Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Bagna w Krainach

pn sty 16, 2006 11:22 am

Do mojej nowej kampanii potrzebuje dosc rozleglych bagien gdzies w Torilu, dosc blisko bieguna, zebyw zimie zamarzaly. Mozecie mi doradzic jakas kraine?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn sty 16, 2006 11:38 am

Proponowałbym Dzikie Pogranicze i Wieczne Wrzosowiska u podnóży Grzbietu Świata. Dość rozległe, zamieszkane przez trolle i giganty wzgórzowe, powinny się w sam raz nadać.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn sty 16, 2006 12:21 pm

Może Jaszczurcze Moczary na Wybrzeżu Mieczy ? Do bieguna jest spory kawałek ale pozostałe warunki spełniają - są dość rozległe, są to typowe bagna a co za tym idzie można tu spotkać wszystkie charakterystyczne dla bagien potwory, w zimie w dużym stopniu zamarzają. Poza tym blisko stąd do Brodu Sztyletu (czyli niezła baza wypadowa), do Waterdeep (jeśli potrzebne będzie większe miasto), niedaleko przebiega też Kupiecki Trakt, który może dać jakieś pomysły na przygody.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

wt sty 17, 2006 12:01 am

Dzięki ci za poradę, mógłbyś jednakże bliżej określić ich położenie lub podać mi angielską nazwę? NIe moge ich znaleźć na mojej mapce.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

wt sty 17, 2006 12:33 am

Angielska nazwa to chyba Lizard Marsh (nie jestem pewien bo moja angielska mapa jest nieco niewyraźna). Jeśli chodzi o położenie to znajdź Waterdeep i podążaj na południe wzdłuż wybrzeża Morza Mieczy, pierwsze bagna po drodze to właśnie Jaszczurcze Moczary.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

wt sty 17, 2006 3:37 pm

A ja dodam że świetnie nadawałyby się właśnie proponowane przez Zsu Wieczne Wrzosowiska. Klimat jest zimny, do lodowca też nie jest najdalej, no i pełno tam różnorakich gadzin się pęta.
A angielska nazwa to Evermoors. Znajdź Silver Marches, a napewno znajdziesz Evermoors.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

wt sty 17, 2006 9:29 pm

Z tego co czytałem jest to nieco skalista okolica, a więc z bagien nici. Lizard marsh juz są lepsze, myslałem też o tun marsh w Cormyrze
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

śr sty 18, 2006 1:16 pm

Są jeszcze Trollmoors także w okolicach Srebrnych Marchii zdaje się. Bagniska wręcz przepełnione Trollami. Wałesają się ich tam całe setki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość