Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz maja 07, 2006 8:27 pm

Wiesz Radnon, użyłem takiej formy dlatego, że niektóre tabelki "_" były bardzo nierówne, np. ta z zestawem umiejętności. Jeśli więcej osób będzie myślało tak jak Ty, to z chęcią zmienię "code" :) .
Jeśli ktoś ma czas i chęci, to z przyjemnością przyjmę rozwinięte formy rozwinięć (przyjmę masłowanie masła) wróżek, nie tylko Harthan i Geomanty.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz maja 07, 2006 9:04 pm

Masz sporo racji z tymi tabelkami, rzeczywiście dzięki "code" nie ma problemów z ich wyrównywaniem ale z drugiej strony ten szary, smutny kolor - sam już nie wiem co jest lepsze.

Jeśli chodzi o klasy prestiżowe to według mnie jako rozwinięcie pasowałby Opiekun od serca z Wyznań i panteonów (klasa dla kapłanów Sune z bardzo podobnymi jak Wróżka założeniami) oraz Incantrix z Magii Faerunu (dla pewnej wyspecjalizowanej Wróżki byłby to całkiem ciekawy pomysł).
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz maja 07, 2006 9:07 pm

Właściwie nad Intantatriksem bym się zastanowił. W sumie, to on tępi przybyszów. Wróżka, by czegoś takiego nie robiła, choć na pewno próbowałaby zwalczyć zło. Ideą tej klasy prestiżowej jest wyganianie istot pozaplanarnych, dobrych i złych, dlatego zastanawiam się nad tą klasą, choć na pewno możnaby założyć "wariant strażnika bram".
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

ndz maja 07, 2006 9:07 pm

Wolałam stare tabelki... Szary jakoś mi nie pasuję...

Co do czaru, to wszystko mechanicznie zdaje się być wporządku, natomiast wydaję mi się, że został zrobiony trochę na siłę, nawet dla samego klimatu.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz maja 07, 2006 9:10 pm

Nie był na siłę - to zapewniam. Obawiam się, że oceniłaś jego nieprzydatność (a raczej samą fabularną stronę) jako zrobienie go na siłę.
To było zamierzone od razu - czyli stworzenie czaru okazującego dobrą wolę wróżek nawet w najczarniejszej godzinie.
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

ndz maja 07, 2006 9:13 pm

No cóż takie jest moje zdanie i raczej go nie zmienię. Zdaję sobie sprawę, że nie zrobiłabym lepszego czaru.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz maja 07, 2006 9:15 pm

Zdaję sobie sprawę, że nie zrobiłabym lepszego czaru.


To nie oznacza, że nie możesz komentować. Każdy ma prawo do okazywania swojego zdania, ja po prostu wyjaśniam moje stanowisko, aby nie było nieporozumień.

Wolałam stare tabelki... Szary jakoś mi nie pasuję...


Mi też nie za bardzo, ale z "code" nie da się bawić kolorami ;) .

Co myślicie o Wróżce Niszczycielu Bram? W sumie to byłby "oswobodziciel" istot planarnych :) .
 
Chłopczyna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 9:00 pm

ndz maja 07, 2006 9:17 pm

Jak widać jestem tu nowy i nie bardzo kapuje jak i co ale ta postac bardzo mi sie podoba. Widzie że skala jest na 6 wienc tyle dokładnie daje.
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

ndz maja 07, 2006 9:19 pm

Nie... To byłoby przegięcie xD Zresztą z normalnej Wróżki można zrobić międzyplanarną, wystarczy żeby gracz chciał i MP:P
 
Chłopczyna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 9:00 pm

ndz maja 07, 2006 9:20 pm

Niszczyciel bram to brzi niezle jestem za. A moze nawet cos mocniejszego posługujacego sie olbrzymia magia zdolna do siania spustoszenia:) co wy na to??
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz maja 07, 2006 9:23 pm

Mi wizja Wróżki incantrix pasuje całkiem dobrze (sam ją zaproponowałem w końcu) i taki strażnik bram działający przeciwko złym przybyszom (np. wszelkie demony i diabły). Oczywiście wszystko w ramach ogólnej koncepcji Wróżki bez zwiększania akcentów czysto bojowych. Ja jestem jak najbardziej za.

Co myślisz natomiast o Wróżce wyznającej Sune i będącej Opiekunem od serca?
Ostatnio zmieniony ndz maja 07, 2006 9:32 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz maja 07, 2006 9:23 pm

Hmmm... Już była o tym rozmowa (a raczej podobna) - kłuciłoby się to z głównym założeniem Wróżki, czyli obronie i wspomaganiu.
Niszczyciel bram to klasa prestiżowa, bo z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie wiedziałeś Chłopczyna (jeśli się mylę, to bardzo przepraszam).
Na drugi raz, prosze o przeglądnięcie tematu, aby się nie powtarzać - próbujmy unikać spamu.
Ostatnio zmieniony ndz maja 07, 2006 9:29 pm przez bidzin, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Blackvampire
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 7:16 pm

ndz maja 07, 2006 9:24 pm

Problem w tym,że wróżka nie posługuje się niszczycielską magią Chłopczynie,a co się z tym wiąże nie może dodac sobie klasy ,która sieje zamęt i zagłade.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz maja 07, 2006 9:26 pm

Sune to jedna z częściej wybieranych bóstw jako opiekuna dla wróżek, głównie ze względu, że bogini ta popiera dobro i piękno świata. Dlatego Opiekun od serca, jest jak najbardziej pierwszorzędnym wyborem dla wróżki-wyznawczyni Sune.
__

Niszczyciel bram, nie jest postacią ofensywną aż tak. Używa mocy, aby otwierać bramy itd.
 
Awatar użytkownika
Blackvampire
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 7:16 pm

ndz maja 07, 2006 9:35 pm

Opiekun od serca pasuje do wróżki i to bardzo. Jeśli zaś chodzi o nisczyciela bram to także pasuje,przynajmniej moim zdaniem. Ehhh...dla mnie to i tak jest zbyt cukierkowe :razz: .
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz maja 07, 2006 10:03 pm

Dodałem jeszcze w dalszej karierze wróżek, inkantatriksa i opiekuna od serca. Udoskonaliłem jeszcze Harthan.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz maja 07, 2006 10:12 pm

Poprawiona Hathran i dwie nowe dodane ściężki prezentują się bardzo ładnie. Tak samo jak wcześniej napisane z lekkością i dobrze pasują do klimatu Wróżki. Widać w nich magię klasy. Także opis incantrix choć nieco ostrzejszy w swej wymowie jest całkiem niezły i również mieści się w klimacie klasy. Jak dla mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Dla formalności przyczępię się tylko do tego, że przy Opiekunie od serca brakuje pogrubienia ale nic nie znaczący szczegół.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

śr maja 10, 2006 11:00 pm

Poprawilem to pogrubienie. Niedlugo (to jest w sobote) dodam Lamacza Bram.

P.S. Pozdrawiam wszystkich polterowcow z Walii, tesknie za Wami chlopaki/dziewczeta :P .
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

pt maja 12, 2006 8:33 pm

Szponer pisze:
Ponadto chodzi tu też głównie o symbolikę jaką ze sobą niesie kobieta - matka, opiekunka (o ile się nie mylę, to nie było żadnego bożka w mitologiach greckich i rzymskich od ogniska domowego), ktoś kto ochrania.

Muszę tu zauważyć, że nie czepiałbym się w takich pracacz symboliki, bo to ju ż przesada, a poza tym rzeczywiście ciężko jest spotkać bożka jako opiekuna ogniska domowego... ale po pierwsze, czy taką symbolike miała mieć wróżka? no może po części, ale chyba jednak nie za bardzo, po drugie, to nie wyklucza "wróżbiarza" bo może być też symbolika ojca trzoszczącego się o rodzine, a w tym i ognisko domowe. w mitologii może być to Zeus. Więc nie przesadzałbym z tą kobietowatością wróżki, ale oczywiście powinna/może się znajdować.
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

pt maja 12, 2006 8:48 pm

W tym momencie symbolika w fantastyce jest bardzo ważna. Ktoś oczywiście może jej nie brać pod uwagę, ale w tym momencie może się kłócić z ogólnie przyjętą przez coś/kogoś konwencją.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt maja 12, 2006 10:40 pm

Dokładnie, w wypadku tej klasy symbolika ma spore znaczenie i w sumie to właśnie na niej opiera się cała koncepcja. Po części to właśnie ona buduje także klimat i magię tej klasy więc rezygnacja z niej byłoby raczej średnio udaną decyzją. Dlatego powinno zostać według mnie tak jak jest teraz, także a może nawet przede wszystkim jeśli chodzi o płeć przedstawicieli tej klasy.
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

sob maja 13, 2006 10:58 am

Tak, zgadzam się, symbolika jest ważna, lecz wiele (z braku lepszego slwa) rzeczy symbolizuje to samo, chociaż inaczej wyglądają. Dlatego poprostu dla wróżki powinna być alternatywa męska, co nie oznacza, że ogólne założenie kobiecości nie jest poprawne, bo napewno wprowadza sporo innowacji.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob maja 13, 2006 11:08 am

Hmmm... Nie wiem po co dyskutujecie - ponownie - na ten temat, skoro został już wytłumaczony w odpowiednim punkcie (Płeć).
Czyli, wychodząc z tego akapitu - wróżką może zostać każdy. Lecz, większość uznaje, że tylko kobieta może zostać wróżką, gdyż rola mężczyzny nie jest, tutaj, odpowiednia. Otoczenie raczej będzie wstydziło się mężczyzny, który nie dość, że posługuje się marną magią bojową, która największe robi wrażenie, to jeszcze próbuję siać pokój w sposób mniej drastyczny (czyli nie jak paladyn poprzez krucjaty, oczywiście to jest tylko jedno z wielu założeń). Kobieta ma lepiej, bo od początku wielu założy, że to symbol opieki, delikatności i co jeszcze przyjdzie mi do głowy.
__

Dziękuję Szponerowi za rozszerzenie Wróżki jako Planarnego budowniczego. Możecie się teraz zapoznać z tym dodatkiem.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob maja 13, 2006 3:23 pm

Rzeczywiście, masz rację Diva, nie ma sensu już wracać do tematu płci.

Natomiast jeśli chodzi o kolejny dodatek (szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że jeszcze coś przybędzie) to jest on równie udany jak poprzednie. Klasa Planarnego budowniczego z takim wyjaśnieniem jak tutaj bardzo dobrze pasuje do Wróżki i według mnie jest to kolejne bardzo dobre rozwinięcie tej klasy. Jednocześnie otrzymujemy kolejną ciekawą ścieżkę dalszego rozwoju dla Wróżki. Wszystko trzyma klimat i żadnych fabularnych zgrzytów nie ma. Moje szczere gratulacje dla Szponera za bardzo ciekawy pomysł.

EDIT: Przeglądając ostatnio podręczniki przyszło mi na myśl, że można by jeszcze do możliwych ścieżek rozwoju dodać np Duchownego Harfiarzy (jako pomysł dla Wróżki, która jest członkiem tej organizacji i łączy jej ideały z samym powołaniem białej czarodziejki, wypełniająca cele Grających dotyczące pomocy dla pokrzywdzonych).
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob maja 13, 2006 3:43 pm

Jeśli chodzi o Harfiarzy, to "ich" wszystkie klasy prestiżowe niedługo opiszę w rozwinięciach. Natomiast samo spojrzenie wróżek na Harfiarzy przedstawie w dosyć dłuższym artykule "Świat i wróżki", który przybędzie dopiero po klasie prestiżowej, nad którą teraz mam przyjemność pracować. Oczywiście czary nadal z miłą chęcią przyjmuję i będę sam tworzył.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob maja 13, 2006 3:50 pm

Rozumiem, w takim razie pozostaje mi czekać na ów artykuł, który muszę przyznać zapowiada się całkiem ciekawie i interesująco. Szersze spojrzenie na relacje Wróżki - świat będzie bardzo dobrym dodatkiem do tej klasy. Przy okazji na pewno jeszcze bardziej ułatwi tak graczowi wejście w postać jak i mistrzowi gry jej wprowadzenie do swojej kampanii.

Jeśli chodzi o czary to jeśli uda mi się wpaść na jakiś ciekawym pasujący klimatem do Wróżki pomysł na pewno go tutaj umieszczę.
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

sob maja 13, 2006 5:34 pm

Dziękuję za taką dobrą opinię, jednakże sam pomysł Planarnego Budowniczego należał do Divy, ja tylko napisałam sam tekst.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz maja 14, 2006 11:44 am

Dodałem rozwinięcia wróżki jako maga i duchownego Harfiarzy. Oznajmiam, że klasy prestiżowej nie będzie (przynajmniej na razie) i głównym priorytetem będzie teraz artykuł "Świat i Wróżka", oczywiście tych co mają pomysł na coś takiego zapraszam do wspólnej pracy/pomocy.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz maja 14, 2006 1:06 pm

Co tu dużo mówić kolejne dwa fajne rozwinięcia Wróżki tak jak wszystkie poprzednie trzymające klimat. Obie klasy harfiarskie z ładnym opisem dobrze uzupełniają fabularnie Białą Maginię i w żadnym razie nie kłócą się z jej zasadami, choć przyznam, że o ile duchownego sam proponowałem to co do maga miałem pewne wątpliwości ale wyjaśnienie zadawala mnie całkowicie i przyznaje, że także pasuje (co mnie cieszy ponieważ bardzo lubie Harfiarzy). Tak czy inaczej podobnie jak przy poprzednich wpisach należy powiedzieć, że jest to dobre i trafne uzupełnienie klasy.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na artykuł o Wróżkach i świecie wokół nich. Chętnie pomogę jeśli chodzi o jakieś społeczno-historyczne zagadnienia FR.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz maja 14, 2006 2:37 pm

Dodałem ezoterycznego wędrowce. Uwarzam, że takowa wróżka-wyznawca może być na prawdę ciekawą postacią. Mam nadzieję, że krótki tekścik pasuje do reszty. Pragnę dodać, że po artykule na temat świata i wróżek planuję rozpisać pierwszą, białą maginię - oczywiście, jeśli ktoś ma na to koncepcję i pomysł, to z chęcią przyjmę.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości