Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec

śr gru 28, 2005 10:29 am

lucek pisze:
Geneforge lub Geneforge2

A ja czekam tylko na Avernum 4 wersja na PC. To dopiero wymiata. Poprzednie cześci IMO polozyły Geneforga na łopatki.

Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr gru 28, 2005 10:52 am

lucek pisze:
Skrytobójca pisze:
Ale fakt, ze wiecej gier potrafilo mnie wciagnac niz teraz.

Bo miałeś niższe wymagania ;P

Tyś widzial :wink: :wink: Poprostu wtedy mniej gier bylo wtornych

Kastor Krieg

śr gru 28, 2005 11:19 am

Hm, a dlaczego nikt nie czeka (a przynajmniej, nikt się nie przyznaje że czeka) na STALKER'a? :shock:

Z w miarę świeżych rzeczy zeżarł mnie Uplink, ale do tego trzeba mieć zacięcie, być weteranem niejednego ircwar'u i być ogólnie 1337 :wink:

Bloodlines przeszedłem we wszystkie strony, kilkoma klanami, na patchu 1.2 (maleńka łatka do ściągnięcia, kilkanaście mega), żadnych bugów poważnych nie uświadczając. No, dobra, jak się przepakuje sobie postać z ciekawości kodami (dając dodatkowe Dyscypliny), to można zapomnieć o przejściu tutoriala, bo skrypty głupieją spodziewając się cieniutkiego neonaty, a nie munchkińskiego potwora :razz:
Poza tym, Bloodlines chwaliłem sobie z jednego powodu - na moim AMD 1,2 Ghz z 512 Mb RAM i GeForce 4 MX ciął się co prawda na otwartych przestrzeniach miasta, ale napisany jest tak, że lagi graficzne nie "łapią" cię za myszkę, wobec czego da się przeczłapać sobie przy 10-14 fps do następnej lokacji, zwłaszcza że na zewnątrz się nie walczy. We wnętrzach zaś wyciągał elegancko 25-35 fps. Jak dla mnie wystarczy, inna rzecz że Doom'a 3 wyskalowałem sobie z początkowych 4 fps do 45 (sic!), ale tam się dosłownie wszystko da z konfigiem zrobić.

Morduję ostatnio namiętnie także w Pro Evolution Soccer 5 (mundial za pół roku, trzeba trenować!), odświeżam sobie Max Payne'a 2 (prawdziwie WoDziarskie gry, obie części, pyszota IMO).

A takiego WoW'a, przyznam się bez bicia, najpierw pożyczyłem od kolegi, celem przetestowania jak się będzie zachowywał na moim sprzęcie (głupio wywalić 200 zeta + drugi miesiąc abonamentu żeby stwierdzić że gra ci się tnie, mimo że jest powyżej minimalnych, nay?) ... po czym po dwóch tygodniach wywaliłem z dysku. Średnio mnie wsysał, choć grałem na serwie RPG, bardzo sensownym pod względem ludzi. Nie będę zrzędził, że MUDy były lepsze, choć jestem wystarczająco stara dupa żeby je pamiętać (a także znajomych tracących pracę / studia / maturę / kobiety i mężczyzn przez taką choćby Arkadię). To raczej kwestia tego, że średnio widzę tę niesamowitą przełomość, to raczej zbiór innych MMORPGów (takie Knight Online wygląda, szczerze powiedziawszy, zwłaszcza pod względem pewnych rozwiązań międzymordzia, ale także innych, niczym masowe beta testy WoW'a :? ). Postać doprowadziłem do 22 lev, więc kawałek świata dane mi było zobaczyć. Może zostałbym przy niej gdyby nie tragiczne wieczne przynieś-zanieś-pozamiataj questy. Jak rany Julek, nie umieją dev'ki wymyśleć nic oryginalniejszego? Ja wiem, że instances, że eventy, wiem. Ale prostej rozgrywki nie możnaby urozmaicić? Ludzie biegają w party i ekspują. Albo gadają przez trzy godziny o tym, gdzie jakie chwasty można znaleźć. Fest, ale ludzi _naprawdę_ odgrywających postać jest mało, więcej symulantów, niestety.

Starocie które mnie osobiście pochłaniały to nie sim'y typu Civ, ale przede wszystkim turówki (z Zadźganym Przymierzem na czele - ostatnią turówką jaką widziałem, dobrą znaczy się conajmniej, było Silent Storm 2 + Sentinels, ale gra się fajnie tylko do momentu skoku technologicznego, potem siada klimat :? ), zwłaszcza seria UFO. Aż przejrzałem sobie recki Aftershocka po powyższych postach i chyab jutro zobaczą mnie w Empiku ^^'

Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sty 01, 2006 6:18 pm

Dobra, ile mnie nie było? Tydzień? Dwa?
Erm. Bo przeszedłem dwa razy Cywilizację 3. Hardcore - spanie od 5 do 11, cała reszta - klikanie ;] Strasznie fajnie, poczułem się jakbym znowu był w ogólniaku ;P

luc.

Awatar użytkownika
Piskboga
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn sty 09, 2006 2:46 pm

lucek pisze:
Czterolatkowi patyk z powodzeniem zastępuje miecz. Dwudziestoczterolatek kupuje replikę od kowala za 300 pln ;P

Cóż no nie wiem... czy kupiona na gełdzie Grzybowskiej w Warszawie w końcu lat 90 za 10 zł na 4 dyskietkach Cywilizacja zasługiwałaby na miano patyka, a kupiona w Empiku po 14 latach za 119 zł Civilizacja IV była by repliką od kowala. Czy zabawa w dzieciństwie patykiem jako synonimem miecza sprawia więcej radości niż tłuczka na Grunwaldzie w replikach średniowiecznego ekwipunku? Spytaj maniaków? Ja kilku znam i myślę że sprawia im to podobną radość. Ja bym właśnie tak chciał jak z tym patykiem i mieczem, aby nowe gry bawiły mnie tak samo jak te z dzieciństwa.

Awatar użytkownika
Mar2io
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw sty 19, 2006 12:30 am

Wydaje się że sytuacja się nie zmieni. Gry, co tu dużo mówić, spopularyzowały się, teraz jest to taki sam rynek, jak muzyczny, z tą różnicą że za wielką fonografię robią firmy developerskie;] Nawet już niektóre gry zaczęły pojawiać się rokrocznie (serie fifa, nhl czy chociażby nfs). Wniosek - teraz naprawde ciężko będzie przebić się z czymś nowatorskim, absolutnie innym od sprawdzonego standartu - po prostu ryzyko straty będzie zbyt duże :) Za to szykuje się prawdziwy wysyp gier sieciowych, za które będziemy musieli płacić spore pieniądze co miesiąc, żeby w nie pograć.

Lucek pisze:
Fallout3 - znowu się za niego zabrali ;]

Taa.. Zdaje się że znowu z podobnym skutkiem :(

Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw sty 19, 2006 8:54 am

Raczej nie. Po prostu Bethesda chciała skończyć nowego Elder Scrolls a potem zabrać sie za Fallouta. Dalej czekam :razz:

Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw sty 19, 2006 9:48 am

The Eldr Scroll's IV - Oblivion na PC jest gotowy :D Z premierą czekają na wersję XBOX 360.

Morrowind, KOTOR i KOTOR II - to dla mnie największi "złodzieje" czasu - człowiek przychodziła z pracy. O 18 - 19 siadał przed kompem i do 3 - 4 nad ranem grał, a na 7:00 do pracy. Fajne. :cry:
Obecnie regularnie grywam w Down Of War - Winter Assault - siada sie na dwie godziny z kumplami i dwie szybkie partyjki via net.
STALKER - wiele po nim oczekuję - podobnie jak oczekiwałem po Duke Nukem ForEver. :D :D
Cieszą mnie za to plotki o KOTOR 3. KOTOR'y były jedną z niewielu gier TPP w którą grałem. Wolę FPP i Symulatory.

MiękkiMały (Microsoft) - wypadało by pomyśleć o nowym Mechwarriorze.
EA - cóż Wing Commander się kłania - po niesamowitej III części, pojawił się mega Wing Commander IV - The Price of Freedom, potem Prophecy i darmowe mega rozszeżenie Secrets OPS i cisza.

Down of War - cóż nadal czekamy na inne rasy, Przynajmniej NECRONI - w końcu modele są gotowe, bo spotykamy ich w kampani, mamy Monola i piechotę. A co z resztą ras? Niby fani robią, ale trwa to miesiącami. Przydała by się też nowa kampania.

Awatar użytkownika
Mar2io
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw sty 19, 2006 1:04 pm

Jeśli chodzi o Wing Commandera, to wcale nie będę narzekał, jakby odmłodzili Privatera. Potencjał tej gry był tak olbrzymi, że zastanawiam się czemu jeszcze na to nie wpadli :)

Co do fallouta - ostatnie wiadomości jakie udało mi się zebrać:
http://pc.gamespy.com/pc/fallout-3/529744p1.html
http://www.nma-fallout.com/fallout3/
I zapraszam na topic:)

Awatar użytkownika
Kozak-san
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt sty 27, 2006 12:44 am

UFO. Jagged Alliance 2. Civilization 2. C&C: Red Alert. Heroes Of Might And Magic.
Później, jakoby nieco nowocześniej, acz wciąż świeżo:
Rainbow Six! ( Ja chcieć raz jeszcze zagrać, ale nie wiedzieć gdzie być terroryści :cry: ).
Cóż. Wszystko się zmienia, nic nie trwa wiecznie.
Nowości stają się starościami, a nieistniejące do istnienia zostaje przywoływane i nazywane nowością.
Ile w tych nowościach z nowości?
Różnie bywa.

Ja osobiście staram się pamiętać o klasyce i odpowiednio przeżywać/przegrywać - co ambitniejsze - tytuły, pojawiające się na współczesnym rynku.

O cRPG osadzonym w świecie Warhammera - również śnię.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sty 29, 2006 3:30 am

Wing Commander to moj pierwszy oryginal ever jeszcze na Amige.
Mam go do dzis w idealnym stanie, a minelo 12 lat. Remake tej pozycji jezeli nie zmienilby fabuly a tylko ja poszerzyl bylby prawdopodobnie hitem tym bardziej,iz mamy wielki deficyt symulatorow/strzelankowych kosmicznych.

Rainbow sixa nam konsolowcy ogolocili z fazy planowania. Jak mozna tak bezczescic klasyke dla zaspokojenia rzadzy pieniadza.
Rozumiem, ze dla konsoli (ktora sam posiadam nawet2 wiec wiem co mowie) robi sie wersje arcadowa,ale to my PCtowcy wynieslismy tworcow R6 na piedestal. Gdzie wdziecznosc?

Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sty 29, 2006 11:35 am

A u mnie stare gry komputerowe przeżywają właśnie renesans...
Do niedawna(bo teraz sesja i czasu nie ma) pykałem sobie w Ocean Trader(1995), Archimedean Dynasty(1996), Allied General'a, Hind'a i inne.
Szczególne miejsce na półce ma też "Hidden&Dangerous", która mimo bugów nadal jest moim "numerem 1" jeżeli chodzi o WWII.
Okazuje się, że posiadanie P 188 z Win 98 ma swoje zalety... 8)

Niezależnie od tego, od dawna jestem zakochany w serii "Steel Panthers". I tu takie pytanie: Czy ktoś z was nie posiada "Steel Panthers II: Modern Battles"? Bo tego nie mogę znaleźć ani na aukcjach, ani na stronach ze starymi grami... :cry: