Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 10, 2005 10:43 am

Świetna strona, aż dziw, że jej wcześniej nie znałem. Dzięki Seji

To poopatrz sobie jeszcze tu: http://www.emu64.pl/ . tez jest troche artow o 8-bit times ;).

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt maja 13, 2005 12:31 am

RG

sob lut 04, 2006 9:56 pm

Swego czasu kupowałem systematycznie miesięcznik SS czyli Secret Service. To był naprawde swietny miesiecznim. Posiadał sporo ciekawych informacji o grach na pc, amige, konsole. Adresy zaufanych sklepów, artykuły róznego rodzaju, kacik mangi i star wars. Szkoda, że już nie ma SSa. czy jest ktos na forum poltera, kto tworzył kiedyś te niezapomniane pismo?
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2006 9:38 am przez RG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 05, 2006 1:13 am

Swego czasu kupowałe systematycznie miesięcznik SS czyli Secret Service.

Wieczna chwała i gloria Secret Service.

To pismo to było naprawdę coś. Kiedy zostało wycofane to przez miesiąc chodziłem na czarno. Nie ma i nie będzie już takiego pisma komputerowego, a teraz jest tylko to komercyjne CDA. :cry:

Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 05, 2006 1:41 am

Ubiquit pisze:
a teraz jest tylko to komercyjne CDA. :cry:

Och tak, ta wredna KOMERCJA!
Jak to czasopismo śmie zarabiać pieniądze!
Jak ono śmie reklamy zamieszczać!
...
...
Ludzie, używanie tego argumentu równa was w waszej znajomości tematu i inteligencji z ludźmi, którzy nazywając kogoś "liberałem" myślą, że go obrazili. Jakbyście nie zauważyli, żyjemy w kapitaliźmie, a podstawą kapitalizmu jest zarabianie pieniążków. Więc przestańcie pie*rzyć.
Mogę uznać czyjś argument, że nie podoba mu się szata graficzna pisma. Że recenzję mu nie pasują. Że redaktorów nie lubi. Okej, wasza osobista opinia i gusta. Ale jak słyszę zarzuty o "komercję", to mnie po prostu telepie. Mówiąc wprost, argument ten świadczy w istocie o braku argumentów. Albo niechęci intelektualnej do znalezienia jakowychś.

Czytam CDA od 1998. Czytałem też SS i Gamblera, dopóki nie upadły. Reset i ŚGK też nie były mi nieznane. Ale przetrwało tylko CDA. Zmieniało się, dopasowywało i pewnie dlatego ciągle istnieje. Ale bez służalczości względem czytelnika i to zapewne niektórych boli.

Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 05, 2006 6:11 am

A dla tych co lubia powspominac sobie "stare dobre czasy", proponuje zajrzec tutaj.

RG

ndz lut 05, 2006 9:42 am

Czasem siadam sobie w pokoju, wyciągam SSy i czytam jeden za drugim. Te niezapomniene "supery", listy od czytelników, podpisy pod obrazkami i rysunki - niezapomniany klimat.
Ubiquit pisze:
Kiedy zostało wycofane to przez miesiąc chodziłem na czarno.

Ja chodze nie tylko na czarno, ale mój umysł został raz na zawsze pochłoniety przez ciemność gdy pisemko znikneło z rynku. To tak jakby cześć mnie znikneła z tego świata. :(

Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 05, 2006 11:39 am

Ludzie, używanie tego argumentu równa was w waszej znajomości tematu i inteligencji z ludźmi, którzy nazywając kogoś "liberałem" myślą, że go obrazili. Jakbyście nie zauważyli, żyjemy w kapitaliźmie, a podstawą kapitalizmu jest zarabianie pieniążków. Więc przestańcie pie*rzyć.

Czepisz się Xeloss i mimo wszystko sądzę, że jest to poważny argument. Reklamy zajmują aż 15% tego pisma. Może tobie nie przeszkadza to, że co rusz natrafiasz na reklamę, ale mnie to już razi. Kiedyś czegoś takiego nie było i sądzę, że pisma były wtedy ciekawsze i lepsze.

RG

ndz lut 05, 2006 11:44 am

Ubiquit pisze:
Kiedyś czegoś takiego nie było i sądzę, że pisma były ciekawsze.

Ciekawsze, bo wiecej było w nich informacji o sprawach związanych z komputerami. W SSie reklamy zajmowały około 10% czyli jaiieś 10 stronek. Może nawet mniej. Ale to były reklamy zwiazane tylko z grami: np sklepy wysyłkowe itp. Teraz to tylko: tapety, dwonki na komórkę, numery 0700. I to mnie drażni - był SS, rzadził i szkoda, że umarł.

Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 05, 2006 11:54 am

Ale zauważcie że nowe pisma mają coś co sie nazwa konkurencja. Nie porównasz objetościowo SSa z np CDA. SS nie miało płytek (tj miało ale przerz krótki okres tuż przed upadkiem). SSa wykończyła konkurencja, bo nie chciał się dostosować do wymogu rynku. Obecnie teksty które w CDA są na poziomie żenującym są tylko zapychachzem miejsca a liczy się ilość kolorów i płyt. Nie przeszkqdza mi taki stan rzeczy bo wiele ciekawsze recenzje i artykuły znajde w sieci a CDA zapewniało mi oryginalne gierki.

Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 05, 2006 5:32 pm

Royal Guard pisze:
Ciekawsze, bo wiecej było w nich informacji o sprawach związanych z komputerami. W SSie reklamy zajmowały około 10% czyli jaiieś 10 stronek.

Fajnie, tylko z tego co pamiętam, SS nigdy nie miało takiej objętości jak CDA. Więc info na temat gier, komputerów i pokrewnych jest więcej w CDA.

Nikt was do czytania reklam nie zmusza.
A bez reklam teraz żadne pismo nie jest w stanie pociągnąć...

Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 05, 2006 5:38 pm

Rincewind pisze:
[...]są na poziomie żenującym są tylko zapychachzem miejsca a liczy się ilość kolorów i płyt
TO samo mozna powiedziec o lwiej wiekszosci gier, ktore wychodza na rynek. ;)

RG

ndz lut 05, 2006 7:07 pm

Ja jednak wolałbym mieć pisemko bez płytek, ale z dobrymi komentarzami i z takim klimatem, jaki miał SS.

Rincewind pisze:
Obecnie teksty które w CDA są na poziomie żenującym

+1 Rincewind. Tylko co to kogo obchodzi, skoro wszyscy chcą tylko płytki z demkami? Liczy się ilość bonusów w pisemku, nie jakość jego artykułów. I to jest smutne. :(

Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 05, 2006 7:16 pm

Royal Guard pisze:
ylko co to kogo obchodzi, skoro wszyscy chcą tylko płytki z demkami? Liczy się ilość bonusów w pisemku, nie jakość jego artykułów. I to jest smutne. :(
Jezeli doczekamy czasow szybkiego internetu w wiekszosci domostw, CDA znowu bedzie musialo sie do tego dostosowac, bo wtedy juz nieistotne bedzie to co jest na dolaczonym CD/DVD, ale to co w pismie.

Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 05, 2006 8:36 pm

Wiecie do pewnego czasu kupowałem CDA tylko i wyłącznie dla pełnych wersji.

TO samo mozna powiedziec o lwiej wiekszosci gier, ktore wychodza na rynek. ;)

Można. Tyle że można je zjechać i zmieszać z błotem w jakiś konstruktywny sposób. Niestety czasem recenzje wyglądają jak formularz. Wpisujesz nazwe gry i odznaczasz co ma złego a co dobrego.

RG

ndz lut 05, 2006 8:42 pm

Ja bardzo żadko kupuje teraz jakies gazetki związane z komputerami. Ostatnio kupiłem miesięcznik związany ze SW bo płytka z demkiem i materiałami dodatkowymi była. Ale tylko dla tego, ze fanem SW jestem. SSa kupowałem, bo był miodny. Teraz jek rzuce okiem na opisy w tych obecnych na rynku gazetach, to mnie jakoś odrzuca. I znajduje wielka radość czytając opisy starych gier np Bad Mojo w unikalnych juz teraz numerach starego dobrego SSa.

Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 17, 2006 5:25 pm

Szanowni Panowie, zaczynam podejrzewać, że to Wy wysłaliście Rywina do Michnika. Zajrzyjcie tutaj, a potem tutaj, bo przyszłą dziennikarkę szlag trafi :?

Z czasopism o grach czytam tylko CD - Action. Od 1,5 roku mam prenumeratę i na pewno ją przedłużę, bo od CDA jestem już uzależniona. I to jest wg mnie bardzo dobry nałóg:)

Trzy słowa: teksty, teksty, teksty!!!

Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu

pt lut 17, 2006 5:51 pm

Ja ciepło wspominam Reseta. Szczególnie gdy staniał. Kącik M;tg i komiksy wymiatały tk jakodloty.

SS pamiętam i wiem, że też był niemal kultowy.
Świat Gier Komputerowych trż był dobry. Swego czasu uważałem go za lepsze od Cd-Action...

A właśnie! nie mam najnowszych numerów więc może Jade Elenne zna odpowiedz...
czy to prawda, że Mr. Jedi is back? Jego teksty ana spółe ze Smugglerem mnie rozwalały. Action Redaction rulez! :razz:

Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 18, 2006 8:40 pm

No, przynajmniej Venomus ma dobre poglądy.

Mr. Jedi pojawiał się okazyjnie, ale o jego powrocie na stałe nic mi nie wiadomo...Ale jego duet z SMG rozwalał:)

Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu

sob lut 18, 2006 9:51 pm

Jade Elenne pisze:
No, przynajmniej Venomus ma dobre poglądy.

Dzięks, dzięks... :D Tez jestem fanem ludzi tworzących CDA.

Jade Elenne pisze:
Mr. Jedi pojawiał się okazyjnie, ale o jego powrocie na stałe nic mi nie wiadomo...Ale jego duet z SMG rozwalał

No własnie jak ostatnio czytałem to był podpis "Duch Mr.Jediego...
Ogólnie z tej nowej wiary z CD-Action trawię Ghost'a i Huta Sędzimira, reszta niezbyt mi podchodzi...Na szczęście nadal jest( a przynajmniej mam nadzieję gdyż od pół roku pisma żem nie czytał) stara gwardia czyli: Smuggler, gem, Allor,Qn'ik, Mac Abra i oczywiscie Czarny Iwan. Oni naprawdę tworzą ducha tego pisma i gdyby nagle odeszli to CD-Action byłby duzo gorszy.

Dlatego Respect dla ziomów z redakcji Cd-Action...może zobaczą...tu...na forum. :spoko:

P.S. Jade ma racje. Zamiast mówic o wadach powspominajcie czar dawnych pisemek i to co dobrego zostało w tych nadal istniejących...

Spokoju ducha i miłej lektury życzy Venomus.

Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 20, 2006 7:47 pm

Venomus - nowe CDA już jutro!!! :)

W tym numerze w AR będzie się dopisywał Ghost (tak przynajmniej oznajmił SMG). Nawiasem mówiąc, to jeden z moich ulubionych redaktorów - fajnie pisze, jest fanem Tolkiena i SW (zwłaszcza Boby Fetta, co bardzo mu się chwali).
W 04/05 pojawił się mr Jedi (Smuggie chciał "być jazzy, si oraz trendy" i urządził "Powrót (mr) Jedi" :D
Dla mnie jednym z najlepiej piszących redaktorów jest Pepin Krootki - recki Western Outlaw i Alexandra wymiatają!

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lut 20, 2006 8:05 pm

Jade Elenne pisze:
nowe CDA już jutro!!!

Dobry ten "Stolen" co dodaja? Reszta gier kupa, a samo pismo sie nawet na toaleciak nie nadaje, bo kreda.

Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu

pn lut 20, 2006 10:39 pm

Jade Elenne pisze:
04/05 pojawił się mr Jedi (Smuggie chciał "być jazzy, si oraz trendy" i urządził "Powrót (mr) Jedi" Very Happy

Ta ten numer akurat mam :D .

Ciekawe co CDA wymyśli na swoje 10 urodziny ( już za 2 miechy-Kwiećień)?
To będzie coś wielkiego... :razz:

Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lut 21, 2006 12:16 am

Venomus pisze:
Jade Elenne pisze:
04/05 pojawił się mr Jedi (Smuggie chciał "być jazzy, si oraz trendy" i urządził "Powrót (mr) Jedi" Very Happy

Ta ten numer akurat mam :D .

Ciekawe co CDA wymyśli na swoje 10 urodziny ( już za 2 miechy-Kwiećień)?
To będzie coś wielkiego... :razz:

Bardzo możliwe ale szczerze wątpię, żeby na te urodziny numer wyróżniał się lepszymi tekstami, chyba, że zmienią redaktorów albo nagle mi się spodobają ich recenzje i (ale to już chyba nigdy) AR. Dla mnie niestety też kupa trochę, i żałuję, że taka mała i cienka konkurencja istnieje, a jeszcze kilka lat temu było przynajmniej kilka czasopism które mogłem śmiało kupować. Teraz mi się nie chce wydawać na CDA tylko dla gier, które też nie zawsze są ciekawe. Na urodziny pewnie dadzą jakąś super grę, albo kilka i tyle.

Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lut 21, 2006 7:25 pm

Seji - Stolen miał średnia ocen w necie przyzwoitą (w CDA gem troche go zjechał)

Aaaach, mam! Mam nowe CDA!

Jest piękne, wypasione, z recenzją i demem Empire At War, świetnymi tekstami i...i po prostu jest wspaniałe. Dzisiaj na serio zastanawiałam się, czy by nie symulować choroby i zostać w domu...listonosz przychodzi, kiedy jestem w szkole :cry:

Ważne, ze jest. I jest, jakie jest :mrgreen:

Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu

wt lut 21, 2006 7:43 pm

Jade Elenne pisze:
Aaaach, mam! Mam nowe CDA!

Heh, A jaką ocene dostało to całe Empire at War? Bo cuś słyszałem, że całkiem niezła gierka siem szykuje...

No, to juz tylko miesiąc dzieli nas od 10 urodzin CD-Action! ten numer to i ja chyba kupię!

RG

śr lut 22, 2006 8:49 am

Wiecie. Narobiliście mi smaku tym demkiem Empire at War i dzisiaj kupie sobie CDA. Zobaczę, co tam ciekawego piszą, jeszcze bardziej utwierdze się w wymianie bebechów kompa jak demko będzie mi się cieło. Same plusy będą tego zakupu. :wink:

Awatar użytkownika
Draam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr lut 22, 2006 10:20 am

RG szkoda kasy jeśli masz zamiar kupić CDA tylko dla tego dema :).
Lepiej wyjdziesz jak ściągniesz sobie jakiś trailer EaW bo w gruncie rzeczy masz w nim to samo co w demie (tzn. jedyną rzeczą która w demie jest warta uwagi to grafika imo, no i może tryb "filmowej" kamery). Twórcy muszą się trochę postarać bo jeśli finałowa wersja będzie wyglądać tak jak demo to nie wróżę EaW świetlanej przyszłości :(.

RG

śr lut 22, 2006 10:30 am

Ale jak ładnie będzie ten kompakcik w albumie wyglądał. :wink: Jako fan SW jednak kupie CDA tylko dlatego, że jest tam to demko.

Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu

śr lut 22, 2006 7:53 pm

RG to lepiej sciągnij demo z www.cda.pl
Legalnie i za darmo. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5