Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 12, 2004 10:30 pm

[Ext] Mono G elfy/insekty

czw lip 06, 2006 9:07 pm

Basic Lands

23 Forest

Creatures

4 Llanowar Elves
4 Wood Elves
4 Wirewood Herald
4 Wirewood Symbiote
1 Tribal Forcemage
1 Caller Of The Claw
1 Viridian Shaman
1 Viridian Zealot
1 Nullmage Sheperd
1 Symbiotic Beast
1 Kamahl Fist Of Krosa


Enchantments

4 Fecundity

Artifacts

3 Blasting Station
3 Spawning Pit

Sorcery

4 Beacon Of Creation


Moze teraz opisze jak ten deck dziala i jego podstawowe karty

Wirewood Symbiote – bardzo dobra krita, dzieki niej mozliwe jest realizowanie wielu “komb”
takich jak:

symbiota +

Wood elves ( wyciagamy londy = odsys + polepszenie efektu bekonu )
Viridian Shaman ( konczace affinity )
Tribal Forcemage ( i lecimy nie zadko kritami 5/5 z tramplem ( 2x tribal ) lub co ture 3/3 + trampki)
Caller of the claw ( zawsze kilka krit wiecej )

Kolejne zalety symbioty : pomaga odtapowac stacje , pomaga bez strat blokowac duze krity ew krity z jite nie dostaja konterkow krotko mowiac ten krit ma sile

Wirewood Herald – kolejny dobry krit , daje nam karcioche na reke i to taka jaka w danym momencie potrzebujemy , najczesciej caller/tribal/szamanka

Llanowar Elves – daje nam 2 turowego Fec/stacje/wood elfa , co nie jest bez znaczenia , szczegolnie fec z kontrolką ma wiekrze szanse na przejscie w 2 turze , wood elf tez jest syty w2 a jeszcze jak mamy symbiote na stole to bardzo szybko wyciagamy londy ( czesta sytuacja to 1 tura lond->lanowar 2ga , lond-> wood->symbiota trzecia i wyciagamy 2 dodatkowe landy )

Symbiotic Beast – koles w miare tani ( wurm 8 mana - za duzo) i daje konterki ladujace stacje lub poprostu zostaja po mass removalu 4/4 wiec nie jest zly , dobrze sie sprawuje jesli chodzi o zabijanie aniolkow bo mozna z niego samego i to jak w instancie strzelic stacja za 5

Kamahl – krit czesto zmuszajacy do mass removalu wchodzi zazwyczaj w late game wiec przeciwnicy zazwyczaj sa wysypani z kart jak purtify czy cos innego co moze tylko jego zabic
jesli przezyje ture po wystawieniu to strasznie boli – sam moze wjechac z 7 z trampkiem w late raczej tyle wystarczy dozabicia a jak sa inne krity to wiadomo, znowu jesli ktos wali mass removal
to w odpowiedzi robimy z landow oppa krity i no chlopak moze sie zaczac skladac :)

Fecundity – wiadomo daje nam drawy , mass removal z tym na stole w mid/late game nas praktycznie nei boli bo pewnie dostaniemy bekona a moze nawet i fec/stacje itp wiec za ture znow bedzie gg

Blasting Station – dodalem ja do tego deku jak zobaczylem w t2 dek na bekonie i stacji ( wczesniej gralem na 4 spawning pitach i nastawialem sie na napor ) , ta karta daje duze mozliwosci defensywno / ofensywne no i drawy kiedy chcemy + ochrone naszych tokenow przed takimi kartami jak echoing truth

Spawning Pit – przydaje sie na napory, daje nam mozliwosc kontroli jakie krity maja spasc po bloku a jakie nie ( fecundity ) no i daje nam tyle drawow ile chcemy ( fecundity ) ochrona przed jite
( sac po damage on stack ) , neutralizuje WoG . Bardzo przydatna karta karta.

Beacon Of Creation – widomo karta daje nam wiele krity do zajazdu , krity do bloku (czas) , krity do strzelania ( stacja) , darwy ( fec)

2 karty w tym deku sa do wyjecia a mianowicie Sheperd i Kamahl , gralem wczesniej na Biorytmach/Rude/Wear Away wciskalem tez Ambush Commandera , opcji jest wiele, ale ta ktora podalem jest chyba najlepsza , napewno szykuje sie do wskoku do tego deku prelisowka z cold snapa – da temu deckowi niezly buscik( chyba :D )


Nie od dzis lubie zielony kolor i wkurzalo mnie ze mozna zlozyc z kazdego koloru grywalny deck
oprocz zielonego .. ( WW / BMC / RDW/Mono U control)

Czasy stopma przeminely i teraz czegokolwiek by czlowiek nie staral sie zlozyc to jeden WoG i po grze..
Staralem sie zrobic surviwal deck , cos co moznaby nazwac mono zielona kontrolano no i chyba mi sie udalo , ten deck nie boi sie mass removali, bo gdy sie rozwinie , praktycznie co ture moze wystawic cos co w nastepnej konczy oppo, potrafi przeciwstawic sie kazdemu naporowi procz elfow :D a jesli jakis napor nie ma mass removali / lub czegos co moze temu dekowi przeszkodzic to nie ma szans ostatnio na modo pojechalem nim rocka z bialym ( takiego bardziej naporowego trole jite / swordy / armadilo cloack/ vindicate – chyba zamiast deedow bo nie widizlem prze 2 gry , na moj dek to akurat zly pomysl :) ) chlopak zjechal mnie do 2( trol armadilo + jite = masakra ) a sam mial 41 zycia , i na stole slonie baloty trole i inne smiecie – blokowalem blokowalem a jak mialem duzo many , pokombinowalmem i w 2 tury chlopak sie zawinol btw kozacka gra )

minusy tego deku :
wonder – zabija
extrakcja – karci
terapie - karca
z kontrola ciezko

ale to chyba bolaczki kazdego deku

ok to tyle z mojej strony :)
jak macie ochote potestujcie i zapodajcie jakimis sugestiami , moze cos razem wiecej z niego wycisniemy :D

Pozdrawiam
Albin
 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

pt lip 07, 2006 9:55 pm

A jakie karcioszki proponujesz na sb? I czy koles 2/4 nie jest słaby, czy opłaca się nim grać. tak samo szamanka w mainie? Czasami nie jest słaba jak musisz zniszczyć swój artefakt?
 
Awatar użytkownika
Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 12, 2004 10:30 pm

pt lip 07, 2006 10:52 pm

2/4 jest jedna z tych kart ktore sa nie pewne... powiem szczerze ze czesto jej uzywam na modo ale pewnie sa lepsze ... co do szamanki to czesto ratuje dupe , (jite, swordy, igla , aff a nawet tufik :D )
a jest jedna wiec nie podchodzi czesto , tylko kiedy trzeba z heralda a jak mam pita to zawsze moge sobie spawna zrobic j go poswiecic po wycelowaniu szamanka zadko sie zdarza ze naprawde siedzi mi na rece

Sb to zagadka :D cholera go wie oczywiscie zalezy od meta ale ciezko cos pewnego podac jedyne pewne sa chyba tylko łapki jak bym mial $$ to pewnei bym kupoil igly tu trzeba bybylo konkretnie potestowac a ciezko mi znlesc kogos kto by chcial tracic swoj czas grajac z rouge deckiem swoim topowym ichoridem / rockiem / togiem
 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

sob lip 08, 2006 9:33 am

Gran an wizardzie albo mws. Tam zawsze kogoś znajdziesz do gry. Tylko jak trafisz debila to się rozłączaj bo szkoda czasu i zdrowia.

Ja bym włożył do sb w tym decku na pewno jakieś Naturalize, igły i jeszcze chyba Balothy, a tak żeby lepiej z Borosem było.
 
Awatar użytkownika
Gaheris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:43 am

sob lip 08, 2006 12:41 pm

Nie rozumiem tej zagrywki ze zrobieniem critow z landow oppa w odpowiedzi, jak to ma go powstrzymac i mu w czyms przeszkodzic? Wyjasnijcie mi to prosze :)
 
Awatar użytkownika
Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 12, 2004 10:30 pm

sob lip 08, 2006 1:57 pm

to bardzo proste :) jesli koles nie ma "single" destroya ktorym moglby walnac w kamahla - musi walic removal - bo w next turze podpakuje krity +3+3 i trampki i ma gg // no wiec wali mass removal - np wog a ja w odpowiedzi na woga robie mu z landow krity i mam prezewage bo mi spadaja krity a jemu duuzo landow praktycznei ma gg
 
Awatar użytkownika
Gaheris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:43 am

ndz lip 09, 2006 12:48 pm

Rozumiem ;D Tez gram Kamahlem, ale moj osiedlowy przeciwnik nie ma WOG, za to ma Perishe... (destroy all green creatures) nie wiesz jak sobie z tym radzic? Myslalem o lifeforce...
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

pn lip 10, 2006 4:21 am

Genesis pomaga na wszelakie removale :)
 
Awatar użytkownika
Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 12, 2004 10:30 pm

pn lip 10, 2006 9:53 am

przeciez pisalem ze moj dek nie boji sie mass removalu :)
dzikei kartom takim jak :

fecoundity - masowy draw
spawning pit - tym tez mozna kombinowac
caller of the claw

ale oczywiscie zalezy jakim dekiem grasz ..
jak wystawasz 2-3 bysiory max to lepiej jak tu kolega powiedzila geeze wsadzic
a jak bardziej grasz na masie malych kritow to lepiej moje rozwiazania
 
Awatar użytkownika
Gaheris
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:43 am

wt lip 11, 2006 12:30 am

to ja moze zeby nie smiecic tu umieszcze swoj deck w nowym temacie, jesli mozecie to rzuccie okiem ;)
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

wt lip 11, 2006 12:33 am

Ja mialem na mysli rade dla Gaherisa .... Talia jest bardzo dziwna... Wedlug mnie bardzo nas bola plagi ;s jedna w saprole i jedna w elfy i nie jest za wesolo ;s. w sidzie konieczne sa naturalizy albo jakas inna alternatywna karta.
 
Awatar użytkownika
stw
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 206
Rejestracja: czw sty 06, 2005 10:58 am

wt lip 11, 2006 9:55 am

Powiedz mi kto teraz gra plagami?

To jest tak samo jakby powiedzieć: Nie graj Isochron Scepterem, bo każdy ma artifact hate w sb, a część nawet w mainie.
 
Awatar użytkownika
Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 12, 2004 10:30 pm

wt lip 11, 2006 3:57 pm

wlasnei , na sajdze wsadzasz sobie naturalize , jak grasz z jakims B dekiem i wiesz z ema plagi to soebie wkladasz w 2 grze
mainowymi plagami raczej nie grajha
a nawet jak graja to ciezko bo ciezko ale mozesz wybrnac kalerem i pitem robiac misie i spawny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości