Zrodzony z fantastyki

 
Hassan Hantori
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 01, 2005 10:03 am

sob mar 04, 2006 1:19 pm

Funio pisze:
Generalnie pracowałem nad Krakonem po raz 12 a jeszcze nigdy nie uslyszałem tyle inwektyw pod swoim adresem.


Patrycjusz oceniał Vimes'a pod kątem tego, ile osób temu ostatniemu udało się wkurzyć...
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

sob mar 04, 2006 1:50 pm

Do ideału brakowało tegorocznemu Krakonowi niewielu rzeczy, mianowicie miejsca (do spania, grania, siedzenia, mycia się itd :) ), palarni (sama nie palę, ale towarzysząc palaczom cudem chyba uniknęłam przeziębienia) i niedalekiej pizzerii podającej wino (pizzę jem z winem albo z colą, na Krakonie musiałam zdecydować się na colę, a wolałabym wino - zdrowsze :P ).

Dobrze było, powiadam... :)
Dziękuję serdecznie wszystkim organizatorom.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob mar 04, 2006 2:35 pm

Seji pisze:
Deckard napisał:
Wystarczy wspomniec ze zostalem wyrzucony z swojej salki noclegowej pod pretekstem "zlozenia tam figurek i makiet"

Ja nic takiego nie napisałem!!! Znowu CSM? :razz:

cahn pisze:
Szkoda, że niektórzy nie wymyślili jeszcze rezerwacji miejsc w salach za pomocą karteczek.

Jak to nie - a CQ nie pamiętasz? "Obsługa"/"Gienki"/"Znany serwis".

ShadEnc pisze:
czy można zawołać orga, żeby uspokoił człowieka, który myśli, że plakietka z napisem "ochrona" upoważnia go do chamskiego traktowania konwentowiczów?

Vide Krakon 2003 i 2005 :razz: Ale ogólnie w tym roku problemów nie miałem.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz mar 05, 2006 12:06 am

Funio i reszta Orgów - jedyną lekką inwektywą z mojej strony jest brak pryszniców, Battlowcy na korytarzu i ciepła woda której nie było stale.

Reszta wyszła doskonale, rozumiem problemy z małą i tak a nie inaczej wyposarzoną szkołą. Więc się nie przejmójcie, ja Was w 100% popieram.
 
Awatar użytkownika
Viriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2116
Rejestracja: wt cze 08, 2004 10:17 pm

pn mar 06, 2006 12:47 am

Jak pisałam kilka stron wczesniej - Krakon 2006 wypadł na serio bardzo dobrze :)
Ale obecna dyskusja sprawiła, że nabrałam ochoty ponownie zabrać głos.

Po pierwsze - Muszę przyznac, że miałam okazję spac własnie w jednej z małych salek tuż obok sali gimnastycznej i tuż za tak cudownym obiektem jak bufet (lokacja trenowała silną wolę - cały czas pachniało jedzeniem :P). I w sobotni wieczór rzeczywiscie zostałam poinformowana, że czas zmykac bo figurki tez chcą lulu :P Co prawda oraganizator z którym miałam okazje rozmawiać (przepraszam najmocniej - ksywki nie pamiętam) szybko zrezygnował z władczego tonu i wybrał opcje dyskusji. Ta jak wiadomo, czesto daje lepsze rezultaty. Ale nie o tym chciałam akurat :P Tak czy siak, ostatni nocleg mnie już nie interesował, bo własnie po pólnocy opuszczałam Kraków. Więc ze zwolnieniem mini salki nie było problemów. Ale pozostajace tam 3 osoby musiały sie ewakuowac.
I to własnie uważam za rzecz pozbawioną sensu lub po prostu czynioną na łapu capu! Sobota - przedostatni dzień konu, szkoła przezywa apogeum ciasnoty. A tu nagle tracisz swoje miejsce do spanka! Bo batlowcy, bo figurki... Ja jak najbardziej rozumiem potrzebę magazynu na figurki. Ale czy w takim razie, na miłosc boską, nie można było trzymac tych sal zamknietych od początku? Z tak zwalczaną przez Was kartką "Magazyn" czy insze "Nieupowaznionym wstep wzbroniony" na drzwiach? Skoro było wiadomo, ze Batlowcy będa potrzebowali miejsca można było o nim pomyślec wcześniej. A nie w sobotę, kiedy nawet trudno gdzies przeniesc zastałych mieszkańców :P

Po drugie - Zdarzały się przypadki bardzo niemiłych zachowań w stosunku co do uczestników przestrzegających regulaminu. Może powiecie że to tylko szczególy, ale cóż, to szczególy wpływaja na atmosferę. Zdarzyło się kilka razy, ze tuż po wejściu na konwent, praktycznie przy samiusich drzwiach sprawdzano obecnośc plakietek. To oczywiste i słuszne. Ale zbędne jest moim zdaniem, aby osoba sprawdzajaca wyrzucała potokiem słow w strone wchodzacego (który własnie rozpina kurtke w drzwiach, aby plakietke wydobyć): "Plakietka! Bo ja Cię moge wywalic jak nie masz!!!!" Wiadomo, ze ktoś kto wlasnie stoi jedną nogą w drzwiach, rozpina kurtkę, trzyma zakupy pod pachą i jednoczesnie szuka plakietki może poczuc się zniesmaczony. Przeciez wystarczyłoby zwykłe: "Plakietka" czy w wersji de luks "Chciałbym zobaczyc Pana identyfikator" i poł minutki poczekania, az facet wyciągnie. A nie zgrywanie sama nie wiem kogo? Ale kogoś w stylu jedynego władnego szeryfa w miescie ;)

Problem krzyczenia: "Drzwi, drzwi" tez był już poruszany. Ja rozumiem pobudki, ale potrafiło przyjmowac to formę stałego krzyku, nawet jak sie przez te drzwi jeszcze nie zdążyło przejść.

Stąd nasuneła mi się myśl drobnego apelu: będzie nam na serio wszystkim milej na konwencie, jesli oprócz przestrzegania regulaminu, bedziemy równiez stosowali elementarne zasady grzeczności i taktu. I to zarówno uczestnicy jak i organizatorzy :) wszak przykład podobno idzie zawsze z góry :P


A KRAKON 2006 BYŁ NA SERIO DOBRYM KONWENTEM :)
 
Awatar użytkownika
Christof
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: wt mar 23, 2004 2:15 pm

śr mar 08, 2006 11:52 am

Relka i fotki z Krakonowego turnieju WZ jakby ktos chcial zobaczyc starych chlopow bawiacych sia laleczkami ;) :
http://liniafrontu.ehost.pl/index.php?galeria=84
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

śr mar 08, 2006 2:41 pm

Świetna galeria! Szkoda, że nie wpadłem w tym roku na turniej.
 
Awatar użytkownika
Christof
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: wt mar 23, 2004 2:15 pm

śr mar 08, 2006 3:29 pm

Umbra pisze:
Świetna galeria! Szkoda, że nie wpadłem w tym roku na turniej.

Ano szkoda, znowu bys mi wklepal :D
 
Awatar użytkownika
piotr pielgrzym
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt kwie 20, 2004 9:03 pm

pn mar 27, 2006 4:07 pm

Spóźniona, ale myślę w miarę zjadliwa, relacja już stoi na Esensji.
http://www.esensja.pl/varia/fantastyka/ ... ml?id=3082

Milej lektury.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn mar 27, 2006 4:15 pm

Ja wzgledem niecheci Autora do d20 ;).
Spojrzmy an rynek: co wychodzi? Monastyr, NS, d20, WFRP.

Wszystkie te gry na Krakonie byly obecne. Martwe systemy sa, jak nazwa wskazuje, martwe. A ze d20 sprzedaje sie jak woda na pustyni, stad i pomysl, zeby wreszcie cos o d20 na konwentach sie zaczelo pojawiac. Bo do tej pory bylo traktowane po macoszemu.

7h d20 to IMO niezly wynik, choc ja osobiscie wolabym cos kolo 10-12h.

Portal mial dla sowich porduktow 23 godziny i jakos nie narzekasz ;).
 
Awatar użytkownika
piotr pielgrzym
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt kwie 20, 2004 9:03 pm

pn mar 27, 2006 9:04 pm

Autor ma prawo wyrażać swoje wlasne opinie, z ktorego to prawa skorzystal;-) Rynek autor zna i boleje wielce nad faktem, ze wygląda on tak, a nie inaczej.

Czy fani d20 narzekają na brak poswieconych im punktow programu? Nie doszlo do mnie. Doszlo natomiast, ze brakowalo systemow starych, tzw. martwych. Fakt, ze są martwe nie musi oznaczac, ze nie powinno sie o nich mowic. W przeciwnym wypadku całe założenie szlachetnej nauki, jaką jest historia byłoby błędne;-)

A na Portal jeszcze zdążę ponarzekac, bez obaw;-) Narazie wystarczy mi wytykanie im wtórności w NS i Monastyrze.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn mar 27, 2006 9:22 pm

piotr pielgrzym pisze:
Fakt, ze są martwe nie musi oznaczac, ze nie powinno sie o nich mowic. W przeciwnym wypadku całe założenie szlachetnej nauki, jaką jest historia byłoby błędne;-

Po porstu najwyzszy czas scagnac na konwenty fanow d20. A bez porgramu dla nich sie to nie uda.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

wt mar 28, 2006 2:29 pm

"Wampir" (i "stary" WoD) to przedstawiciel starych systemów? A co mam powiedzieć o Cyberpunku, czy Shadowrunie? Starsze wszak o 3 lata... Żałowałbym jedynie Earthdawna... :?

I przepraszam - nie zrobiłem prelekcji o SW d20, więc proszę mi nie imputować manczkinowskich zapędów... :wink:
 
Awatar użytkownika
piotr pielgrzym
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt kwie 20, 2004 9:03 pm

wt mar 28, 2006 5:22 pm

A co ja mam powiedzieć o Kryształach Czasu?;-) Nie łapcie mnie za słówka
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

wt mar 28, 2006 6:17 pm

About "starych" systemów - warunkiem jest znajomosć settingu. Jak ma robić prelekcję o np. CP 2020 ktoś, kto grał w niego od święta, to wybacz. Adekwatnie było na RKonie w zwiazku z prelką o CP v3 - zero szczegółów, pierdoły i kompletna amatorszczyzna. A potem wysłuchiwałem tego na korytarzu od konwentowiczów i miałem ochotę łeb urwać komu trzeba. I nie dlatego, że mówił źle. Dlatego, że nie wiedział o czym mówił. I na Constarze mam nadzieję się odegram. :)
 
Logas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 29, 2006 11:07 pm

śr mar 29, 2006 11:13 pm

a ja słyszałem (niestety nie byłem:(() że był super larp wodowy!
co jak co ale nie spodziewałbym się, a tu mi mówią że i w klimacie wampirzym i pirackim i że ekstra...eh, muszę odrobić w następnym roku.
 
Awatar użytkownika
Nienna
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 8:53 pm

ndz wrz 03, 2006 12:15 pm

Hmm, a są jakieś plany na Krakon 2007?
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

pt wrz 08, 2006 1:36 pm

A dajcie nam najpierw Imladris zrobic, co? ;)
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

pt wrz 08, 2006 1:46 pm

Nie. :P Brac sie za Krakon. :P
 
Awatar użytkownika
LHT
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 04, 2005 1:05 pm

śr lis 15, 2006 6:56 pm

Pytanie - kto bedzie organizowal krakon 2007?
Pzdr.
LHT
 
Awatar użytkownika
Funio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 27, 2005 7:25 pm

czw lis 16, 2006 8:10 pm

Generalnie rzecz biorąc ta sama ekipa co poprzednio. Z niżej podpisanym jako koordynatorem. A termin się zbliza wielkimi krokami bo ferie w województwie małopolskim kończą się już 28 STYCZNIA a więc przewidywany termin to 25-28.01.2007 A prace już ruszyły, szczegóły wkrótce...

Pozdrawiam
 
Kastor Krieg

czw lis 16, 2006 8:37 pm

Znowu tuż przed sesją, faaaajno :roll:
 
Awatar użytkownika
piotr pielgrzym
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt kwie 20, 2004 9:03 pm

czw lis 16, 2006 8:58 pm

Przepraszam, czy ja dobrze widze? Krakon w styczniu?
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw lis 16, 2006 9:01 pm

A bo to pierwszy raz? Kilka juz bylo w koncowce miesiaca.
 
Kastor Krieg

czw lis 16, 2006 9:31 pm

Ta, pamiętam poprzednie. Tylko, że wtedy jeszcze nie byłem studentem. Rozumiem jednak piszczenie z tamtego okresu - 29tego mam pierwszy egzamin w sesji. :?
 
Awatar użytkownika
LHT
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 04, 2005 1:05 pm

czw lis 16, 2006 10:55 pm

Ta, pamiętam poprzednie. Tylko, że wtedy jeszcze BYŁEM studentem.


Funiek do kogo się odzywać w sprawach organizacyjnych? - konkretnie wrzucenia ciekawego pomysłu na K2k7?
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pt lis 17, 2006 12:42 am

Terminu sesji u siebie jeszcze nie znam, anyway - 28 mam urodziny ;) Ale na konie będę - taka tradycja.:)

Dwie rzeczy mnie dręczą:

1. szkoła,
2. ilość ludzi na konie.
 
Awatar użytkownika
Funio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 27, 2005 7:25 pm

pt lis 17, 2006 1:58 pm

LHT pisze:
Funiek do kogo się odzywać w sprawach organizacyjnych? - konkretnie wrzucenia ciekawego pomysłu na K2k7?


Do mnie na ten przykład - [email protected] :)

zdrov!
 
Awatar użytkownika
iszta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: czw lip 06, 2006 3:40 pm

ndz lis 26, 2006 5:49 pm

O Krakonie slyszalam tylko od bywalcow, ktorzy byli tam jakies dobrych kilka edycji temu. Z tego co tu czytam troche sie zmienilo, ale... chce przyjechac.


obaczym...

Ma ktos moze jakies info czy organizatorzy nie potrzebuja jakis rak do pracy?
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

ndz lis 26, 2006 7:38 pm

Ma ktos info. ;) Rak do pracy zawsze potrzebuja.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość