Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik
Posty: 246
Rejestracja: śr maja 28, 2003 10:08 am

Yukki- ona

wt paź 18, 2005 2:58 am

Od dłuższego czasu męczy mnie pewna postać z folkloru Japonii- Yukki-ona, śnieżna kobieta spychająca nieostrożnych wędrowców w przepaści. Czasem pojawia się w białym kimonie, czasem naga. Często niesie dziecko i prosi o przytrzymanie go przez moment- ci którzy je wezmą nagle zaczynają zapadać się w śnieg. Zmęczył mnie komputer więc wydłubałem ołówki i wydumałem sobie Yukki-ona w wersji bardziej odpowiadającej Yama-uba- górskiej wiedźmie czy po prostu truchłu w całunie. Mam nadzieję że się spodoba

http://www.rkgalery.com/swowwoman.jpg

Przez noc doszła mi jeszcze jedna wersja

http://www.rkgalery.com/snowwoman1.jpg
Ostatnio zmieniony wt paź 18, 2005 1:45 pm przez Rado, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Hajdamaka

wt paź 18, 2005 2:17 pm

Jezeli interesuja Cie komentarze - mi sie nie podoba... jak dla mnie to ilustracja do Wampira czy jakiegos dark fantasy, a nie do mitologii japonskiej/rokuganskiej.

Jezeli jednak traktowac to jako rysunek to podoba mi sie ( ale jak pisalem - konwencja dark fantasy/nasze sredniowiecze )
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

wt paź 18, 2005 2:45 pm

Hej, jak dla mnie całkiem fajne ! "Realistyczne" i nieprzyjemne jednocześnie.
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

wt paź 18, 2005 4:54 pm

Drugi rysunek jest imho zdecydowanie lepszy - w większości legend Yukki-Ona opisywana jest jako pociagająca lub przynajmniej fascynująca. Tak w ramach ciekawostki - statystyki Yukki-ona można znaleźć na marginesie jednego z legendowych dodatków - nodajże GM's Survival Guide.
 
Yoshimo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 26, 2005 9:33 am

śr paź 26, 2005 9:38 am

Mityczna Pani Śniegu opisywana jako piękna i śliczna kobieta wędrująca zimą. Jedni opisywali ją jako dobrą kobiete, która pomaga i rzuca uroki na zbłąkanych samurajów czy też heiminów. Inne legendy mówią o niej jakoby zimą zbierała żniwo śmierci na tych, którzy zlekceważyli zimę inie oddali jej słusznego szacunku.
Pozdrawiam Yoshimo
 
Awatar użytkownika
pao
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 8:15 pm

śr paź 26, 2005 10:37 am

Mówi się też, ze wymierza ona sprawiedliwość pomagając szlachetnym a spychając w przepaści łotrów. Niejeden zakochał się w niej więc często jakwi się jako piekna kobieta. Stach przed nią jest bardziej pokierowany wyrzutami sumienia niż rzeczywiście jej osobą.
 
Yoshimo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 26, 2005 9:33 am

śr paź 26, 2005 1:16 pm

Sama legenda o Pani Śniegu może wzbudzać strach. Ja twierdze, że nawet w największym kłamstwie jest ziarenko prawdy...Ona musi być piękna;)
Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości