Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

[1 ed.] Najlepszy / Najgorszy Waszym zdaniem dodatek do WFRP

śr kwie 23, 2003 8:14 pm

Taka mala niby-ankieta. prosze podawac propozycje parami - najlepszy/najgorszy wraz z krotkim uzasadnieniem dlaczego tak. I prosze o niedyskutowanie z przedmowcami. Na to przyjdzie czas pozniej :).

Ode mnie: Smierc na rzece Reik / Dwarfs: Stone and Steel

SnrR - za klimat, za fajna przygode i za mase dobrej zabawy podczas prowadzenia.

D:SaS - za bezmyslna zrzynke z WFB i zrobienie z WFRP steampunku.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

śr kwie 23, 2003 9:28 pm

Z dodatków nie czytałem kampani Kamieni Zagłady

:spoko: Najlepsze - Middenheim: Miasto Białego Wilka . Wspaniale opisane miasto, z mapą (szkoda, że bez nazw ulic), struktury, organizacja. Coś pomocnego.

:x Najgorsze - chyba zamek Drachenfels. To D&Dowa wyrzynka dla megakolekszynów. Muszę zresztą przyznać, że większość dodatków WFRP z przygodami to bezmyslne wyrzynki z mutantami, zwierzoludźmi itd.
Ostatnio zmieniony ndz cze 26, 2005 11:05 am przez Furiath, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

czw kwie 24, 2003 9:56 am

Najlepsze - Szara eminencja/Cienie ... - nie mogę się zdecydować :razz: - dobrze dopracowane, wciągające przygody w które aż chce się grać

Najgorsze - chyba Źle się dzieje w Kislevie (o D:S&S się nie wypowiadam bo nie mam) - za miernie skonstruowane przygody, elementy nie pasujące do klimatu, choć i tu się + znajdzie :)
 
Awatar użytkownika
Faramir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 22, 2003 11:01 am

czw kwie 24, 2003 1:43 pm

Najlepsze - hmmm...cenię sobie "Middenheim" za opis jednego ze wspaniałych miast Imperium. Jeśli zaś chodzi o scenariusze, to wydaje mi się, że "Śmierć na rzece Reik", za dobrą fabułę, ciekawostki o rzekach i chyba ten urok...nie Slanesha, bynajmniej. Poza tym na uznanie zasługuje "Book of Rats" za doskonałe przedstawienie społeczności szczuroludzi.

Najgorsze?? O Dwarfsach nie będę się wypowiadał, bo ich nawet nie widziałem. Natomiast myślę, że jednym z gorszych dodatków, był Ogień w górach". Moim zdaniem pierwsza część tej dobrej kampanii, okazała się zbyt liniowa i przewidywalna, poza tym myślę, że ostatnie fragmenty były robione pod wpływem legend o Stonhengde (niegdy nie wiedziałem jak to się pisze :P)
 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

czw kwie 24, 2003 4:22 pm

najlepszy - moim zdaniem "wladca zimy" czy jak sie toto Portalu nazywalo.. Za swieze spojrzenie.

najgorszy- coz, pretendentow do tego zaszczytnego tytulu jest duzo:) Ostatecznie jednak przyznaje moja zlota maline kampanii Ogien w Gorach za.. caloksztalt:)
 
Awatar użytkownika
Mort
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 113
Rejestracja: sob maja 03, 2003 9:12 pm

sob maja 03, 2003 10:25 pm

Najlepsze to jak dla mnie bezkonkurencyjny Marienburg: Sold Down the River, a z wydanych po polsku to Szara Eminencja. Najgorszy... stawiam na Zamek Drachenfels.
M:SDtR - z niesamowitą kopalnie pomysłów i opisów największego miasta Starego Świata.
Szara Eminencja - za ciekawych BNów i niewielki stopień wyżynki.
Zamek Drachenfels - Skarby, Potwory i PeDeki - błe

Tak BTW w Ogniu w Górach bardzo podobają mi się krainy obłedu - ubaw po pachy
Ostatnio zmieniony pn maja 05, 2003 1:51 am przez Mort, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Duszogryz [BSM]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 01, 2003 2:08 pm

ndz maja 04, 2003 8:36 pm

Luda nieluda i parszywe elfa

Z takich co są w Polsce to chyba najlepszy według mnie jest "Grimuar" i "Ksiega wiedzy tajemnej" a z takich anglo jezycznych to oczywiście "Dwarf Stone and Steal" "Realms of Sorcery" "The Lost and the Damned" "Slaves to Darkness" jeszcze "Wewnnentrzny Wróg" jest spox

A najgorsza jest cała reszta :(
 
Awatar użytkownika
Arturro
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 19, 2003 11:29 pm

pn maja 05, 2003 2:12 am

Z angielskojęzycznych Realms of Chaos(The lost and the damned & Slaves to darkness)/Dwarf:Stone and Steel
Z polskich - Middenheim/Źle sie dzieje w Kislevie

RoCh - chyba najbardziej klimatyczny dodatek do młotka, tylko w tym dodatku tak naprawdę opisano kosmologię Starego Świata. Choć tabelki rodem z AD&D i dla wielu zbędne dodatki o WH40K obniżają nieco odbiór. Za to Fanatic Press wydało ostanio 2 części Liber Chaotikus - chce to mieć, tylko koszt książek i transportu jest całkiem spory (wszysktie 4 częsci pod 500 zł będą podchodzić :()
D:S&S - ehh, armybook krasnoludów do bitewniaka chyba więcej treści niósł...

Middenheim - pięknie opisane miasto. Źle się dzieje w Kislevie - głównie dla tego, zę zupełnie nie zgadza sie z moim wyobrażeniem Kislevu. A przygoda nudna jak flaki z olejem
 
Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: czw maja 01, 2003 10:32 pm

ndz maja 11, 2003 8:38 pm

Moim zdaniem najlepszy dodatek to scenarisz - Liczmistrz :), bo podoba mi sie klimat i oszczdne dawkowanie chaosu.

Najgorszy? Księga Wiedzy Tajemnej, w ktorej najwartosciowsze dla mnie okazaly sie tabelki na operacje, amputacje i inne, natomiast, scenariusze zawiodly mnie na calej linni. Moze z wyjatkiem "Z niewielka pomoca moich przyjaciol" - ale ten zdazylem rozegac juz w KC. :)

Dla wyjasnienia - nie jestem znawca, nie znam Doomstones, ani Drachenfelsa.
 
Chaon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 11, 2003 8:39 pm

śr cze 11, 2003 8:50 pm

Dla mnie najlepszym dodatkiem jest Realm of Chaos: Slaves to darkness, najgorszym... tutaj za bardzo nie mam pomysłów, ale nie podobają mi się Realms of Sorcery i Dwarfs:S&S za battlowe inspiracje.
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

czw cze 12, 2003 8:59 am

Dla mnie najlepszy jest Władca Zimy. To bardzo fajna, klimatyczna kampania i chyba najlepsze z wydanych do wfrp scenariuszy. Do tego zawiera sporo porad, jeśli chodzi o prowadzenie wfrp.

Najgorszy jest Dwarfs: Stone & Steel. Dlatego, że niszczy klimat wfrp, i zrzyna bezmyślnie z bitewniaka.
 
Awatar użytkownika
Cadrach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 24, 2003 4:26 pm

czw lip 17, 2003 6:30 pm

Najlepsze: Szara eminencja
Najgorsze: hmmm..... o ile pamiętam, to Mroczny cień śmieci niczym mnie nie zachwycił. Ale nie czytałem jeszcze Imperium w płomieniach i kamieni zagłady, a grimuara na oczy nie widziałem.
 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

czw lip 17, 2003 7:50 pm

mroczny cien smieci?:)
 
Awatar użytkownika
Cadrach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 24, 2003 4:26 pm

pt lip 18, 2003 4:19 pm

śmierci, śmierci :))) Zapomniałem dodać, że nie czytałem jeszcze Władcy Zimy. I że "śmieć" na rzece reik to druga z tych moich najlepszych... :)
 
Awatar użytkownika
Sayonara
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: czw lip 24, 2003 5:17 pm

czw lip 24, 2003 6:16 pm

Najlepszy dodatek moim zdaniem to Potępieniec - kilka fajnych scenariuszy sporo ciekawych nowych czarów, kilka ważnych modyfikacji zasad

Najgorsze dodatki to dwie pierwsze części kampani Kamienie Zagłady (bodajże Ogień w Górach i Krew w Ciemności). Ale trzecia część (Skała Śmierci) jest bardzo fajna i chocby dla niej warto w tą kampanię zagrać.
 
Awatar użytkownika
TEO
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn sie 11, 2003 12:06 pm

pn sie 11, 2003 1:28 pm

Pozdrowienia dla Dhaerow i Seji'ego z KO WFRP. Najgorszy ? ostatni - zawierający zyrokoptery i zabójców demonów. Najlepszy ? Ze względu na klimat - Realms Of Chaos. Ze względu na treść przypadł mi do gustu Realms Of Sorcery...
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

pt wrz 05, 2003 4:29 pm

Najlepszy dodatek? Zdecydowanie Middenheim: Miasto Białego Wilka ! Poza tym, że ze względówosobistych uwielbiam Ulryka i Middenheim to jest to na prawdę porządnie dopracowany dodatek. Zresztą chyba nie tylko ja to zauważyłam. :wink:
 
Awatar użytkownika
YokikO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 21, 2003 4:48 pm

ndz wrz 21, 2003 9:14 pm

moim zdaniem debesciarskim dodatkiem (jest i bedzie) Middenheim za opisanie tego przepieknego miasta, chociaz ksiega wiedzy tajemnej jest tez bardzo dobra

a najgorsze? hmmm...teraz niechce mi sie juz nad tym rozmyslac bo ide zaraz kimac :lol:
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

śr lis 05, 2003 12:31 pm

Najlepszy jest moim zdaniem: Marienburg: Sold Down the River - za całokształt
I cienie nad bugenhofen - za pierwsza naprawde fajną mapke :mrgreen:

Najgorsze, cóz nie lubie dodatków wydawanych na siłe jak "Księga Wiedzy Tajemnej" itp - może dlatego że wiekszość artyjkułów z tych dodatków czytałem wscześniej we wczesnych White Dwarfach

No i "Zamek drakusia" - sprawia wrażenia jakby wwalili tam wszystko co wydało im sie za mocne dla innych kampanii :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

śr lis 05, 2003 1:27 pm

 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

czw sty 29, 2004 3:45 pm

Najlepszy - Marienburg - swietnie opisane miasto.
Najgorszy - D:S&S - bezsensowna zrzynka z battla.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

czw sty 29, 2004 5:28 pm

Wladca Zimy jako traktat o prowadzeniu WFRP, bo bron Sigmarze jako kampania do prowadzenia, i Cienie nad Bogenhafen, do ktorej o klimacie nie trzeba bylo pisac nic, bo go miala sama w sobie i sie go zwyczajnie czulo.

Nie mam tego doatku o krasnalach, wiec tez cos musze wybrac:-) Drachenfels to chyba wynik jakiejs duzej popijawy po nieudanej sesji w DeDekach, gdy ktos postanowil zrobic cos podobnego do Warha. A ze sie dungeon crawlery sprzedawaly, to wydawca tez pchnal... :wink:

Choc sam Konstant Drachenfels jest jedyny w swoim rodzaju.
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

czw sty 29, 2004 6:27 pm

Największym sentymentem darzę Potępieńca, ale najlepszy dodatek... chyba faktycznie Middenheim... Najgorszy... Księga Wiedzy Tajemnej bez dwóch zdań! Natomiast jeśli idzie o "Realms of Chaos: Slaves to Darkness..." to to jest niemalże tak śmieszne jak EVIL DEAD2: Book of the damned! :D
 
Awatar użytkownika
eXo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: pt lis 14, 2003 7:16 pm

czw sty 29, 2004 7:14 pm

NAGRODY MITHRILOWEGO TOPORA OTRZYMUJĄ:

Za najlepszy dodatek w kategorii stand-alone: "Liczmistrz".
:arrow: Ciekway scenariusz i można go zagrywać na setki sposobów.

Za najlepszy dodatek w kategorii kampania:"Śmierć na Rzece Reik".
:arrow: Pomysły, klimat, handel, rzeki :wink: ...

Za najgorszy dodatek w kategorii stand-alone:"Zamek Drachenfels".
:arrow: Wieje nudą i ADekiem.

Za najgorszy dodatek w kategorii kampania:"Potępieniec".
:arrow: Może to i fajne jako źródło pomysłów, ale rozgrywanie kampanii, gdzie głównym BeNem jest ręka... wzbiera we mnie smutek.

Nagroda specjalna w kategorii najgorsze wydanie:Podręcznik w miękkiej oprawie.
:arrow: Dla fanów książek ulegających dezintegracji.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

czw sty 29, 2004 7:53 pm

Seji, zechcialbys wyjasnic, w jakim celu robisz to zestawienie? Dla czystej przyjemnosci czytania czy zamierzasz to potem jakos przetworzyc.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

czw sty 29, 2004 8:56 pm

Cóż, ja przychylę się do zdania Szczura - a "Szara Eminencja"+"Miasto Białego Wilka" rządzi. "Liczmistrz" na 2-gim miejscu. Najsłabszy - "Something's Rotten in Kislev". Najlepiej przejsć od razu do następnej części. I "Śmierć na rzece Reik" też mnie nie urzekła - sporo fajnych rzeczy. Ale to nazewnictwo ... :(
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw sty 29, 2004 9:30 pm

Filip,

zestawienie poniekad z ciekawosci, poniekad z obrzydzenia do tematow 'ulubione miasto', 'nieulubione elfy' itp. Chcialem jakies forum i podstawe do ewentualnej dyskusji o dodatkach do WFRP w ogole. Co do przetworzenia - czemu nie? Skonczy sie sesja i pomysle, czy da sie to jakos ubrac w slowa :).
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

czw sty 29, 2004 11:16 pm

Seji pisze:
Chcialem jakies forum i podstawe do ewentualnej dyskusji o dodatkach do WFRP w ogole. Co do przetworzenia - czemu nie? Skonczy sie sesja i pomysle, czy da sie to jakos ubrac w slowa :).


Ponawiam pytanie: Po co? Wydaje mi sie, ze do WFRP juz nic nie wyjdzie, a w Rzeczypospolitej to juz szczegolnie. Ty cos chcesz przygotowac czy starasz sie sprowokowac mila rozmowke na forum niejako z nudow?
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

czw sty 29, 2004 11:25 pm

A przeszkadza Ci to?
IMHO czasem przydaje się wiedzieć co inni dobrego/złego widzą w tym samym podręcznikach.

eXo -> ja jestem zwolennikiem miękiej oprawki ;) łatwiej przepiąć do segregatora albo oprawić na nowo. Bo po 10 latach częstego używania każdy podręcznik będzie zjechany :wink:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw sty 29, 2004 11:30 pm

Filip pisze:
Ponawiam pytanie: Po co? Wydaje mi sie, ze do WFRP juz nic nie wyjdzie, a w Rzeczypospolitej to juz szczegolnie. Ty cos chcesz przygotowac czy starasz sie sprowokowac mila rozmowke na forum niejako z nudow?


Odpowiedz: pisze licencjat. Wystarczy? Gruszczy, chyba tobie sie nudzi.

Masa dodatkow pokutuje w sklepach z RPG, Empikach. Ludzie nadal sa zainteresowani WFRP i moze niektorzy z nich sa ciekawi, czego szukac w sklepach czy antykwariatach.

A nawet jesli chce cos rpzygotowac, to po co ci to wiedziec? To chyba moja sprawa czy zrobie z tego, art, wykres kolowy czy oleje wszytskie wypowiedzi. Nie interesuje cie temat, nie czytaj/nie wypowiadaj sie i daj zyc innym.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość