Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lis 05, 2005 9:11 pm

I zapewne jeszcze transmuta.

Pytanie - opisujemy tu pseudokeywordy jak sweep czy radiance?
 
Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator
Posty: 1901
Rejestracja: ndz lip 27, 2003 7:30 pm

sob lis 05, 2005 9:17 pm

Dla mnie to nie ma sensu. Równie dobrze można tłumaczyć, jak działa spirit link.
Ale Twój dział.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lis 05, 2005 9:19 pm

Shade-89 pisze:
Ale Twój dział.

Skoro o tym mowa to na AK jest kilka kart, do ktorych nie zajrzales.
Ktos jeszcze ma jakies uwagi co do pseudo keywordow? Bo mnie tez osobiscie by sie nie chcialo. Oczywiscie jak ktos napisze to bez problemow wkleje.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

sob lis 05, 2005 10:01 pm

Hezor pisze:
Oczywiscie jak ktos napisze to bez problemow wkleje.

Tak, już poznaliśmy twoje niecne praktyki;P

Hezor pisze:
Jeszcze chyba usune tego twojego posta, zeby zadne slady nie zostaly

Nie waż się! To było zasłużone +1 do licznika!;P [Tylko opis splice skopiowałam skąd inąd... Ale też z mojego posta :D]

"Pseudokeywordy"... jestem na tak. Tylko komu się będzie chciało?;P
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lis 05, 2005 10:08 pm

axcel pisze:
"Pseudokeywordy"... jestem na tak. Tylko komu się będzie chciało?;P

Myslimy o Tobie :)

Najpierw bede musial cos naskrobac o brakujacych.

Jak ktos znajdzie jeszcze jakies braki, to niech pisze.
 
Awatar użytkownika
Krali Marko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 29, 2005 1:44 pm

sob lis 05, 2005 10:45 pm

axcel pisze:
Hezor pisze:
Jeszcze chyba usune tego twojego posta, zeby zadne slady nie zostaly

Nie waż się! To było zasłużone +1 do licznika!;P [Tylko opis splice skopiowałam skąd inąd... Ale też z mojego posta :D]


Zgadzam się, Twój opis Axcel bardzo mi się przydał :spoko:

Tak swoją drogą, to usunięcie posta nie powoduje zmian w liczniku postów pod avatarem (tak już działa skrypt phpBB) :)

Jestem za umieszczaniem nawet "pseudokeywordów" do pierwszego postu tego wątku. Jest on świetny dla początkujących. Ja sobie go wydrukowałem i często używam :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

sob lis 05, 2005 11:08 pm

Mr.Ale pisze:
Substance pojawia sie tylko na staaarutkich katach takich jak necromancy w celu skomplikowania wordingu.

Edycja wprowadzenia:Ravnica

Tu chyba coś się nie zgadza.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lis 05, 2005 11:31 pm

rincewind bpm pisze:
Tu chyba coś się nie zgadza.

Zgadza - dotyczy starszych kart, ale zostalo wproadzone w ravnicowym updatcie zasad.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

ndz lis 06, 2005 11:00 am

Krali Marko pisze:
Ja sobie go wydrukowałem i często używam

Pff... A ja sobie wydrukowałam i często używam Comprulesy...;P Zaręczam, że tak jest lepiej:)

Krali Marko pisze:
Tak swoją drogą, to usunięcie posta nie powoduje zmian w liczniku postów pod avatarem (tak już działa skrypt phpBB)

Jakoś mi się nie chciało wierzyć. Przez Wielkie Cięcie Składanki na AK straciłam swojego czasu 120 postów... [chlip!] Ale przeprowadziłam eksperyment. Znalazłam na ND posta nie na temat i skasowałam go. Licznik użytkownika Siewca_Wiatru spadł z 343 na 342... Oj, chyba jednak powoduje zmiany:)

Hezor pisze:
Myslimy o Tobie

Ja o tobie też, Słonko.
Ale na pisanie nie mam na razie czasu;P [choć... kto wie...]
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn lis 07, 2005 7:05 pm

axcel pisze:
Jakoś mi się nie chciało wierzyć. Przez Wielkie Cięcie Składanki na AK straciłam swojego czasu 120 postów... [chlip!] Ale przeprowadziłam eksperyment. Znalazłam na ND posta nie na temat i skasowałam go. Licznik użytkownika Siewca_Wiatru spadł z 343 na 342... Oj, chyba jednak powoduje zmiany:)

No co wy, Seji i reszta nie doprowadzili by do sytuacji, gdzie można by walić posty i je kasować, po czym walić identyczne i sobie licznik nabijać.
Hezor pisze:
Zgadza - dotyczy starszych kart, ale zostalo wproadzone w ravnicowym updatcie zasad.

Rozumiem. Głupawo.

A jest generalnie zbiór zasad po polsku? Jak nie ma, to dlaczego?
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pn lis 07, 2005 11:34 pm

Jest jakiś bardzo ogólny rulebook, dla początkujących chyba... Ale nie znam. Mnie od razu rzucili na CompRulesy... Tzn. na głęboką wodę, no... :P
A po co ci po polsku?;P
 
Awatar użytkownika
'T'!G3R-$@N
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: wt lip 26, 2005 1:40 pm

sob lis 12, 2005 6:36 pm

Jezeli dobrze zrozumialem Etwine, to moge wybrac jedna z 2 wersji many do zaplacenia. Z tego co jest opisane na pierwszej stronie to pisze ze jezeli zaplace 2 razy to bede mogl to wykorzystac (chodzi mi ze np. bede mogl wybrac 2 stwory jako cel).
Czy dobrze to zrozumialem??
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

sob lis 12, 2005 6:44 pm

axcel pisze:
A po co ci po polsku?;P

Tak, żeby się nie męczyć. Język urzyty w comprulesach do najprosztych nie należy. Najjaśniej i najklarowniej było by po polsku.
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

sob lis 12, 2005 6:52 pm

'T'!G3R-$@N pisze:
Jezeli dobrze zrozumialem Etwine, to moge wybrac jedna z 2 wersji many do zaplacenia. Z tego co jest opisane na pierwszej stronie to pisze ze jezeli zaplace 2 razy to bede mogl to wykorzystac (chodzi mi ze np. bede mogl wybrac 2 stwory jako cel).
Czy dobrze to zrozumialem??



Chyba nie. Entwine jest tylko na kartach, ktore maja opcje: "choose one:". Mozesz zagrac taka karte bez Entwine i wtedy wybierasz jedna z przedstawionych mozliwosci albo zagrac ta karte doplacajac do jej kosztu koszt Entwine i wtedy zagrywasz ten czar wykorzystujac obie przedstawione na niej mozliwosci. Czyli w przypadku na przyklad Tooth and Nail mozesz go zagrac bez Entwine i wtedy albo szukasz 2 stworow z talii na reke albo wkladasz 2 stwory z reki do gry, natomiast jezeli zagrasz go doplacajac Entwine to wyszukujesz 2 stwory z talii na reke i wkladasz dwa stwory z reki do gry.


rincewind bpm pisze:
axcel napisał:
A po co ci po polsku?;P

Tak, żeby się nie męczyć. Język uZyty w comprulesach do najprosztych nie należy. Najjaśniej i najklarowniej było by po polsku.


Polski tez troche trudny, nie? ;)

Akurat jezyk uzyty w Comp Rulesach jest hmm... banalny? Jedyne zawilosci moga byc spowodowane koniecznoscia takiego skonstruowania zasad, zeby nie mialy one zadnych luk, a dzialaly tak jak zamierzono (podobnie jak akty prawne).
 
Awatar użytkownika
Wiezzel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: czw paź 07, 2004 4:17 pm

pn lis 21, 2005 3:29 pm

Jest jeszcze jedna moc, aczkolwiek dość rzadka. (znaczy keyword) Nie wiem czy uznacie za stosowne ją zamieścić, ale moim zdaniem powinna się tu znaleźć. Chodzi mianowicie o offering. Wystepuje to tylko przy Patronach z Betrayers of Kamigawa, ale jednak występuje. No i w opisie morpha brakuje informacji, że po wystawieniu zamorphowana kreaturka jest 2/2, co jest dość istotną sprawą.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

ndz gru 11, 2005 12:56 pm

A "aura" nie pasuje pod keyword? I co to wogóle jest?
 
Awatar użytkownika
Macros
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1540
Rejestracja: sob maja 18, 2002 11:45 pm

ndz gru 11, 2005 10:55 pm

Aura to podtyp enchantmentu. Kiedys Aury byly Enchant 'costam'.
 
Jemell
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 24, 2005 12:42 am

Jestem nowy

sob gru 24, 2005 12:48 am

Witam all
Nie chce spamować i nie przeszkadzać, ale chciałbym się zapytać, co to jest "upkeep" i co to jest "sacrifice".. Dokładne tłumaczenie znam, ale jak to wygląda w Magic'u. Jakoś nie wiem, jak mam poświęcać potworki.. :P I tak wogóle jestem zupełnie nowy, a ten słowniczek mi nieźle pomógł. Dzięki z góry za pomoc!!
Wesołych Świąt!!
 
Awatar użytkownika
Shade-89
Moderator
Moderator
Posty: 1901
Rejestracja: ndz lip 27, 2003 7:30 pm

sob gru 24, 2005 4:20 am

Upkeep Krok utrzymania
Na początku tego kroku rozpatrzane są wszystkie efekty czekające na stosie a także odpalane na początku tury. Teraz też opłaca się koszty permanentów, które tego wymagają. Można zagrywać czary i zdolności.

Wątek obok.

Sacrifice- poświęcenie. Jest to często koszt jakiegoś czaru lub ability, lub ich efekt.


Wesołych.
 
Jemell
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 24, 2005 12:42 am

ndz gru 25, 2005 1:18 am

No dobra,... koszt czaru lub ability.. ale np. w przypadku Mad Dog'a "When Mad Dog has come this turn, sacrifice it" (czy jakoś tak).. no i powiedz mi, co mam zrobić? Zapłacić za niego jeszcze raz.. nie wiem.. na jego karcie nie ma dodatkowych kosztów za sacrifice!. Albo w Conjurer's Bauble, (tap), "Sacrifice Conjurer's Bauble: Put up to one target card from your graveyard on the bottom of your library. Draw a card". I co ja mam zrobić? Tap to tap, ale w przypadku sacrifice nie mam zielonego pojęcia. Może ktoś wytłumaczyć?
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

ndz gru 25, 2005 1:32 pm

Chodzi o to, że poświęcenie często jest kosztem. Kiedy coś poświęcasz, po prostu kładziesz z gry na cmentarz i nie da się na to odpowiedzieć, ani nic.
Przykładowo:
[mtg=Mad_Dog]Mad Dog[/mtg] - jeśli jest spełniony jeden z warunków w jego ability, na końcu tury musisz go poświęcić (tym razem to efekt, a nie koszt), czyli po prostu ginie - ale w odróżnieniu od zwykłego zniszczenia, nie możesz go zregenerować w żaden sposób.
[mtg=Atog]Atog[/mtg] - w jego przypadku poświęcenie jest kosztem zagrania zdolności, tak, jak niektóre inne karty mają zdolności uruchamiane przez manę czy tapnięcie. Po stwierdzeniu, że chcesz jej użyć, zwyczajnie poświęcasz artefakt i tyle - poświęcenie, jak już pisałam, działa natychmiastowo i nie da się z nim nic zrobić - skontrować, zregenerować, nic...
 
Awatar użytkownika
Wiezzel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: czw paź 07, 2004 4:17 pm

sob gru 31, 2005 2:53 pm

Jakiś czas temu zgłosiłem pewne uwagi do tego słowniczka (chodzi o morph i offering). I co się stało? Nic. Mam wrażenie, że autor chyba olał sprawę i nie zamierza aktualizować tematu. (Ewentualnie mógł umrzeć lub zostać ciężko ranny, ale to wydaje się mało prawdopodobne.) Mam wobec tego pytanie: Czy ktoś z moderatorów nie mógłby zrobic tego za niego??? O ile moje uwagi są zasadne, oczywiście. Jeśli nie są oczekuję jakiegoś komentarza.


I życzę szczęśliwego nowego roku. :)
 
buli_p
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 31, 2005 2:49 pm

sob gru 31, 2005 2:53 pm

To co oznacza ten convoke bo zakupilem ravnica i niestety za bardzo tego nie kumam, a dokladnie to tej calej redukcji kosztow. :help:
 
buli_p
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 31, 2005 2:49 pm

sob gru 31, 2005 2:58 pm

Czy to chodzi o to ze redukuje wystawianą karte o ilosc tapnietych kreator w grze? Cyli jezeli np: Guardzian of Vitu_Ghazi ma wystawienie 6colorles i po jednym white i green to jezeli mam tapniete 3 krity w tym np jedna biala to moge tapnac tylko zielona i 4 inne londy?
 
Awatar użytkownika
Wiezzel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: czw paź 07, 2004 4:17 pm

pt sty 13, 2006 2:47 pm

Nie do końca... Tapowane stwory dostarczają bezkolorowej many. Po prostu definicja brzmi: "Każdy zatapowany przy wystawieniu stwór zmniejsza koszt czaru o (1)." I to wszystko. Niezależnie od koloru zatapowanego stwora zmniejsza on koszt o bezkolorową manę. Czyli, jeśli zatapowałeś przy wystawieniu [mtg=Guardian_of_Vitu-Ghazi]Guardian of Vitu-Ghazi[/mtg] 3 stwory to musisz zapłacić (3) (G) (W).
Ostatnio zmieniony pn sty 30, 2006 3:40 pm przez Wiezzel, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
axcel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1047
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:28 pm

pt sty 13, 2006 7:41 pm

Wiezzel pisze:
Nie do końca... Tapowane stwory dostarczają bezkolorowej many. Po prostu definicja brzmi: "Każdy zatapowany przy wystawieniu stwór zmniejsza koszt czaru o (1)."

BZDURA, BZDURA, BZDURA!

buli_p dobrze napisał - biała kreatura potrafi zredukować koszt o :1: lub o :w:, tak samo, jak np. niebiesko-czarna o :1:, :B: lub :U:. Czyli :6::W::G: po tapnięciu dwóch jakichkolwiek i białej będzie już tylko :4::G:.

Generalnie Convoke polega na tym, że można coś zagrać taniej niż wynosi jego normalny mana cost. Za tapnięcie jednej kreatury koszt zostaje zmniejszony o jedną manę - bezkolorową, lub w kolorze tej kreatury - przykłady podałam powyżej.
 
Awatar użytkownika
Shaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 13, 2006 7:19 pm

sob sty 14, 2006 5:05 pm

Hi all!!Mam pytanka dwa:
1.Co to jest Summon??Mam kartę której typ to summon drake.Zwykle pisze chyba creature-drake..ale nie wiem więc....

2.Mam kartę Clockwork Vorrac http://www.wizards.com/magic/autocard.a ... k%5BVorrac

Np. clockwork jest 5/5 po dodaniu jednego counterka czy jeśli zblokuje kreature 3/3 to clockwork bedzie 5/2??Chodzi o to czy te counterki znikają?
 
Netaro
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn lis 14, 2005 10:06 pm

pn sty 16, 2006 4:20 pm

1) Summon creature -po prostu przywołujesz kreaturkę...
Baaaaaarrrdddzzzo stare karty to mają...


2) Znika TYLKO jedna, pozatym to się dzieje na samym końcu fazy walki, po rozpatrzeniu "damadżu", nie ma tam nic napisane o tym, że odejmujesz tyle counterów, ile wynosi toughness bloka, lecz że odejmujesz jedną.
 
chudyenemy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 18, 2006 8:03 pm

śr sty 18, 2006 8:12 pm

Mam pytanie kto moze mi lepiej wytlumaczyc Convoke?? Mam instanta convoke kosztuje jeden Green Mana. To co daje mu convoke?? Jesli ztapuje 1 kreature to bede mial czar za darmo??
 
Awatar użytkownika
Shaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 13, 2006 7:19 pm

czw sty 19, 2006 6:56 pm

Convoke:Za każdą tapnientą kreature do zagrania tego spella,ten spell kosztuje jedną szarą manę mniej albo jedną manę mniej koloru kreatury którą zatapowałeś.Czyli :

Jeśli masz spell z convoke który kosztuje 1 szarą i 2 green mana i tapniesz zieloną krite to mozesz od mana cost tego spella odjąć 1 szarą albo 1Green Mana.

Troche naokoło ale mam nadzieje że rozumiesz :lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości