Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Qner
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 23, 2004 1:31 pm

Czy żyjemy w WoDzie ?

czw lis 03, 2005 12:01 pm

W sieci można znaleźć różne ciekawostki, które ładnie komponują się z white-wolfowską wizją rzeczywistości. Proponuję w tym temacie zamieszczać linki do takich, które mogą służyć zarówno rozrywce, jak i inspiracji. Na początek jeden o pewnym Synie Eteru :wink: i nie tylko :
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,15430 ... forum.html
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

czw lis 03, 2005 12:23 pm

Widze, ze chcesz stworzyc co na kszalt tego co zrobili sobie Kultysci,tylko skompilowane do jednego tematu. Coz zobaczymy co z tego wyjdzie. A sam artykul ciekawy- brakuje tylko wzmianki o Paradigmie :) .
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw lis 03, 2005 12:32 pm

Niom... Doskonaly przyklad typowego eteryka i sposobu, w jaki widza go Masy.

A co do samej idei, jaka przedstawia Qner, to swego czasu na liscie dyskusyjnej wod-pl krazyl link do artykulu o pasarzerze tramwaju, ktory pogryzl w wyjatkowow widowiskowy sposob konduktora.
Wiec nie przesadzajmy. Ja wole traktowac ten link jako doskonaly material zrodlowy...
 
Awatar użytkownika
Tilirith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: pt kwie 25, 2003 9:42 pm

czw lis 03, 2005 12:39 pm

Co prawda nie link a książka - miałam okazję przegladać w księgarni dzieło pisane iście przez Wirtualnego Adepta. Świetnie prezentuje ich spojrzenie na rzeczywistość. Dokładnie chodzi mi o książkę Richarda L. Thompsona Maja. Świat jako rezczywistość wirtualna. Książka tak ładnie komponuje się z wizją VA, że to aż zaskakujące (zaznaczam, że książkę przeglądałam, nie czytałam całej).
 
Awatar użytkownika
Johny
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 7:46 pm

wt lis 08, 2005 6:14 pm

http://wiadomosci.o2.pl/?s=260&t=146178

To musialo byc mocne zaklecie :).

Pozdrawiam
Borsuk
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

wt lis 08, 2005 6:18 pm

Staruszki zabawy z Entropia, lub kolejny dowod an nieobliczalnosc Maruderow? :razz: .
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

wt lis 08, 2005 8:54 pm

Raczej przykład na to, że Bóg całkuje empirycznie :razz: (o ile temat co najmniej dziki, to przecie wiadomo, że nasz świat jest 10xmhrrroczniejszy
od WoDa) No i oczywista trzeba wiedzieć, że ona była Wirtualnym Adeptem, a ściślej to Chaotyczką. (chyba, że DE) http://pl.wikipedia.org/wiki/Chaos_%28matematyka%29
 
Awatar użytkownika
Inkayon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: sob lut 14, 2004 12:51 pm

wt lis 08, 2005 10:19 pm

Heh. Niektóre patenty z naszego świata nie przeszły by w WoDzie, jako zbyt przegięte.

Kiedyś, oglądając Kurier Lubelski natrafiłem na wiadomość, że pod jedną z podlubelskich wsi, NA drzewie, znaleziono kilkanaście psich zewłoków, pozbawionych skóry.

Oczywiście nie mogłem nie zaadaptować tego do Lublina Nocą.
W mojej wersji była to oczywiście wataha Czerwonych Szponów, którymi najadł się pewien Nosferatu. Bo właśnie się obudził. A skórki na pamiątkę, jako trofeum.

Pzdr, Inkayon
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

wt lis 08, 2005 10:42 pm

Heh ja przeczytałem kiedyś informację bardzo ciekawą w podwrockławkiej gazecie, która potem stała się głównym wątkiem przygody.

O wiarygodności artykułu nie będe mówił, bo było to w piśmie w stylu "GOść Niedzielny" :hahaha: . Ale liczy się fakt. Otóż stare babcie w jakiejś wsi wybadały, że w pobliskiej zruinowanej wieży gromadzą się Szataniści :wink: , kórzy odprawiają swoje mroczne rytuały. Babcie podjęły interwencję i okazało się, że wieża jest pełna nietopeży, które są na dodatek agresywne (a może się babciom tak tylko zdawały). W każdym razie wszystko zostało opisane i opatrzone nagłówkiem "Wampiry z wieży".
Ja to trochę przerobiłem w przygodzie, a był to jeszcze stary Wamir, więc oczywiście była to koteryja Gangrelców, te nietoperki (których w mojej wersji było 4). Ale pojechałem (w realu) do tej wieży i powiem Wam, że klimat to miejsce ma - pentagramy wyrysowane na ścianach itp., ale agresywnych nietoperzy nie znalazłem :wink: .
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

wt lis 08, 2005 11:25 pm

Jeśli chodzi o różne ciekawe informacje nt. działalności Synów Eteru to polecam rosyjską Prawdę. Widziałem na ich stronie m.in. ciekawy artykuł o tym, jak na Nowej Ziemii w latach 60 prowadzono eskperymenty z podróżami w czasie. Bodajze nastąpiła tam wielka eksplozja która zniszczyła osrodek badawczy.

Technologia podróży w czasie dysponują też wg. Prawdy Amerykanie.

Jeśli kiedyś znajdę ten artykuł dam znać.

Oto inne smaczki z Pravdy:

http://english.pravda.ru/main/2002/11/05/39145.html
http://english.pravda.ru/science/19/94/ ... canes.html
http://newsfromrussia.com/science/2005/11/02/66848.html

I cały dział:
http://english.pravda.ru/science/
 
Awatar użytkownika
Johny
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 7:46 pm

sob lis 12, 2005 10:27 am

Ach ta wszedobylska Technokracja dyskryminujaca magow :) :

http://wiadomosci.onet.pl/1191478,69,1, ... ,item.html


Pozdrawiam
Borsuk
 
Awatar użytkownika
Tilirith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: pt kwie 25, 2003 9:42 pm

sob lis 12, 2005 8:08 pm

Pytanie do osób mieszkających w Lublinie: czy wie ktoś o co chodzi z tą kamienicą po lewo?

http://www.lublin.art.pl/displayimage.p ... =14&pos=39

Jeśli dobrze pamiętam z tyłu nie ma okien... I kamienica ta wyglądała tak przez dwa lata, jak jeździłam do Lublina na zaoczne. Jak jest w tej chwili, nie wiem.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn lut 20, 2006 7:14 pm

Dziwny temat i troche mnie nim przeraziłeś... Może czas odłożyć wod'owskie podręczniki i sięgnąć po coś lżejszego np:Harry'ego Pottera?

pozdr beneq :)
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pn lut 20, 2006 7:50 pm

SZukanie inspiracji i klimatu w rzeczywistym świecie jest (wg. mnie oczywiście) jak najbardziej wskazne. Wiele rzeczy można znaleźć w otaczającej nas rzeczywistości, które mogą posłużyć za świetne fragmenty przygód. I dodać im tego czegoś... bo przeciez jeśli włączymy do sagi jakiś stary dom, stojący na końcu ulicy w naszym mieście, to nie będzie to do końca fikcyjna lokacja. Oczywiście - odpowiednio przerobiona i dopasowana do gry, ale z całą pewnością moge stwierdzić, że wówczas będzie niosła ze sobą odrobinę realizmu i przez to wyda się jeszcze bardziej przerażające... buahahahha :razz: .

Polecam rozglądanie się wokoło i wypatrywanie miejsc, gdzie w powietrzu wisi groza... A tak poza tym, to jestem zupełnie normalny :D .
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn lut 20, 2006 9:45 pm

Zauważyliście, jak szybko te wasze linki się dezaktualizują? Może dodatkowo wprowadzić jakiś system sprawdzania obecności, może już u kilku z was wizytę złożyli panowie w czarnych garniturach... :)
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

wt lut 21, 2006 10:51 pm

Czyściciele z Invictusa :razz: ? A później w RAdiu Maryja podają wiadomości o tajemniczych zaginięciach młodych ludzi powiązanych w jakąś sektę zwaną VAmpire: The Requiem RPG :D .
A swoją drogą - ciekawe czy Polska Lancea Sanctum maczałaby palce w Radiu Maryja :wink: . Zastanawiam się, czy np. biskup Ventrue Lancy byłby chętny do werbowania za pośrednictwem radia wiernych legionów moherowych babć, z których potem tworzy śmiertelnie niebezpieczne ghule :razz: . Wiem, wiem, wiem.... jestem wredny, nietolerancyjny i paskudny. I właśnie za to tak siebie lubię buahaha :razz: .
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

śr lut 22, 2006 3:08 pm

No co ty. Nie odważyli by się na coś tak niebezpiecznego. Poza tym Rydzyk jest Exarchą :razz: .
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

śr lut 22, 2006 10:08 pm

No w sumie. Ale wyobraźcie to sobie - wielka podziemna, ukryta przed wzrokiem śmierelników, walka Wampirów, Magów i czort-wie-czego-jeszcze o panowanie nad najpotężniejszym medium w Polsce :razz: . A Rydzyk tylko siedzi w fotelu i przyjmuje oferty: "Nie nie, dziękuję. Wolałbym należeć do klanu Ventrue. Ach, nie nie trzeba. Akceleracja mnie nie interesuje. A.... dominacja to już co innego. Tego z chęcią bym się nauczył... po dołączeniu do Ventrue... Że co? Mekheci przebijają ofertę? :razz: "...
 
Kastor Krieg

śr lut 22, 2006 10:52 pm

A Rydzyk tylko siedzi w fotelu i przyjmuje oferty: "Nie nie, dziękuję. Wolałbym należeć do klanu Ventrue. Ach, nie nie trzeba. Akceleracja mnie nie interesuje. A.... dominacja to już co innego. Tego z chęcią bym się nauczył... po dołączeniu do Ventrue... Że co? Mekheci przebijają ofertę?


ROFLMAO.
Ale, jak dla mnie, Rydzol jest od dawna spirit-ridden. Ych... :?
 
Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: wt mar 09, 2004 1:33 am

czw lut 23, 2006 7:00 am

Po pierwsze, to forum starego wodu hrhrhrhr.
Wieć poszli w diabły z Lancami śmancami ;)
Po drugie wiadomo,że za Rydzykiem stoi N.W.O.
Czyli mamy ciekawy eksperyment polegajacy na próbie wkoczenia przez Unię w buciki Niebiańskiego Chóru, stworzenia zamętu w ich ogródku, podkopania
wiary w jak najwiekszej ilości Śpiących oraz przejecie kiontroli dusz nad ludzmi starszymi , staromodnymi i konserwatynymi czyli cześcią społeczeństwa opierającą sie globalizacyjnym i technicyzacyjnym zmianom i siłą Rzeczy nie wmacniającej w pełny sposób Statycznego Paradygmatu.

Z drugiej strony Klastorynka może mieć rację i naszego O.Dyrektora ktosik ujeżdza -a z jakiej cześci szanownego Umrodu wywodzi się władca tej kukiełki? Diabli wiedzą ;) Jedne co wiemy - lubi moher i odziewa w niego swoich wyznawców ;)
P.S. A co według Was dorwało sietrzyczki z Kazimierza Dolnego?
Jak wiadomo szefowa tego wesołego domku odebrała jakies obiawienia
I sprowokowała bunt przeciwko hierarchi.Ale kto lub co jej sie objawiło?
Jak dla mnie mniodzio zaczątek do sesyjki wodnej w Polszy osadzonej.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

czw lut 23, 2006 11:20 am

Kozmoor pisze:
Czyli mamy ciekawy eksperyment polegajacy na próbie wkoczenia przez Unię w buciki Niebiańskiego Chóru


Ej no, w sumie kiedyś chodzili w tych samych butach, więc nie eksperyment a powrót do przeszłości ;)
 
Hiryu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: czw mar 10, 2005 12:59 pm

pt lut 24, 2006 11:46 am

Ja zawsze uważałem, że Rydzyk jest bardziej skomplikowany. Po pierwsze, to były Chórzysta któy pozucił swoją Tradycję - dlatego jest na cenzurowanym w Watykanie. Po drugie, NWO myślą, że go kontrolują... naiwne dzieci. Po trzecie, w rzeczywistości Ojciec Dyrektor jest barabbim.

Miłego końca świata :P





A współużywanie butów przez różne osoby prowadzi do grzybicy stóp :P
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pt lut 24, 2006 3:18 pm

Znowu to samo... Pamietam Eurocon w Gdyni i teorie na temat Leppera w WoDie...
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pt lut 24, 2006 4:36 pm

buuu... ale gafę walnąłem z tymi Mekhatami, Lancą itp. Rzeczywiście - przecież to forum starego WoD-u. Sorry wielkie, mea cupla, mea culpa. Nie popatrzyłem.

Ja jednak sądzę, że Ojciec Dyrektor jest osobą crossową :razz: . Może za wyjątkiem wilkołaków, które chyba nic do niego nie mają. Ale i Magowie i Wampiry są chyba nim tak samo zainteresowani. Pomyślcie sobie - jak cieszyłby się Sabat, gdyby mógł przejąć Radio Maryja. Zwłaszcza Lasombra byliby uradowani - w Mrocznych Wiekach (dosłownie i w przenośni :D ) to przecież oni kontrolowali kościół.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

pt lut 24, 2006 7:18 pm

Dark One pisze:
Może za wyjątkiem wilkołaków, które chyba nic do niego nie mają.


Jakże to!!! Przecie o. Dyrektor to Żmij sam w ucieleśnionej postaci!!! :karabin:


A co do Sabatu, to w Europie Wschodniej klan Lasombra (jak i sam Sabat) mało mają do powiedzenia (jeśli cokolwiek). Tak więc uważam iż byłby on raczej obiektem zainteresowania Starego Klanu. Ale nie wiem jak bardzo tym zgrzybiałym reliktom musiałoby paść na głowy, żeby się tym zainteresować :D .
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pt lut 24, 2006 8:58 pm

Że Sabat mało ma do powiedzenia w Europie wschodniej to wiadomo, ale przecież Lasombra na miejscu jascyś są, a Radio Maryja to świetne madium, za pomocą którego można rozpocząć krucjatę przeciw co bardziej ciskającym się członkom Camarilli :razz: .

A zadzwonię kiedyś do o. Dyrektora i powiem na antenie, że mam dla niego propozycję nie do odrzucenia - czy chce się napić tochę krwi :razz: . Ciekaw jestem, jak szybko mnie wyłączą, hehe.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

pt lut 24, 2006 9:46 pm

Ja bym nie rydzykował :wink: . A jak zechcą się umówić?
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pt lut 24, 2006 10:19 pm

O. Rydzyk na pewno się nie umówi - on już ma kontrakt. Wysysa nam złotókową krew z żył za pośrednictwem rządu i podatków :razz: .

Ojczulek Dyrektor to temat rzeka... zdecydowanie :D .
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

pt lut 24, 2006 11:46 pm

http://www.szkoly.edu.pl/~emelnycz/
http://newsweek.redakcja.pl/wydania/art ... ykul=14564

W końcu nasze teorie są przedstawiane masom. Wstąpienie jest blisko :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości