Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

Specyficzne poczucie piękna

pt cze 09, 2006 2:45 pm

Witam

Wszyscy z nas wielokrotnie zachwycali się statuą wolności lub dziełami Rembrandta jednak każdy z nas ma swój osobisty 'smaczek" i wzdycha gdy zobaczy jakąś wyjątkową scenerie, budynek czy sytuacje. Rozbieżność jest ogromna: niektórych interesuje wygląd baterii koksowniczych, innych widok spadających płatków wiśni w japońskim sadzie. Macie jakieś zdjęcia które wzbudzają powszechny zachwyt? Moje specyficzne poczucie piękna wiąże się z kierunkiem moich studiów tj. orientalistyki. Może lepiej zamiast mówić pokaże o czym mówie:

Wpierw cudowne witraże z meczetu Nasir al- Molk w Iranie:

Nasir al- Molk 1

Nasir al- Molk 2
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

pt cze 09, 2006 3:38 pm

nie pwoiem, powalajace... ;)
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

pt cze 09, 2006 3:50 pm

Znalazłem coś co znajduje się na naszej świetej ziemi polskiej. Tak wygląda Rafineria Gdańska wieczorem:

Rafineria Gdańska
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt cze 09, 2006 4:03 pm

Khatai pisze:
wiąże się z kierunkiem moich studiów tj. orientalistyki.

Jestes przypadkiem na iranistyce?
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

pt cze 09, 2006 4:11 pm

Niestety nie ale iraniści są dla mnie jak bracia (mam z nimi 60% zajęć). W przyszłym roku jednak pójde na iranistyke bądź arabistyke- tymczasem turecki jest moją domeną :) . Iyi geceler!
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

pt cze 09, 2006 4:25 pm

Khatai pisze:
Rafineria Gdańska


Zdradliwe piekne, szczegolnie jak płonie...
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

pt cze 09, 2006 10:12 pm

Rafineria jakoś do mnie nie przemawia, ale dwa pierwsze zdjęcia są prześliczne. BTW, propo "spadających płatków wiśni" - cudowne są! Niekoniecznie w sadzie japońskim, w moim własnym też ładnie wyglądają :P. Niestety, już przekwitły...

Na koniec coś dla miłośników owadów: http://img56.imageshack.us/my.php?image=12525465ps.jpg
 
Awatar użytkownika
Miroe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:45 pm

pt cze 09, 2006 10:46 pm

Nigdy jakoś nie umiałem się zachwycać architekturą(poza młodzieńczą fascynacją mhrocznymi gotyckimi katedrami ;) ) i raczej nie ma budynku, o którym mógłbym powiedzieć więcej, niż że jest "ładny". Stąd meczet nie zrobił na mnie wrażenia. Z rafinerią już trochę lepiej, ale to głównie z zaskoczenia. Spodziewałem się dużej ilości brudu i rdzy(moje wyobrażenie o rafineriach :P ), a tu całkiem przyjemne światła. Całość jest więc "ładna".

Co do kwitnących wiśni, zgadzam się z przedmówczynią :) . Zresztą nie muszą to byś wiśnie. U mnie na ten przykład jest dużo więcej jabłoni i gdy zakwitną, daje to nieziemski efekt :D

Z innych widoków natury, duże wrażenie robi na mnie np. to: http://images.encarta.msn.com/xrefmedia ... 54395A.jpg
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

pt cze 09, 2006 11:05 pm

Ach. Norwegia. I tylko tyle... :) Nie chce mi sie szukac zdjec :P . Jutro cos podrzuce.

Tyle z mojej strony.
 
Awatar użytkownika
Velocir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: sob maja 07, 2005 8:16 pm

pt cze 09, 2006 11:11 pm

Rafineria piękna, taka kosmiczna powiedziałbym. Pszczółka do mnie jakoś nie przemawia (nie lubię owadów), góry robią wrażenie swoją wielkością, a meczet emanuje egzotycznym, arabskim klimatem :) .
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

sob cze 10, 2006 12:11 am

A czemu nikogo nie cieszy wygląd baterii koksowniczych? :razz:

Wiedźma i Miroe- bardzo lubie zdjęca przyrody szczególnie z takim mikroskopijnym przybliżeniem więc jeżeli macie coć więcej to zarzucajcie.

Teraz zaserwuje wam coś z Meksyku- a konkretnie z wybrzeża w momencie zachodu słońca:

Fala
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

sob cze 10, 2006 11:03 am

Zawsze bardzo lubiłem wszelkiego rodzaju artystyczną fotografię. Nie mam też sprecyzowanej tematyki - zdjęcie może przedstawiać cokolwiek i mi się podobać. Kilka przykładów z pamięci:
http://www.marcsadowski.com/artistic.html
http://www.stephen.austin.dsl.pipex.com ... rge-13.jpg
http://www.stephen.austin.dsl.pipex.com ... arge-4.jpg
http://www.stephen.austin.dsl.pipex.com ... arge-7.jpg
A o do zdjęć poprzednich - rafineria i witraże świetne; góra i pszczółka jakoś do mnie nie przemawiają, a fala gites.
 
Awatar użytkownika
locos22
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pn lut 20, 2006 8:55 pm

sob cze 10, 2006 11:33 am

Dla mnie rządi dziura w Rosji. Największy otwór w ziemi wykopany przez człowieka. Gdzie prowadzony jest urobek w celu poszukiwania diamentów. Dziura jest pogłębiana od 50 lat i osiągnęła nieprawdopodobne wymiary: 525 metrów głębokości i 1.2 kilometra średnicy.

Mirnyj

Czerwona strzałka na zboczu pokazuje ciężarówkę.
 
Awatar użytkownika
Ezechiel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 860
Rejestracja: czw mar 27, 2003 11:07 am

Hmm

sob cze 10, 2006 12:03 pm

Jeśli chodzi o piękno, dla mnie kanonem są cerkwie beskidzkie.

Owczary , Kotań i Świątkowa stanowią dla mnie sacrum. Wkomponowane w otoczenie, niedzisiejsze i nieco osamotnione zawsze budzą we mnie ciepłe uczucia.

Z fotografii górskich cenię oczywiście zimowe: Zawrat czy Piątka są spektakularne, ale wolę intymne zacisza moich Bieszczadów. Bieszczady urzekły mnie do tego stopnia, że moje teksty są ilustrowane pamiątkami z podróży . Jeśli gdzieś na świecie leży mój Monastyr, to właśnie na jesiennej granicy Polski i Słowacji, a może Bardanii i Nordii.

Jeśli mówimy o zabytkach kultury technicznej to nocna Rafineria jest śliczna, ale wolę moją Alma Mater

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość