Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

Ghost in the shell - Stand Alone Complex

pt cze 16, 2006 10:50 am

Od kilku miesięcy można nabyć w kioskach kolejne części genialnego serialu opartego na mandze Ghost in the shell. Seria odbiega od pierwowzoru papierowego jak i filmowego. Ogólnie rzecz biorąc opowiada o losach całej sekcji 9 a nie jedynie Major Kusanagi Motoko. Możemy poznać losy Batou oraz Szefa. Cały serial jest spięty intrygą oraz postaciami biorącymi w niej udział. Co ciekawe sama intryga jest po mistrzowsku zaplanowana co powoduje iż serial ogląda się przyjemnie i z niecierpliwościa oczekuje na następne odcinki. Co mi się w nim podoba? Kupa genialnych pomysłów na wykorzystanie w RPG. Super rozwiązania techniczne. Genialne posunięcie w stworzeniu myślących czołgów Tachicoma. Dzieki temu serialowi można choć na chwilę zanurzyć się w technologii przyszłości i pomarzyć czy tak właśnie będzie wyglądać sieć??
 
Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik
Posty: 246
Rejestracja: śr maja 28, 2003 10:08 am

sob cze 24, 2006 3:04 am

Jeśli o SAC chodzi trudno mi podzielać Twój entuzjazm. Serial poprawny, miła muzyka (przynajmniej jak ja sprowadzałem to dodawali jako bonusy do 2 i 3 części płyty z soundtrackiem) ale niewiele ponad to. Oczywiście- to tylko moja prywatna opinia - każdemu to co lubi.
 
Craven

sob cze 24, 2006 10:40 am

Serial jest wyśmienity, druga seria nawet lepsza od pierwszej.

Fajne fabuły, świetny świat i klimat całości. To zupełnie co innego niż filmowy GITS ale mimo tego w swoim stylu jest świetny.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

sob cze 24, 2006 10:54 am

Widziałem pierwsze 4 odcinki, ale spodobały mi się. Gorsze od filmu, lecz z pewnością lepsze od mangi, która wyjątkowo mi się nie podobała - kiepska kreska oraz szarpana fabuła okraszona strasznym bełkotem sprawiły, że ledwo przeczytałem pierwszy tom. Wyjaśniające przypisy od autora wprowadzające więcej treści od wypowiedzi bohaterów również odpychają.
Natomiast serial jest na poziomie i choć nie dorównuje filmowi, to przedstawia kawałek dobrej roboty. Bardzo podoba mi się theme song. Jako fan Cyberpunka zdecydowanie polecam :-)
W sumie jedyne, o co można się przyczepic, to tłumaczenie - ale tak zawsze jest z przekładem z japońskiego.
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

sob cze 24, 2006 5:59 pm

Zgadzam się, że SAC 2nd GIG jest znacznie lepszy od jedynki - i to pod wzgledem fabuły jak i animacji. SAC jest jakis taki cukierkowy, a 2nd GIG zawiera juz prawie odpowiednią ilośc cyberpunkowego brudu.
 
Craven

sob cze 24, 2006 6:31 pm

No i 2nd GIG ma bardziej zwartą fabułę - mniej odcinków w trybie Stand Alone. No i wzruszająca końcówka :)
 
Awatar użytkownika
Sayonara
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: czw lip 24, 2003 5:17 pm

sob cze 24, 2006 6:45 pm

Kupiłem pierwszą płytkę i srogie rozczarowanie.
Strasznie nudne to jest, żadnych oryginalnych patentów, których bym wcześniej nie widział w innych produkcjach.

Widziałem jedynie 2 pierwsze odcinki, ale to właśnie początek powinien wciągnać, żeby potencjalny widz miał ochotę na więcej. A początek nudzi.
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

wt cze 27, 2006 3:45 pm

Oj trzeba poczekać cała intryga rozwija się powoli, lecz jej zakończenie jest iście mistrzowskie. Warto poświęcić temu serialowi więcej czasu i pomyśleć nad tym jak faktycznie będą wyglądały służby specjalne przyszłości. DObrze by było aby właśnie tak jak ma to miesce w SAC. Całkiem niezły jest też SAC 2. Mam nadzieję że pokaże się również w polsce tak jak SAC 1.
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

śr cze 28, 2006 8:49 pm

A ja oglądałem SAC i SAC: 2nd GIG i podoba mi się i zaprenumerowałem pierwszą serię i liczę, że wyjdzie druga. W dzisiejszych czasach nie ma problemów ze "sprawdzeniem", czy takie coś jest fajne i warte kupna...
 
Craven

śr cze 28, 2006 8:54 pm

Seji widzi i zapewne zmoderuje Cie za krzewienie przestępczości ;)
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

śr cze 28, 2006 9:38 pm

A tam można pobrać próbki z sieci i to nie jest karane. Pozatym SAC jest na tyle godną pozycją iż uważam że naprawdę bezwzględnie warto. Właśnie zakupiłem odcinki 9, 10, 11 i zabiram się do oglądania :D.
 
Awatar użytkownika
ZauraK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 11, 2006 12:35 am

pn lip 17, 2006 10:49 pm

Hmmm.... W sumie poczułem niechęć do SAC po przeczytaniu tych kilku postów, a miałem już kupić. Niby chwalicie też, ale jakoś ta krytyka jest wyraźniejsza i ostrzejsza od pochwał. Jednym słowem - odpuszczam, przynajmniej narazie.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

wt lip 18, 2006 11:53 pm

To ja może z innej strony: skoro Major Kusanagi została na potrzeby serialu "napompowana", to dlaczego umożliwiono jej wejście w kamuflaż w ubraniu?;]

Obejrzałem dwa odcinki, nie zachwyciłem się i w zamian odpaliłem GiTSa 1 po raz n-ty;] (nie miało to nic wspólnego z uwagą powyżej;] )
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

śr lip 19, 2006 7:22 am

Gerard Heime, w wersji dostępnej w kiosku mozna wybrać orginalny dzwięk po japońsku i polskie fansuby, które sa całkiem niezłe.

Powiem, że seria mi się podoba. Troszkę irrytuje, że odcinki typu Complex to tylko 4 części na 2x odcinków,ale wszystko ogląda się naprawdę dobrze.
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

czw lip 20, 2006 5:14 pm

Dokładnie przyjemnie się ogląda i słucha. A co najfajniejsze na sam koniec są scenki z żyhcia Tachicom. Zawsze humorystycznie podsumowujące odcinek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości