Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

ndz paź 30, 2005 2:44 pm

Ja jakoś tak wszedłem w Baratheonów i bardzo mi sie podobaja - co prawda koledzy mnie namówili przed przeczytaniem ksiazki ale mimo to mi sie podobaja bo "Ours is the fury!!" yeah!!

Najlepsze w tej grze sa odniesienia własnie do ksiazki- cały swiat nabiera głebi i wiadomo dleczego jakas karta jest wlasnie taka a nie inna

Ma ktoś juz Winter Edition? Jakie są zmiany bo na stronie fantasy flight nie ma jeszcze instrukcji...

Jesli chodzi o poszukwania to polecam http://www.rebel.pl/category.php/1,631/ ... s-CCG.html dobra firma - szybka realizacja, stosunkowo tanio i pancerne paczki robia - tak ze nic nie ma szans sie zniszczyc :spoko:

ps. do panów szelesta i Ra-V - na gildiowym forum skompilowalem wasze wyjasnienia dotyczace gry - mam nadzieje ze ok. Bez sensu pisac 2 razy o tym samym http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=11123 :spoko:
 
Awatar użytkownika
Stanis Baratheon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 11:02 am

ndz gru 11, 2005 11:21 am

Ja mam pytanie do wszystkich forumowiczów: czy macie jakies ciekawe karty do Baratheonów? i czy może macie jakieś opracowane taktyki i pomysły na decki do tego rodu? Dopiero zaczynam, ale mam na wymiane dużo comonów, sporo uncomonów i kilka rarów.
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

ndz gru 11, 2005 12:16 pm

Prosze bardzo ja mam deck inicjatywny
Podstawa to Vanguard of the Rose - wysoka inicjatywa oznacza ze masz 2 wjazdy bez tapowania + dasz im cos co daje oko to sa juz 3 wjazdy :rockpunk:
Ale musisz miec ploty z wysoka inicjatywa + np. Ser Axell's Herald i Vanguard Lancer.
W plot polecam wsadzic Attend the King lub Called of the Gods do wyciagania Vanguardow jakby nie chcieli dojsc :spoko:
 
Awatar użytkownika
Stanis Baratheon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 11:02 am

ndz gru 11, 2005 12:46 pm

dzięki Hida Yasu, a masz może jakieś zbędne karty do Baratheonów: C, U, R. Skąd jesteś, bo jak z wawy to można byłoby się ustawić jakoś na wymianę, a ty jakim rodem grasz? A jak sądzicie którym rodem najlepiej grać na szybkośc, tzn na jak najszybsze zbijanie powerków.
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

ndz gru 11, 2005 1:02 pm

Najlepszy Power Grab to oczywiscie Baratheon - da sie wygrac gre w np w drugiej rundzie - zebranie 8-10 powera w runde da sie zrobic :] i oczywiscie nimi gram - tak jakos wypadło przy wybieraniu Rodów i szczerze mówiac wcale nie zaluje

Do Wawy niestety daleko z Chorzowa
A kart do Baratheonow troche mam ale nie wiem co ciebie interesuje
 
Awatar użytkownika
Stanis Baratheon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 11:02 am

pn gru 12, 2005 4:37 pm

Ja dopiero zaczynam wiec niemal wszystko co jest niepotrzebne lub mozesz bez zalu oddac, ale raczej trudno bedzie z wymiana.
 
Awatar użytkownika
Stalker
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 23, 2004 3:23 pm

śr gru 28, 2005 4:49 pm

Skończyłem przygode z Tronem, i mam do sprzedania 110 kart.

W zestawie znajduja sie karty ze startera + karty z kilku boostow (bez rarow).

Z kart mozna złozyc talie Starków(przeważająca ilosc to karty do ich domu)

Jest tu okolo 30 uncc.

Całosc sprzedam za 20 zł + kp (czyli 24zł - cena do negocjacji).

Jesli chcecie skany lub inne informacje, zgłoscie sie na GG 6279478, lub piszcie na maila [email protected]
 
Suboshi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:18 pm

wt lut 07, 2006 8:29 pm

może ktoś mi poradzić w jaki sposób zbudowac deck dla Baratheonu żeby był skuteczny w grze przeciwko martellowi? nie moge pokonac znajomego który dobija mnie zawsze ta kartą http://tzumainn.com/agot/cards/card.php?card_id=2151
Mam w związku z nią pytanie. Czy moze urzyć tej właściwości karty w momencie kiedy:
-karta jest w pozycji kneel
-on zaatakował i ja wyznaczyłem obrońców??
Dopiero zaczyma w to grać i jestem zupełnie zielony
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

wt lut 07, 2006 10:23 pm

Odpowiedz na twoje pytania brzmi:
- tak
-tak

Cięzko znaleźć odpowiedź jak go masz pokonać gdy podajesz jedną karte z jego deku w dodatku C.

Ale w deku nie zaszkodzi ci na pewno:
Servant of R'hllor - i juz nie ma prawa nic zdziałac twoja postać jest "immune to opponents' events and character abilities".
Swayed by the Light - koles jest twój na zawsze i ty mu mozesz zabierac ikonki
Shadow Play - postac jest twoja do konca tury
Banished - wykasujesz mu txt box

Jak widzisz mozliwości jest dużo (oczywiście te karty wyżej to nie wszystko) - musisz tylko pomyśleć
 
Suboshi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:18 pm

wt lut 07, 2006 11:20 pm

Hida Yasu pisze:
Cięzko znaleźć odpowiedź jak go masz pokonać gdy podajesz jedną karte z jego deku w dodatku C.

On swoją taktyke opiera właśnie na tej karcie i bez niej mi nic nie zrobi. nasze talie narazie składaja sie z samych C i U bo rozdawali za darmo i sobie zrobiliśmy decki ale jutro jade dokupic troche R i pare busterów z winter edition.

Hida Yasu pisze:
Ale w deku nie zaszkodzi ci na pewno:
Servant of R'hllor - i juz nie ma prawa nic zdziałac twoja postać jest "immune to opponents' events and character abilities".
Swayed by the Light - koles jest twój na zawsze i ty mu mozesz zabierac ikonki
Shadow Play - postac jest twoja do konca tury
Banished - wykasujesz mu txt box


Jak widzisz mozliwości jest dużo (oczywiście te karty wyżej to nie wszystko) - musisz tylko pomyśleć


Dzięki, bede miał te karty na uwadze.

EDIT : Może mi ktos wytłumaczyc jakie działanie mają te dwie karty?
http://tzumainn.com/agot/cards/card.php?card_id=632
http://tzumainn.com/agot/cards/card.php?card_id=2305
 
Awatar użytkownika
chelcho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 23, 2006 11:17 am

czw lut 23, 2006 11:22 am

Szukam kart z Valyrian Edition : R48 Melisandre , R54 Army of the Faithful , R68 Aeron Damphair , R73 Victarion Greyjoy , R136 Samwell Tarly , R210 We Have the Princess , R240 Trading with the Pentoshi.
Moje karty na sprzedaż i wymiane są http://chelcho.republika.pl
Chętnie bym zagrał z kimś ze Wa-wy z okolic Tarchomina, gdyż do Pardoxu mam strasznie daleko...
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

czw lut 23, 2006 2:43 pm

:hahaha: niesłabe kartki poszukujesz...

ebay polecam
 
Awatar użytkownika
chelcho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 23, 2006 11:17 am

czw lut 23, 2006 3:04 pm

Poza R240 Trading with the Pentoshi reszta jest do kupienia w sklepach internetowych np. ccgarmory. Problem w tym, że z ccgarmory miałem niemiłą sytuacje - kase mi miesiąc trzymali. W końcu zwrócili, ale ogólnie ich nie polecam - słaby kontakt i kręcą.
Na ebay-u zbyt często wysyłają tylko w obrębie stanów. Chciałem kiedyś kupić set z Westeros, ale nie chciał do Polski wysłać.
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

czw lut 23, 2006 3:33 pm

R48 Melisandre
R54 Army of the Faithful
R240 Trading with the Pentoshi
kupiłem na ebayu

sprzedawca np. "djhightones" poszukaj a na pewno znajdziesz
dziesiatki kart kupilem juz na ebayu (wczoraj np doszła partia) i nikt nie ma problemu z dostarczaniem do pl

generalnie wszystkie karty ktore potrzebujesz ja lub moi znajmoi maja z ebaya

szukaj a znajdziesz z pewnoscia
 
Awatar użytkownika
chelcho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 23, 2006 11:17 am

czw lut 23, 2006 4:48 pm

A czy coś może sprzedawałeś na ebay? Jeśli tak to jak przelewali Ci kase?
Mam konto na paypal, ale nikt nie może przelać na nie kasy :cry:
Tak z ciekwości ile dałeś za R240 Trading with the Pentoshi?
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

czw lut 23, 2006 6:32 pm

Z paypalem to nie wiem dokladnie (bo kumpel to za mnie zaltwia) ale o ile pamietam to Polska nie jest jeszcze obslugiwana przez paypala- kupowac mozesz ale sprzedawac to juz nie. jak chcesz sprzedawac to przez zagranicznych znajomych tylko na razie :/

A co to Pentoshi to roznie bywa z cenami jak kupowalem army of faithfull to raz poszło za 6$ a raz za 3$ zalezy jak trafisz - szczescie trzeba miec i tyle.
Pentoshi chyba stało cos ostatnio kolo 8$
 
Jaqen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 11, 2006 9:05 pm

sob mar 11, 2006 9:09 pm

Jak przedstawia się sytuacjaz GoT w Warszawie? Słyszałem, że ludzie grający spotykają się w paradoxie, ale jeszcze się tam nie wybrałem. I czy gdzieś w Wawie można kupić karty do tego? I pytanie - czy gdziekolwiek u nas w kraju można kupić podstawkę do Martellów?

I z innej beczki - co oznacza doomed na kartach? - i czy możecie dac jakieś linki do stron z opisami zasad i specjalnych zdolności z nowyc edycji?
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

ndz mar 12, 2006 4:58 am

 
Awatar użytkownika
chelcho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 23, 2006 11:17 am

śr mar 22, 2006 9:41 pm

Faktycznie ludzie grają w Paradoxie, ale od kiedy się przeniósł to jakoś nie mam czasu się tam wybrać.
Karty na 100% można kupić np. w Morionie w centrum Bemowo i pewnie też w innych sklepach hobbystycznych z grami. Oczywiście zostaje jeszcze net :D

Postawki do Martelli nie ma i raczej nie będzie. Trochę kart wyszło w premium starterze Valyrian Edition, ale niewiele. Jeśli interesują Cie single to daj znać.

Doomed to typ kart ze znaczkiem kruka w lewym dolnym rogu. Zasada jest taka, że jak masz ich 5 lub więcej w puli kart zabitych to przegrałeś.

Jaqen pisze:
Jak przedstawia się sytuacjaz GoT w Warszawie? Słyszałem, że ludzie grający spotykają się w paradoxie, ale jeszcze się tam nie wybrałem. I czy gdzieś w Wawie można kupić karty do tego? I pytanie - czy gdziekolwiek u nas w kraju można kupić podstawkę do Martellów?

I z innej beczki - co oznacza doomed na kartach? - i czy możecie dac jakieś linki do stron z opisami zasad i specjalnych zdolności z nowyc edycji?
 
Pandar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 26, 2005 7:11 pm

śr mar 29, 2006 12:44 pm

chciałbym się dowiedziec ile kosztuje najdroż karta do tej gry .
I czy grając w turnieju samym starterem czy miałbym szanse wygrac z jaką przegietą i mocna talią (nie mając aż tak wiele szcześcia ,ale dobrze bym grał)

Chciałbym sie dowiedzieć czy rozgrywka jest wyrównana .
wiele karcianek na poczatku jest wyrównanan ,ale z czasem dochodzą takie dodatki że nie ma równości -czy tronCCG jest taki ??
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

śr mar 29, 2006 12:56 pm

Pandar pisze:
chciałbym się dowiedziec ile kosztuje najdroż karta do tej gry .


Najdroższa karta, z jaka miałem styczność to chyba 20$. Pooglądaj np. na ebay czy cos...

Pandar pisze:
I czy grając w turnieju samym starterem czy miałbym szanse wygrac z jaką przegietą i mocna talią (nie mając aż tak wiele szcześcia ,ale dobrze bym grał)


A Game of Thrones to ccg, czyli Collectable Card Game – gdyby można było wygrywać turnieje taliami startowymi to wątpię by ludzie kupowali dodatki czy wydawali kasę w jakikolwiek inny sposób na dodatkowe karty.
Moja odpowiedz w tej kwest brzmi wiec: bardzo bardzo mocno w to wątpię
Choc w najbliższym czasie FFG zapowiada jakies nowe preconstructy.. Ale co tam będzie nie wiadomo...


Pandar pisze:
Chciałbym sie dowiedzieć czy rozgrywka jest wyrównana .
wiele karcianek na poczatku jest wyrównanan ,ale z czasem dochodzą takie dodatki że nie ma równości -czy tronCCG jest taki ??


Każdy ród ma swoje słabe i mocne strony... Na wszystko jest recepta
 
Awatar użytkownika
chelcho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 23, 2006 11:17 am

czw kwie 06, 2006 3:24 pm

Pandar pisze:
chciałbym się dowiedziec ile kosztuje najdroż karta do tej gry .

Najdroższy jest obecnie plot Trading With Penthoshi, którego nie mam :(
Pandar pisze:
I czy grając w turnieju samym starterem czy miałbym szanse wygrac z jaką przegietą i mocna talią (nie mając aż tak wiele szcześcia ,ale dobrze bym grał)

Nie masz na turnieju żadnych szans dekiem startowym, może troche preconstructem przy jakimś super dojściu, ale raczej o tym zapomnij. Te talie są zbyt przypadkowe i karty nie współparcują ze sobą za dobrze.
Pandar pisze:
Chciałbym sie dowiedzieć czy rozgrywka jest wyrównana .
wiele karcianek na poczatku jest wyrównanan ,ale z czasem dochodzą takie dodatki że nie ma równości -czy tronCCG jest taki ??

Do tej pory wyszło 11 dodataków i w formacie standard nie ma żadnej zbanowanej karty. W classicu są 5, gdzie 4 z pierwszej edycji.
Co do classica to karty takie jak: Put the Sword i Put the Torch wg mnie są przegięte (ma je większość deków) dlatego nie grywam w tym typie.
Natomiast gra w standardzie jest dość dobrze zbalansowana tzn. można powalczyć wszyskimi domami i nie ma super dominujących kart.
Nie zauważyłem czegoś takiego, że wychodzą coraz lepsze karty w stosunku do poprzednich. Raczej nacisk jest położony na nowe zdolności i wykożystywanie ich.
Ogólnie polecam do gry typ standard. Jedą z fajnych cech aGoT jest to, że możesz złożyć b.dobry dek turniejowy z dosłownie kilkoma rarami - i nie potrzebujesz ich x3.
 
volttt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 26, 2005 9:48 pm

śr maja 03, 2006 1:59 pm

Jakis czas temu zaczalem grac Lannisterem i Martelem ale mam troche cienkie karty. W dodatkach o dziwo zadko mi sie cos trafia, a ludzie sie za bardzo nie oglaszaja. Z ebaya sie boje kupowac. Ma ktos moze do sprzedania jakies karty?? BLAGAM. I moglby ktos powiedziec w jaki sposob skladac talie zeby sie wygodnie gralo??

Przepraszam jestem poczatkujacy :(.
 
Pandar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 26, 2005 7:11 pm

pn maja 08, 2006 2:58 pm

A wogule to jak ma się GOt w POlsce ilu jest graczy (tak na oko) ? I czy słyszeliście o kimś z lublina -bo ostatnio zauważyłem jak ktos ma kilka opakowań po boxie :) -chciałbym ciut się przyjrzeć grze zanim ja kupie
 
Awatar użytkownika
Hida Yasu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr cze 15, 2005 11:36 am

pn maja 08, 2006 4:43 pm

Zapraszam okolicznych sympatyków na spotkania w katowickim klubie "Gugalander". Spotkania o charakterze nieformalnym, przy piwku, w świeżo wyposażonych w nowe meble salach / ogródku. W Gugalandrze od jakiegoś czasu spotykamy się i gramy w Konfrontacje / GoT, zdarza się tez Necromunda i planszowki. Przynoście kumpli i nowe lub stare gry, z naszej strony tez parę gier będzie, każdy cos dla siebie wyszpera, a jak nie to popatrzy i się pouczy (szczególnie jak jeszcze nie miął do czynienia z figurkami na przykład a takich tez zapraszamy)
Kolejna niedziela z grami bliżej niż dalej, teraz możemy mowic już otwarcie o cykliczności imprezy i zacząć dodawać numerek porządkowy - w tym przypadku będzie to 2 Cool
Rozpoczęcie: godzina 12, zakończenie - załóżmy ze do 18
Mapka dojazdowa
http://www.gugalander.art.pl/gugalander/Dojazd.html
 
t_jaworek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 05, 2007 11:55 pm

sob sty 06, 2007 12:04 am

Witam

Kupilem GAME OF THRONES IRON THRONE EDITION STARTER czyli talie lannisterow i starkow. wydaja sie one bardzo nierowne bo starkowie wciaz wygrywaja niszcac lannisterow w wyzwaniu na toporek. Jak stworzyc dobra talie lannisterow? mozecie podac jakis pomysl?

drugie pytanie- w jaki sposob tworzy sie sojusze i na jakiej zasadzie one dzialaja?
 
miker
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 3:51 pm

ndz sty 21, 2007 4:05 pm

Dla graczy z Warszawy. Ostatnio pojawił się nowy punkt gdzie dotępny jest GoT CCG. Jest to sklep Gryf w CH LAND (Wałbrzyska 11), zaraz przy metrze Służew, pawilon 113. Dosepne są na razie decki startowe Winter Edition i Iron Throne Edition oraz boosterki z Iron Throne i A Song of Night.
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

wt mar 13, 2007 10:58 am

Mam kilka pytań zwiazanych z zasadami, więc moze ktoś z Polter-znawców bedzie mi w stanie odpowiedzieć. Na początek: czy w decku mogą być trzy takie same karty, czy trzy karty o takiej samej nazwie? Mówiąć prościej, mogę mieć trzech bohaterów z jednej edycji, trzech z drugiej i trzech z trzeciej, czy łącznie ze wszystkich edycji trzech?

Poszukuję również osób zainteresowanych wymianą kart, najchętniej ze stolicy - mój spis, jako że na Tzumainnie konta nie zakładałem, bo wolę rodzime miejsca sieciowe :] dostepny jest na stronie http://karcianki.pl/index.php?opcja=wymiana&co=usergra&idusera=1031&idgry=63 i w miarę mozliwości będzie aktualizowany.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość