Zrodzony z fantastyki

Karion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Nowe RPG

sob lip 12, 2003 11:38 pm

Słyszeliście że ma powstać nowy system RPG, którego produkcją zajmują się goście z Katedry Fantasy? Ciekawe co to i jak im wyjdzie :P
Rynkowi pewnie wyjdzie na dobre bo konkurencja do dobra rzecz.

Awatar użytkownika
Sabatel
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lip 13, 2003 11:02 am

hmm.. a moze bys cos wiecej powiedzial? dosc lakoniczne stwierdzenie.. zreszta zeby byla mowa o jakiejs konkurencji musi byc:

a) silny rynek
b) bardzo dobre produkty

w obydwa szczerze watpie

Karion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz lip 13, 2003 11:57 am

Na Katedrze jest taki news:
"Jest mi miło poinformować, iż Katedra Fantasy zaangażowała się w tworzenie nowego podręcznika RPG, który w sprzedaży pojawi się już w listopadzie tego roku. Szczegółów na razie nie będziemy wyjawiać, jednak mogę zdradzić iż będzie to system fantasy o tematyce która nigdy wcześniej nie zagościła w tego typu grach. Już niedługo powstanie oficjalna strona gry, a do tego czasu po informacje zapraszam na Katedę Fantasy.
Przedpremierowe spotkanie z autorami odbędzie się na Polconie, na który korzystając z okazji serdecznie zapraszamy. "

Awatar użytkownika
Sabatel
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lip 13, 2003 2:49 pm

nie chce tu rozsiewac pesymizmu.. ale tego typu obietnice zadko sprawdzaja sie w polityce i RPG.. zwlaszcza ta tematyka, ktora nigdy wczesniej nie zagoscila.. no nic, poczekamy, zobaczymy

Awatar użytkownika
Przemodar
Użytkownik
Użytkownik

pt lip 25, 2003 9:46 am

To chyba żart, albo system w skali kilkukartkowca na luźne spotkania towarzyskie (Jeszcze Nowsza Nowa Fala). Bo promocja systemu winna odbyć się na długo przed pojawieniem się w sklepach produktu. A że na rynku niebawem ukaże się "Monastyr", to presja tych tajemniczych wydawców wydaje się mikroskopijna. Ta nowinka zniknie pod naporem monastyrowców i neuroshimowców i podzieli los Złego Cienia i innych Kruków Urojenia ;-)
Jedno co zastanawia - co mozna jeszcze zaskakującego zaoferować w świecie fantasy, którego atrybutem zazwyczaj są półnadzy wojownicy, nagie niewiasty, smoki i oczywiście zawsze źli magowie?

Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lip 26, 2003 3:57 am

Odnośnie promocji i reklamy- o tym już mowa była, choć najbardziej pożądana, jest tak niewidoczna jak złodziej w zaułku :).
Dowiemy się o tym po czasie, przypadkiem i tylko dlatego, że bardzo tego chcemy...
Co do nowych światów fantasy, może by tak usunąć dziwne rasy (ludziokoni, konioryby itp.), a już będzie ciekawie (to już moja złośliwość, granie ludźmi w zupełności mi wystarcza)

Awatar użytkownika
Elthan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn lip 28, 2003 11:05 pm

Witam wszystkich czytelników Poltergeistu.

Strona systemu jest w trakcie przygotowywania i od razu postaramy się uruchomić forum lub listę dyskusyjną.
Jak już wiecie z newsów na Katedrze i od Kariona praca wre i premiera przygotowywana jest na listopad tego roku.
Nie jest to projekt wyłącznie ludzi z Katedry i pracują nad nim także osoby, które nie są z serwisem związane.
Możemy Wam obiecać, że solidnie się do tego przyłożymy i postaramy się nie zawieść oczekiwań. Jako dowód przedstawiam pierwsze grafiki z naszego systemu.
http://www.katedra.net.pl/images/rpg/rys1.jpg
http://www.katedra.net.pl/images/rpg/rys2.jpg

Wiele na pewno nie wyjaśnią, ale może dadzą Wam przedsmak systemu. Więcej informacji o fabule i postępach w pracy podamy już niedługo.

Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lip 28, 2003 11:13 pm

Grafiki jakos nie przekonuja, ze bedzie to system w jakikolwiek sposob nowatorski. Choc niebrzydkie.

Tylko jak to sie pogodzi z Monastyrem...?
Nie wroze duzego sukcesu.

Awatar użytkownika
Elthan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn lip 28, 2003 11:21 pm

Nie licze ze przekonam Was grafikami, one tylko pomagaja budowac klimat. To tylko przedsmak tego co postaramy sie Wam pokazac w podreczniku. Nie bedzie on liczyl pare kartek, lecz ok. 400 stron, co i tak nie wyczerpie tematu.

Awatar użytkownika
MIKK
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lip 28, 2003 11:22 pm

Nie przekonują to eufemizm. Ta panienka ze sterczacymi sutkami jest załosna. Stary nie wiem nic o tym systemie ale wiem jedno nie powinniście takimi grafami go promować.

Awatar użytkownika
Sabatel
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lip 28, 2003 11:49 pm

hmm.. zaraz, zaraz.. czy to ma byc wydane komercyjnie czy freeware? a jesli to pierwsze, to kto bedzie wydawca i jak bedzie z dostepnoscia/cena na naszym <patos>jakze wspanialym rynku rpg</patos>??

a poki nie zobacze konkretow, to moje doswiadczenie (zwiazane nie tylko z rpg) kaze mi to traktowac jak obiecanki cacanki, ale ofcoz nic nie przekreslam

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lip 29, 2003 6:03 pm

Promocja systemu jak na razie tragiczna. Nic nie powiedzieliście o konwnecji, na czym będzie polegać te nowatorstwo i w ogóle nic o systemie.
Jedynie co daliście to garść marketingowych hasełek pod tytułem "będzie zajebiste" no i grafiki a'la reklama Wyścigu.
Nie tędy droga w promowaniu systemu. Jak na razie to mnie np. odstraszacie :razz:

Awatar użytkownika
Damerien
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lip 30, 2003 2:37 pm

Mam kilka pytań:

1. Czy system będzie komercyjny (no, powiedzmy sprzedawany w formie jakiejś-tam)

2. Jak z objętością?
3. W jakiej formie go wydacie?
4. Co robicie, by go spopularyzować?

Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lip 30, 2003 11:07 pm

Grafiki są ok, wolałabym tylko jeszcze jakiś widoczek świata...
Promocją na razie jest ta dyskusja, zapewne wszyscy rzucimy gałą na podręcznik, ale to za mało, niestety. Coś z marketingiem kiepsko?

Awatar użytkownika
Elthan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw lip 31, 2003 1:23 am

Na razie to dopiero pierwsze zajawki systemu. Promocja ruszy dopiero w sierpniu i wtedy zdradzimy większość szczegółów. Wolimy niektóre rzeczy dopracować zanim pokażemy je światu.
Damerien ->
1. tak
2. ok. 400 stron
3. Na razie wrzucamy zajawki, później gdy ruszy promocja będą reklamy, strona, promocje, spotkania, konkursy, lista dyskusyjna lub forum i mnóstwo innych rzeczy. Będzie w czym wybierać :)

Awatar użytkownika
Damerien
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lip 31, 2003 1:49 am

Pominąłeś pytanie: w jakiej formie wydacie grę? Tradycyjny podręcznik w twardej oprawie spisany na kredowym papierze/papierusie, z kolorową wkładką i breloczkiem fanowskim? :wink:

Awatar użytkownika
eon
Stały bywalec
Stały bywalec

czw lip 31, 2003 9:51 am

a ile ma kosztować ten podręcznik?

ja nie będę jak niektórzy z założenia Was przekreślać ale jeśli cena będzie >60zł, nie będzie żadnych PDF z fragmentami systemu na stronie i skupicie się jedynie na promocji przez Katedrę (której sporo potencjalnych nabywców nie odwiedza) to kiepsko to wyjdzie...

Poza tym jeśli robicie taką mistyczną otoczkę to chyba liczycie się z tym, że to będzie musiało być coś BAAAAAAAAAAAAAARDZO dobrego żeby ludzie nie stwierdzili "eee robili tylko taką ściemę itd."?

Grafiki ok.