Zrodzony z fantastyki

 
SOLTYS MASTER
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pn paź 10, 2005 12:08 pm

Burning Illusion

śr lis 09, 2005 2:17 pm

Witam stałych bywalców, korzystajac z chwili relaksu postanowiłem przyłączyć się do zabawy w tworzenie kart. Oto moja propozycja:

Nazwa: Burning Illusion
Mana: :1: :r: :u:
Ratirity: Rare
Creature - Illusion
P/T: 3/1
Wording: Burning Illusion is unblocable as long as you control an island and has haste as long as you control a mountain. Whenever another illusion creature card comes into play Burning Illusion gets +2/0 or you may draw a card.

Ilustracja: Bliżej nieokreślony kształt jakby w połowie zrobioniy z ognia a w połowie z powietrza przenikających się wzajemnie.

Flavor: Fury and transitory in one unnatural form.
 
Awatar użytkownika
=SPEC=
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:33 pm

śr lis 09, 2005 3:24 pm

IMO za mocne - nie dość, że mamy nieblokowalnego krita 3/1 z haste'em (w guildpact na pewno będzie :R::U: dual land), to jeszcze naporowiec/draw engine w decku na iluzjach (które mają to do siebie, że często wracają się na rękę) za :1::R::U: :razz:
 
Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1318
Rejestracja: sob paź 25, 2003 4:57 pm

śr lis 09, 2005 3:49 pm

Wow. Bardzo udany debiut :)
kreaturka jest dość silna sama w sobie, na szczęście jest stosunkowo łatwa do zdjęcia stąd też nie widzę potrzeby jej osłabiania
ew. możnaby zamienić unblocable na flying

deck na iluzjach nie istnieje... nie ma zatem powodu do panikowania z powodu jakoby talia ta stałaby się tier1; imo ta karta dałaby jej w ogóle szansę zaistnieć

co do grywalności w innych taliach - w ur fishu jak najbardziej ok :)
 
Awatar użytkownika
Togashi Tensai
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 9:19 am

śr lis 09, 2005 4:07 pm

Od 3 tury jeżdzimy po 3, a jak wchodzi inna iluzja, za 5.
Wyważone.
Tylko przydałoby się dostosować całość do standardów panujących na forum

[nazwa][mana cost]
[ilus]
[card type]
[rules text]
[flavour]
[p/t]

Ale ja się tylko czepiam :razz:
 
Alek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 4:23 pm

śr lis 09, 2005 4:30 pm

Wording błędny... Zresztą broken jakich mało. Meloku i Exploracje robią nam taką masakre, że miło. Za każdą iluzją rośnie z niego coraz to lepszy naporowiec, a jeszcze unblockable! Po pewnym czasie rośnie nam do 15/1 i konczymy zabawe.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

śr lis 09, 2005 4:36 pm

ReCo pisze:
ew. możnaby zamienić unblocable na flying

Też tak sądzę. Nie zachwieje to zbytnio potęgą tej karty, bo w sumie to utrudni zdjęcie go czarem.
 
Awatar użytkownika
Togashi Tensai
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 9:19 am

śr lis 09, 2005 4:43 pm

Got damn it.
Nie zauważyłem.
SOLTYS MASTER pisze:
Burning Illusion gets +2/0 or you may draw

Albo jest błąd w wordingu (brak until end of turn) albo to jest broken...
 
Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator
Posty: 1901
Rejestracja: ndz lip 27, 2003 7:30 pm

śr lis 09, 2005 6:03 pm

Świetny debiut, bardzo dobra karta :D
I nawet błędów w wordnigu nie jest zbyt wiele.

rincewind bpm pisze:
Nie zachwieje to zbytnio potęgą tej karty, bo w sumie to utrudni zdjęcie go czarem.

Czemu miałoby to utrudnić? Afaik jest więcej czarów niszczących nielatające krity od tych, które niszczą nieblokowalne krity.

Co do komba z meloku- nie sądzę, by było jakoś bardzo grane. Po prostu wrzucenie takich 2 kritów i utrzymanie ich nie jest na tyle proste, by było skutecznym winning condition.
Poza tym, jak zwykle rzucacie cały czas "brokenami".
 
Awatar użytkownika
Cabal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 549
Rejestracja: pt maja 27, 2005 2:16 pm

śr lis 09, 2005 6:44 pm

Całkiem solidny debiut. Mocne, ale wyważone i całkiem chociażby w takim wspomnianym już fishu grywalne, nie mówiąc już o limited. Jako, że Axcel coś tu nie zagląda ja postaram się połatać wording:

Burning Illusion :1::U::R:
Creature - Illusion
Burning Illusion is unblockable as long as you control an island and has haste as long as you control a mountain. Whenever another Illusion comes into play Burning Illusion gets +2/+0 until end of turn or you may draw a card.
3/1

I dołączam się do głosu Shade-a, o nie nadużywanie słowa broken tudzież przepak :wink: .
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr lis 09, 2005 7:09 pm

Cabal pisze:
I dołączam się do głosu Shade-a, o nie nadużywanie słowa broken tudzież przepak Wink .

Niee, przepaka mozna uzywac. To broken sprawia problemy.
 
SOLTYS MASTER
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pn paź 10, 2005 12:08 pm

śr lis 09, 2005 7:30 pm

SPEC: karta jest mocna ale za mocna to za mocne słowo :papieros: Czy aby psychatog jest słabszy? Nie sądze, a koszt ten sam.
Poza tym chętnie zobacze dobry deck na iluzjach, bo jeszcze takigo nie widziałem choć w mtg gram nie od wczoraj. Ale oczywiście szanuję twoją opinie choć podpisać sie pod nią nie podpiszę :razz:
RECO: Dzięki , a co do zmiany na flaja to trzeba by też zmienic ratirity na uncommon :wink: Unblocabel Imo jest wyważone.
TOGASHI: Następnym razem sie poprawie, obiecuje :razz: I tak, miało być until end of turn, pośpiech mnie zgubił :cry:
ALEK: Wording zwaliłem fakt, ale powiedzial bym raczej "Broken jakich wiele". Zresztą karta nie jaest taka mocna jak próbujesz ją wykreować. Po pewnym czasie ravager ma 15/15 i nikogo to nie dziwi. Można ją ściągnąć zwykłym darkblasem. Poza tym jak mam meloku na stole to nie potrzeba mi więcej win condition.
RINCEWIND: until end of turn za +2/+0, ale unblocable musi być bo tak to zrobi sie crap, kompletnie niegrywalny
SHADE: Dzięki, a co do wordinga to pisałem na szybkera.... Też myśle, że kombo z meloku nie ma racji bytu w poważnych deckach.
CABAL: Dzięki ! Tak to miało dokładnie wyglądać, pisałem z głowy...
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr lis 09, 2005 7:45 pm

SOLTYS MASTER pisze:
Czy aby psychatog jest słabszy? Nie sądze, a koszt ten sam.

Masz na mysli najlepsza krite od powstania MtG? No wlasnie.


SOLTYS MASTER pisze:
unblocable musi być bo tak to zrobi sie crap, kompletnie niegrywalny

Taaa. Bo? Taki jest przesyt? Czy dlatego, ze bedzie mial jakies wady?
 
SOLTYS MASTER
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pn paź 10, 2005 12:08 pm

śr lis 09, 2005 8:09 pm

Wybacz Hezor ale kompletnie nie rozumiem o co ci konkretnie chodzi?
Tak psychatog to najlepsz kritka w mtg, nie znaczy to że nie może kiedyś powstać lepsza. Moja propozycja lepszą na pewno nie jest. Psychatog jest lepszy ale nie jest przesycony, to jest gorsze ale przesycone? Sorry, ale gdzie tu logika? Karta jest banalnie prosta do ściągniecia, zdolności jest dużo, okej, ale co wówczasz powiemy o morphlingu czy cromacie? Uważam że unblockable pasuje do iluzji nie mniej niż fly, a dodatkowo dawałoby tej karcie jakieś szanse na kreaturowym rynku. To tyle, nie bij!
 
Awatar użytkownika
=SPEC=
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:33 pm

śr lis 09, 2005 9:19 pm

Nie martw się - też mi się dostało za "przepakowany" debiut :wink:
Zauważ także, że nie każdy deck ma darkblasta.

btw: Widziałeś taką kartę, jak Pmaginairy Pet :razz: ?
 
SOLTYS MASTER
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pn paź 10, 2005 12:08 pm

czw lis 10, 2005 6:47 am

Ale ta karta nie jest przepakowana! Może byłaby taka gdyby istniał wspomniany już w tym wątku deck na iluzjach. W moim UR decku miejsca by na pewno nie znalazła. Zgoda SPEC, nie każdy ma darkblasta, ale każdy ma odpowiedzi na kreatury w takiej lub innej formie. Znowu musze przywołać Psychatoga. Załóżmy że Psychatog nie istnieje i ktoś z nas go stwarza na tym forum. Brokeny sypałyby się zapewne bezlitośnie, sam zapewne doszedłbym do wniosku że karta jest za silna. Mimo to ta karta istnieje i jak wiemy po ostatnich turniejach ma się zupełnie dobrze. Zapewne gdybym podniósł argument że smother spokojnie go ściąga powiedzoiałbyś że nie każdy ma smothera, ale jaki w tym sens?

wiem, jestem okropny :evil: :razz:
 
Awatar użytkownika
=SPEC=
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:33 pm

czw lis 10, 2005 7:36 am

Nie jest tak źle jak mi się zdaje :wink:
btw :Jak chcesz wiedzieć co to "przepak" to zobacz moje Promise of Power :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości