Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

Hellsing

śr sty 28, 2004 8:10 pm

Anime jest chyba większości znane a Alucard pewnie wielu posłużył jako podstawa do stworzenia swojej postaci w Wampirze (jak to mój znajomy powiedział - Postawa: pozer, Natura: pozer, czyli najpierw mnie rozjedź i poćwiartuj a potem ci powiem, że i tak mi nic nie możesz zrobić :razz: ).

Długo czekałam na wydanie tej mangi, zdesperowana chciałam nawet zamówić wersję po japońsku! Szperałam po necie z nadzieją, że trafię na skany (tak przeczytałam kilka pierwszych rozdziałów). A tu wspaniała wieść JPF zamierza wydać mojego kochanego Hellsinga! I to już pod koniec lutego (http://jpf.com.pl/index.php?id=zapowiedzi)
 
Awatar użytkownika
Tess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 28, 2004 1:21 am

śr sty 28, 2004 8:20 pm

Oj wiem wiem.....
A co do Wampirów to jeszcze Kyuuketsuhime Miyu ukaże się z JPF...

Ja chciałam Miyu kupić po niemiecku :/ ale się powstrzymałam i widać dobrze zrobiłam. ;)

A co do Alucarda.... <slinotok>... Gdzie on jest? Gdzie on jest? Gdzie on jeeeest?!?!?!?

Hehe. Tyle co do mojej fascynacji w/w postacią :P
 
Awatar użytkownika
vincent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 19, 2003 9:57 pm

śr sty 28, 2004 8:29 pm

^_^ tez sie doczekac nie moge. Wogole to sie dobry rok w Polsce pod wzgledem nowych tytulow zapowiada.
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

czw sty 29, 2004 7:45 am

To fakt, ale też nie wszystkie są ciekawe. Poza tym trzeba zastanowić się nad sensem wydawania strasznie długich serii.

Ale z Hellsinga naprawdę się cieszę. I do tego jeszcze Waneko wydaje "love Hina". Już tylko "Fruits Basket" brakuje do szczęścia!
 
Awatar użytkownika
Tess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 28, 2004 1:21 am

czw sty 29, 2004 2:41 pm

Jeśli seria jest powalająca, to może być długa, mnie to nie przeszkadza.
A VPM ma chyba 10 tomow wiec jest ok.
A Hellsing ma ile? Mnie się kojarzy liczbba 4... Ale mogę się mylić...
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pn lut 16, 2004 7:52 am

hm, pewnie zostane zlinoczwany, ale co tam: widzialem anime Hellsinga, a mange kupie tylko i wylacznie po to, zeby zobaczyc czy jest lepsza (bo gorsza chyba juz nie moze byc). A co do tego, co ma byc wydane - ja choruje na Blade of Immortal, ale to sobie chyba poczekam.
 
Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 695
Rejestracja: czw gru 25, 2003 3:08 pm

pn lut 16, 2004 4:57 pm

Kurczem, no... Jak sie manga i anime interesowalem tak naprawde, to nic w Polsce nie bylo, a jak bylo to drogie jak cholera :( ... A jak sie przestalem interesowac (znaczy sie dalej lubie se ogladnac lub przeczytac, ale kasy juz nie wydam) to sie kurna wysyp tomikow zrobil :neutral: Szszszszlag!
 
Awatar użytkownika
NikoN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 142
Rejestracja: sob maja 15, 2004 4:00 pm

ndz maja 16, 2004 8:52 am

Hellsing, Hellsing come to me! :)

No cóż złożyłem zamówienie w JPF dzień po premierze 1 tomu i do dzisiaj nie doczekałem się przesyłki. :(

Martwi mnie to, że moi znajomi - koneserzy mang :razz: - stwierdzili, że manga jest o sto piorunów gorsza od anime i przypomina 'X ową siekankę". Bez komentarza... Jeżeli tak jest na prawdę to ja podziękuję...
 
Awatar użytkownika
Simbul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 06, 2004 1:19 pm

ndz maja 16, 2004 10:05 am

czy ja wiem...
mi się manga bardzo podobała!
ma troszkę inny klimat niż anime, bo po prostu niemożliwym jest w pełni oddać dumę i wyniosłość Integral itp.
no i rzeczywiście dużo rutalnych scenek, ale w anime też były...

dopiero od niedawna się tym wszystkim interesuję, ale mogę powiedzieć, że dla mnie Hellsing to najlepsza manga (zaraz przed Cowboy B.)

zresztą nie sugeruj się znajomymi... :)
 
Awatar użytkownika
NikoN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 142
Rejestracja: sob maja 15, 2004 4:00 pm

ndz maja 16, 2004 10:10 am

Z radością mogę się rozchmurzyć. ;)
Pozostaje mi nadal czekać na tomiki i ocenić samemu. :)

btw: Cowboy Bebop góruje u mnie. :) :razz:
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

ndz maja 16, 2004 4:13 pm

Mam ten tomik od kilku dobrych tygodni. Czy to jest siekanka? Tu polecam artukuł w najnowszym Mangazynie (nieco przykrótkawy, ale dobrze charakteryzujący mangę). To raczej nie sieka a pastisz. X ma zupełnie inną kreskę, fabułę i nie wiem na jakiej zasadzie można go porównywać z Hellsingiem.

Jeśli zaś chodzi o konfrontację manga vs. anime to bardzo trudno ocenić. To zupełnie inne klimaty. Manga ma więcej humoru (czasem czarnego), atutem anime jest niesamowita muzyka.

A czy ktoś przyglądał się dodatkowi na końcu tomiku? Chodzi mi o "Cross Fire". Po przeczytaniu tych kilku stroniczek nie wiedziałam czy śmiać się, czy płakać. Gdybym nie wiedziała, że to ten sam autor to nigdy bym nie pomyślała... Raczej żałosne.
 
Awatar użytkownika
NikoN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 142
Rejestracja: sob maja 15, 2004 4:00 pm

ndz maja 16, 2004 5:31 pm

Linka pisze:
Mam ten tomik od kilku dobrych tygodni. Czy to jest siekanka? Tu polecam artukuł w najnowszym Mangazynie (nieco przykrótkawy, ale dobrze charakteryzujący mangę). To raczej nie sieka a pastisz. X ma zupełnie inną kreskę, fabułę i nie wiem na jakiej zasadzie można go porównywać z Hellsingiem.


Osobiście nie mam więc nie porównywałem. Tylko znajomi zrzędzą nad uchem, że to strata czasu i pieniędzy...

Linka pisze:
Jeśli zaś chodzi o konfrontację manga vs. anime to bardzo trudno ocenić. To zupełnie inne klimaty. Manga ma więcej humoru (czasem czarnego), atutem anime jest niesamowita muzyka.


A w anime trafiają się dowcipy, które psują cały nastrój... I to nie jest czarny humor...

Linka pisze:
A czy ktoś przyglądał się dodatkowi na końcu tomiku? Chodzi mi o "Cross Fire". Po przeczytaniu tych kilku stroniczek nie wiedziałam czy śmiać się, czy płakać. Gdybym nie wiedziała, że to ten sam autor to nigdy bym nie pomyślała... Raczej żałosne.


Pheh... :(

Dziękuję bardzo za scharakteryzowanie! :D Pozostaje mi nadal czekać na przesyłkę... :( Zamówiłem 2 tomy...
 
Awatar użytkownika
Simbul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 06, 2004 1:19 pm

pn maja 17, 2004 12:53 am

a mi się Cross Fire spodobało :razz: szczególnie końcówka o zwrocie kosztów...

ps. próbowałam czytać X, ale nie dałam rady... mam wrażenie, że jak się ma styczność z CB, Hellsingiem czy też WolfsRainem (anime) to już nic nie zadowoli... :cry:
 
Awatar użytkownika
NikoN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 142
Rejestracja: sob maja 15, 2004 4:00 pm

pn maja 17, 2004 3:36 pm

Simbul pisze:
ps. próbowałam czytać X, ale nie dałam rady... mam wrażenie, że jak się ma styczność z CB, Hellsingiem czy też WolfsRainem (anime) to już nic nie zadowoli... :cry:


Ponieważ o gustach się nie dyskutuje powiem tyle, że znajdziesz jeszcze masę tytułów (mang i anime), które Cię zadawolą - ba, Hellsing i s - ka odejdą na drugi plan. Nie będę Ci niczego polecać, poszukaj sama! :) :)
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

pt maja 21, 2004 8:05 pm

Rewelacja. Z czystym sumieniem ustawiłam Hellsinga na półce obok innych okazów :D I doprawdy nie wiem co lepsze, H. czy Cowboy Bebop. :lol:
 
Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 6:00 pm

ndz maja 23, 2004 12:39 pm

NikoN pisze:
btw: Cowboy Bebop góruje u mnie. :) :razz:


No u mnie takze, ale za to hellsinga nie lubie... (chodz w wampira gram, i lubie grac :wink: )
 
Awatar użytkownika
NikoN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 142
Rejestracja: sob maja 15, 2004 4:00 pm

ndz maja 23, 2004 9:37 pm

Ludek pisze:
NikoN pisze:
btw: Cowboy Bebop góruje u mnie. :) :razz:


No u mnie takze, ale za to hellsinga nie lubie... (chodz w wampira gram, i lubie grac :wink: )


Hehe... Nie wiem jak można nie lubić Hella, ale niech będzie. :D Hellsinga kochamy wszyscy - za fabułę, za wampiry, za Alucarda, za Integral, za Andersona, za Waltera, za klimat, za broń, za... i tak można długo wymieniać. ;) Na konwencie przywiążę Cię do krzesła, powieki otwarte przykleję taśmą i puszczę Hellsinga. Zobaczysz, że polubisz! :razz:
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt maja 28, 2004 6:13 pm

A ja sie powtorze - anime HS to kiszka i czystym sumieniem odradzam. Muzyka - rzeczywiscie jest dobra, ale przy takim Wolf's rainie czy nawet Arjunie (dla fanow Adiemusa jak w ryj strzelil) i tak odpada. Oprocz kilku fajnych scen to tam sa bezsensowne walki i rozpadajacy sie plot.
Co do mangi - jeszcze nie czytalem, ale rysunek wyglada zachecajaco. Moze sie skusze. Na pewno bedzie lepszy niz Vampire Princess M., która okazala sie straszliwa strata pieniedzy.
 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

śr cze 02, 2004 9:23 pm

Oj Hellsing fajne fajne, jeszcze nie czytałem, ale anime fajne było, strasznie sie napaliłem na Hellsinga. Ale Cowboy Bebop jest the best.


PS Ludzie Macie HYpera tam lecą anime , ja miałem ale w moim miescie juz nie leci, przestali emitowac czy co?
 
Awatar użytkownika
Nanaki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: sob cze 19, 2004 11:33 pm

sob cze 19, 2004 11:53 pm

Hellsing...rzecz cudowna, wspaniała i wogle najlepsza na świecie - jedna kobieta uważa że wiem wszystko o Andersonie XD a tak na serio to z utęsknieniem czekam na następną serie - moze jakieś info macie?
 
Erelen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 01, 2003 8:56 pm

ndz cze 20, 2004 12:59 pm

Anime przy mandze wysiada. Poczucie humoru Alucarda (hmmm... trochę podobny jest do pewnego Draculi) jest wprost zabójcze. Właśnie według mnie tego właśnie brakowało w anime.
PS. Anime oglądałem po niemiecku, a język ten u mnie kuleje (czyli jestem mangowym samoukiem niemieckiego 8) ), więc jeśli w anime jest podobny humor to przepraszam, mogłem go nie zrozumieć.
 
Awatar użytkownika
Nanaki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: sob cze 19, 2004 11:33 pm

ndz cze 20, 2004 1:18 pm

Chyba byłeś pijany jak to czytałeś :P Manga ma swój "wredny klimat" i jest dość zabawna, ale za to atmosfera, MUZYKA i ogół zawarty w anime to jest coś godne podziwu - Anderson wymiata pięknie :]
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

czw cze 24, 2004 8:44 pm

Taaak, i te okularki na prawie każdym nosie... Oj, potrafi to wciągnąć :lol: .
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

czw cze 24, 2004 11:33 pm

Hellsinga jest bodaj 5 tomów (w odpowiedzi na czyjes pytanie)
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

pt cze 25, 2004 4:19 pm

Pięć? Z tego co ja kojarzę, to chyba 4. Na polskim rynku obecnie ukazały się dwa. Chyba, że coś pomieszałam... :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

pt cze 25, 2004 5:54 pm

Nie, nie, jest już 5 tomów, a twórca serii obecnie tworzy szósty tom :) I chodzą jakieś ploty, że ma niby powstać druga seria anime Hellsinga :)
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

pt cze 25, 2004 9:40 pm

Serio? Rzadko się zdarzają tak miłe niespodzianki, zwłaszcza, jeżeli chodzi o terminy wydania / ukazania się czegokolwiek... :razz:
Ostatnio zmieniony ndz paź 23, 2005 3:59 pm przez Wiedźma, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

czw lip 01, 2004 10:56 pm

khe, o ile mi wiadomo to JPF kupił prawa na razie do czterech.. a jakie mieli problemy z wydaniem to wszyscy wiemy...
 
Awatar użytkownika
Tess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 28, 2004 1:21 am

wt lip 13, 2004 4:11 pm

Alucard rulez!!!! Hellsing jest boski - a wlasciwie szatanski, ale szatansko cudowny <ślini się>
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

śr paź 19, 2005 2:06 pm

przeczytalem chyba wszystkie tomy ktore wyszly do teraz w pl i powiem tak..
poczatek interesujacy i wciagnał mnie ale pozniej....
nie podobaja mi sie historie w ktorych jest mega kizior (tutaj alucard) wymiatajacy wszystko i wszystkich jak chce i kiedy chce. dla mnie to slepa uliczka fabuły, bo co bedzie w nastepnym tomie?? wytnie do nogi cała europe? ameryke? a moze wszystkich tak dla zabawy??
chyba za stary na to jestem albo zbyt duzo komiksów w zyciu przeczytalem
nuda....

Zdania zaczyna sie wielka litera. Zdania konczy sie kropka lub innym pojedynczym znakiem interpunkcyjnym. Radze tego pilnowac. - Seji

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości