Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

Konkurs!

wt paź 04, 2005 10:00 pm

I tak oto rozwiązany został pierwszy konkurs zorganizowany przez subsystem Monastyr.

Wszelkie informacje i teksty (które będą sukcesywnie publikowane na naszej witrynie) znajdziecie na www.monastyr.polter.pl

Ten temat powstał do dyskutowania na temat tego, co było złe w tym konkursie, a co dobre. Co uważacie o pracach, czego spodziewacie się nastepnym razem i ogólnie, co Wam w temacie tego konkursu przyjdzie do głowy.
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

ndz paź 09, 2005 10:23 pm

Ukazała się pierwsza z praca konkursowych - Virchy Marcina 'Ezechiel' Zaroda.
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

czw paź 20, 2005 6:49 pm

Hm, czy nikt, poza jurorami nie czytał prac konkursowych? Czy po prostu nie chce się Wam postować? Autorzy z pewnością chętnie usłyszeliby kilka słów konstruktywnej krytyki na temat swoich prac.
Moim prywatnym :razz: zdaniem wszystkie nadesłane prace były na wysokim poziomie. Nie wszystkie na jednakowym, ale nie było żadnej, która byłaby do kitu. Wygrała po prostu najlepsza.
Już niedługo zamieścimy kolejne prace konkursowe w naszym subsystemie.
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

czw paź 20, 2005 7:04 pm

Ukazała się druga z prac konkursowych - Kto dziś potrzebuje informacji o rodzie Bunderinów!? Błażeja 'Maliniaka' Malinowskiego.
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

czw paź 20, 2005 8:02 pm

Albert pisze:
Hm, czy nikt, poza jurorami nie czytał prac konkursowych?

Nie!
To może ja dorzucę swoje trzy grosze.
Tekst(y), który wygrał jest zdecydowanie dokładniejszy. Zawiera całą masę informacji, mnóstwo zachaczek dla graczy i mg. Bardzo dobrze opisuje pokazany region Dominium i jest ze wszech miar przemyślany. Niestety czyta się go w bólach :wink: . Odrobinka stylizacji, czy fabularyzacji na pewno by nie zaszkodziła.
Tekst Maliniaka jest świetny - napisany pięknym stylem, idealnie oddaje klimat Dorii - cudo :wink: . Czyta się go wspaniale, lekko i miło.

Generalnie - dwa bardzo dobre teksty. I jedno pytanie - ile prac zostanie opublikowanych?
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

pt paź 21, 2005 12:57 pm

Wizzzard pisze:
I jedno pytanie - ile prac zostanie opublikowanych?

Najprawdopodobnie wszystkie, a na pewno pierwsze trzy miejsca.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

pt paź 21, 2005 6:15 pm

Odrobinka stylizacji, czy fabularyzacji na pewno by nie zaszkodziła.


Miałem do wyboru: napisać tekst literacki, albo użytkowy. Albo mamy fakty, albo stylizację i monowy brak konkretów. "Odrobina stylizacji" rozdmuchałaby tekst do ponad 25 str i rozwodniła informację. Jeden podręcznik wystarczy. :-)

Virchy to taka laga wędrowna. Prosta, zgrzebna, użyteczna i niezniszczalna. Nie każdemu musi się podobać, ale będzie spełniała swoje zadanie. Nie czerpiesz natchnienia z kija, bo od tego masz pejzaż (podręcznik) i wrażenia (wyobraźnia).

Specjalnie dla miłośników IT wrzuciłem "Prowadzenie w Virchy", 1,5 strony o niczym. Podobno najlepsza część pracy :-).

BTW Czytaliście podtytuł? Stylizacja na suchy raport naukowy była celowa.
Nikt nie zauważył, że w scence nr 1 kłócę się z własną pracą

Niestety czyta się go w bólach


Co konkretnie sprawiło problem?

Nadmiar szczegółów (rozmiar buta wodza hanzy),
momentami egzotyczne słownictwo (hanza, watra, połonina),
skąpe stosowanie przymiotników
niejasna składnia

Z moim Virchy jest tak, że nie czyta się go z ekstazą,ale za to jest w nim sporo scenografii do przygód. Celem nie była inspiracja, ale użytkowość. Jeżeli również macie takie odczucia to tekst spełnił założenia.
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pn paź 31, 2005 9:06 pm

Przeprasza, że odpowiadam tak późno, ale nie zaglądałem do tego teamtu ostatnio.

Ezechiel pisze:
Co konkretnie sprawiło problem?

Hmmmm - trudno powiedzieć. Może to, że bardzo lubię styl pisania IT i już się do niego przyzwyczaiłem kiedy czytam o Manastyrze. Może to, że zawierał dużo informacji z dziedzin, o których nie mam bladego pojęcia. A może po prostu nie powinienem go czytać bezpośrednio po silnie fabularyzowanym tekście Maliniaka :wink: .
Nie mówię, broń boże, że tekst jest zły - jest bardzo dobry, tylko jego czytanie mnie zmęczyło. Może jakbyś zamieścił jako przerywniki kilka króciutkich wstawek "z krwi i kości" monastyrowych czytałoby mi się przyjemniej. A może po prostu jestem niewdzięczna i wybredna świnia, która lubi się przyczepić :razz:
 
Awatar użytkownika
Masssło
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 8:34 pm

pn lis 07, 2005 6:33 pm

Jedno (jedyno :D ) rzeczowe pytanko. Czy inne prace konkursowe zostaną jeszcze kiedyś opublikowane, bo mam niedosyt....
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

pn lis 07, 2005 6:39 pm

Masssło pisze:
Czy inne prace konkursowe zostaną jeszcze kiedyś opublikowane, bo mam niedosyt....

Oczywiście (choć nie dam głowy, czy wszystkie).
Mamy pewne... problemy w redakcji, ale już niedługo.

Im więcej osób będzie komentować teksty tym większa mobilizacja do ich wrzucania :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości