Zrodzony z fantastyki

 
unsaved
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 4:06 pm

The Witcher.... czyli Wiedźmin

ndz maja 30, 2004 5:20 pm

Podobno niedługo wyjdzie gra osadzona w świecie Sapkowskiego. Nie mam pojęcia co z tego im wyjdzie, ale nie sądzicie, że powinni Geraltowi już dać spokój? (po doświadczeniach z filmem...)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz maja 30, 2004 6:15 pm

Widzialem reportarz w Gamebox dzis - gra wyglada interesujaco. Na E3 zachodni prodcenci bardzo sie nia zachwycali. Moze cos z tego bedzie, choc juz kiedys probowano Wiedzmina przenosic na kompa - projekt umarl.
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

ndz maja 30, 2004 6:24 pm

Widziałem screeny, nie wygląją źle. Całkiem klimatyczne i chyba nie przesadzone, ale to się okaże. Mam nadzieję, że gra się uda. :)
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

ndz maja 30, 2004 8:30 pm

Sprawdźcie trailer z E3...

http://www.thewitcher.com/witcher.asp

Jeśli to będzie miało klimat... Zaczynam zbierać kasę na upgrade komputera... :lol:
 
unsaved
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 4:06 pm

pn maja 31, 2004 1:31 pm

ja juz chyba zawsze bede podchodzil do takich rzeczy sceptycznie... Ale zobaczymy trailer nawet nie wygląda tak źle, oby nie była to kolejna gierka w stylu gothic czy cos tam. Ja czekam na takie prawdziwe cRPG, ktorego juz dawno nie bylo. A na stronie piszą, że będzie skomplikowane. mam nadzieję że tak będzie
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn maja 31, 2004 9:36 pm

Trailer niezly, ale strasznie im momentami chrupie :P Zobaczymy - walka nieco Revenanta przypomina.

Powiedzial Seji, co ma nowego kompa ;).
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pn maja 31, 2004 11:44 pm

Orientujecie sie, czy to ten sam projekt, ktory prezentowano chocby na Falkonie 02? O ile sie nie myle, gierka robi sie od czasu pierwszych ujec ~filmu.
 
Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 695
Rejestracja: czw gru 25, 2003 3:08 pm

pn maja 31, 2004 11:58 pm

Widzialem, wyglada dosyc przyjemnie. I nie Geraltowi, bo sama gra ma podobno nie nawiazywac do fabuly ksiazki. Bedzie o innym wiedzminie :P
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

czw cze 17, 2004 11:10 pm

Gra juz teraz wyglada swietnie - te teksturki - postacie, tla. Trailer tez niczego sobie, chociaz troszke smiesznie wyglada walka ciagle z tymi samymi przeciwnikami :wink: No i czy w trailerze pisze 'walka', czy 'wspaniala przygoda' to pokazuja jak wiedzmin kogos napiernicza hehe :razz:
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

ndz cze 20, 2004 11:14 am

To ja dodam dwie plotki
-Użyto Aurora engine ( ten od NWN)
-The witcher wzbudził bardzo duże zainteresowanie naE3
Pamięam że była oficjana strona projektu, chyba www.thewitcher.com.pl
Nie wiem czy adres jeszcze istnieje i czy jest właściwy.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

ndz cze 20, 2004 11:32 am

Stronę nieadowno zaktualizowano (dałem newsa na głównej) i wygląda na to, że prace nad projektem ruszyły z kopyta. Zobaczymy, co z tego wyjdzie :).
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

ndz cze 20, 2004 2:44 pm

Neverwinter - to nie plotki, tylko fakty. Mozna sie zorientowac nawet samemu po obejrzeniu trailera - po zadaniu ciosu nad glowa przeciwnika pojawiaja sie niebieskie cyferki obrazen, zupelnie jak w Neverwinterze.
A zainsteresowanie wzbudzil - proponuje przeczytac wywiad z tworcami gry przeprowadzony przez RPG Vault.

A adres strony byl juz w watku podawany - http://www.thewitcher.com
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

pt lip 02, 2004 10:47 pm

Te okropne kiczowate niebieskie cyferki .Też je widziałem.Walka pod względem graficznym jest mocno porawiona.Oby to samo zrobiono z innymi niedociągnięciemi z nevera ( na przykład to, że postać salutując wkłada sobie broń w głowe [ chyba że jest dwuręczna- wtedy wbija ją w ziemie]).
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

pt lip 02, 2004 11:47 pm

Po obejżeniu trailera stwierdzam, że z całą pewnością ta gra będzie:
B-E-Z-N-A-D-Z-I-E-J-N-A
A znam się na takich gierkach i to pachnie mi odgrzewanym Hack&Slashem (nie wiem czy dobrze jest) i to z beznadziejną grafiką i pewnie z jeszcze gorszym dopracowaniem.
Jeśli będzie innaczej możecie mi odciąć palec. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

sob lip 03, 2004 12:16 am

Każdy po jednym? :>
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

sob lip 03, 2004 12:46 am

NIe bądzcie pazerni :razz: .
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

sob lip 03, 2004 8:21 am

Nie wiem czemu uważasz, że bedzie to takie Diablowate??Jak widziałem trailera, aż tak okropne nie było i z chęcią bym sobie w to zagrał tylko musi mieć świetną fabułe
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

sob lip 03, 2004 11:56 am

Elek - beznadziejna grafika ?? Ja juz dawno (o ile w ogole) nie widzialem tak dobrych tekstur - np. twarze postaci sa bardzo dobrze zrobione, nie wspominajac o tlach - nie zadne niebo w 2D, albo sciana lasu az po horyzont - tylko piekna wyspa i zamek na niej. Dla mnie ta gra zapowiada sie znakomicie.

Walka tez calkiem ladnie wyszla, tylko mogliby sprawic, zeby ciosy witchera trafialy we wrogow, a nie swistaly im nad glowami :razz:
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

sob lip 03, 2004 8:31 pm

Pograj w Thief 3 to zobaczysz dobrą grafikę. :D
.
Według mnie wyjdzie taki siekacz jak diablo tyle, że diablo miało zarąbistą grafikę, KLIMAT, mistrzoskie wykonanie! :D :razz: i wiele wiele innych (np. BattleNet)
Dobra, ale nie o diablo piszę, Wiedźmin będzie kiepski z kilku powodów. Po pierwsze grafika na trailerach zazwyczaj (czytaj w 99.9%przypadków) jest podrasowana. Co za tym idzie w rzeczywistości będzie gorsza, a na trailerze była już cienkawa (da się przeżyć, ale nic specjalnego).
Po drugie to będzie H&S w 3D taki jak Dungeon Sige (mam oryginał :cry: )...możliwe, że producęci nawet się na tym wzorowali...czyli nie zapowiada się owocnie i kolorowo. Nudne łażenie po kanciasto trójwymiarowych zameczkach (yeah :( ).
.
..
...No nie wiem czy to taki hicik będzie, nie ma ktoś jakiś szczegółowych informacji nie z strony producenta?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob lip 03, 2004 8:34 pm

Elek - nie mam pojęcia z czego prorokujesz, że to będzie H&S? A co wg. Ciebie mieli pokazać na trailerze? Dialogi? Walka zdecydowanie bardziej nadaje się do pokazanie szerszej publiczności...

A co do "świetnej" grafiki w Diablo, to się nie wypowiem, bo nie ma zupełnie porównania...
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

sob lip 03, 2004 8:49 pm

W diablo grafika była świetna na swój specyficzny sposób. :razz:
...
Elek - nie mam pojęcia z czego prorokujesz, że to będzie H&S? A co wg. Ciebie mieli pokazać na trailerze? Dialogi? Walka zdecydowanie bardziej nadaje się do pokazanie szerszej publiczności...

No może masz racje, że w trailerach nie pokazuje się zazwyczja dialogów, ale w tym traileże nie było nic poza tym zameczkiem (w którym było mnustwo potworów i tyle).
Ta gra po prostu tak wygląda, mam chyba wszystkie porządne i nie pożadne nowsze gry RpG i H&S i to mi wygląda na H&S.
Może zmienie zdanie po obejżeniu jakiegoś innego trailera, albo po zagraniu w demo.
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

sob lip 03, 2004 8:55 pm

Jak ja pamietam to trailer do BG2 też nie był bardziej ekscynujący tyle, że tam była ukazana walka w labiryncie obserwatorów
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

ndz lip 04, 2004 4:23 pm

No Elek teraz to ladnie wypaliles - nie wiem czym The Witcher przypomina Ci H&S. Proponuje zebys przeczytal wywiad z autorami gry(odnosnik do niego znajduje sie na oficjalnej stronie Witchera), w ktorym szeroko opowiadaja o swoim dziecku. Po przeczytaniu tego wywiadu, trudno mi jest przychylic sie do Twojej teorii, ze ma to byc typowy H&K.

PS. Diablo 2 ma swietna grafike ? Noo facet, ladnie z Toba :razz: :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

ndz lip 04, 2004 9:45 pm

LurtZ pisze:
PS. Diablo 2 ma swietna grafike ? Noo facet, ladnie z Toba

JEst dobra i tyle. :razz: :mrgreen:
...
No Elek teraz to ladnie wypaliles - nie wiem czym The Witcher przypomina Ci H&S. Proponuje zebys przeczytal wywiad z autorami gry(odnosnik do niego znajduje sie na oficjalnej stronie Witchera), w ktorym szeroko opowiadaja o swoim dziecku. Po przeczytaniu tego wywiadu, trudno mi jest przychylic sie do Twojej teorii, ze ma to byc typowy H&K.

:hahaha:
Przez takie ściemy straciłem łącznie z 300zł. :(
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

ndz lip 04, 2004 11:09 pm

Elek- wiezmin to taki cuś co oczoszcza świat z wszystkiego co od niego brzydsze :wink: .Bycie negocjatorem itd do niego nie pasuje.Gra IMHO H&S-em nie bedzie, bo H&S polega na wyrąbywaniu wszystkiego co się da.Tutaj nacisk zostanie pewnie położony na podchodzenie, zasadzki itd.
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

pn lip 05, 2004 7:10 pm

Sciemy ? Hm, no mi to wyglada na powazny zagraniczny serwis internetowy o grach komputerowych, ale byc moze jest calkiem inaczej, a to wszystko wielka mistyfikacja, stworzona aby wyciagnac od Ciebie kolejne 200 zlotych :shock: :razz:

PS. Moglbym wiedziec jakie to gry cRPG, ktore jednak okazaly sie H&S, ostatnio zakupiles ? :>
 
Awatar użytkownika
kub3k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 20, 2004 9:28 pm

The Witcher.... czyli Wiedźmin

wt lip 06, 2004 5:31 pm

No nie wiem czy to taki hicik będzie, nie ma ktoś jakiś szczegółowych informacji nie z strony producenta?


Drogi Elku, ja mam takowe informacje.
O czym chcesz jednakowoż wiedzieć?

Bohaterem gry będzie wiedźmin (nie Geralt, ale inny onanista). Możliwe że sam będziesz kreował głównego bohatera (nie mogłem znaleźć informacji na ten temat :P). Jeśli chodzi o bronie, będzie ich dużo, ale najlepiej wiedźmin będzie sobie radził wymachując klingą miecza. Inna sprawa to bronie dystansowe- Wiedźmin będzie używał jedynie kusz. Łuki znajdą swoje miejsce w grze, ale nie w nieumytym łapsku naszego zabójcy.

Akcja będzie się rozgrywać w świecie znanym z książki autorstwa A.S. (który to?). Jeśli chodzi o chronologię, to jeśli dobrze pamiętam, tuż po wydarzeniach z ostatniego tomu.

Według twórców gra wciąnie nas na długo (30-40h rozbite na 5h) dzięki niesamowitej fabule (to ma być jeden z ważniejszych atutów gry). "Wiedźmin" będzie liniowy, ale większość zadań będzie można wykonać na kilka sposobów. Grę będziemy mogli skończyć na 3 różne sposoby (zależne od poczywań w trakcie przygód).

W grze będą istniały 3 różne rodzaje walki: zbalansowany, ofensywny i defensyny (trąci JK2, ale to nie FPP :D). Ładne animacje będziemy zawdzięczać systemowi motion capture, oczywiście jeśli takie będą. Silnik będzie oparty o Aurora Engine, ale nie będzie używał segmentów (!) co doda mu elastyczności.

Tyle mam nadzieję wystarczy, przepraszam jeśli mój tekst jest kiepsko napisany ale nie mam talentu polonistycznego :neutral:
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

wt lip 06, 2004 7:17 pm

Animacje, jak animacje - glowny bohater tworzony jest systemem motion capture, a swoich zdolnosci w poslugiwaniu sie mieczem uzyczyl mu pan, ktory specjalizuje sie w sredniowiecznej walce mieczem.
 
Awatar użytkownika
Skib@
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: pt sie 01, 2003 1:25 pm

śr lip 07, 2004 8:47 am

kub3k pisze:
Bohaterem gry będzie wiedźmin (nie Geralt, ale inny onanista).


Dzięki, że powiedziałeś, bo nie chciało mi się czytać, a się załamywałem, że ten wiedźmin nie jest albinosem. Ale dalej nie mogę kapnąć jak gdzieś w pobliżu znajdzie się Jaskier... Mam nadzieję, że zacznie się trening w Kaer Morchen tak jak w NWN w Akademii. To by mi nawet klarownie pasowało :P :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
kub3k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 20, 2004 9:28 pm

Kaer Morten

czw lip 08, 2004 4:01 pm

Tak, gra rozpocznie się w ruinach Kaer Morten, do których główny bohater wraca, będzie tam musiał stoczyć walkę. Pomogą mu w tym inni wiedźminowie. Jeśli gracz odpowiednio pokieruje swoją postacią (czytaj - przeżyje), to będzie mógł grać dalej :razz: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości