Zrodzony z fantastyki

 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

Bron jonowa

sob cze 24, 2006 3:10 pm

Zakladam temat by rozwiac sowje watpliwosci - jak dziala bron jonowa.

1) pewne jest ze nie uszkadza ona klasycznie jak bron energetyczna.

2) obezwladnia cel powodujac zaciecie/uszkodzenie/parazliz systemow pokladowych.

3) pierwsze ale - roznica miedzy jonowa a magnetyczna to dzialanie magnetycznej tylko na uzbrojenie?

4) co z oslonami - oslona chroni przed jonowa? czy jonowy promien przenika przez oslone i od razu dziala - bo pancerz chyba nie chroni?

:help:
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

ndz cze 25, 2006 12:49 pm

kirwan pisze:
co z oslonami - oslona chroni przed jonowa? czy jonowy promien przenika przez oslone i od razu dziala - bo pancerz chyba nie chroni?

Patrząc przez pryzmat X-Winga, TIE-Fightera i add-onów mogę powiedzieć, że działa tak jak lasery. Skoro jest to jakaś forma energii, musi wpierw przebić się przez energetyczne z natury osłony (cząsteczkowe). Z osłonami udarowymi chyba problemu nie ma - są ignorowane.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pn cze 26, 2006 8:00 pm

kirwan pisze:
1) pewne jest ze nie uszkadza ona klasycznie jak bron energetyczna.

Nie wywołuje uszkodzeń fizycznych, przepala systemy pokładowe celu i obezwładnia okręt/pojazd.
kirwan pisze:
2) obezwladnia cel powodujac zaciecie/uszkodzenie/parazliz systemow pokladowych.

Dokładniej to przepala/przeciąża elektroniczne systemy pokładowe. Jeśli potraktujesz nia f e człowieka, to spalisz mu permanentnie układ nerwowy :)
kirwan pisze:
4) co z oslonami - oslona chroni przed jonowa? czy jonowy promien przenika przez oslone i od razu dziala - bo pancerz chyba nie chroni?

Tarcza przejmuje impulsy jonbowe podobnie jak laserowe. Pancerz dziaął jak przewodnik dla impulsów jonowych.


kirwan pisze:
3) pierwsze ale - roznica miedzy jonowa a magnetyczna to dzialanie magnetycznej tylko na uzbrojenie?

Co dokłądnie oznaczać ma broń magnetyczna? zdefiniuj, lub podaj przykłąd...
 
kirwan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: śr maja 10, 2006 1:13 pm

czw cze 29, 2006 9:28 pm

EMP Sarin ;)
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw cze 29, 2006 11:27 pm

Zboczenie z angielskim i skaranie boskie :D

EMP i jonówki to to samo praktycznie rzecz biorąc jeśłi chodzi o zasadę działania. I faktycznie, z tego co pamiętam EMP ma zbyt rozproszone działanie, żeby wpływać bezpośrednio na organizmy żywe.
Wiązka jonowa jest ukierunkowanym impulsem wysokiej mocy i przepala wszystko co się da, a EMP zakłuca funkcjonowanie elektroniki, przeciąża ją i prowadzi do przepalenia kluczowych elementów.
Chyba... chorobka, mogłem bardziej na fizyce uważać... ktoś moze to uściślić?
 
Awatar użytkownika
Alan McSilver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 07, 2005 7:50 pm

Re: Bron jonowa

pt cze 30, 2006 12:40 pm

kirwan pisze:
4) co z oslonami - oslona chroni przed jonowa? czy jonowy promien przenika przez oslone i od razu dziala - bo pancerz chyba nie chroni?


Nie jestem pewien ale borń jonowa dziala słabiej na osłony niż lasery, albo odwrotnie. Tak było w X-Wingu, Tie-Fighterze i X-Wing Alliance, oczywiście mogę się mylić, grałem w nie bardzo dawno temu.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pt cze 30, 2006 4:14 pm

Alan McSilver pisze:
Nie jestem pewien ale borń jonowa dziala słabiej na osłony niż lasery, albo odwrotnie. Tak było w X-Wingu, Tie-Fighterze i X-Wing Alliance, oczywiście mogę się mylić, grałem w nie bardzo dawno temu.

Z tego co pamiętam, to działa mocniej - wyładowanie elektromagnetyczne powoduje przeciązenie osłon energetycznych szybciej, niz zużycie ich poprzez ostrzał z laserów.

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość