Zrodzony z fantastyki

 
BoRyS-Lost
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 21, 2005 3:57 pm

pn lis 21, 2005 4:03 pm

Więc jestem naprawde nowy w Magicach i staram się jakoś z tego wybrnąć. Mam problem z kartą Boros Garrison....When Boros Garrison comes into play, return a land you control to its owner's hand. Tapnięcie daje 1 czerwoną i 1 białą mane. No właśnie nie rozumiem cześci po przecinku...że niby gdy wchodzi do gry to jeden z moich landów wraca do mojej ręki tak ?? Prosze o pomoc 8) Z góry thx.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pn lis 21, 2005 4:26 pm

Tak, dokladnie to.
 
DuBuS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 11:59 am

wt lis 22, 2005 12:48 pm

Mam pytanko na temat działania karty Menacing Ogre. Jak ktoś ją rozumie to prosze o odp.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

wt lis 22, 2005 2:58 pm

Trample, haste
When Menacing Ogre comes into play, each player secretly chooses a number. Then those numbers are revealed. Each player with the highest number loses that much life. If you are one of those players, put two +1/+1 counters on Menacing Ogre.

Trample, haste to chyba znasz - jeśli nie, zapraszam do przyklejonego wątku o keywordach.

Kiedy ta kreatura wchodzi do gry, każdy z graczy w tajemnicy wybiera liczbę, następnie wszyscy naraz pokazują liczby, które wybrali. Wszyscy, którzy uzyskali najwyższy wynik tracą po tyle życia. Jeśli jesteś (tzn kontroler tej kreatury) jednym z nich, połóż dwa counterki +1/+1 na tej kreaturze.
Przykładowo, jeśli ty wybierzesz 5, a przeciwnik 3 - tracisz 5 żyć i kładziesz counterki. Jeśli np. grasz w 4 osoby i wybrano 2, 3, 4 i 4, to obaj gracze z 4 tracą tyle życia i jeśli byłeś jednym z nich, kładziesz counterki. Coś w tym stylu;)
 
Skowi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 23, 2005 4:32 pm

śr lis 23, 2005 4:53 pm

mam problem bo nie jestem pewien co do dzialania tej karty

Eye of the Storm

Whenever a player plays an instant or sorcery card, remove it from the game. Then that player copies each instant or sorcery card removed from the game with Eye of the Storm. For each copy, the player may play the copy without paying its mana cost.

nie wiem czy tylko ja moge kopiowac te instanty i sorcery czy wszyscy gracze czy tylko ten co jego instant :?
 
Awatar użytkownika
Togashi Tensai
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: wt wrz 13, 2005 9:19 am

śr lis 23, 2005 5:53 pm

Kiedykolwiek gracz zagrywa instant albo sorcery, wyjmij ją z gry. Potem ten player kopiuje każdy instand lub sorcery wyjęty z gry przez Eye of the Storm. Dla każdej kopii, gracz może zagrać ją bez płacenia kosztu.

Jeżeli zagrywasz shocka, wyjmujesz go z gry. Potem kopiujesz Shocka (jako że jest jedynym wyjętym czarem przez eye of the storm) i nie płacisz kosztu. Potem twój przeciwnik zagrywa np. Rampant Growtha i wyjmuje go z gry. Następnie tenże przeciwnik kopiuje Rampanth Growtha i Shocka (tylko nie wiem w jakiej kolejności). Twoja kolej. Zagrywasz Jakiś Czar :razz: . Wyjmujesz go z gry i kopiujesz wszystkie czary, które wyjął Eye of the Storm.
Czyli każdy kopiuje.

Teraz ja mam pytanie co do tej samej karty. Mianowicie, co będzie, jeżeli na stole leżą dwa takie enchantmenty?
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

czw lis 24, 2005 10:03 pm

Togashi Tensai pisze:
Teraz ja mam pytanie co do tej samej karty. Mianowicie, co będzie, jeżeli na stole leżą dwa takie enchantmenty?


W zaleznosci od tego czy sa kontrolowane przez jednego gracza czy przez 2 roznych oba Eye'e strigerruja w innej kolejnosci i w innej sie rozpatrza. W kazdym razie zadziala tylko jeden, ten ktory rozpatrzy sie pierwszy, bo potem czar bedzie juz usuniety.
 
mattt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 24, 2005 7:43 pm

pt lis 25, 2005 7:48 pm

jak działa fatespinner??
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

pt lis 25, 2005 8:10 pm

Podawaj wordingi. Albo uzywaj tagow mtg /mtg

At the beginning of each opponent’s upkeep, that player chooses draw step, main phase, or combat phase. The player skips each instance of the chosen step or phase this turn.

Na poczatku upkeepu kazdego przeciwnika, ten przeciwnik wybiera draw step, main phase albo combat phase. Ten gracz omija wybrane fazy lub kroki.
 
mattt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 24, 2005 7:43 pm

sob lis 26, 2005 12:18 pm

CZyli wybiera jedną i ja omija (i dwie pozostałe gra), czy na odwrót - wybiera jedna i ją gra?

Ps. co gdy sa dwa fatespinnery na stole?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lis 26, 2005 12:42 pm

Wybiera jedna i ja omija.

Jak sa dwa fatespinnery, to opp moze wybrac 2 razy ta sama faze, i wtedy bedzie dzialalo dokladnie jakbys mial jednego.
 
mattt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 24, 2005 7:43 pm

sob lis 26, 2005 6:57 pm

1)A na czym opiera sie duża przydatność psychatoga w kontrolce?
Jak on działa (podajcie jakis przykład).Często pisze ze rozwalamy przeciwnika w jednej turze- jak?

2)Co znaczy : When Dromar’s Cavern comes into play, sacrifice it unless you return a non-Lair land you control to its owner’s hand.??
co to jest ten lair?

Z góry thx
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

sob lis 26, 2005 7:28 pm

nie pisz 2 postow pod soba. uzywaj opcji edytuj.
1) osiagasz kontorle nad stolem i jak masz juz duzy grob i troche kart na reku discardujesz wszytsko i usuwasz grob poza gre pompujac psychatoga i zabijasz.
2) Lair sa to podtypy landow z Inwazji. bylo ich 5:Crosis’s Catacombs, Darigaaz’s Caldera, Dromar’s Cavern, Rith’s Grove, Treva’s Ruins.
Kiedy zagrywasz jeden z nich musisz wrocic landa innego niz ktorys z tych 5 na reke. proste.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lis 26, 2005 7:39 pm

Bubu, naprawde, ja tu ciagle jestem. Jakbys dal mi pare chwil to sam bym to scalil.


spoko, akurat wszedlem, bylo to scalilem - nie ma najmniejszego problemu :)
 
mattt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 24, 2005 7:43 pm

sob lis 26, 2005 7:41 pm

czyli jesli wyrzuce powiedzmy 20 kart z grave to psychatog dostaje +10/+10?
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

sob lis 26, 2005 7:49 pm

Tak.
 
mattt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 24, 2005 7:43 pm

sob lis 26, 2005 8:33 pm

a jesli mam na stole 3 psychatogi to kazdy dostaje te +10/+10 czy tylko jeden?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lis 26, 2005 9:10 pm

Tylko ten jeden. Tak jak nie kupisz za 30gr 20 bulek, tak placac jeden koszt bedziez mial tylko jeden efekt.
 
Jar_pen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 8:11 am

pn lis 28, 2005 1:49 pm

When Deathcurse Ogre is put into a graveyad from play, each player loses 3 life.

Co to znaczt
Deathcurse Ogre to nazwa karty


Z poważaniem
Jarpen
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pn lis 28, 2005 2:00 pm

Kiedy ta karta idzie na cmentarz z gry, wszyscy gracze tracą po trzy życia.
 
Korto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 01, 2005 4:29 pm

czw gru 01, 2005 4:50 pm

czy zdolność aktywowaną: Target creature can't attack or blosk this turn ,karty Thundersong Trumpeter , mogę zagrać w chwili gdy moj przeciwnik juz zadeklarował blok swoim potworkiem
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw gru 01, 2005 5:38 pm

Tak, ale nic to wtedy nie da.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

czw gru 01, 2005 5:39 pm

Tak, ale kiedy kreatura jest zadeklarowana jako blokująca, zdolność Trumpetera już nic nie zmieni. Ona tylko nie pozwala kreaturze zostać blokującą - ale jeśli już była blokująca, zdolność tego nie cofnie. Czyli może działać wyłącznie prewencyjnie;)

//Ech, godzinę czekało na odpowiedź a potem simu-post:/
Staram sie jak moge :)

Ale moje wyjaśnienie jest dokładniejsze ;P
 
Awatar użytkownika
Wiezzel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: czw paź 07, 2004 4:17 pm

pt gru 09, 2005 8:13 pm

Mam takie pytanie: czy [mtg=Dakmor_Lancer]Dakmor Lancer[/mtg] może wejść do gry, gdy nie ma w niej nie-czarnych stworzeń?? I rozwijając to pytanie szerzej: Czy można nie wybrać celu dla rzuconego zaklęcia??
 
mattt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 24, 2005 7:43 pm

pt gru 09, 2005 8:45 pm

If Szadek, Lord of Secrets would deal combat damage to a player, instead put that many +1/+1 counters on Szadek and that player puts that many cards from the top of his or her library into his or her graveyard.

Co to znaczy?
 
Awatar użytkownika
Wiezzel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: czw paź 07, 2004 4:17 pm

pt gru 09, 2005 9:04 pm

Kiedykolwiek Szadek zadaje graczowi obrażenia (damage) anulujesz te obrażenia. Zamiast tego:

1. Szadek dostaje tyle counterów +1/+1, ile zadałby obrażeń. Czyli po pierwszym niezablokowanym ataku Szadek staje się 10/10, bo był 5/5, zadał 5 obrażeń więc dostaje +5/+5 (na zawsze!)

2. Gracz wyrzuca tyle kart ile Szadek zadałby obrażeń z biblioteki na cmentarz.

W praktyce wygląda to tak, że w pierwszej turze przeciwnik wyrzuca 5 kart, Szadek jest 10/10; w drugiej wyrzuca 10 kart, Szadek jest 20/20; w trzecirj turze przeciwni wyrzuca 20 kart a Szadek jest 40/40 a po kolejnej rundzie kiedy Szadek go rąbnął już nie ma przeciwnika, bo mu się skończyły w decku karty. (no chyba, że to prismatic, ale tam mało kot gra taliami na rozwalniu decka.)

I cały czas proszę o odpowiedź na moje pytanie.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt gru 09, 2005 9:13 pm

mattt Jeśli Szadek powinien zadać obrażenia graczowi to ilość tych obrażeń zamienia się na taką ilość counterów +1/1 i daje sie je Szadkowi a dodatkowo gracz trafiony kładzie z góry biblioteki do cmentarza tyle kart ile wynosiłyby obrażenia.

WiezzelMoże wejść wtedy do gry, tylko, że po prostu nie bedzie kreatury jaką moznaby zniszczyć. Co do drugiej części to trzeba ją wybrać(jeśli jakaś jest, jak nie ma żadnej to nie ma problemu), nawet jeśli jedynym nieczarnym stworem byłby twój.
 
raper123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 16, 2005 6:30 pm

pt gru 16, 2005 6:40 pm

:x: :g: , :tap: : Arashi, the Sky Asunder deals X damage to target creature with flying.
Channel - :x: :g: :g: , Discard Arashi: Arashi deals X damage to each creature with flying.

To znaczy, ze jesli zdiskartuje te karte i zaplace za nia X many to kazda kreatura dostaje X damage, nawet moje???
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

pt gru 16, 2005 6:52 pm

Kazda ktora ma Latanie, wlaczajac w to Twoje...
 
Puerto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 19, 2005 10:28 pm

pn gru 19, 2005 10:35 pm

Jak dziala karta Uba mask

If a player would draw a card, that player removes that card from the game face up instead.
Each player may play cards he or she removed from the game with Uba Mask this turn.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości