Zrodzony z fantastyki

 
Yellow Cube
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 9:24 pm

śr kwie 05, 2006 8:37 am

Na szczęscie nie do końca masz rację. Byłem świadkiem na R-konie jak w Legendę zagrywały się dziecie ok 10 lat, które nie mają mozliwości pamiętać Magi i Miecza jak i Magicznego Miecza. I z tego co widziałem mieli niezłą frajdę, dokładnie taką jak ja kilkanaście lat temu grając w MiM. Zresztą to co mnie zdziwiło najbardziej. Wiuek graczy był bardzo zróżnicowany, to znaczy od 10 poprzez 15-17 aż do 30 z hakiem. czyli myślę, że jest szansa na renesans starego dobrego oldskulowego giercowania na planszy z kostkami w ręku i z czarami za pazuchą :wink:
 
magiczny miecz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:39 pm

śr kwie 05, 2006 10:25 am

Ja zacząłem grać w wieku 16 lat.Cóź mówić gra jest świetna i gram do dziś
 
Awatar użytkownika
Blendi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 9:49 am

ndz kwie 23, 2006 5:53 pm

Ja nie gram regulernie. Ale jak jestem u kumpla na nocce (kupiliśmy kiedyś razem na Allegro, ale on ma większy pokój, więc trzymamy u niego) , to zarywamy całą, razem z jego siorą. I do tego wymyślił fajny system EXPa. Gra jest praez to ciekawsza i rozgrywka dłuższa (Trzeba przecież zapisywac, ile kto ma EXPa i jaki ma LVL...). Pozdrawiam wszystkich fanów Magicznego Miecza!
P.S. Na komputerze nigdy by mi się nie udało przesiedziec ponad 15 godzin, a w MM gralibyśmy dłużej, ale wygraliśmy...
 
magiczny miecz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:39 pm

pt kwie 28, 2006 2:49 pm

Wie ktoś czy istnieje wersja komputerowa?
 
Paladyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:02 pm

sob kwie 29, 2006 12:07 pm

Siemka
Jesten z niemiec (sorky za kiepska ortografie) i dawno dawno temu moja babcia mi kupila "jaskinie" na gwiazdke . Za tych czasow sie jescie nie interesowalem tak bardzo RPG , lecz znalazlem kilka dni temu ta super gre . Niestety nie ma juz Zasad :oops: , i ani ja ani muj brat je nie pamietamy :help: :help: :help: . Moje pytanie :
Jest jakaz stronka z zasadamy , lub jakis pdf?!?! :help: :help: :help:
dzienki
Pala
 
Awatar użytkownika
boundrose
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 31, 2006 3:37 am

śr maja 31, 2006 3:40 am

ciekawi mnie w ile osob(najwiecej jednoczesnie) katowaliscie magiczny miecz. Z tego co pamietam gdy gralo sie w 4ry osoby to po pewnym czasie na planszy glownej robilo sie pusto, a przez to troche nudno.

Drugi aspekt mojej ciekawosci, czy ktos myslal aby umowic sie na gre ? ;-)
W ta albo magie i miecz, w ktora gralem zdecydowanie mniej.
 
karolxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 08, 2006 4:44 pm

czw cze 08, 2006 4:47 pm

Witam własnie niedawno grałem w ta gierke a dokładniej czesc Jaskinia i mam pytanie gdzie mozna kupic inne czesci tej gry a moze ktos z was chce sprzedac patrzyłem na allegro ale jest tylko Jaskinia wiedz jak ktos by miał do sprzeania albo wie gdzie mozna kupic (najlepiej nie drogo)to pisac tu albo na gg: 5840659 nawet jak mnie nie ma. Podzro :)
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

czw cze 08, 2006 5:18 pm

A ja mam wszystkie dodatki :P Kurcze grało sie w to kiedys. Z kuzynem i kuzynka siedzielismy przez 2 dni i gralismy. Karty sie nam prawie skonczyly :D mielismy po 40 magii i miecza. Taki pierwszy munchinizm ;)
 
mordimer madderdin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 13, 2006 12:37 pm

wt cze 13, 2006 12:51 pm

Hejka,
Odkopałem ostatnio mój zestaw MM, który dostałem na gwiazdke gdzies 10 lat temu. Nie musze mówić jak ta gra jest genialna. Wspólne wieczory z braćmi i znajomymi, tego już nigdy nie zapomne. Jest otwierając pudełko do labiryntu musiałem stwierdzić z bólem, że nie ma instrukcji. Prosze niech ktoś poratuje. Widze, że są tu ludzie naprawde zafascynowani tą grą i napewno rozumiecie moją sytuacje.
Pozdrawiam wszystkich.
 
Przybytek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 14, 2006 8:04 pm

RPG

śr cze 14, 2006 8:09 pm

Powiem wam że moim marzeniem jest zagranie w Magiczny Miecz ale jako gre komputerową ... typu RPG albo MMORPG ... mam nadzieje ze kiedys sie to spełni ... moze ktos z was planuje kiedys utworzenie jakiejs prostej gry opartej na MM? Ja bym bardzo chetnie mogl sie podjac tego zadania ... ale niestety nie znam sie na grafice komputerowej i pisaniu programow =( jesli moze kiedys by sie komus udalo bardzo bylbym szczesliwy jakbym mogl zagrac w nia w swiecie wirtualnym :) :D

@ll...
 
Jediloop
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 20, 2006 8:24 pm

śr cze 21, 2006 11:08 pm

Witam fanow Magicznego Miecza.

Gram w ta gre od 8, no moze wiecej, lat i do dzis mi sie nie znudzila :) Do wiecznej walki MM vs MiM sie nie przylacze, bo po prostu obie gry sa swietne, ale jednak z MM mialem stycznosc jako "dziecko", a nie z MiM - sentymenty zostaly chyba do konca zycia.

Chcialem natomiast zaproponowac fanom cos innego - stworzyc taki fandom, spolecznosc rozwijajaca swiat MM - tak jak to robia wielbiciele MiM.

Wszystkich zainteresowanych moge zaprosic na www.toliman.prv.pl . Zastrzegam, ze nie jest to reklama ;) bo to tylko taka wizytoweczka, z ktorej nikt nie ma najmniejszych nawet korzysci.

Po prostu chce zbudowac takie grono fanow, ktorzy ulepsza MM.

A kto wie? Moze uda sie jakos zorganizowac, sprawdzic jak wyglada uzyskanie praw do gry (z uwzgledniemiem problemu "plagiatu" MiM) i jakos zadzialanie wspolnymi silami w tym kierunku.

Jednym slowem - nie pozwolic, zeby MM umarl wraz z nami :) , a zeby mogly w niego grac nasze dzieci i wnuki :D
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

sob cze 24, 2006 11:02 am

Można by odpowiedzieć starym PRL - owskim hasłem "Pomożecie - Pomożemy!". Fajnie, że ktoś ma jakiś pomysł na to aby MM ciągle był wśród nas. Choć część założeń jest zdecydowanie na wyrost, to jednak mnie uszcęśliwiłoby już stronka + forum. Może się uda?

P.S. To mój pierwszypost od dłuuuuuuższego czasu. Wreszcie udało mi się uporać z kilkoma problemami i wracam jak nowo narodzony. Pozdrawiam wszystkich i przepraszam tych, z którymi nie dokończyłem wszystkich spraw.
 
Awatar użytkownika
ArecaS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 12, 2006 10:54 am

śr lip 12, 2006 11:05 am

Pomysł mi się podoba i go popieram. :spoko:

Tylko kiedy ta strona tak na poważnie ruszy? :neutral:
 
Jediloop
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 20, 2006 8:24 pm

śr lip 12, 2006 2:09 pm

ArecaS pisze:
Pomysł mi się podoba i go popieram. :spoko:

Tylko kiedy ta strona tak na poważnie ruszy? :neutral:
Buduje się intensywnie.

Jednak - dla jednego człowieka piszącego teksty (na razie) - to jednak kawał roboty.

Jeżeli ktoś chce w tym pomóc, to zapraszam :)
 
dymek1986
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 03, 2006 10:46 am

czw sie 03, 2006 12:52 pm

Witam wszystkich fanów MM :)

Ja sam grywam w tą grę od bardzo dawna i mam wszystkie dodatki oprócz jaskinii i magii ale gra i tak jest super. A zaczynalem od MiM i musze przyznac ze obie gry wymiatają i są bardzo podobne do siebie. MiM mi sie bardziej podoba z wyglądu (rysunki) oraz przejrzystość plansz i instrukcji :) Jednak jedną i drugą grą można sie bawić równie dobrze :)

Mam pytanie do graczy: jak traktujecie chochlika (przyjaciela ze zdarzeń) który dodaje 2 do magii i pozwala przy ciągnięciu karty zaklęcia, wziąć 3 karty i wybrać jedno? czy pozostałe dwa zaklęcia odkłada sie na stos zaklęć zużytych czy z powrotem na stos zaklęc nieużytych? Nie ma nigdzie w instrukcji konkretnie sformuowane co się dzieje z tymi dwiema kartami. Chyba ze ja jestem ślepy :P

Pozdrawiam wszystkich fanów MM i MIM :)
 
dymek1986
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 03, 2006 10:46 am

czw sie 03, 2006 12:52 pm

Witam wszystkich fanów MM :)

Ja sam grywam w tą grę od bardzo dawna i mam wszystkie dodatki oprócz jaskinii i magii ale gra i tak jest super. A zaczynalem od MiM i musze przyznac ze obie gry wymiatają i są bardzo podobne do siebie. MiM mi sie bardziej podoba z wyglądu (rysunki) oraz przejrzystość plansz i instrukcji :) Jednak jedną i drugą grą można sie bawić równie dobrze :)

Mam pytanie do graczy: jak traktujecie chochlika (przyjaciela ze zdarzeń) który dodaje 2 do magii i pozwala przy ciągnięciu karty zaklęcia, wziąć 3 karty i wybrać jedno? czy pozostałe dwa zaklęcia odkłada sie na stos zaklęć zużytych czy z powrotem na stos zaklęc nieużytych? Nie ma nigdzie w instrukcji konkretnie sformuowane co się dzieje z tymi dwiema kartami. Chyba ze ja jestem ślepy :P

Pozdrawiam wszystkich fanów MM i MIM :)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pt sie 04, 2006 8:52 am

Moim skromnym zdaniem to dość oczywiste. Wybierasz 1 kartę, którą chcesz sobie zostawić ale znasz działania pozostałych dwóch kart co dałoby Ci przewagę nad innymi graczami, którzy nie są uzbrojeni w tą wiedzę. Odkładasz więc karty na stos kart zużytych.
 
dymek1986
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 03, 2006 10:46 am

pt sie 04, 2006 3:26 pm

Dzieki za rade :)
Takiej odpowiedzi się spodziewałem :D
Ale pamietam ze kiedys gralem w ten sposob ze odkładało się te karty z powrotem na stos nieużytych i w ten sposób jeden gracz miał dużą przewagę nad resztą.

Mam kolejne pytanie :) postać Demon ma zdolność nr 4: "Jeżeli zwyciężysz inną Postać w walce magicznej i zdecydujesz się zabrać jej punkt Życia, możesz dodać ten punkt do swojego Życia." A pytanie brzmi: w jaki sposób może zwyciężyć inną postać w walce magicznej skoro nie ma zdolności która by mówiła że może atakować inne postaci magią? A rzadko kiedy spotyka się postać, która może to robić więc ta zdolność nr 4 Demona jest bezsensowna jeśli sam nie może zaatakować innej postaci magią.
A wy co myślicie na ten temat?
 
ziewus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 19, 2005 9:32 pm

pn sie 21, 2006 12:01 pm

Hej. Juz od dawna interesuje sie zakupem rpg-ow ale jakos nie wiem czemu do tej pory jeszcze nic nie wybralem. Teraz dopiero wydaje mi sie ze trafilem na odpowiednia gre.

Juz dawno (5-6 lat temu) gralem u kolego w MiM i bardzo podobala mi sie ta gra, choc jej zasady bardzo sobie upraszczalismy (mialem jakies 11 lat)

Czas na porzadna zabawe :)
 
Awatar użytkownika
Korki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 21, 2006 9:35 am

wt paź 24, 2006 8:58 am

Ja też często z kumplami pocinam w Magie i miecz oraz Magiczny miecz te gry rzadzą . Blendi odezwij sie do mnie bo widze ze ty też jestes ze stalówki :D
 
pawel559
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 3:44 pm

pt lis 03, 2006 12:44 pm

Witam ,jestem tu pierwszy raz.
Co myślicie o pecetowej wersji Magicznego Miecza ,ja ostatnio taką próbuje stworzyć.
Jak ktoś chce zobaczyć co narazie zrobiłem to zapraszam
do
http://www.susel.arrakis.pl/MM_1.0.zip
(mała instrukcja po włączeńu programu ENTER) :)
Poszukuje także osób do pomocy nad grą .
:wink:
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

ndz lis 12, 2006 1:08 pm

Witam!

W planszówki sporadycznie i od niedawna. "Magiczny Miecz" zwany w pewnych kręgach( :razz: ) "Magiczną Pałą" jest moją ulubioną grą, pewnie dlatego, że jedyną o takiej tematyce, w którą grałem :D. Ostatnio grając u mojego fumfla natrafiliśmy na problem. Mianowicie podczas gry można zdobyć Magiczną Sakwe, której nikt nie może ukraść oraz konia o niepowtarzalnych właściwościach. Moje pytanie brzmi: Czy mozna konia włożyć do sakwy czy nie? Z jednej strony to magiczna sakwa, a z drugiej wyobrażacie sobie konia z sakwy wyciągać?

pozdr beneq :)
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

ndz lis 12, 2006 10:35 pm

Beneq - zajrzyj sobie na forum Magii i Miecza, mamy tam tez dział Magicznego Miecza i nawet robią do niego autorskie dodatki. Jak dla mnei MM przy Magii i Mieczu ktorego jest upośledzonym klonem wygląda graficznie jak koopa, ale są nawet tacy którzy go preferują.

btw sam zrobiłem autorski dodatek oparty na L5K (do MiMa), może cię zainteresuje :)
 
Awatar użytkownika
Blind_Guardian
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 13, 2006 10:01 pm

pn lis 13, 2006 4:16 pm

Jak dla mnei MM przy Magii i Mieczu ktorego jest upośledzonym klonem wygląda graficznie jak koopa, ale są nawet tacy którzy go preferują.


100% racji Gieferg! Nie ma to jak stary dobry MiM :) Więcej nie będę się rozpisywał. A co do grafiki kart w Magicznym Mieczu się nie wypowiem, bo szkoda słów :razz:
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn lis 13, 2006 7:13 pm

Nadal nie dostałem odpowiedzi... :D

pozdr beneq 8)
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

pn lis 13, 2006 7:24 pm

co do konia w sakwie - można jeśli kierujemy się zasadami gry, nie można jeśli chcemy się kierować logiką.

Ja osobiście w przypadku planszówek kieruję się zasadami, logika może się przydać w RPG. Planszówka taka jak MM/MiM i tak nie jest i nie będzi erealistcyzna, i nie ma sensu w niej kombinować na logikę bo pojawi się cały szereg problemów które potem nie wiadomo jak rozwiązywać. Analogicznie w MiMie jest coś takiego jak ukryta kieszeń (działa tak jak tak sakwa) jak dla mnie, nie widzę przeszkód żeby wsadzić do takiej kieszeni (czy sakwy w MM) nawet Konia z wozem bo nie łamiemy w ten sposób żadnych zasad (przedmiot to przedmiot). I zwykle tak właśnie gram.
 
Awatar użytkownika
Blind_Guardian
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 13, 2006 10:01 pm

wt lis 14, 2006 8:17 pm

Ja mam swoje zdanie na temat Magicznego Miecza tak ogólnie. Pogląd jest skrajny i możecie się nie zgodzić. Według mnie to twór obliczony tylko na wydojenie z ludzi kasy (wiem ,wiem każdy produkt powstaje z tego powodu) ale w tym wypadku sytuacja jest szczególna. MM wydał ten sam koncern co MiM ale po straceniu licencji musieli użyć innej nazwy. A stworzyli po prostu autoplagiat. Pytam- po co to było? Nie przeczę, że było kilka dobrych dodatków (kolega mnie przkonał) ale ogólnie jestem zdecydowanym zwolennikiem MiMa. Ponadto nie podoba mi się szata graficzna MM. Obrazki są dziecinne jak dal mnie i nie zachowują klimatu poprzednika. Cóż jeśli ktoś ma inne zdanie to zapraszam do polemiki.
 
tanovich
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 29, 2006 11:40 am

śr lis 29, 2006 11:52 am

"po co to było" a po to żeby cała rzesza polskich fanów gry nie została z putymi rękami. W tamtym czasie raczej trudno było o dostęp do zagranicznych produktów nie wspominając już o znajomości języków obcych. Faktycznie co do oprawy graficznej obu gier trudno opowiedzieć się po stronie Magicznego Miecza. Ale dla większości zwolenników to właśnie MM jest wspomnieniem początków przygody z RPG i dlatego w pełni zasługuje na miano gry kultowej.
 
Awatar użytkownika
StilghAR
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: śr lut 18, 2004 1:04 am

pn gru 18, 2006 8:52 pm

Z Magią i Mieczem doświadczeń nie miałem, więc ciężko mi się wypowiadać na temat porównania obydwu gier. Odnośnie MM mam jednak same miłe wspomnienia. Posiadam chyba wszystkie dodatki za wyjątkiem Magii.
Ehh... nie ma to jak dwu-, trzydniowa partyjka w gronie znajomych. :)

Przy okazji małe pytanko - czy znalazłby się ktoś na tyle miły, żeby przesłać mi na maila/umieścić gdzieś w necie skan karty z opisem komnat do Jaskini (MM, nie MiM)? Wszystko mam, tylko to mi gdzieś wcięło...
 
Staszek27
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 19, 2006 9:49 am

Skany

wt gru 19, 2006 10:20 am

Podaj mi swój adres e-mail to Ci wyślę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości