Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dolwen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: śr lis 30, 2005 11:22 am

Amazonki...

pn mar 20, 2006 1:52 pm

Główne pytanie które zainspirowało mnie do zalożenia tematu to jak amazonki się rozmnażaja?
Jednakże prosiłbym o więcej informacji o tych paniach w SŚ.
Jak żyją?
Gdzie?
Jak zoorganizowane są ich "miasta"?
Czy każde miasto ma swoja królową czy istnieje tylko jedna władczyni?

Z góry dziękuje i przepraszam jak taki temat istnieje.
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

pn mar 20, 2006 3:39 pm

W dawnych czasach żyły w Lustrii. Tworzyły jedną armię w Battlu razem ze Slanami i Pigmejami. Skąd im się taki pomysł GW utrafił nie mam pojęcia... Faktem jest, że armia się nie sprzedawała i wyfrunęła ku uldze wszystkich.

Czy obecnie w Lustrii żyją Amazonki nie wiem, ale mam nadzieje, że nie... Choć na Nowej Gildii jest opis bandy do Mordheim złożonej z amazonek... Zajrzyj tam, może znajdziesz więcej szczegółów.

Rozmnażają się normalnie. To ludzkie kobiety...
 
von_Altdorfen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:55 pm

pn mar 20, 2006 4:01 pm

Czy obecnie w Lustrii żyją Amazonki nie wiem, ale mam nadzieje, że nie... Choć na Nowej Gildii jest opis bandy do Mordheim złożonej z amazonek... Zajrzyj tam, może znajdziesz więcej szczegółów.

Są opisane w podręczniku do kampanii w Lustrii - to potomkinie norsmeńskich kobiet.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

pn mar 20, 2006 4:01 pm

Trochę histori. Jak zapewne wiesz na wybrzeżach Lustrii jest norska kolonia o cnej nazwie Skeggi, nazwa pochodzi od imienia córki założyciela koloni którego imienia nie pamiętam. Skeggi rozkwitało i miało się dobrze ale nawet tam Chaos dotknął Norsmenów, trwały zażarte walki, wtedy parę kobiet z Norski stało się Walkiriami, wojowniczkami Norsmenów tak twardymi jak bersekerzy, one rozgromiły bandy Chaosu. Norsmeni nie mogli znieść że kobiety były silniejsze od nich więc wygnali je. Odeszły one na północ i osiadły na małej wysepce u ujscia rzeki Amazon, stąd też ich nazwa. Amazonki po latach wytworzyły własną kulture i język, żyły w pokoju z ludźmi-jaszczurami jak poczeły zwać Slannów, Kroxigory i całą reszte Saurusów, jednakowoż nie współpracowały z nim. Amazonkami rządzi jedna Królowa a rozmnażają się takoż jako i my choć ich mężczyźni są podle traktowani i wykorzystywani tylko do rozmnażania, gdy są już starzy i niedołężni to Amazonki mordują ich na cześć Soteka, bóstwa w które wiare przejeły od ludzi-jaszczurów.
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

pn mar 20, 2006 6:34 pm

Rozmnażają się normalnie. To ludzkie kobiety...
I co? Kiziają się noskami i im brzuchy rosną od tego? Chodzi o to, że to niby same kobiety... Tutaj pewnie analogicznie do Amazonek greckich. Porywają, akcja i nara źą.
 
Awatar użytkownika
Dolwen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: śr lis 30, 2005 11:22 am

śr mar 22, 2006 9:49 am

Dzięki.A co robią z obcymi?Od razu na ruszt?:>:D.Jeżeli tak to jak dokonują handlu?Chyba że są samowystarczalne?:P
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

śr mar 22, 2006 12:48 pm

Obcych składają w ofierze Sotekowi
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

pt mar 24, 2006 6:15 pm

Ja chciałbym zauważyć, że w naszym świecie rzeczywiście żyły Amazonki i nie jest to żaden mit, niedawne odkrycia archeologiczne to udowodniły. Zamieszkiwały tereny dzisiejszej środkowo-zachodniej Rosji mniej więcej w czasach starożytnych Greków, co ciekawe zmieszały się później prawdopodobnie ze Scytami dając początek Sarmatom, od których swój ród wiodła szlachta polska.
Mężczyźni u nich występowali, jednak najważniejszą rolę kapłanek - wojowniczek sprawowały kobiety.
 
Awatar użytkownika
Aramil Liadon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: czw lut 16, 2006 6:19 pm

pt mar 24, 2006 7:06 pm

Hehe. I trochę hostorii się znalazło :D

Mężczyźni u nich występowali, jednak najważniejszą rolę kapłanek - wojowniczek sprawowały kobiety.


To że męszczyźni wystepowali wśród amazonek, ale to właśnie one sprawowały władzę ma sens :D

Lecz stosując to w grze podkreślił bym to, że mężczyźni byli ludźmi 2 kategorii (byli potrzebni amazonkom tylko do rozmnażania, oraz wykonywania prac fizycznych, ale nie walki (ah te kobiety... :razz: ))
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

ndz mar 26, 2006 7:17 pm

The Master pisze:
Ja chciałbym zauważyć, że w naszym świecie rzeczywiście żyły Amazonki i nie jest to żaden mit, niedawne odkrycia archeologiczne to udowodniły.


Khem, coś więcej? Bo ja ciągle jestem na etapie mitu... I "Scyci+Amazonki=Sarmaci" też wydaje mi się podejrzane... :neutral:
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

ndz mar 26, 2006 8:54 pm

Khem, coś więcej? Bo ja ciągle jestem na etapie mitu... I "Scyci+Amazonki=Sarmaci" też wydaje mi się podejrzane...


Dopiero w '99 potwierdzono ten fakt, więc wiele na ten temat powiedzieć więcej nie można. I czemu ci Sarmaci wydają ci się podejrzani? Nie zapominajmy, że szlachta polska wymyśliła swoje pochodzenie od nich, gdyż chciała się odróżnić od chłopów, których oficjalna propaganda uznawała za potomków podbitych i zniewolonych Słowian.
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

pn mar 27, 2006 10:45 pm

Bo Sarmaci byli w kolejnej po Scytach "fali" koczowników. A nie powstali na miejscu, jakoby przez wymieszanie się dwóch odrębnych kulturowo plemion... Poszperam o tych Amazonkach, bo nadal nie dowierzam...
 
Awatar użytkownika
SoHo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 12:47 pm

czw maja 04, 2006 9:03 pm

Amazonki są rodziną i tworzą swoje małe osady. Słyszałem, że obieraja sobie czasem jakąś biżuterię i stzregą jej. Oczywyiście wypalają sobie prawą pierś, ażeby lepiej rzucać włóczniami i jak sądze w każdej osadzie jest jedna "przewodznicząca".
 
Awatar użytkownika
Vezyhr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2005 12:46 pm

pt maja 05, 2006 12:55 pm

Rozmnażanie to sprawa bardzo prosta. Wszyscy jeńcy są brutalnie gwałceni a następnie poświęcani w krwawym rytuale bogom/bogini. :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości