Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Venom master
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 917
Rejestracja: sob lis 20, 2004 3:21 pm

Crystal Blade//Afilado, Blade Of Pain

pn paź 31, 2005 12:03 pm

Crystal Blade :2:
Artifact —Equipment
Equiped creature gets +2/+1.
Whenever ~this~ becomes attached to a Human, you may flip it.
Equip :1:
----------------------------
Afilado, Blade Of Pain
Legendary Artifact —Equipment
Equiped creature gets +2/+1 and has ":1:: All creatures dealt damage by equiped creature this turn gets -1/-1."
Equip :2:
 
Awatar użytkownika
Cabal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 549
Rejestracja: pt maja 27, 2005 2:16 pm

pn paź 31, 2005 8:51 pm

Flipujący Equipment ? No tego jeszcze nie było, po flipnięciu dochodzi ciekawa abilitka, ładnie kosząca krity wroga. Koszty dobrze ustalone, jest wszystko ładnie wyważone i całkiem grywalne. Mam tylko pytanko, czy jak blade się flipnie to spada z krity która go dzierży czy nie?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pn paź 31, 2005 8:57 pm

Nie, zostaje na niej.
 
Awatar użytkownika
Rudy102
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 592
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 5:09 pm

pn paź 31, 2005 9:13 pm

Aha, czyli w każdym WW da się go flipnąć?! I jeszcze ta drugo abilitka zalatuje brokenem.
Dla mnie spox :razz:
 
Awatar użytkownika
Togashi Tensai
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 9:19 am

wt lis 01, 2005 8:28 am

Fajna rzecz. I abilitka fajna. Dla mnie bomba :D
 
Awatar użytkownika
Venom master
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 917
Rejestracja: sob lis 20, 2004 3:21 pm

wt lis 01, 2005 9:43 am

Rudy102 pisze:
Aha, czyli w każdym WW da się go flipnąć?!

Teraz już w 50% deckach jest jakiś Human.
Rudy102 pisze:
I jeszcze ta drugo abilitka zalatuje brokenem.

Czy ja wiem? Musiałby załatwić większą liczbę kritów, chyba, że chcesz kasować pojedyńcze krity.
 
Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1318
Rejestracja: sob paź 25, 2003 4:57 pm

wt lis 01, 2005 11:50 am

Rudy102 pisze:
I jeszcze ta drugo abilitka zalatuje brokenem.


brokenem? wytłumacz to
(najlepiej na parę akapitów bo jeden to zdecydowanie za mało żeby uargumentować stwierdzenie że "abilitka zalatuje brokenem")

Togashi Tensai pisze:
Fajna rzecz. I abilitka fajna. Dla mnie bomba


jeśli jedyne co potrafisz napisać to "fajne." to lepiej nic nie pisz, takie posty to spam
Ostatnio zmieniony wt lis 01, 2005 11:53 am przez ReCo, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

wt lis 01, 2005 11:52 am

Brokenem?!!?!??! Gorszy flanking za :1: to broken?!

Ja chyba zbyt krótko gram w tą grę, bo nie widzę tu żadnego brokenu...
 
Awatar użytkownika
Rudy102
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 592
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 5:09 pm

wt lis 01, 2005 12:36 pm

Ale flanking trigerrował tylko raz, a to ile razy chcesz ;/
 
Awatar użytkownika
Chupacabra_Joe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 603
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 7:51 pm

wt lis 01, 2005 1:16 pm

Karta ma siłę porównywalną z Umezawa's Jitte, co chyba nie pozostawia żadnych wątpliwości, co do jej grywalności. Jej abilitka jest dużo lepsza od flankinga, bo z takim Wojek Embermage, ta karta potrafi zdjąć pół stołu i zapewnić nam, zwycięstwo.
Ostatnio zmieniony wt lis 01, 2005 5:18 pm przez Chupacabra_Joe, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

wt lis 01, 2005 1:54 pm

Chupacabra_Joe pisze:
Karta ma siłę porównywalną z Umezawa's Jitte,

Ja chyba nie widzę tutaj żadnej zgodności... nie ma targetowanego removalu, nie ma dodawania żyć, nie ma takiego dopakowania itd.
 
Awatar użytkownika
Venom master
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 917
Rejestracja: sob lis 20, 2004 3:21 pm

wt lis 01, 2005 5:04 pm

Odnośnie tej karty itp.: Czy ma ktoś obramowanie do karty flip artefakt bez miejsca na p/t?
 
Awatar użytkownika
Chupacabra_Joe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 603
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 7:51 pm

wt lis 01, 2005 5:25 pm

Pieczar - Oba equipy są bardzo niszczycielskie. Nie chciałem mówić, że ta karta jest podobna do dzidy, tylko, że dysponuje podobnym potencjałem. Co prawda dzida działa dobrze właściwie pod każdą kritką, ale stworzony przez Venoma equip może również straszliwie kosić, jeżeli odpowiednio go użyjemy. (Np. z wymienionym wyżej embermage'm)
 
Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1318
Rejestracja: sob paź 25, 2003 4:57 pm

wt lis 01, 2005 6:08 pm

wiesz o czym w ogóle piszesz? nie sądze...

jitte jest bardzo silna (nawet za mocno) ponieważ działa dobrze z KAŻDYM stworkiem do ktorego ją podczepimy (wyjątki potwierdzają regułę);
istnieje ogromna różnica między targetowanym removalem a effectem typu "zniszcz kreaturę która brała udział w walce z equipowanym stworem"; jeżeli tej różnicy nie dostrzegasz to powinieneś zacząć grać "na poważnie"
zabawa przy użyciu strzelających kreatur nadaje się tylko do gry funowej - tak samo jak skądinąd bardzo fajne kombo horseshoe crab - hermetic study (które robi niemal to samo, a można strzelać jeszcze po playerach) albo nawet ten twój wojek i charisma; jest to fajne - daje dużo zabawy ale na pewno nie zamienia talii w niepokonanego decka
potencjał jitte polega również na tym że stajemy się niewrażliwi na burn, mamy zapas life'a na niespodziewane sytuacje, możemy ratować naszego stworka w walce, ubijać duże kreatury, ubijać playerów nawet małym vanilla 1/1

podsumowując - jitte = świetny removal (targetowany), niewrażliwość na burn playera, niewrażliwość na burn kreatury; duży wzrost p/t; nie zależy od stworka na którym będzie siedziała, daje card advantage, szybko zabija przeciwnika
ten artefakt = bardziej funowy niż turniejowy, bez strzelającego stworka jest niczym gorsza siekierka; jeżeli chodzi o potencjał to jest daaaaleko w tyle za dzidą;
porównywałbym go raczej z wymienioną siekierką (na niekorzyść niestety bo jest droższy, ale można tutaj przynajmniej już normalnie podyskutować)

a na koniec coś miłego :)
karta bardzo mi się podoba, ma fajny flavor, wszystkie jest "na miejscu", wyważona, no i bardzo oryginalna (podoba mi się pomysł flipowania :)) , jeżeli Shade robiłby sondę to mogłaby wziąć w niej udział , a przynajmniej stać się "kandydatem"
 
Awatar użytkownika
Chupacabra_Joe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 603
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 7:51 pm

wt lis 01, 2005 8:20 pm

Wiem o czym pisałem. Chodziło mi o to, że przy odpowiednim (fundeckowym, czemu nie) zastosowaniu tej karty można wykręcić kombo, które właściwie zapewnia nam zwycięstwo. Natomiast, co oczywiste, wszechstronnością Crystal Blade ustępuje jitte'owi o kilka długości. To, że karta ma spory potencjał, wcale nie znaczy, że musi nadawać się do grania w turniejowym decku. Przecież MTG to nie tylko turnieje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości