Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Nowy Changeling

pt lut 03, 2006 9:32 am

Ostatnio, głowny autor nowego Changeling'a, otworzył na wpół oficjalną strone czwartej gry NWoD'u : http://www.geniocracy.net/delirium.htm . Ciekawi mnie wasza opinia na temat nowego Odmieńca. Powiem od razu, że nie grałe nigdy w starego i że system znam tylko z pobieżenj lektury starej zajawki ze strony WW i opowieści znajomych.

Wstepnie zapoznałem się z trescią witryny i musze powiedzieć , że zapowiada się dość interesująco. Szczególni frapujący dla mnie jest głowny temat gry, czyli szaleństwo. Podba mi sie też ten lekko Sandmanowy nastój z pogranicza jawy i koszmaru. Poza tym, te odniesienia do Maga... :lol:
 
Awatar użytkownika
Herdsman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 11, 2005 1:33 pm

pt lut 03, 2006 9:36 am

Nie słyszałem by WW miał wydać nChangelinga. Była mowa o Promethean ale nie o odmieńcu. Może to jest jakiś zupełnie nieoficjalny projekt.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

pt lut 03, 2006 9:44 am

Herdsman, po czytaj forum WW i Shadowessence ( teamt z SE http://www.shadownessence.com/forum/?showtopic=13237). WW zgodził sie na wydanie, ale nadal nie wiadomo kiedy nastapi wydanie. Podrecznik jest w 70-80% gotowy. Projekt wcześniej nazywał sie Changeling: the Earthbound. Zachecam do zapoznania się ze stroną projektu.
 
Awatar użytkownika
Herdsman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 11, 2005 1:33 pm

pt lut 03, 2006 9:52 am

Zastanawia mnie zatem czy nad tym pracował sztab z WW czy też po prostu fani systemu. Mam jeszcze wątpliwości co do decyzji WW, jeśli nawet się zgodzili to mysle, że Changeling będzie wydany jako system poboczny (tak samo jak Prometehan). Inaczej zostałaby naruszona cała linia wydawnicza.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

pt lut 03, 2006 10:09 am

Pracował nad tym autor ze stajni WW na własny użytek. Gość ma ksywkę Angelus Lucifer Michaels. Z tego co czytałem był współtwórcą starego CtD, ale nie jestem pewien. Kiedy jego wizja Changelinga, była wystarczająco dojrzała, udał sie do szefów i spytał się czy by to wydali. Oni po dłuższym czasie wstepnie się zgodzili.

Do końca nie wiadomo na jakiej zasadzie zostanie wydany, ale jak dla mnie to może byc coś jak Prometehan.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pt lut 03, 2006 4:12 pm

Istotnie ciekawe. Interesującym może być fakt, że do nWoD-a zaczynają wychodzić kolejne sub-systemy. Changeling jest kolejnym po Prometheanie. Zastanawia mnie, czy WW zdecyduje się wydać (i czy w ogóle powstanie) coś takiego, jak dawna np. Mumia. Wydanie Changeling'a może wskazywać, że są otwarci na nowe propozycje...
 
Awatar użytkownika
Herdsman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 11, 2005 1:33 pm

sob lut 04, 2006 11:13 am

Jeśli będzie tak jak mówisz Dark One możemy spodziewać się niezłego bajzlu, podobnego do tego jaki był przy sWoD. Setki podręczników do kolejnych stworków świata mroku bólu i cierpienia. Wchodzisz do baru a tam przy ladzie wampir, mumia gra w dartsy, wraith pali jednego za drugim, hunter własnie zwraca obiad w ubikacji i takie tam.

Dobrze że są otwarci na nowe propozycje. Sam jestem ciekaw jak wypadnie odmieniec. Jednak boję się, że dzięki tej tolerancji na poboczne projekty zostaniemy bezsensownie zasypani tysiącem mniej lub bardziej dobrych książek.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

sob lut 04, 2006 12:34 pm

Herdsman pisze:
Jeśli będzie tak jak mówisz Dark One możemy spodziewać się niezłego bajzlu, podobnego do tego jaki był przy sWoD


Srednio to widze, chyba ze ktos zechce zagrac starowodowo, z przytupem, metaplotem i spirit nuke'ami. W nowym Swiecie Mroku przynajmiej mozna bardzo logicznie ulozyc sobie miejscowe spoleczenstwo nadnaturali z jego odrebnymi, ale troche zazebiajacymi sie grupami i nikt, kto nie chce narazic sie na smiesznosc nie wypomni ci, ze "0,6" wampira! Tloku nie ma, bo nadnaturale sa specyficzna, ale jednak czescia spoleczenstwa. I wszyscy zajmuja sie wlasnymi, w miare spokojnymi sprawami, dbajac jednoczesnie o "biednych mortali" z tych, czy innych powodow (Rozsadek, poczucie obowiazku, wyrzuty sumienia... Co sobie chcecie.).
 
Awatar użytkownika
Krzyminski
Grafik
Grafik
Posty: 421
Rejestracja: pn paź 18, 2004 1:52 pm

sob lut 04, 2006 12:49 pm

Nie każde miasto jest zamieszkane przez wszystkie magiczne rasy (przynajmniej ja tak to widzę). Ponadto z tego, co czytałem na wyżej wymienionej stronie, to podmieńce raczej nie interesują się innymi istotami, również ludźmi.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

sob lut 04, 2006 2:33 pm

Znaczy, nie tyle nie interesuja sie, co postrzegaja ich w zupelnie inny sposob (Jak np Maruderzy w starym WoDzie, na swoj wlasny sposob. ;)), a w kwestii rodziny, to musza sie od niej odciac dla wlasnego dobra (A raczej zdrowia psychicznego. Jezeli w nowym Changelu zachowano tendencje "przebudzenia" takowego nadnaturala w wieku bardzo mlodym, a wrecz dzieciecym, to beda problemy z dziecmi oderwanymi od rodziny i rzuconymi na glebokie wody spoleczenstwa Odmiencow.). Po prostu rodzina, przyjaciele i znajomi zapomna o nich (Wspomnienia odrzuci Quiesscense? W koncu changele tez sa magiczne, a ich Eidolon moze byc specyficznym stanem, gdzies miedzy Twilight'em, a "materialna" czescia rzeczywistosci. Tak bliskim jej, ze bez wiekszych zmian, a jednak postrzeganym przez "pryzmat" basniowosci.).
Co do samei idei Dreamingu ktora ponownie przeblyskuje z materialow na tejze stronie, to widac, ze nie tworzono nowego, skoro mamy Dreamtime. Tyle, ze zastanawia mnie, czy Changelingi beda w stanie wejsc do Dreamtime'u fizycznie?
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

sob lut 04, 2006 5:56 pm

Taaak... Rzeczywiście ciekawi mnie, jak podejdą do sprawy rozwiązań mechanicznych u Odmieńców. Jak to wypadnie w porównaniu do starego WoD-u. Poczekamy, zobaczymy. Podobnie, jak z Prometheanem.

A co do bajzlu, kóry powstanie- to w zupełności się z Tobą zgadzam Krzymiński. Za dużo tego było w starym WoD-zie. A i tak pewnie połowa ludzi miała to gdzieś i grała tylko w jeden system (np. ja zawsze prowadziłem tylko Maskaradę, a Changelingiem interesowałem się teoretycznie ). Niemniej jednak, trzeba docenić, że autorzy nWoD-a nie spoczywają na laurach i nie ciągną profitów ze sprawdzonych systemów (Wilkołak i Wampir mają przeiceż swoich gorących fanów i fanatyków - patrz ja), ale poszukują nowych rozwiązań, by zainteresować systemem większe rzesze graczy. Dlatego Changeling'a przyjmuję ze zrozumieniem i wyrozumiałością, chociaż nie zamierzam nabywać.
 
Awatar użytkownika
bob_thorp
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 1:47 pm

sob lut 04, 2006 8:47 pm

Po pierwsze bardzo się cieszę że Chang powróci. A fakt ze będzie wydawany odrobinę „ z boku” chyba jest jeszcze lepszą wiadomością. I nie za bardzo rozumiem marudzenie że znów będzie „dużo stforków”. Nie chcesz nie łącz, boże co za problem. Jeśli tylko ów podręcznik pojawi się w sprzedaży na pewno go sobie kupie- jestem sentymentalną starą ciotą :-P oby okazało się że to wydanie jest bardziej „dorosłe” niż 2 edycja. Może właśnie cos w klimacie dodatku o „złych wróżkach”.
oi
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

sob lut 04, 2006 9:55 pm

Jak zwykł mawiać mój stry przyjaciel - "Doczekamy, zobaczymy". Też mam nadzieję, że Changeling 2 :razz: , będzie nieco dojrzalszy od pierwowzoru, ale kto wie.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

ndz lut 05, 2006 2:40 pm

Ja liczę w tej kwestiii na rozsądek panów z WW. Jak na razie okazują, że go mają więc śpię spokojnie.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

pt maja 05, 2006 7:54 am

Pojawiły się ostatnio pogłosko-informacje od wydawców, zę szykuja wydanie nowego systemu do nWoD'a, zaraz po Promethean. Duza częśc z forum WW (włącznie z autorami innych linii) uważ, że będzie to Changeling: the Delirium. Co sądzicie o obecym stanie projektu?
 
Kastor Krieg

pt maja 05, 2006 9:36 am

Mam szczerą nadzieję, że będzie to coś w stylu skrzyżowania oniryczno/fantastycznych klimatów ogólnoGaimanowatych z Sandmanem jako takim i przyprawione faerie w stylu Dark Ages : Fae, czy Panów i Dam Pratchetta.

Takie tru nWoD'owe faerie, niekoniecznie Winter Court ale i tak niebezpiecznie i nie tak radosne i pozytywne jak większość z Changela 8)
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

pt maja 05, 2006 2:00 pm

Hmm byc moze rzeczywiscie, o ta 5 gra o ktorej pisalem w temacie o PtC moze byc CtD- juz od dawna "fanowsko-oficjalna" strona /ktorej adres wild beast podal w temacie o PtC/ kipi od materialow, i z tego co czytalem calkiem solidnie sie zapowiadaja.
Osobiscie sie ciesze, i jak zwykle jestem dobrej mysli. Jesli Promethean i Changeli bedzie bardzo malo to mnie to rownowagi nWoDu nie zburzy- a jedynie ubarwi swiat, i umozliwi mi granie w WoDa, ale takiego nieco offowego- bo do "Wielkiej Trojcy" wracac nie mzm zamiaru :) .
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

pt maja 05, 2006 8:57 pm

Hmmm... a może Odmieńcy to istoty z Oneiros, albo jakiegoś jego bocznego odprysku? :) Pasowałoby do nich - wyrastają z ludzkich marzeń i fantazji... Zawsze można pospekulować :)

Swoją drogą Acanthusi i Changelingi będą do siebie świetnie pasować. Co mi zresztą odpowiada, bo kroczący Ścieżką Ostu są mi najbliższymi z magów :)
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

sob maja 13, 2006 8:52 am

Odmieńcy to ( przynajmniej w Delirium) mieszańce istot z Dreamtime'u ( bardzo głęboki Oneiros ) ze śmiertelnikami. Tylko nie w rodzaju "mój ojciec był drwalem, moja matka złą wróżką" ;D. Chodzi raczej o "duchowe" pokrewieństwo.

Gerard Heime, też uważam, że może byc ciekawe połączenie Acanthusów z Chenglami.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

sob maja 13, 2006 11:08 am

Ha, czyli byłem całkiem blisko prawdy :-)
Czekam z niecierrrrpliwością na Changela.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości