Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Xardas!
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 30, 2005 8:50 pm

Władcy Mroku

sob kwie 15, 2006 9:22 pm

Witam!
Chciałbym Was poprosic o informacje związane z nowym podręcznikiem do FR, czyli "Władc Mroku". Jeżeli taki temat już istnieje to proszę o link, gdyż moja wyszukiwarka nie działa :cry:
Z góry dzięki :D
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

sob kwie 15, 2006 9:59 pm

jakie info - po krotce zawira on opis wielu mniejszych i wiekszych organizacji zla ( ze statsami BNow itp itd )
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob kwie 15, 2006 10:20 pm

Tak jak powiedział Damador podręcznik zawiera przede wszystkim opisy organizacji (historii, metod działania, struktur dowodzenia, głównych BN-ów) tak dużych jak np Zhentarimowie jak i bardzo małych np Ogniste Noże a także główniejszych czarnych charakterów (często razem ze statystykami). Do tego kilka klas prestiżowych i innego pomniejszego mechanicznego materiału.
Polecam też darmowe rozszerzenia na stronie Wizardów i recenzję angielskiej wersji podręcznika na dnd.polter.pl daje to pojęcie na temat tego czego możemy się spodziewać.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

Władcy Mroku

czw maja 11, 2006 6:22 am

W skrócie to Srebrne Marchie tylko że winnym charakterze i zamiast regionów miast itp. znajdzie się tam złe organizacje chociaż nie będzie to tak zła (pod względem treści) książka jak Księga plugawego mroku lecz z podobnym charakterem. Na końcu na pewno znajdziemy (kilka)dobrych klas prestiżowych a może nawet potworów, ja osobiście (jeszcze) nie mam tej książki bo zamówiłem ją Internetem i pozostał jeszcze mi jakiś tydzień czekania. Gdy odbiorę Podręcznik obiecuję tu o nim dokładniej napisać, opis ten jest niepewny ale jestem go praktycznie pewien jednak może wyglądać zupełnie inaczej.
Ostatnio zmieniony pt maja 12, 2006 3:34 pm przez Merlin wszech, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

czw maja 11, 2006 7:01 am

Merlin wszech, nie! To nie ma nic wspólnego z Marchiami. Nie ma tam wyróżnionej części dla gracza i MP, PrC są rozrzucane po całej książce (od siebie dodam, że głupie PrC), nie ma potworów, a lokacje przygód nie są zebrane w oddzielny rozdział, tylko opisane przy poszczególnych organizacjach (mapki urzekają, nic tylko się cieszyć, że to teraz standard :D ). Co do porównania z BoVD- LoD jest o wiele lepsze, bo nikt nie starał się nadać mu mrocznego charatkeru, a celem było suche opisanie organizacji (Wizardzi to akurat robią porządnie :razz: ), więc podręcznik pod względem spełniania swoich funkcji jest o niebo (piekło?) lepszy od BoVD. Poza tym, wykorzystuje inny faeruński trzecioedycyjny materiał, lecz większość z niego została zebrana na końcu książki, więc właściwie do uzycia go potrzebujesz tylko Core Rolebooków i ZK:OŚnej książki, choć Potwory Faerunu też mogą się przydać.
PS. Jak ktoś jest zainteresowany dyskusją o LoD, proponuję zajrzeć na tu i przy okazji pomóc zorkręcić tamto Forum :wink:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw maja 11, 2006 8:47 am

BoVD - to przektycznie sama mechanika, z małą ilością fabuły. Porównywać z LoD nie ma sensu. W BoVD mamy ENCYKLOPEDYCZNE dane i nic więcej. To tak jak nażekać, że instrukcja obsługi telewizora nie jest poetycka. :D Są to daw zasadniczo różne podręczniki. BoVD naje nam MECHANIKĘ i opisy lokacji, osób. Zaś Władcy Mroku to głównie opis Fabularno-Historyczny. Opisuje nam organizacje ich cele.

Jeśłi potrzebujesz mechanicznych zasad tortur, kradzieży i wykorzystywania dusz, wiadomości który Arcy Diabeł rządi którą warstwą Baatoru to BoVD jest doskonały.

Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się o historii, powstaniu i celach Czarnej Sieci sięgnij po Władców Mroku.

Dla miłośnika Forgotenów Władcy Mroku to obowiązkowa pozycja, jest tam mało mechaniki a dużo fabuły i informacji. Polecam.

Jeśli zaś Czarna Sieć (z Władców Mroku) złapie graczy i zacznie ich torturować/korumpować/składać w ofierze :D, to w Księdze Plugawego Mroku (BoVD) znajdziemy zasady jak to mechanicznie przeprowadzić :D
 
Awatar użytkownika
Darth Legolas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:57 pm

Świetne

pt maja 12, 2006 1:58 pm

Przeglądałem LoD po angielsku, świetna książka, nawet do poczytania sobie...
Mnóstwo pomysłów na przygody, prawie w każdym akapicie można jakiś znaleźć!
No i mapki... cudne po prostu, nic tylko zaprowadzić tam BG i stworzyć jakąąś fajną intrygę (bo reszta już jest - np. staty BNów)
Prestiżówki raczej średnie, ale to i tak, według mnie, jest to najlepszy dodatek do FR.
 
Awatar użytkownika
Dravin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:06 am

sob lip 08, 2006 10:07 pm

Ja mam LoD'a i sądzę, że jest bardzo dobry :razz:

Uważam, że jest świetnie opracowany. Dostarcza man wiele ciekawych informacji o złych organizacjach Faerunu, a poza tym daje dużo inspiracji do tworzenia własnych organizacji. Naprawdę warto kupić.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości