Zrodzony z fantastyki

zamtuz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

[konfrontacja] Rozwija się czy upada?

śr sie 24, 2005 11:54 pm

Chce zaczac grac. Ma pytanie odnosnie tego systemu: Czy ten system sie utrzyma na naszym rynku? Chce wiedziec czy warto inwestowac jak za rok juz nikt nie bedzie gral. Podobno w wielkiej Łodzi jest tylko 10 aktywnych graczy. To bardzo malo.

Ten system sie rozwija czy upada?

Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec

czw sie 25, 2005 12:10 am

To zależy jak na to spojrzeć - na rynku od wielu lat jest gw ze swoimi zabawkami, prawie wszystkie sklepy hobbystyczne właśnie gw głównie promują.

Pamiętaj że rynek bitewniakowy jest dość wąski, bardzo powoli napływają nowi ludzie, a ci co napływają gromadzą się wokół sklepów.

Konfra jest systemem który dwa lata temu zaczął sie pojawiać na naszym rynku, biorąc pod uwagę że rynek jest dość zapełniony (bo oprócz produktów gw są i inne firmy) to razem z mythosem uważamy za całkiem niezłe osiągnięcie to że gdzie nie pojechać ludzie usłyszą nazwę konfrontacja i juz kojarzą o co chodzi.

Nie potrafię przewidzieć czy na stałe wpisze sie ona w polski rynek, a tym bardziej czy zacznie wypierać wfb i wh4k, ale uważam ze jak na system który wszedł w pełen rynek całkiem nieźle sobie poczyna ;)

zuber
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw sie 25, 2005 7:34 am

Pytanie też czy 10 to już dużo graczy czy mało? Ile osób gra w Łodzi w inne gry bitewne?

Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec

czw sie 25, 2005 8:57 am

Jak na standardy konfrotacyjne to nieźle :)

A co do tego ile wogóle jest bitewniakowców w Łodzi to trzeba poczekać aż sie np. bliz wypowie :)

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw sie 25, 2005 9:33 am

W lubelskiej Morii jest może z 10-20 osób, podobno pare gra w Syriuszu i kilku w rozproszeniu po różnych okolicach Lublina, nie udzielając się w klubach. Nie mniej jednak ciągle przybywają nowi, sytuacja mogła się więc zdezaktualizować (i to raczej na plus).

Byłoby zapewne więcej osób, gdyby Krzyś raczył sprowadzać figurki.

Raczej nie podejrzewam, żeby system upadał. Ciagle pojawiają się o nim informacje w sieci, organizowane są turnieje tak na konwentach, jak i niezależne imprezy, zabawa więc się kręci.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt wrz 16, 2005 12:04 pm

Jak dla mnie samo wejście w Konfrę jest trudne. Do tej pory nie jestem w stanie ani pojąć zasad ;) nie mówiąc już o kupnie figurek (po co brać coś, czego nie będę używał). Niestety, w moim wypadku zwyciężył Mordheim z racji na zasady podobne do battla, które znam nieźle.
Zatem zapytam się, czy są organizowane jakieś pokazy dla totalnie zielonych ludzi z których można byłoby się w miarę czegoś dowiedzieć?

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt wrz 16, 2005 10:30 pm

Tak, zdaje sie, ze Vladar vel berserk jest zakontraktowany przez mythosa do takich atrakcji. AFAIR u faberow, na forum wydawcy gry w polsce (ale to fajnie brzmi i nie lamie regulaminu :razz: ) jest przyklejony temat o pokazach.

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob wrz 17, 2005 8:38 am

A co do tego ile wogóle jest bitewniakowców w Łodzi to trzeba poczekać aż sie np. bliz wypowie :)

Ja juz sie wypowiedzialem w wątku Łódź w Offtopie :p

Bedzie tego właśnie około 10, ale to jest liczba ogólna. Bo jak przychodziłem (moze sie cos zmieniło bo nie grałem od poczatków lipca) to było nas moze z 6, reszta przychodziła od święta :p

A dokładnie nie ma co liczyc, moj kumpel np. ma Lwy i sie chyba boi do Oddziału przyjsc :p

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob wrz 17, 2005 12:04 pm

Tak ogolnie rzecz biorac konfra rozwija sie juz bez promocji ze strony mythosa. Zwyczajnie system wyrobil sobie marke. Na ile pojawiam sie na turniejach (a ostatnio coraz czesciej), to slysze utarta gadke: "graj albo w WFb, bo to klasyka i wszyscy w to graja, albo w konfre bo ma swietne figurki". Skoro battlowcy zauwazaja juz w/w system to sytuacja nie moze byc zla. Zapytajcie ich co mysla o np. Chronopii. :)

Co do zasad. Wejscie C3 z pewnoscia sprawe upraszcza. Jeden podrecznik, wiekszasc czarow i cudow zawarta wlasnie w nim. Poza tym jest sliczny i adekwatnie drogi ;).

Awatar użytkownika
Bliz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw paź 06, 2005 10:43 pm

Alchemique pisze:
Jak na standardy konfrotacyjne to nieźle :)

bliz sie niewypowie bo MR. Ale go ubiegł :)

ale tak jak powiedział Ale jest nas ok 10 nieliczac tych co sie pojawili raz kupili figurki i graja gdzies po katach na swoim podwórku

konfra unas sie cały czas rozwija pomimo ze mamy mała ilosc figurek w sklepie(co poniekad moze zmylic nowych graczy :wink: ) gramy zazwyczaj co sobote na zapleczu i jak ktos jest zainteresowany to zapraszam zawsze kogos znajdzie

Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt paź 07, 2005 6:41 pm

Według mnie Konfra upada, upada i upada jeszcze głębiej. Zauważyłem na początku wakacji zwiększone zainteresowanie nad systemem jednak wraz z ubiegiem tygodni zainteresowanie te umarło. Teraz możecie tylko do OPKa pisać.

PS. Kto to jest O - Pe - K? Obrońca Praw Konfry vel Kubik =))

Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt paź 07, 2005 9:08 pm

W Lublinie się rozwija. Jest tez pewnie z 10 graczy, ale ciagle rosnie ich ilosc. Jutro jest turniej nawet. Ja się przymierzam do gry, opracowuję rozpiskę...

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob paź 08, 2005 9:23 am

Dark Storm - wcale nie upada, w Łodzi się pięknie rozwija, mimo kilku zmian :P Trzeba na to umieć spojrzeć, zaczął się rok szkolny, mniej ale i więcej czasu na figurki. Konfrontacja nie jest bardzo wymagającym systemem, a dążenie do urozmaicenia rozpiski ostatnio jest bardzo częste, zawsze było :P

Trzeba nawracać, nawracać, nawracać... :D Np. moj kumpel grał gryfami, znaczy się - nie grał, rozegrał ze mną jedną grę, a potem malował i mu się nie udawało. To sprzedał... No pech to pech, ale jak się takich zmobilizuje to za jakis czas dorównamy Warhammerom :D

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob paź 08, 2005 11:51 am

Bum konfrontacyjny dawno wygasl. system egzystuje tak, jak inne zakorzenione juz w polskim swiatku systemy. Sa srodowiska, ludzie niegrajacy ogladaja np. turnieje i powoli przekonuja sie do systemu. Stagnacja na forum tez nie oznacza upadku, ludzie znaja juz swojej armie i wymiana opinii o kazdym bohaterze nie jest juz potrzebna.

To, czy system umiera moze pokazac tylko ilosc granych turniejow i gier towarzyskich.

Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec

sob paź 08, 2005 12:15 pm

I kupowanych dziennie figurek :)

Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt paź 21, 2005 8:02 pm

Aj, Ale, nie gadaj mi tu o rozwijaniu i o szkole (jedno z drugim mi się kojarzy =)) bo zaraz tutaj wygoszę patriotyczną gadkę o szkolnictwie, rozwoju i ogólnie o caym moim gimnazjum =) Aż ci szczęka opadnie jak dowiesz się o prawdziwym roku szkolnym =)

Nie wiem dokladnie, czego ten post się tyczy, ale nie poleci w kosmos ponieważ dodam kilka slów =))

Konfrontacja rozwijaa się, upadala, wstawala i znowu upadala. Ale te potknięcie teraz, na początku roku szkolnego, uważam za potknięcie przy którym zlamala rękę i nogę =) I jeszcze może chodzić, ale wiadomo, że to nie jest to samo co wcześniej. Tyle wam powiem. Niech żyje WFB!

I tak zakończyem tego niesamowicie optymistycznego posta =) Pozdrawiam OPKów w w Łodzi =)

Hej! Przecież to niedaleko Kubika =) Już wiadomo ile osób tam gra =)) No cóż, ja mieszkam pod Warszawą z czego jestem dumny, a tam zdecydowanie malutko osób gra w Konfrę i tyle.

PS. Podczas pisania tego postu, w kafejce w której siedzę, klawiatura nie akceptuje literki która jest pomiędzy l a m. owi - lowi. Już wiecie? =))[/list]

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob paź 22, 2005 9:34 am

Kubika na oczy nie widziałem, mimo że w Oddziale jestem co tydzien ;) Czyli wiadomo ile osob tam gra, o jedna mniej :P

DarkStormie, powiedz ty mi jak bardzo siedzisz w 'elitach Konfrontacyjnych', że możesz wygłaszac takie pochlebiające teorie? Bo ja siedze w nich od roku dosyć głęboko, i chyba jestem najlepszym dowodem na to że Konfrontacja nie upada - moja armia jest tak złożona że nie ma szansy abym nią wygrał, a ja ją nadal doskonale ;)

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob paź 22, 2005 9:51 am

My w Lublinie już do szczętu upadliśmy i to chyba co gorsza na głowę... Nielada dwa tygodnie temu był turiej, za chwile znów będzie turniej... Za 15 minut wychodzę do klubu z figurakmi podelektować się naszym upadkiem...

Jezu Chryste, skończcie ten temat, bo się głupi po mału robi.

Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob paź 22, 2005 3:45 pm

Zegarmistrzu, nie wydaje mi się. Dużo osób gra wbrew pozorom. Tyle, że niektórzy jeszcze przerwy wakacyjnej nie skończyli. Nawet dzisiaj nowy chłopaczek przyszedł i z Dąbim zremisował :P.

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob paź 22, 2005 3:50 pm

Przepraszam, mój błąd, nie dałem emotikonki...

Powyższy post był naturalnie ironią... Doskonale sobie zdaje sprawę, że nic nie upada (prócz może moich zdolności taktycznych - kolejne wspaniałe zwycięstwo... 400 do 0, szkoda, że dla Bolka nie dla mnie). Rozwój jest chyba podobny jak w zeszłym roku...

Ponoć na Falkonie ma być fajnie.

Swoją drogą - kto siedzi po drugiej stronie?

Awatar użytkownika
dead dwarf
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt maja 16, 2006 4:40 pm

To że konfrontacja nie umiera można potwierdzić tym, że na forum mythosa jest zarejestrowanych coraz więcej osób :razz: forum.mythos.pl

Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob cze 17, 2006 1:33 pm

A nie wiecie jak ma się Konforntacja w okolicach Katowic? Bo totalnie nie znam tutejszego środowiska i nie wiem czy i ile osób w to gra, a chciałbym w to wejść.

Awatar użytkownika
Olmar
Użytkownik
Użytkownik

ndz cze 18, 2006 6:33 pm

Mogę tylko zaprosić na forum Mythosa, tam jest spis graczy w poszczególnych miastach. A jeżeli graczy w danym mieście mało, zawsze warto coś zorganizować :)

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz cze 18, 2006 8:03 pm

Olmar pisze:
Mogę tylko zaprosić na forum Mythosa, tam jest spis graczy w poszczególnych miastach.

Jak już podajesz linka to postaraj się, żeby był on dokładny a nie wskazywał generalnie na forum.

coach
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt cze 27, 2006 7:42 pm

Jesli chcesz zobaczyc jak wyglada "na zywo" srodowisko okolokonfrontacyjne na Ślasku, zapraszam na lokalne forum, gdzie umawiamy sie na spotkania.
W Katowicach i okolicy

Awatar użytkownika
Rafi.K.
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lip 02, 2006 8:27 pm

A jesli z kolei mieszkasz w pobliżu granicy (Rybnik, Jastrzębie, Wodzisław) to zapraszamy na cotygodniowe łupanie w Konfrę. Szczegóły na priva, jeśli się przydadzą.

Awatar użytkownika
meriq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt gru 26, 2006 8:51 pm

Mam pytanie za 100 pkt chodzi mi mianowicie o figurki konfrontacjii jakis czas temu chociazby na replikatorze mozna bylo kupic multum figurek obecnie ich tam nie ma jak wpisuje wyszukaj sklepy albo figurki to wyniki sa marne orientujecie sie moze czy jest jakis sklep internetowy gdzie mozna te figurki zakupic?? Moze zabrzmi to głupio- ale konfrontacja od dawna mnie fascynowała, koledzy tłumaczyli mi zasady itd itp- i wszystko super- chciałam kupic figurki a tu BUM!!- nie ma! Pomóżcie!!!

Awatar użytkownika
Rafi.K.
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sty 10, 2007 7:37 am

Genralnie Allegro często dobrze służy.
Ze sklepów sieciowych to dobrze zaopatrzonym i godnym zaufania (wypróbowałem) jest www.fenris.com
polecam

Awatar użytkownika
meriq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr sty 10, 2007 7:21 pm

thx! teraz sobie poradze -a co do ogólnego tematu- nie uwazam żeby konfrontacja upadala jako taka- bo "tłucze" w to wielu moich znajomych i ich itak dalej i tak dalej ale co mozna zobaczyc chociazby po znikajacyh sklepach i figurkach na rynek wchodza inne figurki ktore ze wzgledu na filmy wchodzace do kin czy tez inne tego typu atrakcje sa popularniejsze od tego systemu i juz

Awatar użytkownika
Rafi.K.
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt sty 16, 2007 6:38 pm

Niestety te "znikające figurki" to często zasługa kolekcjonerów, którzy po prostu dla samych modeli kupują Konfrę (bez wątpienia jest tego warta). Często też zdarza się paradoksalna sytuacja: młodzi, którzy nie mają za bardzo kasy, aż palą się do gry - starsi, już w miarę ustawieni, nie mają czasu/ochoty na porządne granie. Ale tego rodzaju kłopoty dotyczą pewno wszystkich systemów bitewnych po trosze.

Cóż, jak na postawę Rackham'a i poważne trudności na naszej rodzimej scenie z dystrybutorem, na którym budowano popularność tego systemu - to i tak Konfrontacja trzyma się dobrze. I dobrze, bo to ciekawa i miodna gierka.
Pozdrawiam