgrywa u nas wyobraznia i nie potrzebne nam są żadne świeczki czy inne "itemki" tworzace klimat bo ten rodzi sie u nas w głowie .
 
Awatar użytkownika
Nijel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pn mar 06, 2006 7:01 pm

czw mar 16, 2006 4:55 pm

Ostatnio wpadł mi pomysł poszukać jakiś naprawdę fajnych map do młotka podrukować je w dużej rozdzielczości i stworzyć piękny ogromny obraz z nich złożony taki na pół ściany.

Ja mam takie 2-3 mapki naprawdę ładne na kompie, może byście na maila powysyłali mi swoje naprawdę ciekawe mapki a potem bym dał namiar na FTP gdzie można by ściągnąć taką niezwykłą galerię stworzoną przez nas użytkowników.

Co myślicie o tym pomyśle?
 
Awatar użytkownika
kondiz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt gru 03, 2004 6:03 pm

czw mar 16, 2006 5:11 pm

Kapitanie Blood
IMO używanie dodatków na sesji jest miłe, chodź nie konieczne. Mają mały wpływ na sesje, ale jeśli jest to coś ważnego, coś wokół czego kręci sie cały scenariusz to warto przedstawić do graczą 'materialnie'.
Wiadomo, że każdy poradzi sobie bez tego, ale o wiele milej jest trzymać w rękach papier sprzed lat... (:P)
 
kemal
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 16, 2006 5:06 pm

czw mar 16, 2006 5:46 pm

Ja jak tylko mogę to staram się pokazywać graczom jakieś zrobine własnoręcznie pomoce, często jakieś stare listy czy mapy, nad którymi trochę się napracuję. Na sesjach często też szkicuje graczom plany sytułacyjne, jak wygląda dana karczma czy pomieszczenie by łatwo można było zrozumieć co dany gracz chce zrobić.
Szczerze lubię robić moim graczom różne pomoce, to ubarwia sesję i pomaga wyobraźni.
 
konio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 6:34 pm

wt kwie 18, 2006 9:46 am

ja urzywam też listów gończych(poprostu przybijam je do ściany. na środku świece oczywiście i jakieś wisiorki itp.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości