Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Wyrok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 11:46 am

The Marvel Universe

pt maja 21, 2004 9:43 pm

Grał ktoś w to coś ? :razz:
jeśli tak to prosze o podzielenie się wrażeniami, bo niedano dorwałem podręczik i niewiem czy marnowac czas na czytanie :wink:
 
Anonim_1

pt maja 21, 2004 10:03 pm

Z Twojej wypowiedzi wynika, że podręcznik "nabyłeś" na drodze downloadu, powiem więc jedynie tyle - jeśli jest tak w istocie gratuluję, jeśli będziesz w stanie przeczytać cały podręcznik w pdf i prowadzić/grać na jego podstawie. :papieros:

Co do samego uniwersum - jeśli kręcą Cię klimaty komiksowe, warto będzie spróbować. Sam prowadziłem jedynie DBZ, utrzymany w nieco innej konwencji, ale sprowadzało się do prostej fabuły i dużej liczby walk. Systemy o superherosach sprawdzają się doskonale jako przerywniki od innych gier, na dłuższą metę się nudzą.
 
Awatar użytkownika
Wyrok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 11:46 am

sob maja 22, 2004 11:58 am

o to czy przeczytam się nie martwię, już parę podręczników tak poszło :razz: , myślałem, ze może ktoś wie coś o mechanice, bo sam świat jest jak najbardziej jednosesjowy :wink:
 
Anonim_1

sob maja 22, 2004 12:17 pm

Mechanikę Marvel Universe znam jedynie z kilku pdf'ów promocyjnych, które kiedyś wygrzebałem gdzieś na sieci. Wyglądała niezbyt ciekawie, w każdym razie nie czułem "heroizmu". Możliwe jednak, że na sesjach sprawdza się znakomicie.

Jeśli MU nie przypadnie Ci do gustu, polecam GURPS Supers (oczywiście oryginalną wersję, którą da się zdobyć w Polsce :papieros: ). System co prawda przeciętny, ale oferuje niesamowitą liczbę zalet, wad i mocy. Na dodatek mechanika sprawdza się w praktyce. :-)
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

sob maja 22, 2004 12:51 pm

ZTCW wydano trzy systemy poświęcone temu wszechświatowi. Pierwszy, jeszcze w latach 80. z mechaniką opartą na k100, można ściągnąć z internetu i nikt nie robi zbytnio problemów (jest recenzja na Altarze). Jeśli jest w jakiś sposób nielegalny, mogę spokojnie oddać się w ręce policji.
Drugą edycję wydano w latach 90., była oparta na karcianej mechanice SAGA, wykorzystanej zresztą w kilku innych grach.
Najnowsza gra w tym świecie została wydana przez wydawnictwo Marvel, mechanika jest bezkostkowa i oparta o żetony. Podręcznik jest niewielki objętościowo(bez opisu świata, bo wymierzony jest w fanów) , a największą zaletą gry są właśnie proste zasady, jeśli jesteś początkujący i lubisz świat Marvela to gra dla ciebie.

Z innych systemów, to mogę polecić jeszcze darmowy TristatdX, i Brave New World Pinnacle'a, choć ten drugi znam raczej pobieżnie.
Ach - no i oczywiście jak na razie najlepszy system d20 jaki widziałem: Mutants and Masterminds.

Ja lubię wszechświat Marvela i ogólnie gry o superherosach. Planuję dłuższą kampanię na mechanice TristatdX, chyba w świecie Marvela.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości