Zrodzony z fantastyki

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 8
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

Polterowy turniej szachowy

ndz lip 16, 2006 7:15 pm

Zapraszam do zapisywania się na turniej. Ostatnie miejsce najprawdopodobniej i tak jest zarezerwowane dla mnie więc nie ma strachu jeżeli wątpicie w swoje umiejętności.

Oto zasady (mogą ulec zmianie):

1. Zapisy zaczynają się od dzisiaj, a zamykają 23 lipca. Potem już nikogo nie przyjmuję. Aby się zapisać wystarczy zgłosić chęć do gry w tym topiku.

2. Turniej będzie miał dwie fazy (na wzór NBA), pierwsza to sezon a druga playoffy. Podczas sezonu dany uczestnik zagra z każdym innym zawodnikiem, a potem nastąpi runda rewanżowa. Do playoffów awansuje najlepsza ósemka. Gracz z najlepszym bilansem zwycięstw i porażek będzie rozstawiony z numerem 1 i stanie do pojedynku z graczem nr.8 w playoffach. Inne pary to gracz nr.2 kontra gracz nr 7 , nr.3 kontra nr.6 oraz nr 4 kontra nr.5. Pojedynek w playoffach kończy się po uzyskaniu czterech zwycięstw.
Po zakończeniu playoffów zwycięzca będzie Polterowym mistrzem szachowym!

Może nieco niejasno to opisałem, ale cały system jest naprawdę bardzo funkcjonalny i daje sporo frajdy. Trust me.

3. Gramy na kurniku.pl. W końcu to ma być turniej na góra kilka miesięcy a nie lat.

4. Ja ustalam kto z kim gra w ramach sezonu. Każdy gracz co tydzień będzie musiał rozegrać 4 mecze -w przedziale czasowym jakim tylko chce. Może wszystkie cztery pojedynki zakończyć w poniedziałek a może umawiać się na jeden we wtorek, dwa w środę i ostatni w niedzielę.

5. Gramy bez włączonego zegara. W szachach powinno się miec czas do namysłu, przynajmniej ja nie lubię przegrywać "bo zabrakło czasu"

I tyle, jeżeli macie jakieś sugestie/uwagi/propozycje piszcie śmiało,

Lista uczestników:

1.TST
2.Filio
3.Wiedźma
4.Ogar
5.Zuchar
6.Oddtail
7.TOR
8.Zaurak
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2006 12:12 pm przez TST, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Filio

ndz lip 16, 2006 9:45 pm

Zapowiadają się jakieś nagrody (pienądze, szachownica, pionek, czy tytuł)? :wink:
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

ndz lip 16, 2006 9:51 pm

Custom avatar "Yestem myszczem szahuff!!". :razz:

Piszesz się na to? Chętnych powinno być sporo (dobrze by było gdyby udało nam się zebrać co najmniej 10 graczy) wnioskując z tematu o szachach w off topie.
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

Re: Polterowy turniej szachowy

ndz lip 16, 2006 9:51 pm

TST pisze:
1. Zapisy zaczynają się od dzisiaj, a zamykają 23 lipca. Potem już nikogo nie przyjmuję. Aby się zapisać wystarczy zgłosić chęć do gry w tym topiku.

Ja! Ja! Ja! (podnoszę ręce ~_^ ).


Pojedynek w playoffach kończy się po uzyskaniu czterech zwycięstw.

Rozumiem, że w playoffach nie ma rund rewanżowych? (tzn. na to wskazuje logika, ale jako że o tym nie wspominałeś, toteż wolę się upewnić :P).

Gramy na kurniku.pl. W końcu to ma być turniej na góra kilka miesięcy, a nie lat.

Dlaczego koniecznie musimy grać na Kurniku? Trochę pomarudzę, ale osobiście nie cierpię Kurnika :P. Czy nie możnaby zrobić tej zasady nieco bardziej liberalnej? Np. po określeniu kto z kim gra rozegrać partię np. przez gg tudzież inny komunikator (podając numer pola na którym stawia się swoją figurę). Wydaje mi się sensowne, że gracze dogadaliby to między sobą w jaki sposób rozegrają swoje rozgrywki...


Każdy gracz co tydzień będzie musiał rozegrać 4 mecze -w przedziale czasowym jakim tylko chce.

Nawet sensowne.

Gramy bez włączonego zegara. W szachach powinno się miec czas do namysłu, przynajmniej ja nie lubię przegrywać "bo zabrakło czasu"

Tu mam kolejną małą sugestię: jednak możnaby ustalić jakiś maksymalny czas na wykonanie jednego ruchu. Ciężko, żeby ktoś myślał godzinę nad każdym posunięciem i kończył przeciwników na czas (bo ktoś nie wytrzyma iluśtam godzin przed kompem, co samo w sobie byłoby niezłą taktyką :P ). Sugerowałabym jednak ograniczenie czasu np. do 10 min na wykonanie ruchu.


Pzdr.
W.
 
Ogar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 4:53 pm

ndz lip 16, 2006 10:13 pm

Ja się pisze, może jakieś starcie uda się wygrać.
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 668
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

ndz lip 16, 2006 10:25 pm

Dawno nie grałem, bo nie bardzo mam z kim. Ewentualnie byłbym chętny. Przeraża mnie tylko ilość gier w tygodniu. U mnie różnie bywa z czasem.
 
Filio

ndz lip 16, 2006 10:26 pm

TST pisze:
Piszesz się na to?

Oczywiście. :)

Wiedźma pisze:
Dlaczego koniecznie musimy grać na Kurniku? Trochę pomarudzę, ale osobiście nie cierpię Kurnika.

Ja tak samo...
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

pn lip 17, 2006 10:50 am

Zgłaszam się bardzo chętnie.

Mam jednak poważne zastrzeżenia do trybu rozgrywek. Dlaczego nie zastosować standardowej procedury turniejów szachowych? Wymyślili ją mądrzy/obeznani z szachami i matematyką, a zwłaszcza statystyką ludzie, i genialnie nadaje się ona do przeprowadzania sprawiedliwych turniejów. Bez konieczności grania "każdy z każdym" (ergo - mniej partii).

A jeśli są wątpliwości, że nie wiadomo JAK takie reguły wyglądają - nie ma strachu, ja je sobie przypominam, mogę wypisać :razz:

EDIT: i kilka technikaliów:

1) przydałby się jakiś material of reference na wypadek kontrowersji nt. zasad. Żeby potem nie było zdziwienia i zaskoczeń =P. Bo jak cytuję obowiązujące reguły szachów - bicie en passant, zakaz wykonywania roszady szachowanym królem etc. - to ludzie mi czasem nie wierzą :razz:
2) Brak limitu czasu jest fajny w grze towarzyskiej, ale - nie zarzucając tego nikomu z Poltera - jest teoretycznie możliwe, że ktoś będzie ciąąąąąąąąąąnął partię w nieskończoność, byle jej tylko nie przegrać. Nie jestem za limitem 10 minut na partię na gracza, czy coś w tym rodzaju (choć wiem z doświadczenia, że przy takich zasadach partia i tak zwykle kończy się przed upływem czasu), ale reguła w rodzaju "5 minut na ruch" nie byłaby głupim pomysłem.
3) nie podoba mi się, że partie muszą być rozgrywane na Kurniku. Powinna być dozwolona dowolna forma, z jednym zastrzeżeniem - podczas partii obie strony muszą w jakiś sposób rejestrować jej przebieg (GG będzie jak znalazł, bo ma archiwum rozmów). Ot, żeby potem można było dyskutować przebieg partii.
4) Przydałby się jakiś naczelny arbiter, który rozstrzygałby kwestie sporne.

EDIT 2: co do obowiązujących reguł, te powinny wystarczyć:

http://www.fide.com/official/handbook.asp?level=EE101
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pn lip 17, 2006 11:20 am

TST, urwałbym Ci ostatnie miejsce, ale w najbliższych miesiącach za często będę pozbawiony netu;] Poczekam na drugą edycję;]
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

pn lip 17, 2006 1:05 pm

Coż to wszystko były tylko propozycje. Z chęcią oddałbym pieczę nad turniejem i jego organizacją jakiemuś szachowemu pasjonatowi. Ja za takiego sie bynajmniej nie uważam.Po prostu spodobał mi się pomysł urządzenia turnieju a że nikt inny nie chciał tego wziąć na siebie, postanowilem go zorganizować.

Sprawa kurnika- znacie jakąś lepszą witrynę do gry w szachy? Bo u mnie np. gra przez GG odpada. Oczywiście jeżeli ktoś chce to może- jak kto woli, kurnik nie będzie jedynie słusznym rozwiązaniem.

Sprawa zasad- jeżeli gralibysmy na kurniku (lub inej witrynie) to nie ma problemu. A tak pozostają zasady do których linka podał Oddtail.

Rundy rewanżowe w playoffach - Powiedzmy że grają Streider (rozstawiony jako 2) i Oddtail (rozstawiony jako 7). Toczą ze sobą pojedynki az któryś z nich uzyska 4 zwycięstwa. Czyli pojedynek może się zakończyć 4-0 dla Odda, 4-3 dla Streidera itd. Zwycięzca awansuje dalej.

Forma turnieju (sezon i playoffy) -jak już pisałem, ja się nie znam. To tylko propozycja jak ja bym to widział. Jeżeli ktoś chce przejąć na siebie organizację zabawy- z chęcią mu ją przekażę.
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

pn lip 17, 2006 1:45 pm

Niniejszym się zgłaszam. Uch, jak ja dawno nie grałem... Gdzie moje szachy? *szperu szperu*
 
Awatar użytkownika
ZauraK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 11, 2006 12:35 am

pn lip 17, 2006 10:39 pm

Ja też się zgłaszam. Jestem za kurnikiem (lub coś podobnego) oraz limitem czasu na ruch.
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

wt lip 18, 2006 12:03 am

Chętnie podjąłbym się pieczy nad turniejem, ale chyba to za duża odpowiedzialność. Nie znam się dobrze na szachach, byłem w życiu ledwie na paru turniejach, a i to dawno (jeszcze w podstawówce). Zresztą jestem pewien, że TST świetnie sobie poradzi ;).

Formułę turnieju proponuję bardzo prostą:

1) zależnie od liczby graczy ustalana jest liczba rund turnieju (tym się mogę zająć, i przesłać potrzebne info do TST).
2) W każdej rundzie dobierane są losowo parami osoby o równej (lub jak najbardziej zbliżonej) liczbie punktów.
3) nikt nie gra dwa razy z tym samym przeciwnikiem.
4) W pierwszej rundzie gracze są dobierani całkowicie losowo.
5) W każdej rundzie każdy rozgrywa jedną partię - przy nieparzystej liczbie graczy jeden gracz musi "przeczekiwać" - jest to gracz, który ma w danym momencie najwięcej punktów (chyba, że "przeczekiwał" już rundę wcześniej - wtedy w danej rundzie nie gra gracz o drugiej najwyższej liczbie punktów)
6) Wygrana partia daje 1 punkt, remis 0,5 punktu, przegrana 0 punktów.
7) Zwycięzcą zostaje ten, kto po ostatniej rundzie turnieju zdobył najwięcej punktów (zazwyczaj jest to osoba, która wygrała wszystkie swoje partie).

O ile pamięć mnie nie myli, taki właśnie system stosowany jest na turniejach. I działa bardzo sprawnie.

Od siebie dodać mogę jeszcze parę zasad:

8 ) obowiązuje limit 10 minut na ruch, choć za zgodą jednego z graczy można tego limitu nie egzekwować.
9) jeśli gracz przekroczy limit 10 minut na ruch, jego oponent ma prawo do zadeklarowania swojego zwycięstwa w partii.
10) wszystkie partie powinny być w jakiś sposób rejestrowane (np. przez GG), w przypadku sporu partia jest przerywana, a jej przebieg przesyłany do arbitra (w domyśle - do TST).
11) po ogłoszeniu, kto z kim ma grać w danej rundzie, uczestnicy turnieju mają 5 dni na umówienie się na partię i jej rozegranie, w wybrany przez siebie sposób (np. za pośrednictwem Kurnika, IRCa lub GG).

Powyższe to oczywiście tylko propozycja zasad.

EDIT: oczywiście, jeśli będzie nas mniej niż 15 osób, może po prostu zagrać każdy z każdym po 2 partie, i wygra ten, kto wygrał najwięcej partii ;). Bez rozgrywek w playoffach, bez rund etc. I takie rozwiązanie w przypadku małej liczby graczy bym sugerował =).
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

wt lip 18, 2006 12:16 pm

oddtail pisze:
Chętnie podjąłbym się pieczy nad turniejem, ale chyba to za duża odpowiedzialność. Nie znam się dobrze na szachach, byłem w życiu ledwie na paru turniejach, a i to dawno (jeszcze w podstawówce). Zresztą jestem pewien, że TST świetnie sobie poradzi .


Cóż, na pewno znasz się lepiej ode mnie. Jeżeli mamy grać w formie jaką przedstawiłeś (a która bardziej mi się podoba niż mój sezon + PO) to ja nie podejmuję się przewodzenia turniejowi.


Tak na marginesie - wszedłem sobie na kurnika żeby zobaczyć jak tam moja "forma" szachowa. Zagrałem cztery partie, z czterema różnymi przeciwnikami. I cztery razy złojono mi cztery litery aż miło.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

wt lip 18, 2006 7:04 pm

Ja bym chętnie wziął udział tylko zależy kiedy by się miał turniej zacząć. Bo w sierpniu mnie nie bedzie, prawdopodobnie od 6 do 20. Więc poprosze jakiś termin od kiedy zaczynamy :)

A, i chciałem dodać, że mi kurnik jakby co odpowiada ;)
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2006 8:08 pm przez Largus, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Filio

wt lip 18, 2006 7:07 pm

Nie dam za to głowy, jednak myślę, że da się grać na MSN Messengerze w szachy (i w warcaby i inne fajne gry... :wink:).
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

sob lip 22, 2006 1:32 pm

Jeśli nikt nie zaprotestuje, mogę się wziąć za organizację turnieju, ale dopiero we wrześniu. Może zatem przedłużmy termin zapisów do np. 10 września?

Za takim rozwiązaniem jest parę argumentów. Po pierwsze, turniej będzie na sporo osób - w tej chwili większość Polterowiczów jest na wakacjach. A turniej na 10 osób jest nieciekawy i BARDZO trudny do zrealizowania tak, żeby było sprawiedliwie (wykonałem parę obliczeń i zaproponowana przeze mnie forma gry się może nie sprawdzić - przy takiej ilości graczy gracz ze sporym fartem będzie miał dużo lepszą pozycję niż mu by się należało).

Nie wspomnę już o tym, że we wrześniu nawet osoby już zgłoszone będą miały lepszy dostęp do komputerów. Wliczając mnie, bo ja jestem przy kompie rzadko i raczej nie wziąłbym, na dzień dzisiejszy, w turnieju udziału ani nawet nie mógłbym się zająć jego realizacją.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

sob lip 22, 2006 2:12 pm

Super. Zgadzam się z każdym słowem.
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

sob lip 22, 2006 4:19 pm

No dobra - to biorę na siebie sprawy organizacyjne. Termin zgłoszeń ustalam na 10 września. Niedługo spiszę regulamin turnieju i poproszę TST, żeby umieścił go w pierwszym poście wątku =).
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

ndz sie 20, 2006 11:58 am

Heja HEJ! Dostałem właśnie od mojej ukochanej zestaw szachowy i tak sobie pomyślałem, że będzie ciekawie go wypróbować ;) Niniejszym więc zgłaszam się do Turnieju. Niech rozpocznie się śmiertelna gra o szachową dominację na d polterem!
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

czw sie 31, 2006 3:53 pm

Przypominam, że czas na zapisy powoli upływa. Zapisywać się, nie ma się czego wstydzić, będzie fajnie! ;)

TST --> nie dodałeś do listy jednego z uczestników.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pt wrz 01, 2006 7:37 pm

Zapisuje się...Z chęcią :wink: Ale wiem, że przegram :razz: A i co do czasu. Zwykle na turniejach są. Dziwnie będzie się bez niego grać. Ale jak wy sądzicie. Moge grać i tak.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pt wrz 01, 2006 9:01 pm

Można się jeszcze zapisać?

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

pt wrz 01, 2006 9:34 pm

Ja się z zabawy wypisuję -brak czasu i po trochu chęci. Tak więc Oddtail, wszystko zostaje w twoich rękach.
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

pt wrz 01, 2006 10:21 pm

TST --> mam rozumieć, że grać też nie będziesz? Pfffft, to się nazywa "słomiany ogień".

repek, ReWaN --> nie ma sprawy, uważajcie się za zapisanych.

ReWaN --> przeczytaj wątek uważnie. Ponieważ ja robię teraz za organizatora turnieju, swoje sugestie uważam za obowiązujące (choć rozważam możliwość, by każdy zagrał partię z każdym - w końcu bardzo nas mało, więc nie powinno to stanowić problemu). Czas będzie - 10 minut na ruch. Choć za zgodą obu graczy można od tego limitu będzie odstąpić.

Lista uczestników na chwilę obecną (będę edytował ten post w razie czego):

1.(TST) <-- może jeszcze da się namówić, to w końcu tylko parę partii ;P
2.Filio - UDZIAŁ POTWIERDZONY
3.Wiedźma - UDZIAŁ POTWIERDZONY
4.Ogar - UDZIAŁ POTWIERDZONY
5.Zuchar - UDZIAŁ POTWIERDZONY
6.Oddtail - UDZIAŁ POTWIERDZONY
7.TOR - WYCOFANY
8.Zaurak - ???
9.Rege - UDZIAŁ POTWIERDZONY
10.ReWaN - UDZIAŁ POTWIERDZONY
11.repek - UDZIAŁ POTWIERDZONY
12.kondiz - UDZIAŁ POTWIERDZONY
13.Largus - UDZIAŁ POTWIERDZONY

Ściągnijcie jeszcze parę osób (przez GG, PW i co tam jeszcze), bo jak na taki duży serwis dziesięciu (jedenastu) grających to śmiesznie mało :razz:

_________________

EDIT: regulamin na dzień dzisiejszy (ale rzucajcie okiem na ten post, bo może będę coś zmieniał):

1) zależnie od liczby graczy ustalana jest liczba rund turnieju. [najprawdopodobniej ustalę tę liczbę na 5 - to dość dużo przy takiej liczbie graczy, ale turniej złożony z 3 rund byłby... strasznie krótki :razz: ]
2) W każdej rundzie dobierane są losowo parami osoby o równej (lub jak najbardziej zbliżonej) liczbie punktów. [przed każdą rundą turnieju będę mówił, kto z kim ma grać]
3) nikt nie gra dwa razy z tym samym przeciwnikiem.
4) W pierwszej rundzie gracze są dobierani całkowicie losowo.
5) W każdej rundzie każdy rozgrywa jedną partię - przy nieparzystej liczbie graczy jeden gracz musi "przeczekiwać" - jest to gracz, który ma w danym momencie najwięcej punktów (chyba, że "przeczekiwał" już rundę wcześniej - wtedy w danej rundzie nie gra gracz o drugiej najwyższej liczbie punktów)
6) Wygrana partia daje 1 punkt, remis 0,5 punktu, przegrana 0 punktów.
7) Zwycięzcą zostaje ten, kto po ostatniej rundzie turnieju zdobył najwięcej punktów (zazwyczaj jest to osoba, która wygrała wszystkie swoje partie).
8 ) obowiązuje limit 10 minut na ruch, choć za zgodą jednego z graczy można tego limitu nie egzekwować.
9) jeśli gracz przekroczy limit 10 minut na ruch, jego oponent ma prawo do zadeklarowania swojego zwycięstwa w partii.
10) wszystkie partie powinny być w jakiś sposób rejestrowane (np. przez GG), w przypadku sporu partia jest przerywana, a jej przebieg i zapis związanej z nią dyskusji przesyłany do arbitra (czyli do mnie).
11) po ogłoszeniu, kto z kim ma grać w danej rundzie, uczestnicy turnieju mają 5 dni na umówienie się na partię i jej rozegranie, w wybrany przez siebie sposób (np. za pośrednictwem Kurnika, IRCa lub GG).
12) o wyniku partii informuje zwycięzca, za pośrednictwem niniejszego wątku. W przypadku remisu informację przesyła gracz grający białymi. Wszyscy pozostali członkowie turnieju są jednak również proszeni o obserwację niniejszego wątku, na wypadek ogłoszeń etc.
13) wszystkie wątpliwości dotyczące regulaminu rozstrzyga główny arbiter (czyli ja).
14) złamanie któregokolwiek z punktów regulaminu może być karane utratą punktów lub wykluczeniem z turnieju, zależnie od decyzji arbitra.

____________________

EDIT 2: niech osoby zapisane na turniej potwierdzą (przez PW do mnie najlepiej), że nie zapomniały o nim. Jeśli ktoś nie potwierdzi udziału do 9 września, zostanie skreślony z listy uczestników.
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 11:10 pm przez oddtail, łącznie zmieniany 6 razy.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pt wrz 01, 2006 10:54 pm

Jestem jako repekhiel [mają już repka]. :)
I mnie Kondiz tłucze. :)

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
kondiz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt gru 03, 2004 6:03 pm

pt wrz 01, 2006 11:57 pm

Miałem nieco szczęścia w walce z Repkiem.
Potem dał mi linka tutaj, nio to z miła chęcią moge popykać z kim mi tam wylosujecie.
Osobiście zmieniłbym ograniczenie 10 min na ruch, i dał 60 min dla gracza na partie, to i tak bardzo dużo, a nikt nie ma zamiaru grać ponad 2h ;)
Na turniejach szachowych rysuje sie wielką szachownicę (lub mniejszą jak mniej graczy), całość wygląda mniej więcej tak: (dla 8 graczy)
- 1. 2. 3.4. 5.6. 7.8.-
1 X O O O O O O O
2 O X O O O O O O
3 O O X O O O O O
4 O O O X O O O O
5 O O O O X O O O
6 O O O O O X O O
7 O O O O O O X O
8 O O O O O O O X
W miejsce O, wpisuje się potem 1, 1/2 lub 0 i jest to wynik pomiędzy graczem o numerze takim jak kolumna, a takim jak wers.
Oczywiście walczy każdy z każdym.
Potem możemy postanowić, że 8 najlepszych walczy Knock-out ;)
Nie jest nas dużo więc możemy grać każdy z każdym.
Gdyby jednak ktoś się jeszcze uzbierał można zrobić dwie grupy i wychodzą po 4 najlepsze osoby. Podczas remisu punktowego liczy się wynik pomiędzy nimi. Czyli jeśli Czesiek i Rysiek mają po 11 pnk, a Czesiek wygrał z Ryskiem, to Czesiek jest wyżej.
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

sob wrz 02, 2006 4:20 pm

kondiz pisze:
(...)
Oczywiście walczy każdy z każdym.


Nie, nieprawda, nie oczywiście. Czy kiedykolwiek byłeś na turnieju?

A jeśli byłeś - jak wyobrażasz sobie turniej, w którym każdy gracz rozgrywa np. 99 partii? =P (a to nie jest DUŻY turniej) I jak byś to zorganizował?

W turniejach szachowych liczba rund rozgrywki jest niewielka, AFAIR wystarczająca do maksymalnego zróżnicowania liczby punktów u grających (np. do 128 uczestników wystarczy 7 rund, do 1024 uczestników - 10 rund).

Naturalnie, w naszym turnieju będzie więcej rund niż jest wymagane, inaczej byłoby to lekko dziwne.

Wyedytowałem post, żeby uwzględnić dodatkowego gracza.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

sob wrz 02, 2006 6:50 pm

10 minut na ruchy dla jednego gracza to wystarczająca ilość, by rozegrać dobrą partię.

oddtail - Kondizowi chodziło chyba o to, że tutaj może grać kazdy z każdym, a nie że w ogóle na każdym turnieju tak to wygląda.

Pozdrawiam
 
Filio

sob wrz 02, 2006 9:12 pm

O, widzę, że jednak macie zamiar rozpocząć ten turniej. :)
Jeśli istnieje jakakolwiek potrzeba, to potwierdzam swoje uczestnictwo.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości