Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Mysterious vel Aesgareth
Użytkownik
Użytkownik

MG i rozdwojenie jaźni

śr cze 16, 2004 3:42 pm

Mam pytanie do mistrzów gry.
W jaki sposób przedstawić rozmowę w której bierze udział wiecej niż jeden BN ???
Przecież nie będę gadał sam ze sobą! Co to by było: MG z rozdwojeniem jaźni.
Podrzućcie kilka pomysłów na odegranie takiej gadki.

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

śr cze 16, 2004 4:02 pm

Raczej samemu, albo mówi tylko jeden BN. Trochę to jednak jak już powidziałeś rozdwojenie jaźni. Można zaproponować osobom, które w rozmowie nie biorą udziału jako BG, by sami rozmawiali. Trzeba im wyjawić szczegółowy cel rozmowy. Muszą to być tylko zaufani i w miarę doświadczeni gracze, by nie wykorzystywali zdobytych wiadomości do ułatwionego dążenia do celu, tylko czuli się jak BG, którzy w rozmowie uczestniczyli.

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

śr cze 16, 2004 4:32 pm

Zgadzam się że najlepszą metoda jest prowadzenie takiej rozmowy samemu bo powieżanie jej np graczowi mimo wszystko jest ryzykowne i wymaga poświecenia dodatkowego czasu.
Tak wiec uważam, że mimo nieco dziwnego uczucia przy prowadzeniu dialogu samym sobą trzeba się do tego przyzwyczaić

Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec

śr cze 16, 2004 5:22 pm

Drugi MG :wink:

Awatar użytkownika
wytrazek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr cze 16, 2004 5:39 pm

mozesz zmieniac glos, albo unikac takich sytuacji.
polecam unikanie.

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

śr cze 16, 2004 7:30 pm

No nie wiem. Rozmowa zawsze tylko z jedną postacią się w koncu znudzi, a sceny zbiorowe są ładne i choć trudne do odegrania, dają duże pole do popisu dla MG. Drugi MG nie jest wcale złym pomysłem, ale nie bedzie to pełnowymiarowy MG, tylko jakiś pomocnik.

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

śr cze 16, 2004 7:56 pm

Oczywiście wcześniej czy później sceny zbiorowe nalezy wprowadzić bo jak wspomniano rozmowy tylko z jednym BN po pewnym czasie stają się nudne i lekko nierealistyczne

Awatar użytkownika
Mysterious vel Aesgareth
Użytkownik
Użytkownik

śr cze 16, 2004 8:55 pm

Fajnie. tylko, że ja już to wszystko wiem.
Chciałem się dowiedzieć jak to pokazać.

drugi MG odpada, a modulacja głosu to zły pomysł bo BG się pogubią i w pewnym momencie nie będą wiedzieć kto do nich mówi.

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

śr cze 16, 2004 9:05 pm

Zwykle w takich sytuacjach staram się własnie zmieniać lekko głos a jeśli są to dłuższe wypowiedzi to po prostu stwierdzam że teraz mówi ten albo ten, może nie jest to zbyt poetyckie ale działa i moi gracze nie narzekają

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

śr cze 16, 2004 9:07 pm

No też tak robię, że mówię "Teraz zdecydowanie zabiera głos X" i przeważnie nie gubią się, jeśli nie ma wielu rozmówców. Raczej nie da rady jakoś inaczej.

Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr cze 16, 2004 9:15 pm

Ja tam stosuje modulacje głosu, i jakos dobrze to wychodzi. Tylko udawanie kobiecego głosu nie wychodzi mi troche. MOże poproszę moja dziewczyne aby została drugim Mg? Hmmmm, niezły patencik, zrobic dwóch MG, którzy rzed każdą sesją ustalaja ze soba co się zdaży. To by było całkiem dobre np. jednen MG musi cos znaleźć cos w podreczniku to drugi moze w tym czasie zająć drużynę, no i mozna właśnie rozwiazać problem "większych rozmów". Wypróbuje to i napisze co z tego wyszlo :razz: .

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw cze 17, 2004 10:39 am

Ja tez nie widze problemu w zmianie glosu, to jest wcale nie mylace... Mozna przy takiej rozmowie dodawac komentarze typu: "w glosie maga lsyszalna jest nutka przerazenia" itp...

Awatar użytkownika
Maivoineor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw cze 17, 2004 11:02 am

Ja radzę sobie dzięki wprowadzeniu rozdzielności narracyjnej... już tłumaczę...
Wygląda to tak, że odgrywając sam wiele osób, przed ich wypowiedzeniem omawiam ich działania sugerujące, ze właśnie ta osoba ma zamiar mówić... np:

BN1 apojrzał na BN3 badając go podejżliwie i wyszeptał: Dlaczego uważasz, że możesz mnie pokonać, hmm?
BN2 widząc powagę sytuacji wstąpił między nich i rzekł: Pr..Proszę... panowie... usp..uspokujcie s.. s.. się...
Gracz wtrącił: PRzestańcie, to nie ma sensu, przecież to tylko drobna uwaga, a nie obraza...
BN3 Odwrucił się na chwilę jakby w zastanowieniu, a potem odpowiedział: Drobna uwaga, lecz dla mnie... chaniebna zniewaga...

Zauważyliście to... właśnie... gracze się nie pogubią zaś ty kontrolujesz wypowiedź... dodajesz jeszcze odpowiednią modulacje... i problem rozwiązany...

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

czw cze 17, 2004 8:06 pm

No własnie o to mi chodziło, trzeba opisywac działania i mimike postaci.

Ch do wypowiedzi Ludka to mozna to oczywiście dodawać, jest to łatwiejsze i wygodniejsze dla MG, ale traci na tym klimat całej gry. Jeśli Mistrz odpowiednio moduluje głos, to nie trzeba opisywać mimiki, czy działań BN-ów.

Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec

czw cze 17, 2004 9:38 pm

A ja powiem, że modulacja głosu w większości przypadków lezy na całej linii bo gracze zaczynają brechtać i tarzać się po podłodze. :mrgreen:
Upieram się przy zastosowaniu pomocy drugiego MG o zmniejszonych kompetencjach. Chyba, że nie mamy nikogo pod ręką...wtedy trzeba ominąć takie sytuacje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw cze 17, 2004 10:07 pm

Nie no sesja z dwojgiem MG wyszla zajebiście. Gracze o dziwo słuchali wszytskiego co mówimy. Nieśmieli tęz sie ze mna kłocić bo jak byłem sam to 3 na 1 to mnie obskoczyli, a teraz to całkiem inaczej. Rozmowy wypasik. Jak jednemu z graczy zachciało się zabijac ludzi i spalic wioskę, to żesmy odegrali scenkę tak dramtyczna i romantyczną :razz: , że gracze zaczeli ryczeć :cry: . Wow łzy ciekły im z oczu, a ten co rozpętał padł na kolana w wiosce i zaczął przepraszać ludzi za to co zrobił, zobowiązał sie nawet, że powskrzesz tych których zabił :shock:.
To byóła jedna z najlepszych sesji jaką rozegrałem. Gorąco polecam mistrzowanie we dwie osoby.

Awatar użytkownika
Mysterious vel Aesgareth
Użytkownik
Użytkownik

pt cze 18, 2004 12:54 pm

Pomysł z dwoma MG u mnie odpada, bo ja mam problemy ze zorganizowaniem graczy.
Na razie najbardziej praktyczny wydał mi się pomysł ze zwykłą narracją, chociaż to trochę zalatuje książkami, a to rzadko przyspiesza akcje w grze.

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

pt cze 18, 2004 1:49 pm

Jak gracze są niepoważni to się śmieją. Raz tak było i ich upomniałem solidnie :razz: to się ucizyli. Jak ktoś chce grać, to gra bez względu na to w jaki sposób odgrywa MG, byle dobrze.

Awatar użytkownika
Mysterious vel Aesgareth
Użytkownik
Użytkownik

pt cze 18, 2004 8:00 pm

Jak gracze są niepoważni

Nie o to mi chodziło :)
Ja mam problem ze zdobyciem graczy i ich nawróceniem.

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

pt cze 18, 2004 9:00 pm

Aha. No największym problemem z graczami jest... brak graczy. No cóż, może napisz skąd jesteś, to cie przygarniemy. :)

Awatar użytkownika
Mysterious vel Aesgareth
Użytkownik
Użytkownik

sob cze 19, 2004 7:50 pm

Na pewno nie z waszych okolic :? , ale to nie jest odpowiedni temat na poszukiwania graczy...

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz cze 20, 2004 4:29 pm

Tia. W Podmroku jest trochę "ludzi", którzy lubią RPG. :razz: