Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Awatar użytkownika
Vodh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: wt sie 03, 2004 11:01 am

Inspiracje - linki, multimedia

śr maja 17, 2006 7:41 pm

Zakładam ten temat, bo poszukuję linka do galerii zdjęć z opuszczonych szpitali, fabryk i podobnych miejsc. Kiedyś widziałem ten link na Polterze, ale teraz jakoś nie mogę znaleźć :/

Oprócz tego temat się świetnie nadaje do zamieszczania linków do galerii/zdjęć zawierających jakieś WoDowo inspirujące zdjęcia/obrazy :) zapraszam.

Pozwolilem sobie zmienic tytul i dostosowac temat, tak by nie tworzyc kilku z osobna, a jego cel pozostal ten sam.- Swrg
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

śr maja 17, 2006 7:49 pm

 
Awatar użytkownika
Vodh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: wt sie 03, 2004 11:01 am

śr maja 17, 2006 8:46 pm

www.opacity.us

Nagle sobie przypomniałem. :D

Niektóre zdjęcia piękne, inne aż przyprawiają o ciarki. Ogólnie sporo WoDowych inspiracji.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

ndz maja 21, 2006 3:50 pm

Jak zaznaczylem w pierwszym poscie: zmienilem temat, by mozna tu bylo umieszczac nie tylko linki do roznych stron z fotografiami, ale ogolnie wymieniac sie "inspiracjami" w klimatach nWoDu.

Od razu chialem polecic pewne anime :wink: : "Jigoku Shoujo" /Hell Girl/, a zwlaszcza 17 odcinek. Cale anime mniej lub bardziej mozna powiazac z WoDem, ale 17 odcinek to naprawde dobry scenariusz dla Mortali: sztampowy, ale z niesamowicie utrzymana konwencja i klimatem: stare sanatorium/szpital, noc, mgla... Naprawde polecam. :)
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pn maja 29, 2006 2:41 pm

Polecam anime Jin Roh - Wolf Soldiers (Wolf Brigade). Bardzo ciekawy klimat, swietne kanaly i moze nie do konca WoDowa fabula, ale watki w niej poruszane - jak najbardziej...
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pn maja 29, 2006 2:57 pm

To jeśli już jesteśmy w klimatach Anime, to ja może polecę jeszcze jedno. Co by nie mówić, że jest ono z przymrużeniem oka i z lekką nutką ironii to zdecydowanie jest baaaardzo fajne. 'Hellsing", bo o nim mowa jest fantastyczny. Dla mnie osobiście stał się inspiracją dla grupy graczy, którzy wcielili się w rolę Invictusowskiej tzw. Cover up Coterie - grupy czyścicieli :razz: .
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

pn maja 29, 2006 3:25 pm

Jesli juz mowa o Hellsingu, to zdecydowanie polecalbym tylko OST :razz:. Ale to moje zdanie.
IMO naprawde lepszym materialem niz Hellsing moze byc Blood+, albo nawet Trinity Blood /choc to juz mocno odstaje od WWfowskeij wizji pirowe/.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pn maja 29, 2006 4:44 pm

Ja inspiracje czerpię głównie z filmów i książek o Wampirach w wydaniu Europejskim. Dracula Stokera jest wg. mnie fenomenalnym materiałem na przygodę jakiegoś rodzaju (można sobie wybrać masę odpowiadających nam wątków). Natomiast książki Anny Rice bardzo lubię, ale do WoD-a nie polecam. Co prawda pod wzlgędem morfologicznym, WAmpiry są u niej ciekawie napisane, ale daleko im do spiskujących i "upolitycznionych" Wampirów WoD-owych. W "Kronikach Wampirzych" mamy raczej do czynienia z Pijawkami refleksyjnymi, które cały czas ubolewają nad swoją egzystencją. Chociaż wszystko zależy od tego, kto co lubi :razz: . Jak dla mnie Rice do poczytania jest raczej. Nie do grania :wink: .
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

pn maja 29, 2006 5:16 pm

A to jak anime, to polecam "Witch Hunter Robin" - najbardziej według mnie klasyczne wodowe anime. Anime jest z tych poważnych, bez gagów czy eSDeków (chociaż tytuł jest trochę taki "banalny" i "śmiesznawy') - tak coś jak GitS.
 
Awatar użytkownika
Armand de Morangias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:32 pm

pn maja 29, 2006 5:43 pm

Dark One pisze:
W "Kronikach Wampirzych" mamy raczej do czynienia z Pijawkami refleksyjnymi, które cały czas ubolewają nad swoją egzystencją.

Przecież o to chodzi w WoD - cierpienie :razz:

Dark One pisze:
'Hellsing", bo o nim mowa jest fantastyczny. Dla mnie osobiście stał się inspiracją dla grupy graczy, którzy wcielili się w rolę Invictusowskiej tzw. Cover up Coterie - grupy czyścicieli

Robiłem coś podobnego w sWoD, również zainspirowany Hellsingiem. :D
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn maja 29, 2006 9:00 pm

OffTop (przepraszam nie mogę się powstrzymać)

CoverUp Coterie - "Poproszę tutaj szybko duży wybuch podziemnych złóż gazu ze śladami ognia i kraterami co 15 metrów"
 
Awatar użytkownika
Armand de Morangias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:32 pm

pn maja 29, 2006 9:59 pm

<OT>Tak brutalne rozwiązania nie były raczej stosowane, ale w ostateczności... czemu nie?</OT>

A żeby nie był sam offtop to powiem coś w temacie :razz:

"Schizofrenia" Antoniego Kępińskiego jest bardzo pomocną pozycją dla każdego, kto zechce odgrywać postać dotkniętą obłędem - a tych, jak wiadomo, w WoD nie brakuje ;) Jak na pracę specjalistyczną jest napisana bardzo przystępnym językiem, zawiera też liczne i szczegółowe opisy konkretnych objawów, czyli do odgrywania jak znalazł.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

wt maja 30, 2006 2:38 pm

Co do samej Anne Rice i inspiracji z jej książek - fakt, w WoD-zie chodzi o ciepirnie Wampirów, ale w jej powieściach mamy do czynienia z wampirami, które nic nie robią tylko ciepią :razz: . WoD-owe Wampy mają jednak inne podejście do (nie)życia w wielu aspektach i ich egzystencja jest dużo mocniej upolityczniona niż bohaterów "Kronik". Od strony duchowej - owszem, zwłaszcza gracze mogą wiele zyskać powielając pewne schematy zachowań i przemyśleń. Natomiast struktura Pijawkowego społeczeństwa nijak się ma do tej znanej nam z WoD-u.
 
Awatar użytkownika
Herdsman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 11, 2005 1:33 pm

śr maja 31, 2006 5:00 pm

http://www.ghillustrations.com/index.html

Jeśli mowa o inspiracjach ilustracjami, to pod tym linkiem znajdują się prace rysownika, który współpracuje z White Wolf przy tworzeniu Promethean.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

śr maja 31, 2006 9:07 pm

Muszę przyznać, że wielce, ale to wielce obiecujące. Zwłaszcza obrazki Wampriów. Są takie właśnie, jak lubię - smutne i posępne.... Całkiem niezłe, całkiem całkiem...
 
Weaver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 22, 2004 4:11 pm

wt cze 06, 2006 8:05 pm

Znane pewnie co po niektórym http://www.vomitus.com/ . Pasuje raczej do sMaga czy Changelinga, ale... :razz:
 
Awatar użytkownika
Herdsman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 11, 2005 1:33 pm

czw cze 08, 2006 9:50 am

Pasuje raczej do sMaga czy Changelinga


Lub do wrajciora :razz:
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

pt cze 23, 2006 6:56 pm

Zajebiste jest to Opacity!! :D

Wspomniano o autorze artów do Prometheana a ja dodam od siebie link do strony Morano, do niedawna nadwornego grafika Portalu a obecnie współpracującego z Białym Wilkiem

Pod tym adresem znajdziecie stronę Lethorgiusa i jego "Gigerowskie szkice". Nie wiem, czy to WoDowe, ale na pewno mroczne i ciekawe. ;) Oczywiscie żeby wejść na "artworks" czy "sketches" trzeba wybrać odpowiednie odnośniki :P


BTW co do Rice - wampir to postać tragiczna i romantyczna i jako taka funckonuje w literaturze. Oczywiście w ludowych wierzeniach był zwykłym potworem i tę romantyczność uzyskał dopiero po paru stuleciach. No a niedawno pewne wydawnictwo od gier fabularnych zaproponowało add-on w postaci gierek i polityki. Stwierdzenie natomiast, że wampiry Rice "tylko cierpią" wskazuje na nieznajmomość jej książek. Cierpi Louis, ale czy postawę Lestata można nazwać cierrpiącą? A matka Lestata, protoplastka klanu Gangrel ;)
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

pt cze 23, 2006 9:27 pm

No niby tak, ale prawda jest taka, że przecież Lestat nawet w swoich "awanturniczych" przygodach nazwijmy to też wszystko sprowadza do rozważań na temat życia i jego sensu. Cały jego koncert miał służyć przeżyciu czegoś niezwykłego i sprawdzeniu reakcji ludzi na Wampiry. Lestat miał wewnętrzną potrzebę się ujawinić i stanąć w pełnyś świetle reflektorów przed całą publicznością - jak kiedyś na deskach teatru. Nie mógł dłużej się ukrywać, i takie tam. U Rice wszystko jest przepełnione romantyzmem i sentymentalnością. Takie jest moje zdanie. Oczywiście sam bardzo lubię jej książki, ale wydaje mi się, że trochę za bardzo takie "miętkie" są w porównaniu z Wampirami WoD-owymi. To oczywiście moje zdanie tylko. Ostatnio jednak bardzo mocno wkręciłem siew serię książek Briana Lumleya Nekroskop i bardzo podobają mi się tamtejsze Wampiry. Są bardzo upolitycznione i zagmatwane w intrygi, jak nasi WoD-owi idole, a i sentymentalne być potrafią :razz: .
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

pt cze 23, 2006 11:22 pm

Dark One pisze:
U Rice wszystko jest przepełnione romantyzmem i sentymentalnością.


Wampir to nie zwykły krwiożerczy jebaka, ale w założeniu postać romantyczna. Ale prawdą jest również, że sesja w wykonaniu drużyny "louisów" byłaby totalna porażką. Coś takiego może najlepiej wyjść jako 1:1, a to i tak w szczególnych warunkach. I dlatego IMO upolitycznienie było stety/niestety konieczne - uczyniło Pijawki grywalnymi. Choć nie należy popadać w skrajność i w ogóle rezygnować z tej "sentymentalności". W końcu na tym cały urok wampiryzmu polega... Inaczej wszyscy by grali w ekipę George W. Busha i przygotowania do inwazji na Irak. To w końcu jest prawdziwy materiał na polityczne gierki, nieczyste układziki i wielkie ohydne zbrodnie. Poza tym Lestat potrafił umiejętnie połączyć "sentymentalność" z żelaznym ego i realizacją swych potrzeb kosztem innych, za wszelką cenę. A polityki nie było bo u Rice Wampiry to postacie wyjatkowe. Nie ma ich w każdym mieście. Poza tym ona preferuje swoje okolice (Nowy Orlean) jako miejsce akcji. W końcu w Transylwanii wg niej "żyje" tylko jakiś nędzny zezwierzęcony plebs, z czym się nie zgadzam BTW. Nie wspominając o tym, że rpg rzadzi się swoimi prawami, a literatura swoimi.

A przeciwnicy szanownego pana Nekroskopa to owszem, intrygujące nich Bestyje, chociaż jest parę spraw które totalnie mi nie pasują, np. zainfekowanie wampiryzmem czy składanie jaja w ciele przyszłej pijawy... :/
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

sob cze 24, 2006 10:15 am

Podejście pana Lumleya do sprawy jest dość szczególne to prawda. Ale i wizja Wampiryzmu u niego jest zupełnie inna niż u Rice. Wampiry Lumleya przywodzą mi na myśl troszeczkę Obcych ze słynnej filmowej serii. Z tą różnicą, że nie wyłażą ludziom przez klatę. Przynajmniej dopóki nie czują się poważnie zagrożone :razz: . Trzeba przywyknąć do takiej wizji - mnie też na początku odrzucało, ale w końcu jakoś to przełknąłem.
 
Awatar użytkownika
Inkayon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: sob lut 14, 2004 12:51 pm

sob cze 24, 2006 3:54 pm

DarkOne, przecież wampiry White Wolfa są najmocniej zainspirowane właśnie tymi z "Wampirzych Kronik".

A Lestat był mało sentymentalny i romantyczny w wielu fragmentach
"Wywiadu..." i "Wampira Lestata". Właściwie to w większości. Lestat, przełożony na język WoDu jest ciężkim buntownikiem - a buntuje się tak, jak mu na to pozwala społeczność wampirza. U Rice nie ma polityki praktycznie wcale, więc robi to na zupełnie innym poziomie.

Niemniej jednak, to główna inspiracja Rein*Hagena.

Pozdrawiam, Inkayon
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

sob cze 24, 2006 7:39 pm

Niewiątpliwie Wampiry WoD-owe sa bardzo mocno isnpirowane tymi z Kronik. Temu nie da się zaprzeczyć. Pomojając już sferę czysto techniczną i fizjologiczną (jak chociażby tworzenie potomków porzez wymianę krwi), to bardzo łatwo można zauważyć, że ból istnienia, ciepinienie wiecznych łowców przewijają się w naszym ulubionym erpegu bardzo mocno. Annie Rice należy oddać cześć za to, co (świadomie bądź nieświadomie) oddała WoD-owi, czyli w zasadzie samo jego powstanie. Należy jednak pamiętać o tym, co zostało już napisane przez sehl'a, z czym się zupenie zgadzam. RPG rządzi się swoimi prawami, innymi niż literatura, przynajmniej w części. Wampiry Anny Rice są, jaby to ująć w języku gier komputerowych - "niegrywalne". Cała gra polegałaby na powolnym przemieszczaniu się po mieście, z rzadka napotykaniu jakiś przeciwników i w większości rozpamiętywaniu czasów, jak było się śmiertelnikiem, dawaniu wyrazu swojemu niebywałemu cierpieniu poprzez miotanie się w furii po zamkniętych pomieszczeniach oraz wyznawaniu sobie miłości :razz: . Niewątpliwie Wampiry WoD-owe są bardzo złożone psychologicznie, ale gra nie może sprowadzać się do tego, co jest głównym motorem ksiązki. Książkę się czyta, w grę się gra.

I właśnie daltego uważam, że Wampirze Kroniki są bardzo dobrą bazą dla WoD-u i mogą być znakomitą inspiracją dla graczy, jak oddać psychikę swoich postaci (zwłaszcza w Requiem, gdzie dochodzi osamotnienie i w zasadzie uwięzienie w mieście, w którym doszło do Przeistoczenia), ale dla Narratora w tworzeniu przygód może jednak bardziej przydać się taki Nekroskop Lumley'a - upolityczniony, pełen mrocznych, Wampirzych intryg i spisków. Narrator powienien dawać graczom okazję do odegrania rozterek psychicznych swoich postaci, ale prowadzenie akcji należy do niego i to on powinien ukuć całą fabułę w tle. A losy przeciwników Nekroskopa idealnie się do tego nadają.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

sob cze 24, 2006 7:50 pm

Jesli jeszcze ktos nie pisal - Abra Makabra. Znakomity klimatycznie komiks z bardzo ciekawa postacia Łowcy.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

sob cze 24, 2006 8:25 pm

Hoho! Widać, że czytamy to samo :razz: . Ja bym dorzucił jeszcze 30 dni nocy - też rewelacja. To jest chyba nawet komiks tych samych autorów i tego samego wydawnictwa, nie mylę się?
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

ndz cze 25, 2006 11:48 am

Hmm jesli komiksy to zdecydowanie "Drapiezcy". a z anime /tak jestem maniakiem :D/ to "reedycja" Hellsinga: Hellsing Ultimate- genialnie narysowany, trzymajacy sie scisle mangi, i z muzyka rownie dobra co pierwsza ekranizacja.
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

ndz cze 25, 2006 3:10 pm

Jeśli komiksy, to - oprócz, co oczywiste, 'starego' Sandmana, zdecydowanie polecam zapoznanie się z ostatnio po polsku wydanym, "Noce nieskończone". Imo świetne, i jest dużo bardzo fajnych motywów.
 
Awatar użytkownika
Armand de Morangias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 628
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:32 pm

pt cze 30, 2006 11:38 pm

Ultimate Hellsing rzeczywiście b. dobry jest, ale strasznie krótki. A muzyka miejscami dosłownie wbija w ziemię - na przykład motyw towarzyszący regeneracji Alucarda pod koniec walki z Andersonem. Tym niemniej World Without Logos z serialu wciąż rządzi niepodzielnie.
 
Awatar użytkownika
Dark One
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 672
Rejestracja: czw paź 06, 2005 5:47 pm

sob lip 01, 2006 11:23 am

Prawda, prawda. World Without Logos jest świewtny, aczkolwiek Ultimate może również się pochwalić nienajgorsza muzyką. :razz:
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

czw sie 17, 2006 7:50 pm

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3554170.html

Wedle mnie pilotka była ghulem jednego z pasażerów, który zamierzał spędzić lot bezpiecznie zamknięty w ładowni. Gdy została ostrzeżona, że gość jest na lotnisku w Posen oczekiwany improwizując wylądowała w Krzesinach i grając na zwłokę opóźniła rozwiązanie całej sytuacji do zmroku, kiedy to pasażer mógł swobodnie opuścić samolot.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości