Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

Thief I, II, III

pt lut 13, 2004 11:29 am

No zapomnieliśmy o IMO jednej z najbardziej kliematycznych gier które wg mnie można również podciągnąć pod cRPG.

Czy któregoś z Was również tak wciągły historje pana Garret'a.

A propo to 3 już jest do kupienia w stanach i możliwe że za niedługo będzie w Polsce.

Więcej info na:
http://www.thief3.com/
Już się niemogę doczekać. I znów kilkanaście dni wycięte z życiorysu :pc:
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

pt lut 13, 2004 11:38 am

Czy ja wiem czy można to nazwać cRPG?Moim zdaniem jest to fpp w którym trzeba dużo myśleć :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

pt lut 13, 2004 11:43 am

Nightmare pisze:
Czy ja wiem czy można to nazwać cRPG?Moim zdaniem jest to fpp w którym trzeba dużo myśleć :mrgreen:


No ale jeśli większość wychodzących cRPG mogła by się uczyć kliematu i miodności od Thiefa to ja postawię go tuż obok nich.

A pozatym jeżeli mamy FPP gdzie tzreba duzó myślec to tylko dlatego ze niema rozwoju postaci i PD to niema prawa do pretendowania do miana cRPG??
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

pt lut 13, 2004 12:37 pm

No niby tak ale gdy po każdej misji masz odprawke cale są jasne fabuła prawie zero.No ale każdy lubi co chce :spoko:
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

pt lut 13, 2004 12:50 pm

Nightmare pisze:
fabuła prawie zero.

Z tym bym się niezgodził, fabuła jest i to bardzo dobra a to że toczy się tak by misje odpowiadały jej przebiegowi no to juz inna sprawa.

Nightmare pisze:
No ale każdy lubi co chce :spoko:

Z tym się zgadzam w 100% :D
 
Awatar użytkownika
Drow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 12, 2004 5:57 pm

pt lut 13, 2004 1:40 pm

cRPGiem tego nie nazywalbym, z racji braku chyba najwazniejszego elementu (c)RPG - rozwoju postaci. tzn nie wiem jak jest w 2, ale w Thief: The Dark Project po prostu nie mozna bylo rozwijac postaci w zaden sposob. Co najwyzej mozna bylo rozszerzac ekwipunek o nowe przedmioty oraz orez, ale nic nad to.

@Ghoulas - wlasnie w RPG chodzi o rozwoj postaci. To jest podstawowy element RPG. Dobra fabule oraz duzo myslenia moze miec wiele gier, np jakas pzygodowka z zawila fabula oraz mnostwem ciezkich zagadek - ale to wcale nie oznacza, iz jest ona RPGiem.

Fakt faktem, ze Thief jako cRPG moglby byc calkiem ciekawa sprawa. Niestety tworcy gry na to nie poszli.
Niemniej, gra jest warta uwagi.
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

sob lut 14, 2004 3:35 pm

cRPG można nazwać warcraft3 jest rozwój postaci super fabuła :spoko: ekwiputek i są elementy RTS
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

pt cze 23, 2006 2:36 pm

Thiefa nie można nazwać w żadnym razie cRPG a to dlatego że w żadnej z części nie mamy możliwości kierowania rozwojem postaci. Gra jednak jako sama jest niesamowita a to dzięki doskonale wymyślonej intrydze, genialnej grafice i cudownemu dzwiękowi. Gra była promowana jakko skradanka FPS i taką jest w rzeczy samej. Wcielając się w rolę Garreta można było poczuć się jak złodziej. Trzecia część była już przekombinowana właśnie w nią gram i muszę stwierdzić iż jednak jedynka była najlepszą z części.
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

pt cze 23, 2006 3:35 pm

Trzecia część była już przekombinowana właśnie w nią gram i muszę stwierdzić iż jednak jedynka była najlepszą z części.


Naprawdę tak uważasz?
Jedynka była świetną grą, ale w porównaniu do następnych części wypadała raczej blado. Dlaczego tak uważam? Ponieważ jedynka oferuje najmniejszy odsetek ;) misji typowo złodziejskich. Mamy "bekające" dinozaury, kilka rodzajów umarlaków itp. ale stosunkowo mało klasyki, czyli wykradania różnych rzeczy ludziom. Z drugiej strony jednak oferowała chyba najciekawszą (patrząc książkowo ;) ) fabułę.
Generalnie, choć całą serię bardzo cenię, uwazam, że trójka, zwłaszcza ze względu na wprowadzenie całego miasta, po którym można się poruszać niekoniecznie wypełniając jakąś misję, jest najlepszą częścią cyklu.
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

pt cze 23, 2006 4:48 pm

Hm faktycznie w 3 plusem było miasto. Zauważ jednak że nie dawało ono aż takiej swobody. Jedynkę darzę szczególnym sentymentem ponieważ była to gra bardzo odkrywcza jak na owe czasy i bardzo dopracowana. Wykorzystano w niej wiele nowatorskich technik które zdały swoje zadanie. W trójce szczególnie wkurzyło mnie sanitarium i na nim jak na razie zakończyłem granie bo zwyczajnie mnie zrażniło.
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

pt cze 23, 2006 8:29 pm

Hey! Polecam wam chłopaki świętną fanowską kampanię do Theifa rozgrywającą się gdzieś w tle wydarzeń fabularnych, między I a II: T2X: Shadows of the Metal Age. Całą grę można ściągnąć z w/w strony, ale do odpalenia potrzeba zainstalowanej II. Myk taki sam jak z fanmisjami - wszystko zresztą jest opisane na stronie. Trochę czasu juz minęło od premiery :P Ale nie zmienia to faktu, że to fajna gra ze świetną fabułą. Usatysfakcjonuje każdego die-hard fana Thiefa - mnie przynajmniej bardzo się podobała :)
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

sob cze 24, 2006 7:47 am

Heee dzięki za link będzie w co połupać :D
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

sob cze 24, 2006 12:16 pm

Hm faktycznie w 3 plusem było miasto. Zauważ jednak że nie dawało ono aż takiej swobody


Może jak na cRPG, ale FPS... Ja takiej swobody może poza FarCry sobie nie przypominam w grach tego typu ;)

Jedynkę darzę szczególnym sentymentem ponieważ była to gra bardzo odkrywcza jak na owe czasy i bardzo dopracowana


Fakt. Sentyment mi również pozostał - ale zepsuty przez hordy nieumarłych w drugiej połowie gry ;)

W trójce szczególnie wkurzyło mnie sanitarium i na nim jak na razie zakończyłem granie bo zwyczajnie mnie zrażniło


Jeśli mówisz o "Kołysce" - byłym domu wariatów, to spieszę z wyjaśnieniem, że obok pierwszej misji z jedynki, jest to moje ulubione zadanie w całej serii. Strasznie "klymatyczne", długie, wielowątkowe, momentami frustrujące, wymagające sporej cierpliwości i stalowych nerwów. Czyli wszystko czego oczekiwałem po tej grze.
Przeszedłem wszystkie części Thiefa. Jedynkę doceniam ze względu na wspomniany przez Ciebie sentyment i fabułę, dwójkę za zrównoważenie i powrót do czysto złodziejskich misji, trójkę za klimat miasta i nowe możliwości.
Co do wad, jedynka miała przeciwników z czapy dla złodzieja, dwójka przez swoje zrównoważenie stawała się nijaka, a trójka ma skopaną ostatnią misję i jest stosunkowo krótka.
Reasumując, chciałbym kiedyś zobaczyć czwóreczkę, która utrzymałaby poziom pierwszych trzech części. Niestety, w związku z zakończeniem trójki będzie to dość trudne, gdyż miało raczej charakter ostateczny (i nie chodzi mi bynajmniej o śmierć Garreta ;) ).
 
Awatar użytkownika
Ziom Ziomisław
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 21, 2006 10:58 am

pn sie 21, 2006 4:42 pm

Hekatonpsychos pisze:
Fakt. Sentyment mi również pozostał - ale zepsuty przez hordy nieumarłych w drugiej połowie gry ;)


Wiekszość fanów uważa, że jedynke nic nie przebije własnie przez tych nieumarłych :) ... (o Retrun to the Hunted Catidral mówię jakby ktoś aluzji nie skumał)
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

pn sie 21, 2006 4:56 pm

Wiekszość fanów uważa, że jedynke nic nie przebije własnie przez tych nieumarłych


Jak gra ma w tytule słówko "thief" to ja chcę pobawić się w złodzieja nie łowcę nieumarłych ;)
Wiem, wiem, ja dziwny jestem ale cóż... bywa :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości