Zrodzony z fantastyki

Kaemy, helikoptery i czolgi czy hakownice, kusze i kopie?

 
Liczba głosów: 0
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

wt mar 14, 2006 12:23 pm

Czy przez 5500 lat nie mozna bylo wywmyslic maszyny parowej?


Można.

Ale coś mi teraz innego świta w głowie, ale juz pamięć nie ta...

Jeżeli dobrze pamiętam, to krasnoludy juz niczego nie wymyślają, bo to co powinno zostać wynalezione, już zostało odkryte.

Krasnoludzki inżynier który cos stara się wymysleć, staje się renegatem.

Niestety, nie pamiętam gdzie to wyczytytałem - ale to było w jakiejś przygodzie (kopę lat temu). I nie pamiętam, czy to była jakaś oficjalna, czy autorska przygoda.
 
Buazen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 26, 2006 10:59 am

wt mar 14, 2006 1:11 pm

Ja prowadzę Warhammer'a razem z prochem i bombami. Żyrokoptery, sterowce i parowe machiny nie przeszkadzają (co prawda nie prowadziłem przygody w której gracze mieliby do dyspozycji taką maszynę). Wychodzę z założenia, że Inżynieria jest taką samą "tajemną" nauką co Magia. Tajemną i niedostepną. Tajemnice są skrywane i chronione a dostep do nich nalezy sie tylko tym "godnym". Jeśli mam szczęście prowadzić inżyniera lub maga to jak najbardziej pozwalam na "odgrywanie" twórczości przynależnej danej profesji.
 
Awatar użytkownika
Hagar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pt lut 25, 2005 9:17 am

wt mar 14, 2006 1:22 pm

eżeli dobrze pamiętam, to krasnoludy juz niczego nie wymyślają, bo to co powinno zostać wynalezione, już zostało odkryte.


OK, zatem czolgi parowe czy zyrokoptery tez juz zostaly wynalezione. Jak dawno temu? Niewiadomo bo krasnoludy nie sa skore do chwalenia sie czy dzielenia taka wiedza.

Fakt ze nowe wynalazki czesto wstrzymuje Gildia Inzynierow nie znaczy ze ich nie ma - sa renegaci :) Jeden taki Malakai calkiem znany :D
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

wt mar 14, 2006 1:36 pm

Hagar pisze:
Czy przez 5500 lat nie mozna bylo wywmyslic maszyny parowej?


Krasnoludy mają wymyśloną maszynę parową od dawna.
 
von_Altdorfen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:55 pm

wt mar 14, 2006 3:43 pm

Krasnoludzki inżynier który cos stara się wymysleć, staje się renegatem.

Tyle to nie, jest sporo inzynierow pracujących na nowymi wynalazkami. Tyle, że ich prace mało kogo obchodzą, są często wyśmiewani, nie mają wsparcia gildii. Wylatują z gildii za uparte poszukiwanie nowinek mimo niepowodzenia poprzednich prób oraz wtedy, gdy podczas eksperymentów jakiemuś innemu krasnoludowi (np. asystentowi) stanie się cos złego. Co do nowych wynalazków to mistrz Gildii Inżynierów sprawił sobie mechaniczne, parowe ramię, które ulepsza od wielu lat (wciąż uważa, ze nie jest doskonałe).
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

wt mar 14, 2006 9:57 pm

Ja jestem jak najbardziej za. Moim zdaniem skaveny z gatlingiem, krasnoludy z hakownicami i dziwnymi urządzeniami parowymi i nie tylko jak najbardziej trafiają w klimat Warhammera i z chęcią wykorzystałbym je na sesji.
 
Awatar użytkownika
Snorri
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:34 pm

śr mar 15, 2006 11:02 am

Widze, że niektóre osoby tu nie biorą pod uwagę tego, że świat młotka to nie jest ziemia. Tamten świat to jest całkiem inna cywylizacja, która jest trochę bardziej zacofana lecz jest możliwe, że dłuzej istnieje! U nas liczy się czas od narodzenia Chrystusa, a u nich od powstania Imperium, a kto wie kiedy powstało Imperium? Byćmoże 4mln lat temu. Dlatego sądzę, że technologia w tamtym świecie jest dobrze dobrana i nic nie mam do czołgów parowych!
 
Awatar użytkownika
Rein
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw lut 09, 2006 3:13 am

śr mar 15, 2006 1:00 pm

Ja wiem kiedy powstalo imperium, powstalo okolo 2520 lat temu. Dawni slannowie pojawili sie na ziemi okolo 10000 lat temu, jak wiadomo to oni stworzyli wiekszosc ras, w tym ludzi. Na ziemi przed slannami byly tylko smoki, smoczo ogry i stare wyrmy. Wiec jak widzisz cywilizowane rasy w warhammerze nie sa tak stare jak ci sie wydaje.

A co do nowinek technicznych to jestem jak najbardziej na tak, oczywiscie w granicach rozsadku.
 
Awatar użytkownika
Snorri
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:34 pm

śr mar 15, 2006 6:31 pm

Rein pisze:
Na ziemi przed slannami byly tylko smoki, smoczo ogry i stare wyrmy.



Niedawno gdzieś wyczytałem, że przed slanami był chaos, tylko że nie jestem pewien czy to prawda.
 
Awatar użytkownika
Rein
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw lut 09, 2006 3:13 am

śr mar 15, 2006 7:08 pm

Moj blad, przepraszam.

Zerknalm sobie przed chwila na historie swiata i przeczytalem ze gdy slannowie przybyli na ziemie istanieli juz przodkowie ras ludzi, elfow i krasnoludow (byly to rasy bardzo prymitywne, malo roznice sie od zwierzat) ale byly. A chaos pojawil sie (na swiecie) gdy portale dawnych slannow ulegly zniszczeniu. A tak to istnial caly czas, tylko byl sobie gdzies tam:) ... zawieszony w prozni.
 
Kapitan Blood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 11, 2006 10:39 am

śr mar 15, 2006 7:11 pm

Rein pisze:
Na ziemi przed slannami byly tylko smoki, smoczo ogry i stare wyrmy. Wiec jak widzisz cywilizowane rasy w warhammerze nie sa tak stare jak ci sie wydaje.
.


Czym są wyrmy ? czy chodzi o te wezo - smoki ?
Ma ktos jakies oficjalne informacje o nich (czy istnieja jeszcze na swiecie jesli tak to ile i gdzie ?)
 
Awatar użytkownika
Rein
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw lut 09, 2006 3:13 am

śr mar 15, 2006 8:33 pm

Kiedys czytalem artykul w MiMie, byl to arykul o albionie. W opise fauny tej krainy, wyszczegolniono stare wyrmy, z tego co pamietam przypominaja smoki, ale nie maja skrzydel... Wiec sa wlasnie takimi wezo smokami. Kilka tych istot moze jeszcze zyc, ale spia sobie smacznie, czesciowo zakopane w ziemi, porosniete mchem, i inna roslinnoscia. Wiec bedac na Albionie mozna po takim przejsc i nawet nie zauwazyc:) Obecnie te stwory mozna spotkac jedynie w opowiesciach Albionczykow. Jest ich okolo tuzina, ale od wiekow ich aktywnosc jest zerowa. Potrafia ziac mgla wiekow, ktora usypia czlowieka na sto lat i kaze mu snic o minionych czasach. Oprocz tego Potrafia uzywac innych zaklec. Egzystuja w kilku wymiarach, wiec jesli takiego zabijesz to i tak bedzie nawiedzac cie w snach do konca twych dni. Ten artykul z tego co pamietam nie byl oficjalny.
 
Awatar użytkownika
Nijel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pn mar 06, 2006 7:01 pm

śr mar 15, 2006 8:48 pm

Z tego co ja znam Historie Świata. To inaczej troszkę było niż wy piszecie.

Na ziemie najpierw przybyli Slanni i zaczęli wszystko tworzyć (rasy itd.) też w jakiś sposób przez nich lub za nimi przybył Chaos, potem Slanni odeszli lub zostali wyparci przez Chaos ale tego nikt dokładnie nie, od tamtego czasu Ziemia systematycznie jest pożerana przez Chaos.

Imperium istnieje 2550 lat, krasnoludów Imperium chyba coś około 10 tys, a Elfów jeszcze dłużej coś około 12 tys.
 
Awatar użytkownika
Rein
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw lut 09, 2006 3:13 am

śr mar 15, 2006 8:55 pm

Nijel, co tu duzo gadac... podrecznik glowny do warhammera ed. 1, strona 263. Tam masz wszytko opisane.
 
von_Altdorfen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:55 pm

śr mar 15, 2006 9:30 pm

Nijel pisze:
Z tego co ja znam Historie Świata. To inaczej troszkę było niż wy piszecie.

Na ziemie najpierw przybyli Slanni i zaczęli wszystko tworzyć (rasy itd.) też w jakiś sposób przez nich lub za nimi przybył Chaos, potem Slanni odeszli lub zostali wyparci przez Chaos ale tego nikt dokładnie nie, od tamtego czasu Ziemia systematycznie jest pożerana przez Chaos.

Imperium istnieje 2550 lat, krasnoludów Imperium chyba coś około 10 tys, a Elfów jeszcze dłużej coś około 12 tys.


Według Battla na ziemię przybyli Old Oni i oni stworzyli Slannów. Slannowie na pewno nie uciekli z ziemi gdyż są przywódcami jaszczuroludzi i najpotęzniejszymi magami na świecie.

Imperium istnieje dokładnie 2523 lata. Pierwsze informacje o krasnoludach w Górach Krańca Świata sięgają około 4500 roku przed koronacją Sigmara, prawdopodobnie osiedlili się tam jakieś kilkaset lat wcześniej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości