Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
poplavsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 4:33 pm

pn kwie 12, 2004 7:40 pm

Muzyka na sesję:

No to tak, Shannon- fajny szkocki (ale polski :) ) folk, muzyka z ID lub Baldura, LOTR też jest dobre... ale u mnie na sesjach muzyka gra w tle i raczej trudno żeby się "przejadła"...
 
Awatar użytkownika
Zaknafein
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:34 pm

wt kwie 13, 2004 6:41 pm

Ja preferuję kilka rodzajów muzy na sesje - oczywiście zależnie od sytuacji.

Walka - metal, death metal, black metal (Cradle of Filth, Dimmu Borgir itp.)

Zagadki i Intrygi - bywa różnie ale generalnie coś instrumentalnego (Rhapsody)

No i takie coś jak na podróż, góry, las - to trzeba wyszukać (Rhapsody może czasami pasować)
 
Awatar użytkownika
Mateusz Zaród
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: sob sty 03, 2004 10:38 pm

sob kwie 17, 2004 1:01 am

Ogólnie rzadko korzystam z metalu na sesji, ale czasem się przydaje (jeśli już to Therion). Osobiście jestem fanem muzyki instrumentalnej i symfonicznej. Najlepiej do sesji pasują soundtracki z filmów, szczególnie jeśli mamy możliwośc zrobienia skladanki. Na dobra lae po kolei. Z soundtracków :
The Last Of The Mohicans (Jones/Edelman) - zna chyba każdy. Bardzo uniwersalny, zaweira mnóstwo utwórów zarówno jako podklad, niektóre pasują na walkę czy na heroiczne sceny. Znakomicie nadaje się na sesję.
Bravehart (James Horner) - podobnie jak poprzednio, klimatyczny, zaweira zarowno kawalki opsowe, suspensowe jak i nadajace sie do walki.
First Knight (Jerry Goldsmith) - zawiera jeden z najlepszych utworów do walki jakie znam czyli Fight For Camelot . Poza tym soundtrack pasujący wlasciwie wszędzie. Silne, mocne brzmienie :).
Jeanne D'Arc (Eric Serra) - ścieżka bardziej mroczna, posiada ciężką nutę, zawiera piękne i podniosle utwory.
13th Warrior (Jerry Goldsmith) - niesamowicie podnosly świetny soundtrack pasujący do niejednej heroicznej sceny i sesji.
Conan The Barbarian (Basil Poleoduris) - chyba, każdy oglądal klasykę gatunku. Nic dodać nic ująć. Bardzo dobry soundtrack, zawierający przeróżne utwory do różnych klimatów, pasuje znakomicie.
Dracula (Wojciech Killar) - ciężka, mroczna muzyka, Zawira utowry zarówno melancholijne jak i heroiczne :). Pasuje do konwencji grozy/horror.
Gladiator (Hans Zimmer/Lisa Gerard) - to zna chyba każdy
Medievial Total War (gra PC) - pliki z muzyką dostępne w katalogu gry. Doskonale nadają się do bitew, również jako podklad na sesję.
Lord Of The Rings (Howard Shore) - zna chyba każdy
Poza soundtrackami polecam d osesji :
* Dead can Dance - mój ulubiony. Jeśli chcesz, aby twoja sesja nabrala magicznego, klimatycznego charakteru musisz poszukać plyt tego zespolu.
* Vangelis
* Penderecki Krzysztof - komponuje bardzo mroczną, wręcz kakofoniczną muzykę, która wyzwala uczucie niepokoju i strachu. Gorąco polecam do sesji grozy
* Angus Dei - muzyka chóralna, nastrojowa, okropnie klimatyczna :)

Na forum jest link do strony infrogames, z której można ściągnąc ścieżki dźwiękowe z BG1,BG2,Icewind Dlalem Planscepe Tornmetn i innych. Na forum Monastyru o ile pamiętam. Polecam również.
 
Awatar użytkownika
ISTAR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 07, 2004 3:34 am

pn kwie 19, 2004 2:18 pm

U mnie na sesji leci zawyczaj jakis metal, ale mam kilka perełek. Polecam płytę Mikea Oldfielda Voyager czy jakos tak i płytę nIghtwisch
Wischmaster. Coś wspaniałego, muza nie jest ostra i pozwala spokojnie się odprężyć graczom ale gdy dochodzi do walki puszczam summoning albo Rhapsody.
 
anarion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 20, 2004 7:13 pm

śr kwie 21, 2004 10:10 pm

ja polecam muzyke z LOTR i z BG, jeżeli wie się która ścieżka jak brzmi, to można stworzyć świetny nastrój...
 
Awatar użytkownika
Kozlov
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 09, 2004 9:39 pm

śr kwie 21, 2004 10:46 pm

No moim zdaniem Mateusz Zaród wymienił świetne pozycje, szczególnie ostatnimi czasy przypadła mi do gustu muzyka z The Last Of The Mohicans, dobra na sesje jak i do nauki. A ja jeszcze proponowalbym Enya, niektore kawalki z filmu Vidocq, no moze byc tez co nieco z Star Warsów.
 
Awatar użytkownika
Melax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 3:49 pm

czw kwie 22, 2004 2:41 pm

Do tego ja propnuje Enigme i Vangelisa. No i soudtracki z Diablo 2 (moze byc z dodatkiem LOD).
 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

Soundtracki?

czw kwie 29, 2004 9:51 pm

Ja tam zapuszczam cicho moja skałdanke jest tam braveheart, jakas tam muza z odgłosem padającego deszczu itp. Ale muza to to tam niewiele gralem raz podczas burzy, w póżnym wieczorem z kupmplami, zgaślismy światło zapaliśmy 3 świeczki postawiłem swoją katanę za 1200zł na stojaczku tak żeby odbijała światło, cihuteńka muzyczka, walenie piorónów, deszcz a oknem. to jest klimacior. Jak przywaliłem piescią w stół w momencie gdy ich zaatakowali to kumpel se stołka zleciał :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Mateusz Zaród
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: sob sty 03, 2004 10:38 pm

czw kwie 29, 2004 11:38 pm

A jakby katana byla za 100 zl i tez stala obok, to klimat juzby nie byl taki sam ;p??
Ja najlepiej wspominam Wladcow Zimy z muzyka i klimatem, tam to ja na glupiej burzy snieznej prawie zawalu dostalem. Nasz druzynowy sierzant musial sobie co jakis czas prezrwy w sesji robic, zeby psychicznie odpoczac :). Swietnie bylo.
Jesli chcecie klimatu grozy/parnoi - polecam Pendereckiego Krzysztofa - po prostu cudo.
 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

pt kwie 30, 2004 11:07 pm

moja pierwsz katana była za 60 zł ze stadionu na ta co mam terzas zbierałem kase duzo czasu, był by gorszy klimat bo tamta nie ma grawerki i nie błyska się... ale itak mam wiekszy sentyment do tej pierwszej :)
 
Awatar użytkownika
Thornis Kyrgee
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 414
Rejestracja: pn maja 10, 2004 8:08 pm

czw maja 27, 2004 5:01 pm

Może najlepiej jest dobrać różne kawałki stosowne do różnych aspektów przygody i zgrac sobie z tego płytkę audio. Wtedy wiesz sam, jakie kawałki (numery track-ów) do czego przypasować i tylko zmieniasz pilocikiem i już.
_____________________________________________________________
Nadaj mi wolę, przydaj mi broń
Oświetl mą drogę, przywróć mi wzrok
Bym mógł z honorem ku śmierci biec
I bym odnalazł przez życie mą drogę
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

czw maja 27, 2004 5:20 pm

Mi ostatni przypadła do gustu płyta zespołu Gregorian - trójka konkretnie. Jest tam kilka fajnych kawałków w sam raz na typowo celtyckie klimaty. Najlepiej jest, jak są to soundtracki. Są zrobione specjalnie do biernego słuchania. Świetnie wprowadzają w klimat. Wyobraźcie sobie horror bez tych basów. Dobre są formy chóralne i instrumentalne bez instrumentu głównego.
 
Awatar użytkownika
Silimarilion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 6:15 pm

czw maja 27, 2004 8:28 pm

Ja uzywam najrozniejszej muzyki. Od muzyki filmowej (braveheart i.t.d.) przez gry komputerowe (np. morrowind), metal i wiele innych.

I mam do was pytanie. Czy robicie tak ,ze cala plytka leci przez sesje ,a jak sie skonczy to na cos ja zmieniacie czy macie przydzielone tracki do poszczegolnych scen (np. podczas walki wkolko leci track 4) ?

Troche offtopic

black metal (Cradle of Filth, Dimmu Borgir itp.)


Hmm nie CoF blackiem bym nie nazwal (dimmu jeszcze jeszcze). Jak chcesz prawdziwego blacku to poszukaj Mayhem badz Darkthrone.
A taka muzyka nadaje sie tylko na sesje o wyjatkowo ciezkim klimacie (bardziej pasuje do Warhammera niz do DnD ,chyba ,ze Ravenloft).
 
Awatar użytkownika
Mosad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 18, 2003 11:42 am

pt maja 28, 2004 12:15 pm

Polecam muzę z Baldur's Gate 2 lub Diablo II dla fajnego mrocznego klimatu.
 
Awatar użytkownika
Vister
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:06 pm

wt paź 19, 2004 11:41 pm

A ja jako muzyczkę do sesji polecam Finale(cała)New World Symphony Dvoraka jest naprawde :spoko: i każdy nastrój można wzbudzić dzięki rej muzyczce!
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

śr paź 20, 2004 8:32 am

Grupa Midnight Syndicate skomponowała oficjalną ścieżkę dźwiękową do DnD. Próbki można znaleźć na ich stronie - www.midnightsyndicate.com
Tylko nie puszczajcie tego w całości, album jest zrobiony tak, że każdy utwór ilustruje inną scenę. :)

Jak ktoś prowadzi sesje mroczne ocierające się o horror to polecam też ich inne płyty. Zwłaszcza "Born of the Night" wymiata :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
sinio pierwszy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 1:27 pm

śr paź 20, 2004 10:23 pm

ja polecam ostatnią apocalyptikę, tworzy świetny klimacik. są ścieżki odpowiednie dla każdej sceny, ale wole jaki leci w całości. Dobre produkcje ma też oldfield. Czasem lubie pograć z takimi cukierkowymi zespołami metalowymi, jak grave digger, czy hammer fall. świetny klimat do gry. i jeszcze texty pasują do przygód.
 
SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: pn paź 11, 2004 2:57 pm

śr paź 20, 2004 10:33 pm

My tam jak ziomale z podwóreczka przez Legiunie za..... na sesje i Hip Hopa sie slucha no nie obejmujecie tego ziomki? 8)
A tak na serio to radze jakis Soundtrack (ja mam z diablo no i luzik ziomale 8) ) albo jakis... nie wiem... Metalice czy cos w tym rodzaju
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

czw paź 21, 2004 3:19 pm

Tez HammerFalla czasem sluahcamy, ale to naprawde rzadko. Kiedy sesja to luz, jest calkowicie improwizowana, na przerwe. Do takich momentowa jest dobra ulubiona muza. Moze co najwyzej do jakichs wznioslych momentowa puscilbym "warrior pride" Rhapsody. Duzo tekstu, chór, instrumenty, ale jak to moze wzniosla chwile podbudowac.
Jak ja prowadze, to leca same instrumentalne formy. Apocalyptica, soundtrack z Diablo i Arcanum, soundtrack z Evil Islands (swietne do budowania atmosfery tajemniczosci i szybkiej akcji), niektore kawalki z LOTR-a, chyba jedna piosenka z plyty "The Mass Ery", "Nothing else matters" w wykonaiu Gregorian i "Brigde over troubled water" tegoz zespolu, do nudniejszych momentow, kiedy trzeba graczy zanudzic.
I wciaz uwazam, ze mam zbyt uboga plytoteke na sesje. Tego jest ledwie jedna plytka.
 
Awatar użytkownika
sinio pierwszy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 1:27 pm

czw paź 21, 2004 9:36 pm

a, to troszkę nie na temat (ale cały ten temat muzyki dotyczy raczej RPG, jako gatunku, niż konkretnie dedeków...)

jak byście grali w coś bardziej "przyszlościowego" (neuroshima, cyberpunk, czy fallout) to ja proponuje Prodigy, Krawtwerka, Type o Negative
 
Hokan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 26, 2004 10:04 am

wt paź 26, 2004 10:08 am

Tak ostatnio myślałem jak muzyka może się przydać. I już wiem żaden z was nie wpad na pomysł żeby to była muzyka z gry DISPEL. Świetny RPG polecam.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

wt paź 26, 2004 2:59 pm

Kontynuujac temat gier. Mialiscie moze kiedys Evil Islands? Stary, fajny cRPeG. Wzialem stamtad muze, nadaje sie wlasciwie do wszystkieog, jest szybka akcja, tajemnicze sciezki z jaskin, "prymitywna" muzyka wioski z epoki kamienia, nieco miejska z wiekszego i bardziej zaawandowanego technologicznie miasta. Miodzio, poleca wszystki, sciezki z tej gry stanowia wiekszosc utworow z mojej plytki.
 
DakKon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 8:20 pm

wt paź 26, 2004 7:23 pm

Okej, gralem w ta gre choc jej nie mam, a skad mzona miec soundtrack z Evil Island. A i rzeczywiscie muza ejst tam zarabista. :]
 
Awatar użytkownika
m@ndrus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 13, 2004 10:18 pm

wt paź 26, 2004 10:36 pm

Ja polaecam muzyczke z Morrowind, tam jest klimacik.
 
Theor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 27, 2004 7:24 pm

śr paź 27, 2004 7:39 pm

Nie wiem, może ktoś to już pisał, nie czytałem wszystkiego, ale polecam soundtrack z Pasji. Poza tym do tragiczniejszych momentów polecam soundtrack z Village (Osada). Muza monotonna, ale klimacik swój ma... Nie ma co. Znacie jakieś fajne soundtracki poza LOTR'em?
 
Awatar użytkownika
Survifor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: czw cze 24, 2004 8:28 pm

śr paź 27, 2004 8:10 pm

Racja Morrowind i jego muzyka jest cool, ale ja osobiście nie używam muzyki na sesjach bo zwiększyło by to jeszcze tylko szum- Którzy wywołują gracze.
 
Awatar użytkownika
Silimarilion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 6:15 pm

śr paź 27, 2004 9:34 pm

To spróbuj ich uspokoić Survifor . Bo odpowiednio dobrana muzyka daje naprawde swietny efekt.

A tak pozatym polecam też odgłosy wiatru deszczu i.t.d. ,a także muzyke z komputerowej wersji Wampira . Szata audio-vizualna (szczególnie audio) powala.
 
Hokan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 26, 2004 10:04 am

czw paź 28, 2004 11:33 am

Ja też grałem w Evil Islads i ta muzyka jest bradzo fajna. Też ją polecam , jeżeli jej nie macie to musicie się jak najszybciej w nią zaopatrzyć.
Hokan
 
DakKon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 8:20 pm

czw paź 28, 2004 8:19 pm

Rozumiem, ze muza jest tylko na plytce z gra??
 
Awatar użytkownika
Wados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 22, 2004 11:15 pm

wt lis 02, 2004 3:05 pm

Mój mistrz nie puszcza żadnych piosenek chociaż mógł by puszczać soundtrack do Baldurs gate II Shadows of Amn :P
Lubimy też Cradle of Filth ale to nie paóje wogule do RPG :gilotyna:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość