Zrodzony z fantastyki

W jakim państwie prowadzisz?

 
Liczba głosów: 0
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pt lip 30, 2004 1:29 am

Pierwszy głos na Castille. O własnie, na Castille (czyt Kastija), a nie na jakąś tam Castilię. Czepiam się.

Dlaczego tam? Bo lubię ten kraj i pobudza moją wyobraxnie o wiele mocniej niż jakiśtam z przeproszeniem Vendel. Bo ma swoją Casilliańską inkwizycję (Której jak zwykle nikt się nie spodziewa), bo walczy o niepodległość. Bo ma gitary, wino i gorące kobiety. Bo ma El Vago i Estobana Verdugo. Bo tutaj najważniejsza jest la Familia. Bo kojarzy mi się z Zorro.
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

pt lip 30, 2004 8:07 am

Jeśli miałabym prowadzić, to w Montaigne, bo tam jest wszystko :razz:

I wcale nie chodzi o typowość. Po prostu setki pomysłów na przygody, intrygi, akcję...
 
Awatar użytkownika
Imperator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 06, 2004 3:35 pm

Gdzie prowadze :)

pt lip 30, 2004 2:18 pm

Montaigne. Przynajmniej na poczatku :)
Wszedzie stamtad blisko, zaden z graczy nie pochodzi z tego,jakze pieknego,kraju, nikt nie narzekal na granie akurat tam, w dodatku swietne miejsce do kampanii pelnej intryg i spiskow - jakiej zyczyla sobie moja ukochana druzynka :}
Oczywiscie jesli wszystko sie "rozmachnie" to beda zmuszeni odwiedzic kilka dosc (ehem!) odleglych miejsc, ale na razie bawia sie calkiem dobrze :P (w dodatku wsrod arystokracji jest chwilowa moda na peruczki -na co moglem sobie pozwolic gdyz gracze to obcokrajowcy. Zabawa jest przednia :P )
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pt lip 30, 2004 6:16 pm

Gdybym prowadził (bo na razie niestety nie mogę) to tylko w Castille. Nic innego nie wchodzi w rachubę (przynajmniej na początku) :)

Jest Inkwizycja, są piraci, jest wojna. Kraj wymarzony do rozgrywania awanturniczych kampanii :)
 
Awatar użytkownika
Calix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 27, 2003 11:54 pm

pt lip 30, 2004 11:50 pm

Damd... a gdzie morze???

Argh szczury ladowe dodac morze... :evil:

C.
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

W jakim państwie prowadzisz?

ndz sie 01, 2004 12:47 pm

Pytanie może wydawać się zbieżne z "ulubioną nacją" ale tu ciekawi mnie to w jakich państwach prowadzicie swoje sesje, a więc z załóżenia odnosi się tylko do mg [wyraźnie dyskryminowanych graczy proszę o wybaczenie :)]
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

ndz sie 01, 2004 1:47 pm

Panie, z radością donoszę że twej grzecznej prośbie stało się zadość.

[oprócz morza jak widać dorzucono również opcje egzotyczne- i odnośnie nich mam pytanko OT: czy ktoś ma lub wie jak zdobyć [bez pośrednictwa wujka z Ameryki] dodatek opisujący Kitaj?]
 
Awatar użytkownika
Ailén
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 25, 2004 6:11 pm

pn sie 02, 2004 2:24 pm

Jak tylko skończa mi się rejsy - zabieram się do prowadzenia 7th Sea.
Gdzie ? Oczywiście, że na pokładzie jakiegoś niewielkiego galeonu... :mrgreen:


Ailén, Master of "Dawn Treader"
 
Awatar użytkownika
Cobretti
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 02, 2004 11:53 pm

wt sie 03, 2004 12:06 am

Najlepsze do poprowadzenia skompliowanej intrygi wg. mnie są ksiestwa Vodacce. Aż się prosi o jakąś wielowarstwową przygode :)
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

pt lis 12, 2004 8:50 pm

Avalon, albowiem większość moich graczy dziwny zdradza afekt dla sidhe ( co prawda zdrowo raczyli z nimi namieszać, twórcy lub tłumacze :D ) i arturiańskich mitów.
Ja osobiście gdybym miał wcielić się w kawalera, wybrałbym po temu Essen, ponieważ ludzie tam żyjący dziwnie bliscy są mojemu sercu, a sam klimat tej krainy przypomina mi inną, którą także wielce lubuję

Norman Bratenbarg pierwszy nawigator na slupie " Mewa z Cardican"
 
Awatar użytkownika
Crokus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 10:09 am

sob lis 13, 2004 10:24 am

Hmmm, ja jak na razie prowadzę przewanie w Avalonie. Czemu? Nie wiem, jakoś bardzo przypadł mi do gustu i pasuje do moich przygód. Oprócz tego (choć sporadycznie) zdarzało mi się prowadzić w Eisen i Montaigne, aczkolwiek, jeśli będe chciał prowadzić coś dłuższego w najbliższym czasie, to chyba zdecyduję się na Eisen, które ma bardzo duże możliwości i do tego ... po prostu mi się podoba
 
Awatar użytkownika
Mort
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 113
Rejestracja: sob maja 03, 2003 9:12 pm

sob lis 13, 2004 9:12 pm

Najczęściej zdarzało mi się rozpoczynać przygody w Montaigne. Uznałem to miejsce za wprost idealne do wplątania drużyny w niewielkie intryżki. Co więcej gracze przesadzili z interpretacją i znaleźli trzecie dno którego nie było. Poza tym u mnie, mało kto w drużynie lubi Montenczyków. :P
Argumentem przemawiającym za Montaigne jest dodatkowo lokalny Łotr z odrobiną Porte.
 
Marsavius
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: pt lis 05, 2004 10:18 pm

pn lis 15, 2004 1:03 am

Obecnie Montaigne,
następnie, zobaczę
docelowo - cała Thea
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

śr lis 17, 2004 2:48 pm

Do tej pory najwięcej prowadziłem w gorącej Castille, gdzie w ludziach jest pasja i duch... jakoś najbardziej pasowała mnie i moim graczom. Ale teraz biorę się dwie drużyny równolegle, jedna jest czysto avalońska, a druga mieszana - co z Avalońską zrobić to wiadomo, zaś tą drugą mam ambicję pogonić po ładnym kawałku świata.
 
Feainnewedd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 03, 2004 1:31 am

czw lis 18, 2004 10:19 pm

Nie będę oryginalna - Castille, bo tam jest miejsce na wszystko, na każdą możliwą konwencję. I jest Inkwizycja. I Los Vagos. I El Fuego Adentro, mój naj, naj, najukochańszy rodzaj magii (bo adepci tej Sztuki wciąż gdzieś tam w Kastylii żyją - ja to wiem!). I cudowny język z dźwięcznym, harrrczącym h. I jeszcze jest Niewidzialne Kolegium... Właśnie. Niewidzialne Kolegium do złudzenia przypomina mi Illuminati (o Illuminati dowiedziałam się oczywiście z 'Aniołów i Demonów' Browna - przyznaję się od razu...), a mój gracz z tego co wiem jest bardzo zainteresowany przystąpieniem do tego stowarzyszenia. Więc może zafunduję mu taki mały 'egzamin wstępny' jaki opisał pan Brown? Hmm... Mmmhmmmmm...
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pt lis 19, 2004 8:59 am

Feainnewedd pisze:
I cudowny język z dźwięcznym, harrrczącym h

W zasadzie to w hiszpańskim (co przekłada się na język Castille) spółgłoska h jest niema, za to jot wymawia się jak h.
Mi niewidzialne kolegium kojarzy sie z Niewidocznym Uniwersytetem z Pratchetta.
Ale zgadzam się z przedmówcą. Castille niesie za sobą ogromny potencjał fabularny i pomysłów na przygody są setki.
 
Feainnewedd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 03, 2004 1:31 am

pt lis 19, 2004 4:00 pm

jot wymawia się jak h

Nie dyskryminuj G. I X.

:)
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

pt lis 19, 2004 9:02 pm

Feainnewedd pisze:
jot wymawia się jak h

Nie dyskryminuj G. I X.

:)
G nie zawsze :)
 
ERVILL
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: wt maja 18, 2004 2:53 pm

sob lis 20, 2004 10:05 pm

Cóż, abstrachując od powyższych wypowiedzi.

Ja nie trzymam się kurczowo jekaiegoś miejsca. Swoje sesje prowadzę zarówno w Castille, Montaigne jak i w Avalonie, o morzu już nie wspomnę.
 
Awatar użytkownika
Mona
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: sob maja 03, 2003 8:37 pm

pn lis 22, 2004 10:25 am

A ja zrobiłam rejs po całej Thei - drużyna z rozkazu Caligariego zbiera najemników. Zwiedzają wszystkie państwa, obserwuję, gdzie czują się najlepiej - i tam im prowadzę najczęściej.
Jestem kochanym MG :wink:

Ale najbardziej lubię Castille i Vodacce.
Zwłaszcza w taką pogodę :(
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

pn lis 22, 2004 5:39 pm

Castille - blysk w oku, blysk zebow, piekne, czarne, nazelowane wlosy, szpada, goraca krew, szybkie kobiety i piekne konie. To cos dla mnie :)

No i te aluzje o Slonecznej Kastylii ;-)
 
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: pt kwie 23, 2004 8:42 am

ndz gru 05, 2004 7:58 pm

Ty ZŁY Joseppe :D

Kastylia rządzi bezapelacyjnie - właśnie rozpocząłem maleńką kampanię, ale zaczynam wprowadzać wątki "monastyrne" ;) Nie będzie już tak kolorowo :D
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

ndz gru 05, 2004 9:17 pm

PAtrząc po wynikach to nawet dobrze, ze Nationbook Castille wyjdzie dopiero za ładny kawał czasu u nas. Bo taka duża ilośc głosów świadczy o tym, że MG i tak mają kupę pomysłów na sesje w tym kraju. Natomiast inne wymagają rozwinięcia poprzez Nationbooki.

Nie zebym nie miał pomysłów na kampanię w Eisen, czy Avalonie, ale myślę "Castille" i mam szturm 10 pomyslów na mózgownicę :)
 
Awatar użytkownika
Zabiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 02, 2004 11:50 am

sob sty 22, 2005 6:04 pm

Ja rzuciłem graczy do Avalonu, tam mi się prowadzi najłatwiej, ale niedługo płyną własnie do Castille w związku z dalszym ciągiem kampanii... Rzeczywiście, najprościej jest mi jednak wymyslić przygodę do Castille, ewentualnie Vodacce.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości