Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

wt lis 01, 2005 10:55 am

Emerald pisze:
WTF? Czy ktoś się spytał jakie powinny być w tym wypadku dowody, aby przekonać panów w mundurkach?


Trzeba by albo znaleźć u niego kartę, która jest jedynym egzemplarzem na świecie lub złapać na gorącym uczynku.
 
Awatar użytkownika
MRooWek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 27, 2003 4:47 pm

wt lis 01, 2005 12:38 pm

Ban w Bardzie ok, a ban u DCI ? pzdr
 
Gandi89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 02, 2005 9:32 pm

wt lis 01, 2005 8:24 pm

a co jezeli mam świadka który widział jak mu te karty wręczam ??
Czy teraz można go jakos zdjąć?
 
Awatar użytkownika
Garfi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: czw cze 28, 2001 8:50 am

wt lis 01, 2005 10:53 pm

jezeli by to byla jedna jedyna taka karta na miasto, ( nie wiem czy by to starczylo), a najlepiej na swiecie, i mialbys swiadkow ze ty byles jej wlascicielem to moze wtedy by sad uznal ze dopuscil sie kradziezy, czestotliwosc wystepowania normalnych kart jest zbyt duza zeby byl sposob na udowodnienie ze wszedl w jej posiadanie w nielegalny sposob, inaczej jak cchesz udowodnic ze ta karta jest twoja a nie jego wlasnoscia ?

moze czas na grupe uderzeniową? :razz:
 
Awatar użytkownika
KeFFir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw mar 20, 2003 11:33 am

śr lis 02, 2005 12:22 am

Policja nic nie zrobi. W tym kraju to wy musicie udowodnic mu ze jest winny a nie on wam ze jest niewinny.
Krotka pilka, trzeba zwolac grupe uderzeniowa i przeprowadzic zmasowany atak na Justysie.
 
Gandi89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 02, 2005 9:32 pm

śr lis 02, 2005 6:23 am

Ale czy wtedy nie może podać na Policje ,że go Napadli (znowu ;) )
Wtedy sytuacja się obróci.
Że to grupę udzerzeniową będą scigać a nie Justina
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr lis 02, 2005 7:03 am

KeFFir pisze:
Policja nic nie zrobi. W tym kraju to wy musicie udowodnic mu ze jest winny a nie on wam ze jest niewinny.

W kazdym innym cywilizowanym tez. Nie wiem czy chcialbym mieszkac w kraju, w ktorym zostane skazany bez dowodow, na podstawie donosu jakiegos idioty kiedy nie bede w stanie udowodnic, ze nie zgwalcilem i nie spalilem w piecu 3 letniej dziewczynki. Domniemanie niewinnosci nie jest takie zle, wiesz?
 
evil52
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 24, 2003 7:03 pm

ehh

śr lis 02, 2005 4:03 pm

Nic mądrzejszego ludzie jeszcze nie wymyślili niż domniemanie niewinności! Ale jeśli chodzi o złodzieji kart to mam tylko do powiedzenia to że przeciętny miastowy magicowiec nawet w minimalnym sposób nie broni sie przed tym żeby nie zostać okradziony. Widać to w szczególności na turniejach. Z mojego własnego doświadczenia pamiętam jak znalazłem w jakimś klaserze interesującą mnie karte i 15 min szukałem właściciele (który jadł pizze na korytarzu i zapomniał że ma karty) żeby zrobić trada a ktoś inny mógłby poprostu zabrać klaser! No nie wspominając o tym że na pre w Łodzi znalazłem cały zestaw któregoś z graczy (dostał poważny opie%^#@ od sędziego) i pełny foil Rock który bezpańsko leżał na parapecie (wszystko oczywiście wróciło do właścicieli :). Moim zdaniem złodzieji wśród magicowców będzie znacznie mniej jeśli nie pozwolimy im kraść naszych kart ale jak to zwykle bywa mądry Polak po szkodzie!
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr lis 02, 2005 4:09 pm

evil52 pisze:
Nic mądrzejszego ludzie jeszcze nie wymyślili niż domniemanie niewinności!

A krojony chleb?

W kwesti reszty posta to sie zgadzam, czasem ludzie malo kart pilnuja. Moze to miec jakis zwiazek z tym, ze Andrzej zainstalowal monitoring i dowod zbrodni bylby w komplecie z twarza zlodzieja.
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

śr lis 02, 2005 5:24 pm

A krojony chleb?

A piwo poniżej złotówki?

Ludzie nie pilnują kart, bo sobie ufają... nie dajmy się zwariować, złodziei wśród nas nie jest wielu. Właściwie, to jak nie ma w Bardzie Justina, wszyscy zostawiają klasery i talie byle gdzie - i nic nie ginie...
 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

śr lis 02, 2005 6:52 pm

Nielubiepieczarkathor pisze:
Właściwie, to jak nie ma w Bardzie Justina, wszyscy zostawiają klasery i talie byle gdzie - i nic nie ginie...


Przyznaję się, muchę raz zabiłem. Przepraszam.

Nielubiepieczarkathor pisze:
A piwo poniżej złotówki?


To przebije tylko piwo darmowe.
 
Jake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr paź 26, 2005 3:06 pm

śr lis 02, 2005 9:48 pm

nightspirit pisze:
Przyznaję się, muchę raz zabiłem. Przepraszam.


Ty morderco... Ty... Ty...

nightspirit pisze:
To przebije tylko piwo darmowe.


A dostajesz gdzieś takie? To mi też możesz przynieść :mrgreen:

Żeby nie było offtopa: Ciekawe, czy po tym wszystkim będzie miał odwage się jeszcze pokazać o okolocy barda... Chyba nie...
 
theMUSK
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 5:00 pm

śr lis 02, 2005 10:14 pm

Panowie, ja was podziwiam!
Jestem szczerze zaskoczony, że nie znalazł się jeden na tyle porywczy żeby mu od serca, tak szczerze i bez krempacji ryja obić na miejscu...
Mnie deck zginął w bardzie (na pre BoKa) i choć nie mam żadnej nawet poszlaki żeby połączyć ten fakt z Justynianem, to się ciesze że mnie tam nie było. Jeszcze mi pobicia brakuje w kartotece... :P

HOŁD!!! POKŁONY!!!


A skoro się powyżej taki dialog o rowach wywiązał to życze ludziom (?) z lepkimi rękami żeby ktoś często robił użytek z ich 'rowów'!!
 
Awatar użytkownika
breugnir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:12 pm

śr lis 02, 2005 11:31 pm

No coz... moze to chlopaka czegos nauczy i bedzie sie juz bal... Uwazajcie po prostu na niego jak sie gdzies pojawi i patrzcie mu na raczki... Tak btw, to keffir predzej beknie za to wstawione zdjecie niz justys za kradzieze... Taka publikacja tez nie jest zgodna z prawem :? sad but true...
 
Awatar użytkownika
KeFFir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw mar 20, 2003 11:33 am

czw lis 03, 2005 12:22 am

Cel uświęca środki
 
Awatar użytkownika
MarcoSS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz cze 19, 2005 2:42 pm

czw lis 03, 2005 3:43 pm

Brawo dla świetnie przeprowadzonej akcji. Dobrze się stało oby tak dalej. Wydaje mi się że można teraz powiązać pare innych kradzieży. Mam nadzieje że jeżeli nie prawnie to ręcznie dobierzecie mu się do du.. . Polecam opcje czarne maski + kije BB :P albo ktoś może się poświęcić i kiedyś przyjeb.. w niego furą na pasach :D albo pozostawie to waszej innwencji tworczej.

Druga sprawa: Co fakt to fakt ludzie nie pilnują swoich rzeczy. Np. Na Maratonie jedna talia lezała u nas na stoliku sędziowskim chyba 2 dni i nikt się po nią nie zgłosił. Podobna sytuacja na MP. Ludzie zamontujcie sobie jakieś łańcuchy do których poprzyczepiacie wszystkie albumy/deckboxy zeby nie bylo takich sytuacji.
 
Gandi89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sie 02, 2005 9:32 pm

czw lis 03, 2005 10:56 pm

Jaka akcja?

Czyżby coś było?
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw lis 03, 2005 11:05 pm

akcja kryptonim "rów"
 
Miszcz_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: czw lut 12, 2004 11:36 am

pt lis 04, 2005 5:19 pm

A może 'szparka'?
 
Miszcz_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: czw lut 12, 2004 11:36 am

pt lis 04, 2005 7:44 pm

breugnir pisze:
No coz... moze to chlopaka czegos nauczy i bedzie sie juz bal... Uwazajcie po prostu na niego jak sie gdzies pojawi i patrzcie mu na raczki... Tak btw, to keffir predzej beknie za to wstawione zdjecie niz justys za kradzieze... Taka publikacja tez nie jest zgodna z prawem :? sad but true...


A czy mógłbyś z łaski swojej, podać konkretne artykuły kodeksu karnego wedle których prokurator byłby władny postawić Hubertowi zarzuty?

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

pt lis 04, 2005 9:42 pm

Gratuluje. Takich bucow powinno sie dozywotnie zlikwidowac..
 
Awatar użytkownika
Wilgeforc
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 4:18 pm

śr lis 09, 2005 1:22 pm

Ja nie będę gratulował. Kiedyś już pisałem o tym w wątku o jakiejś innej kradzieży i od tamtej pory nie mogę zrozumieć nadal jak takie rzeczy mogą się dziać.

Bo są dwie możliwości - albo po prostu zawsze przy takim temacie zbiera się milion osób, które przypominają sobie historie ze świata własnej wyobraźni albo niezmiennie uważam, że tego rodzaju sprawy są żałosne. Człowiek, na którym od tak dawna ciążyło tyle podejrzeń powinien być wieki temu poddany całkowitemu ostracyzmowi w społeczeństwie graczy. Taka prawda, że to że niejaki Justin sobie funkcjonował świadczy wyłącznie o bardzo niskiej kulturze graczy z Katowic - ludzie na jakimkolwiek poziomie nie tolerowali by kolesia, który oszukuje w grze, czy jest kilkukrotnie podejrzany o kradzież. I tyle. A pewnie nawet teraz by się znaleźli i tacy, którzy sobie od niego kupią karty, jeśli sprzeda je tanio. Na miejscu osób okradzionych uważnie bym oglądał serwisy aukcyjne.

Akcja jak akcja, napisane ładnie, nie będę nawoływał do linczu na takim człowieku. Ale śmieszne jest pisanie, że wtedy sytuacja by się odwróciła, itd. Gdyby mnie ktoś okradł na wcale nie taką małą sumę - mówimy tu o 2 tys. złotych to dostawałby wpierdol tak długo aż dostałbym wszystko z powrotem. I wcale nie musiałbym ja brać w tym udziału ani nikt, kto gra w MTG, bardzo proste.

Boże, ale to dziecko musi mieć przejebane.
 
Awatar użytkownika
RagingGarth
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2172
Rejestracja: śr wrz 11, 2002 4:45 pm

sob lis 12, 2005 7:18 pm

Wilgeforc pisze:
Taka prawda, że to że niejaki Justin sobie funkcjonował świadczy wyłącznie o bardzo niskiej kulturze graczy z Katowic


Jak jesteś taki rozwinięty kulturowo, że bez żadnych dowodów chciałbyś ludzi gnębić, to się zapisz do PiSu i postaraj o ciepłą posadkę w Ministerstwie Sprawiedliwości.
 
GiZiO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 05, 2003 5:02 pm

sob gru 17, 2005 4:28 pm

to ten justynian co gral jak ja jeszcze troche interesowalem sie MTG ? to ta ciula z Wroclawia :O?
 
Awatar użytkownika
MBerger
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 5:42 pm

ndz kwie 09, 2006 11:15 pm

OMG... Znowu kradną. ehh...

Zapraszam do lodzi kolekcjonerow cudzych klaserow. :)
 
Frozen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:21 pm

pn paź 30, 2006 7:36 pm

Mnie niedosięgneło jego cwaniactwo, ale ja bym naprawde go przetrzepał jakby wyszedł z barda i zajumał jemu wszystkie karty, żeby zobaczył jak to jest. O ile by miał jakieś przy sobie
 
skarab3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:28 pm

ndz gru 10, 2006 1:31 pm

witam
przeczytalem ten watek i czegos nie rozumiem, czy on jest tak dobrym zlodziejem? czy wy tak malo pilnujecie swoje karty? bo ja coprawda dopiero zaczynam swoja przygode i mam 800 kart ale zaplacilem za nie 200zl z czego 700 za 100zl kupilem na allegro i wiem ze nie mam dobryc kart ze sa to w wiekszosci smieci ale poniewaz sa moje to ja bym je zawsze mial przy sobie plecak zawsze trzymam zawiniety za jedno ramie o noge gdy lezy na ziemi a portfel w kieszonce zamykanej na zamek wiec nie rozumiem jak ktos kto mial w klaserze karty warte iles tam tys. zł mógł go gdzieś położyć i olać? rozumiem że ma się jakieś zaufanie do ludzi no ale wybaczcie trzeba się liczyć zawsze z tym, że okazja czyni złodzieja! a tak na marginesie to czemu go nie wyniusł ktoś na pięściach? albo lepiej zaczaił się na niego, tak by świadków nie było, bo ja osobiście bym mu miske sklepał za zwykłego landa gdybym wiedział, że to on mi go zabrał.
 
Awatar użytkownika
Famir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 10:32 am

czw maja 31, 2007 6:25 pm

Popieram przedmówcę ^^ Gdyby mi ktoś zakosił moje karty i bym wiedział kto to zrobił to telefon i w 20 min miałbym za sobą 10 kolesi z rozporówkami. Potem bym poszedł do kolesia i delikatnie mu wyperswadował co i jak a jak by się rzucał i groził policją... jest tyle metod zadawania bólu bez zostawiania śladów na ciele i jeszcze tylu ludzi by na policji zeznało, że my "tylko z nim rozmawialiśmy"...

Poza tym dla mnie szczytem głupoty jest zostawianie na wierzchu bez opieki klastera z kartami wartego 2 tys zł o_o To już raczej wina poszkodowanego niż złodzieja bo jaki rozsądny człowiek sobie kładzie coś wartego taką kasę nie wiadomo gdzie? No, ale w końcu Polacy to zdolny naród ^^
 
Userkiller
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 12:03 pm

ndz lis 11, 2007 10:22 am

nie czytałem całego wątku z tym justinem, ale powinien ktoś mu oklupać porządnie pysk, a jakby dostał dostatecznie ładnie ten wpiernicz to by zrozumiał, że robił źle... i naliczyć mu hajs za wszystko co ma oddać x200%. Dostać jego adres pod pretekstem, że jak nie będzie przelewu to go odwiedzimy.
 
Kikis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 26, 2008 6:30 pm

sob sie 16, 2008 11:53 am

Hmmm..... tyle osób pisze że trzeba mu obić ryj to dlaczego nikt tego jeszcze (chyba) nie zrobił??
Oczywiście zgadzam się z przedmówcami, jak by mi ktoś ukradł karcioszki...... oj powiem tylko że by pożałował jak jeszcze wartości 2k zł.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości