Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Fryzjer - czy ktoś juz kogoś takiego widział

wt cze 06, 2006 3:32 pm

Fryzjer (to tylko taka nazwa, prosze odrazu nie kojażyć)

- Czy tak będzie dobrze ? – spytał siedzącego mężczyznę.
- No.. proszę jeszcze skrócić trochę na bokach – rzekł.
Siedząc spojrzał na ręce fryzjera, nożyce w jego rekach naprawdę „śmigały”. Gracja, równe, szybkie ciecia, można by rzec że walczą z jego głowa i zdecydowanie wygrywają.
- No, czasem wam zazdroszczę, prostym ludziom – rzekł siedzący mężczyzna – z dala od walki, śmierci, możecie wieść spokojne życie nie martwiąc się o jutro.
- pozory czasem mylą, proszę pana – rzekł fryzjer
Siedzący mężczyzna spojrzał w lustro na uśmiechnięta twarz fryzjera.
„ Czy nożyczkami można kogoś zabić”

Opis

Fryzjerzy to samotni wędrowcy, najczęściej wojownicy szukający zemsty lub wręcz przeciwnie, spokojnego miejsca. Nie lubią ujawniać swych umiejętności, wolą raczej polubownie załatwić sprawę (przecież ten ktoś, kogo spotkali może być kiedyś ich klientem). Nie łatwo ich rozpoznać, swa główną broń starają się bowiem upodobnić do miecza, dopiero podczas walki widać czym jest naprawdę.


Wymagania:

Premia do ataku: +5

Atuty: Uniki, Biegłość w broni egzotycznej (nożyce), zogniskowanie broni (nożyce), szybkie wyciąganie broni

Umiejętności: Profesja(fryzjer): 6 rang

Charakter: dowolny.
KW- k8

Punkty umiejętności: 2 + modyfikator z intelektu

Umiejętności: Dyplomacja, Pływanie Profesja, Przebieranie , Rzemiosło, Skakanie, Wspinaczka, Ukrywanie, Wyczucie pobudek, Zastraszanie.


Poziom........Premia ataku........Wytrwałość......Refleks.....Wolla.................Atuty
....1....................+0.......................+2...............+2.............+0...............Walka obronna +1, biegłość fryzjer
....2....................+1.......................+3...............+3.............+1...............Szybkie cięcia
....3....................+2.......................+3...............+3.............+1...............O włos
....4....................+3.......................+4...............+4.............+1...............Walka obronna +2
....5....................+3.......................+4...............+4.............+2...............Latające nożyce
....6....................+4.......................+5...............+5.............+2...............Błyskawiczne cięcia
....7....................+5.......................+5...............+5.............+2...............Walka obronna +3
....8....................+6.......................+6...............+6.............+3...............Rozszarpanie
....9....................+6.......................+6...............+6.............+3...............Ostatnie strzyżenie
...10....................+7......................+7...............+7.............+3................Śmierć też umie strzyc, Walka obronna +4

Biegłość w broni: nie zyskuje żadnej dodatkowej biegłości, jest biegły w stosowaniu lekkich zbroi.


Nożyce
Wyglądają jak normalne nożyce z tym ze te duże są „trochę” większe. W dolnej części często zamiast dwóch kółek, jakie mają normalne nożyce, posiadają specjalne rękojeści. Duże, złożone wyglądem przypominają wielki miecz, w przeciwieństwie do nie go nie mają jednak ostrych krawędzi zewnętrznych, a wewnętrzne.

Małe nożyce (malutka)
k3 krytyk 19-20/x3
przyrost zasięgu 3m
bez biegłości: kara -4

Wielkie nożyce (oburęczna)
2k4 krytyk 19-20/x3
Bez biegłości: kara -6, -2 do obrażeń

Typ obrażeń – kłute/cięte

Opis atutów:

Walka obronna

Saitat ruszył w stronę dziwnego przybysza, zastanawiał się po co mu te wielkie nożyczki, czy to jakiś artysta? Rzucony sztylet odbił się od ostrza nożyc.
„hmm..ciekawe” pomyślał, sięgając po następny.


Walcząc nożycami – otrzymujesz dodatkową premię (analogiczna jak za tarczę) do KP jeżeli walczysz nożycami.

Biegłość fryzjera

-Nie zapłacę jakiejś chłopce – rzekł krasnolud wstając z krzesła
- Strzyżenie brody 5 sztuk srebra – rzekła kobieta.
Krasnolud wyją broń.
- Ja ci zaoferuję życie, może być ?
Nożyce ruszyły w stronę krasnoluda, zablokował ten cios, jednak nie zauważył kiedy w drugiej ręce fryzjerki pojawiły się kolejne i cięły go po ręce, poczuł ból, a jego topór upadł na ziemię. Krasnolud stał trzymając się za rękę.
- 5 sztuk srebra za brodę i 5 za stępione nożyce – rzekła kobieta z uśmiechem


Jesteś biegły w nożycach (małych i wielkich). Ponadto walcząc małymi nożycami możesz korzystać z atutu walki dwoma broniami. Każdy atut który posiadasz względem małych nożyc, stosuje się także do wielkich i na odwrót.

Szybkie cięcia

Paladyn wpadł do środka
- Szybko strzyżenia !
- Już się robi miły panie- kobieta posadziła rycerza, w obu jej dłoniach pojawiły się nożyce. Po 3 minutach paladyn wyszedł zadowolony…i piękniejszy.


Jesteś tak wprawiony w walce nożycami, że teraz możesz w akcji pełnego ataku wyprowadzać dodatkowy atak (ale wszystkie ataki otrzymują karę -2)

O włos (zw)

Ork wymierzył potężny cios, „taak”, jego topór zmierzał prosto w głowę, „to będzie piękny cios”. Uderzenie było tak potężne że topór wbił się w ziemię. Ork pojrzał na swą ofiarę, na jego twarzy pojawił się wyraz przerażenia i zdziwienia, „nawet nie draśnięty”.

Ten atut może być względem jednego nadchodzącego ataku przeciwnika (fryzjer musi być go świadomy). Wykonywany przez niego atak automatycznie chyba celu (rzut obronny na wolę ST=10+ poziomy w tej klasie+ modyfikator z charyzmy fryzjera, powoduje ze atak jest przeprowadzany normalnie). Zdolności można użyć 1 dziennie na 3 poziomy i tylko raz na rundę.

Latające nożyce

Niziołek spojrzał na fryzjera, który poszedł naostrzyć nożyce, „no o jest szansa na darmowe strzyżenie”, pomyślał. Jak wymyślił tak zrobił, zszedł z krzesła i udał się w stronę drzwi, już miał je otwierać gdy przed jego twarzą wbiła się w ścianę para nożyc.
- A pieniążki ?


Jeżeli rzucasz nożycami, możesz wyrzucić dwie sztuki naraz, w akcji jednego ataku. W takim przypadku zadają one normalne obrażenia, atak jest jednak wykonywany z karą -2

Błyskawiczne cięcia

Gnol podniósł miecz by znów zadać cios, ten dziwny wojownik z nienormalną bronią fascynował go, jak można walczyć czymś takim, i to jeszcze w tak biegle…ach ci ludzie, czegoż to oni nie wymyślą.
- Kim ty jesteś ? - zapytał gnol.
- Oficjalnie, strzygę żywopłoty - odparł i zaatakował


Twa biegłość w nożycach jest niesamowita, możesz wyprowadzić 2 dodatkowe ataki nożycami. Kara nadal wynosi -2.

Rozszarpanie

Huntru zadała zdecydowany cios, nabiła minotaura na broń. Spojrzała jeszcze na niego, w jego dzikie oczy i z całych sił rozwarła nożyce…

Możesz spróbować nabić przeciwnika na nożyce. Wykonujesz 1 atak (akcja pełnego ataku) z karą -4. Jeżeli trafisz, rozrywasz, zadając dodatkowo 3k8 obrażeń i powodujesz krwawienie (2 obrazeń na rundę przez 10 rund).

Ostatnie strzyżenie (zn)

Orki otoczyły Farita
-Hej chłopcze, odłóż to bo sobie krzywdę zrobisz –krzykną jeden.
- Może i nas ostrzyżesz – zaśmiał się drugi
- Ostrzygę, ostrzygę – rzekł – dziś za darmo...- uśmiechną się lekko a ostrza jego broni rozbłysły delikatną poświatą.


Możesz użyć tej zdolności raz dziennie. Przez rundę na poziom w tej klasie twoje nożyce są traktowane jak broń migbłyskalna. W czasie aktywacji tej zdolności twa bron emanuje światłem (rozprasza czary ciemności 1-5) w promieniu 9m.

Śmierć też umie strzyc (zc)

Ausel wyszyła przed karczmę, nigdy nie bawiły ja te pijackie imprezy, jednak kompani na nią zasłużyli. W ciemności usłyszała dziwny dźwięk, jakby stłumiony krzyk. Pobiegła w tamtą stronę. Za jednym z domów ujrzała straszny obraz, postać stojącą nad 3 ciałami, jej elfie oczy widziały że miały obcięte różne członki, wokół unosił się zapach krwi.
- Stój zbrodniarzu- krzyknęła paladynka.
Postać wyciągnęła ku niej rękę z rozłożonymi dwoma palcami. Paldnyka sięgnęła po broń, nim ją jednak wyciągnęła ujrzała po obu swych stronach dziwne, czarne ostrza. Obrócił się by odeprzeć ewentualny atak drugiego przeciwnika.
Tajemnicza postać złączyła palce. Bezwładne ciało Ausel upadło na ziemię…

Przyzywasz nożyce śmierci. Pojawiają się one bezpośrednio za celem i rozpoczynają atak. Cel rzuca na refleks (ST= jak dla atutu „o włos”), albo magiczne nożyce zetną mu głowę. (OC się nie liczy, gdyż nożyce są jak najbardziej prawdziwe), jeżeli rzut się powiedzie nożyce tylko musną szyję ofiary zadając 2k6 obrażeń. Możesz tego użyć 1/tydzień.



Cóż klasa chyba bardziej na BN, ale gracze maja różniaste pomyły i pragnienia.

Co jeszcze poprawić by była zgodna z 3,5
Ostatnio zmieniony wt cze 06, 2006 7:14 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt cze 06, 2006 4:13 pm

Klasa nawet ciekawa, choć ciekawi mnie skąd koncepcja fryzjera-zabójcy :?

Co do zdolności to większośc jest ok z wyjątkiem

xiliar pisze:
Możesz spróbować nabić przeciwnika na nożyce. Wykonujesz 1 atak (akcja pełnego ataku) z karą -4. Jeżeli trafisz, rozrywasz, zadając dodatkowo 3k8 obrażeń i powodujesz krwawienie.


Jakie są konsekwencje krwawienia?

Ogólnie klasa ciekawa, widać że się przyłożyłeś. Trochę za mocna jak na typowego fryzjera z miasta, prędzej płatnego zabójcy, który ukrywa swój prawdziwy fach pod niepozornym zawodem. Moja ocena 4/6
Jak jakiś błąd znajdę znajdę to napiszę :D
 
Awatar użytkownika
Lechu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: pt sty 28, 2005 8:26 am

wt cze 06, 2006 4:36 pm

Bardzo bardzo klasa :wink:. Ciekawy pomysł - fajnie opisana, krótkie opisy fabularne przy każdej umiejętności - w zasadzie same plusy. W zasadzie, bo:

xiliar pisze:
możecie wieść spokojne rzycie


"Życie" przez "rz"?!
Ale jakby nie patrzeć klasa sama w sobie bardzo mi się podoba, na pewno wprowadzę ją do mojej gry. Ocena: 6-/6. Oby tak dalej :wink:
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

wt cze 06, 2006 4:54 pm

sory już poprawiam. :razz: jakoś zawsze jakieś błedy zrobi mimo ze na wordzie pisze, jednak program komputerowy to nie to samo co człowiek.
Dzieki :hahaha:

PS: A co chcesz kogos ze swojej drużyny ostrzyc :spoko:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt cze 06, 2006 4:58 pm

Bardzo, ale to bardzo orginalna klasa...Znowu ludzie bądą się śmiali czego to dedekowcy nie wymyślą. Sama klasa całkiem fajna, nigdy nie wadomo co graczom strzeli do głowy w trakcie sesjii, więc na niespodzianki sią przyda idealnie.

Ps. zainspirowałeś mnie do storzenia innej klasy. Nazwę ją "golibroda" :razz: . Tylko dla krasnali !

I jeszcze jedno. Radzę uważać ze stosowaniem, bo jak graczy zaatakuje nawet ich fryzjer to mogą nabyć dziwnego zwyczaju mani prześladowczej - każda osoba będą ca dalej niż 3 m będzie badana na wszelkie możliwe sposoby pod kątem potencjalnych wrogich intencjii :hahaha: .
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

wt cze 06, 2006 5:03 pm

Bez-na-dzie-ja.

Zacznimy od samej koncepcji- co chciałeś osiągnąć tworząc to coś? Klasę, która ma za zadanie przydać się do dręczenia graczy? To już tylko krok do klas Zabójczy Służący czy Mistyczny Pucybut, którymi będzie złośliwie atakować graczy. Czym według ciebie miałby ów fryzjer zarabiać PeDeki? To miało być zabawne? Nie jest.
To miało być grywalne? Nie jest.
To miało być fajne? Nie jest.

Mechanika- cóż, zdolności nudne, wtórne, wzięte z księżyca, łamiące wszystkie zasady fizyki, nie nadające się do niczego.

Juz nie będę się wypowiadał na temat języka. Okej, ja sam często się mylę, ale błędy w ortoggrafii i interpunkcji jakie tu widzę po prostu mnie rozczulają.

Ocena- 0/6 we wszystkich możliwych cechach.
 
Awatar użytkownika
Wojnar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr cze 08, 2005 12:05 am

wt cze 06, 2006 5:23 pm

Klasa jest oryginalna, to jej trzeba przyznac. Nie wiem jak wpadles na pomsyl zeby cos takiego wymyslec, ale IMHO nie trzeba tworzyc klasy dla fryzjera jesli chcesz naslac na graczy fryzjera-zabojcy. Od tego sa umiejejki jak "przebieranie" , "blefowanie" albo czary zmieniajace wyglad. I takim fryzjerem mzoe byc zwykly skrytobojca. A ta klasa nadaje sie do dzialu humor, a nie do zwyklego grania. Na dnd.pl widzialem jakiegos hamerykanskiego ninja - ta klasa jest na tej samej zasadzie - zeby bylo smiesznie.

rincewind bpm pisze:
To już tylko krok do klas Zabójczy Służący czy Mistyczny Pucybut, którymi będzie złośliwie atakować graczy.

Dokladnie, zgadzam sie w pelni. Nie ma sensu robic klas prestizowych dla takich pomyslow. Od tego sa bardziej przyziemne metody, jak chocby umiejka "profesja".

Do mnie ta klasa nie trafila, nie mowiac juz o tym, ze jest strasznie przepakowana pod wzgledem mechanicznym...
 
SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: pn paź 11, 2004 2:57 pm

wt cze 06, 2006 10:14 pm

Ja witam po kolejnej dłózszej przerwie ale nie moge sie zebrac by pisac tutaj wiecej:
Moze niektórzy mnie jeszcze pamietaja ^^

Wedlug mnie tworzenie takich klas jak ta na sile (bo ewidentnie jest ona na sile) jest totalnie bez sensu. Po primo kto chce takim czyms grac? 1osoba na 1milion graczy? Przeciez to mozna zastapiec prostym Łotrzykiem który ma profesje(fryzjer) i Bron Egzotyczna(Nożyce do włochów ;p) Tak naprawde zeby zaczac robic klase prestizowa trzeba miec pomysl pomysl pomysl i odpowiednia motywacje (nie taka zeby zaszpanowac ale zeby pokazac swój pomysl ;p) czyli jak powiedzialem pomysl jest najwazniejszy. Jesli cos bedzie oryginalne, uzyteczne i niezastapione (tzn czegos czego jeszcze nie bylo w zadnym poreczniku nawet tyci podobnego) to juz ma 5/6 w oceanach tak naprawde. (przykladami wdg mnie udanymi sa: Joker (newa lub zeda ;p nie pamietam i z góry przepraszam) Spelbreaker (mój) i pare innych ale te mi najbardziej utkwily)
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

wt cze 06, 2006 10:21 pm

O, witaj, ja pamiętam ;)

Jeżeli stworzyłybyś nie wiem, prestiżówkę która będzie dawała zdolności podszywania się za zwykłych ludzi, to by to miało więcej sensu (choć też byłoby mało orginalne). Ale ta klasa draży idiotyczny pomysł, by ze zwykłego narzędzia zrobić zabójczą broń. Rozumiem, że da się kogoś zadrapać dużymi nożycami, ale nożyczkami do włosów walczyć jak sztyletami? Tak naprawdę ta klasa nie udaje fryzjera, ale jest fryzjerem wymiataczem.

Gdybym wprowadził ją do przygody, moi gracze chyba by wyszli z sesji...

Są bohaterowie, i są plebejusze, i nie widzę powodów dla których plebejusz miałby stanowic zagrożenie dla graczy, poza złośliwością MP.
SpeLLbReaKeR pisze:
1osoba na 1milion

Cóż, IMO raczej mniej, nikt na świecie nie gra kimś takim, i domyślam się że w dróżynie xiliara też nie.
 
SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: pn paź 11, 2004 2:57 pm

wt cze 06, 2006 10:25 pm

"Gdybym wprowadził ją do przygody, moi gracze chyba by wyszli z sesji... "
No wiesz kiedys moze bys wprowadzil ale po co z tego powodu specjalnie robic klase prestizowa? Jak wyzej napisalem Łotrzyk i masz perfekcyjnego fryzjera (łotrzyki dlatego maja duzo umiejetnosci bo duzo rzeczy umia ;p dla nich fryzjerski fach móglby byc zdolny do zaakceptowania) a jak lotrzyk to oczywiscie ze moze zabijac... proste i po co robic klase prestizowa z "kiczowymi" skillami a histori to nawet nie chcialo mi sie do konca czytac...?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

wt cze 06, 2006 11:34 pm

hehe. Widzę nazwa zbyt myląca i straszliwie odciaga od konkretu. Ale dobrze panowie konserwatyści, rozumiem ze dla was rpg jest czymś uporządkowanym. Ta klasa sie tylko nazywa fryzjer, tak naprawdę to wojownik który potrafi strzyc w miare dobrze, a co do nożych to czy dla takich doswiadczonych graczy ja wy trzeba wam pisać ze to nie zwykłe nożyce ? (no panowie troszke wyobraźni). Ogóleni widze rózniaste reakcje :lol:, po których widać czym dla kogo jest gra :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

śr cze 07, 2006 8:31 am

Omg, z gdyby wszyscy mięli tobie podobną wyobraźnie, to w dedekach gracze by grali bandą rolników z doświadczeniem zadodowym. O, i dzierzyli by łopaty ostrości + moc płomienia. Dajże spokój, co z tego że ma mibłyskalne nożyczki, przeciez to jest idotycznie śmieszne!

Klasa jest do niczego, niema co polenizować. Nastepnym razem sprubój wykazać tą "Dobrą" oryginalność w swoich pracach :).
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

śr cze 21, 2006 7:54 pm

Kurczę ledwo 2 posty a już faceta nie lubię :o . Może moderatorzy przemówią mu nieco do rozumu na temat stylu pisania postów. Urwał się chyba z forum anty-cda :x .

A o samej klasie prestirzowej już mówiłem. Dodam tylko jedono - pomysł chybiomy, realizacja świetna :) .
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

śr cze 21, 2006 7:58 pm

Nie przejmuj się nim, pobędzie tu jakiś czas to będzie wiedział co i jak, wbacz mu the czart. A co do klasy to nie podoba mi się ona niestety. Opis, bardzo krótki. Tabelka czytelna i to duży plus lecz już dalej nie jest tak ładnie. KOlor nazw zdolności jest trochę oczojebny i nie pasuje do tej klasy przynajmniej w moim mniemaniu. Również same umiejętności tej klasy uznaję za średnie i nie nazwyałbym ich ciekawymi. Inne Twoje prace podobaly mi się bardziej.
 
Filio

śr cze 21, 2006 8:26 pm

Nefarius pisze:
KOlor nazw zdolności jest trochę oczojebny i nie pasuje do tej klasy przynajmniej w moim mniemaniu.

Uważaj na słownictwo... :wink:

A co do klasy: to, że praca jest oryginalna nie zawsze oznacza, że będzie dobra. :)
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr cze 21, 2006 8:53 pm

Nie przesadzajcie, klasa nie nadaje się co prawda do super klimatycznych sesji, ale ja ją chyba wykorzystam do... jaj :razz: Powiedzmy sesja prymaaprilisowa, fryzjerzy-zabójcy, smoki domowe itp, od czasu do czasu trzeba się pośmiać. Chyba nikt nie brał tej klasy na poważnie :wink:

the czart pisze:
Kurczę ledwo 2 posty a już faceta nie lubię . Może moderatorzy przemówią mu nieco do rozumu na temat stylu pisania postów. Urwał się chyba z forum anty-cda .

Nefarius pisze:
Nie przejmuj się nim, pobędzie tu jakiś czas to będzie wiedział co i jak, wbacz mu the czart.


Takie sprawy proszę na priv. Niedobrze mi się robi jak czytam takie obrzucające błotem texty :( Powiedz mu to na pw jak chcesz, ale nie publicznie.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr cze 21, 2006 9:17 pm

xiliar pisze:
Klasa nawet ciekawa, choć ciekawi mnie skąd koncepcja fryzjera-zabójcy

Fryzjerki. W Książkach, które znam pojawiła się dotąd tylko barbarzyńska fryzjerka.

the czart pisze:
A o samej klasie prestirzowej już mówiłem. Dodam tylko jedono - pomysł chybiomy, realizacja świetna Smile .

Klasie jakiej? ;)
 
Awatar użytkownika
Red_Guard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 8:27 pm

pt wrz 08, 2006 10:51 pm

Świetne. Po prostu Świetne. Jak spojrzałem na tytuł postu to myślałem, że to jaja a tu taki proffessional...

Mam tylko jedno zastrzeżenie- ,,Śmierć też umie ostrzyc" troche za potężne.

Gratuluje pomysłu i wykonania.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

sob wrz 16, 2006 6:15 pm

Klasa dobra,z poczuciem humoru, zrobiona z pomysłem i rozwagą. Wbrew temu co wcześniej napisano moim zdaniem nie jest to pomysł chybiony, a po prostu nieco inny niż większość. Co więcej, 1 osoba na milion nie chciała by nią zagrać, ze względu na specjalne umiejętności i fach w ręce :lol: . Oby więcej takich pomysłów.
 
Awatar użytkownika
Red_Guard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 8:27 pm

śr wrz 20, 2006 8:42 pm

Co to znaczy ze względu na fach? Że niby 1 osoba na milion nie lubi się strzyc albo ma fryzjerofobię? :P
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

czw wrz 21, 2006 10:52 am

W Al Quadim była klasa balwierza, nieco odmienna od tej zaproponowanej - to był golibroda, bardziej bard niż wojownik. Ale mimo to, pomysł jest ciekawy. :)
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

sob wrz 30, 2006 1:06 pm

Red_Guard pisze:
Co to znaczy ze względu na fach? Że niby 1 osoba na milion nie lubi się strzyc albo ma fryzjerofobię? :P


Nie, chodzi o to, że np: Postacie są w spokojnym regionie, bez smoków, wampirów, jaskiń itp, a kasy ubywa, więc BG złodziej kradnie i idzie na 2 miesiące do więzienia, a fryzjer jest prze ten czas bogatszy o 100sz.
Wiem, głupi przykład, ale chodzi o to, że taka postać bez przygód i łamania prawa może się wyrzywić a i jakąś przygodę się z tego zrobi.
 
Osgix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 10, 2006 8:18 pm

ndz lis 19, 2006 9:31 am

Hehehe fajna...Chodź troche silna:)
 
Awatar użytkownika
Big maksio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob paź 14, 2006 10:53 pm

ndz lis 19, 2006 9:58 am

Bardzo fajny pomysł fryzjer zabójca :razz:
 
Szatek666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: czw mar 09, 2006 11:27 am

wt lut 20, 2007 10:59 pm

Zgodnie z obietnicą, komentuję. Od razu przejdę do krytyki. :P

0.1) Ogólna estetyka - w wielu miejscach brakuje pogrubień, kolory IMO niepotrzebne. Należy też pamiętać, że nie każdy używa standardowego skinu. :( Ja, na przykład, stosuję ten jaśniejszy i te kolory wyglądają strasznie (przepraszam za, być może, wulgarne wyrażenie) oczojebnie.

0.2) Tabelka
- mi się nie podoba, ale to rzecz gustu. :)

1.1) Historyjka na początku - brakuje kursywy.

1.2) Historyjki przy zdolnościach - miła sprawa. Czasem razy brakowało polskiego znaku. Kilka błędów.

2) Opis - Niestety, jest to najgorsza część pracy, bo najkrótsza i praktycznie nic nie mówi o klasie.

3.1) Mechanika: wymagania
- Całkiem trafnie dobrane, ale mam kilka wątpliwości:

xiliar pisze:
Fryzjer (to tylko nazwa)

xiliar pisze:
Wymagania: [...] Profesja(fryzjer): 6 rang

Drobna sprzeczność.

xiliar pisze:
Premia do ataku: +5

Dodaj "Bazowa...".

xiliar pisze:
Biegłość w broni egzotycznej (nożyce)

Jakie nożyce? Osobiście dałbym wymaganą biegłość w tych i w tych, a w Skupieniu na broni zamienił na (nożyce, dowolne).

3.2) Mechanika: umiejętności, biegłości i KW - brakuje mi w umiejętnościach klasowych blefowania.

3.3) Premia do ataku, rzuty obronne - dobry rzut obronny na wytrwałość IMO nie pasuje do koncepcji.

3.4) Zdolności klasowe
- przyjrzę się dokładnie każdej z osobna:
xiliar pisze:
Opis atutów

Atutów?

xiliar pisze:
Walka obronna
Walcząc nożycami – otrzymujesz dodatkową premię (analogiczna jak za tarczę) do KP jeżeli walczysz nożycami.

Nie lepiej napisać, premia z tarczy +X do KP?

xiliar pisze:
Biegłość fryzjera

Hmmm, ciekawe - posiadanie biegłości jest wymagane do otrzymania... Tak, biegłości.

xiliar pisze:
Szybkie cięcia

Tutaj nie mam zastrzeżeń. :)

xiliar pisze:
O włos (zw)

3 pytania - jak skąd i dlaczego? :shock: Zmieniłbym to na możliwość wykonania przez fryzjera rzutu obronnego na refleks o ST równym wynikowi testu ataku przeciwnika. Udany powoduje zmniejszenia obrażeń o połowę. Oczywiście, test należy zadeklarować przed poznaniem otrzymanych obrażeń.

xiliar pisze:
Jeżeli rzucasz nożycami, możesz wyrzucić dwie sztuki naraz, w akcji jednego ataku. W takim przypadku zadają one normalne obrażenia, atak jest jednak wykonywany z karą -2

O ile pamiętam, można zaatakować bronią rzucaną tyle razy, na ile pozwala nam bazowa premia do ataku. Zmieniłbym tą zdolność na coś takiego:
Gdy wykonujesz akcję całkowitego ataku, rzucając nożycami, możesz wykonać dodatkowy atak z najwyższą premią do ataku, lecz wszystkie ataki wykonywane w tej rundzie podlegają karze -2.
lub coś takiego:
W akcji standardowej, możesz wyrzucić dwie pary nożyc. Wykonuje się jeden test ataku z karą -2, a, jeżeli nastąpi trafienie krytyczne, większe obrażenia stosuje się tylko do jednej z broni.
Zmienisz, czy nie - Twój wybór.

xiliar pisze:
Rozszarpanie

IMO zdolność do napisania od nowa. Może później wpadnę na jakiś pomysł na tą zdolność.

xiliar pisze:
Ostatnie strzyżenie (zn)

Dosyć potężna zdolność. Ograniczyłbym czas trwania do, po prostu, jednej rundy lub dwóch. W jakiej akcji się to aktywuje?

xiliar pisze:
Śmierć też umie strzyc (zc)

...a fryzjer też potrafi zabić. Zdolność rozpisałbym jakoś inaczej. Pomyślę i powiem jutro. Zdolność wpływa na istoty niepodatne na trafienia krytyczne?

3.5) Zdolności, jako całość
- dużo, chyba za dużo, ale pewien nie jestem.

Koncepcji nie oceniam, ponieważ niedużo fabuły opisałeś.

P.S. Jeszcze tu wrócę!

Pozdrawiam, Szatek.
 
Wróbelek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: sob lis 12, 2005 8:23 pm

pt mar 02, 2007 8:56 pm

Bardzo ciekawy pomysł i wielce orginalny. Chłopie! Sam na to wpadałeś, jakiś fryzjer obciął Ci ucho czy co? :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości