Zrodzony z fantastyki

 
Mastilius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 03, 2006 2:26 pm

Kilka pomyslow

wt sty 03, 2006 2:57 pm

Witam.
Ciesze sie ze Kaer Earthdawn zostal reaktywowany poniewaz byl dla mnie zawsze zrodlem nowych pomyslow jak wiele stron o edku. Chavez napisal ze zamierza robic aktualizacje co dwa tygodnie i w tej sprawie pisze. Sam kiedys zrobilem strone o edku jednak nie zamiescilem jej w internecie z pewnych powodow o ktorych za chwile.
Aktualizacje moga sie pojawiac tylko wtedy jesli sa ludzie piszacy nowe teksty a z tym jak widze jest ciezko.
Wiec tu propozycja czy raczej pytanie z mojej strony.
Ja na mojej stronce offline mam zbior tekstow chyba ze wszystkich stron jakie sa lub byly o edku takze anglojezychnych. I z tego powodu nie zamiescilem tej strony w necie. Nie ma tam zadnych moich tekstow. Nie do konca orientuje sie w kwesti zasad dotyczacych praw autorskich i niuansow z tym zwiazanch jednak zastanawiam sie czy nei mozna by zamiescic na stronie tekstu bez zgody autora. Juz wyjasniam o co mi sie rozchodzi.
Zamieszczasz jakis tekst (narazie tylko te po polsku) i zamieszczasz komentarz ze jest to tekst pochadzocy z sieci z niewiadomej strony (mowie tu o przypadku gdy mam mnostwo tekstow u siebie i nie wiem co skad ani tez kto jest autorem a wiele tych stron juz nie istnieje). Jesli znamy ksywke autora to tez ja zamieszczasz. Piszesz takze ze jesli znajdzie sie odoba bedaca autoremtego tekstu i nie chce aby on byl tu umieszczony to sie go po prostu usunie. Jesli jednak nei bedzie miala przeciwwskazan to tekst zostaje. Natomiast jesli ten tekst jest na jakiejs stronce to piszemy adres tej srtronki i podajemy linka do niej. A sam tekst usuwamy badz zostawiamy w zaleznosci jak autor sobie zazyczy.

Mialem wlasnie kiedys ambicje zrobienia czegos takiego. Zebralem naprawde mnostwo materialow (ok 12MB samych tekstow) ale nie zamiescilem tego w necie wlasnie z powodu braku znajomosci 'zasad' panujacych miedzy serwisami internetowymi oraz z powodu przerwy jaka mialem w edku. Jednak teraz wrocielm do grania z naprawde dobra grupa.
I znowu zaczalem przegladac strony poswiecone ED. Nie znajduje jednak na nich prawie zadnych nowych publkacji dlatego wychodze z takim pytaniem czy to ma szanse powodzenia zebrania wszystkich (no powiedzmy ze wiekszosci) tekstow to edka w jednym miejscu.

A tak przy okazji to zaczalem spisywac wydarzenia z naszej sesji w formie opowiadania i zamierzam to gdzies wrzucic. Prawdopodobnie wlasnie do Kaeru ED jesli bedzie to na tyle dobrze zeby ujrzalo swiatlo dzienne.

Pozdrawiam wszystkich.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt sty 03, 2006 5:25 pm

Proponuje najpierw dobrze pogooglac i poszperac w sieci i spytac autorow, czy sobie zycza (jesli redakcja dzialu bedzie chciala zamieszczac przedruki). W wypadku, gdy autor bedzie nieosiagalny, tekst jest raczej spisany na straty - jego umieszczenie byloby brzydkim zagraniem.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt sty 03, 2006 6:45 pm

Co do cudzych tekstow, to jest tak jak Seji pisal - jesli sa autorzy to scigac ich czy chca zeby tekst lezal w Kaerze. Nie chce wrzucac tekstow niewiadomego pochodzenia i autorstwa, zbyt duze ryzyko na "wpadke" i narobi sie smrod.
Tak, to kuszace, masa tekstow, wiele pewnie bardzo dobrych :) Ale coz, nie chcemy sie wplatywac w procesy o prawa autorskie, prawda?
Jesli jednak sam co napiszesz to nie widze problemow, wysylaj.
 
Mastilius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 03, 2006 2:26 pm

wt sty 03, 2006 9:12 pm

No wlasnie dlatego sam nie stworzylem takiej 'skarbnicy' tekstow do edka. Troche szkoda ale sam przypuszczalem ze moglby byc z tego niezly 'smrod'.
Chavez jak juz pisalem moj tekst powinien trafic do Was w tym tygodniu i jesli moje lenistwo calkiem mnie nie pochlonie to beda nastepne.
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt sty 03, 2006 9:16 pm

No to ja czekam ;)
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

wt sty 03, 2006 11:27 pm

Popieram Chaveza i zgadzam się z Sejim.
Aczkolwiek widze alternatywę dla propozycji Mastiliusa - przekład anglojęzycznych materiałów, z notką skąd pochodzą (link, autor itp). Myślę, że to bardziej fair. Wiele stron anglojęzycznych zawislo w przestrzeni 404, więc jak ktoś ma odratowane źródła, to pewnie mają jakąś wartość.
Aczkolwiek i w polskim necie można znaleźć coraz więcej ciekawych publikacji i o dziwo jakieś małe ożywienie zapanowało (ach te wszystkie reaktywacje ;-) ).

pozdrawiam
Gerion

ps. kto mnie nazwał gadułą, przyznać się ! ;-)
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt sty 03, 2006 11:34 pm

Gerion ale to dalej taki polsrodek. Najlepiej jednak jest zawsze namierzyc autora i z nim ugadac wszystko.
 
Mastilius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 03, 2006 2:26 pm

śr sty 04, 2006 12:43 am

Gerion przeklad anglojezycznych materialow tez jest wyjsciem ale o ile jestem w stanie je czytac ze zrozumieniem o tylko za wolno pisze zeby zaczac to przepisywac na polski.
Jednak jak ktos chce zobaczyc co nazbieralem (najstarsza date widzialem tam 1999) to moge cala swoja stronke spakowac i przeslac na maila. :wink:
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr sty 04, 2006 10:22 am

Mastilius, podeslac zawsze mozesz, tylko nie wiem kiedy znajde czas wszystko przegladnac. Jesli jakies prace sa podpisane moge poszukac po sieci autorow i pogadac o ew tlumaczeniu.
 
Mastilius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 03, 2006 2:26 pm

czw sty 05, 2006 12:53 am

Ok wiec przesle Ci ta moja stronke i pierwsza czesc mojego opowiadana. Mysle ze w niedziele bede miec czas zeby sie tym zajac. Opowiadanie wysle na strone Kaeru, a te moje archiwum tez tam?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw sty 05, 2006 6:07 pm

Tak, wszystko slij na maila podanego na stronie w dziale redakcja do mnie.
 
Awatar użytkownika
Jaccobo84
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 03, 2006 3:27 pm

pn lut 06, 2006 1:05 pm

Chavez materiały , które obiecał ci Mastilius przesłałem przedwczoraj, niestety on ma chwilowe problemy z internetem. Myśle że wszystko powinno dojść bez problemu, gdyby co to wyśle jeszcze raz, ale na razie poczekam na twoją odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn lut 06, 2006 6:54 pm

Doszlo, nie mialem czasu maila odeslac.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość