Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ChopS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 21, 2006 3:39 pm

[EXT] Talia na artefaktach

pt lip 21, 2006 3:49 pm

// Lands
4 [MR] Vault of Whispers
4 [MR] Glimmervoid
4 [MR] Seat of the Synod
4 [MR] Great Furnace
4 [MR] Ancient Den

// Creatures
2 [MR] Vedalken Archmage
4 [FD] Myr Servitor
4 [DS] Arcbound Crusher
4 [DS] Arcbound Worker
1 [DS] Arcbound Ravager
4 [DS] Arcbound Stinger
2 [MR] Leonin Elder
2 [MR] Myr Enforcer
2 [MR] Steel Wall

// Spells
3 [FD] Cranial Plating
2 [MR] Skeleton Shard
1 [DS] Spawning Pit
4 [MR] Shrapnel Blast
4 [MR] Thoughtcast
1 [9E] Grave Pact

Co myslicie o tej talii? Mozna by ją jakos przyspieszyc? Co myślicie o połączeniu Grave Pact + Ravager (lub Spawning Pit)? Myslałem nad wrzuceniem Erayo lub Doubling Season (ale DS ma za duży koszt więc raczej nie). Leonin Elder daje dużo życia i czas na np. podpakowanie Crushera, wyciągnięcie Vedalkena (i tymsamym dużo kritów w grze w następnej turze) bądź dobicie przeciwnika samymi 4 Blastami. Myr Servitor są poświęcane dla Ravagera, a potem wracają dopakowując Crushera. Moim zdaniem talia ta daje wiele możliwości, co jej jej atutem. Wadą jest natomiast to, że jest nieco zbyt wolna (wg mnie). Poradźcie coś :P (Zastanawiacie sie zapewne dlaczego jest np. tylko jeden Ravager bądź Grave pact - poprostu nie mam jak zdobyć więcej, a chodzi mi o to żeby mieć dobry deck naprawde, a nie tylko na papierze :P) Aha, i dobrze też by było żeby deck był grywalny w Extended po następnej rotacji, więc tylko karty od Mirrodina w górę wchodzą w grę.
 
Awatar użytkownika
Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 12, 2004 10:30 pm

sob lip 22, 2006 12:10 pm

jesli "techujesz" na ravagerze lub archmagu to wkladasz ich 4 leonin elder daje zycie ? za artefakt ? , po co ci to w naporze napor ma sie martwic o to ile ma zycia przeciwnik a nie ile ty masz jak zlozysz dobrego deka to bedziesz zabilaj zanim zabija ciebie a nie liczyl na farta ze te 4 zycia pomoga ci wygrac.. np ja zlozylem sobie deka w ext i calkowicie wali mnie ile przeciwnik ma zycia gralem z rokami i slajdami co mieli po 45 zycia ale jak sie rozwinolem to w 2 turzy przepieprzyli .. wiec ten kolo to strata slota no chyba ze grasz z ziomkami na murku przed szkola na zmiane w pokemony tazo i mtg to peace , a jak myslisz o mtg bardziej przyszlosciowo to pokmin poczytaj popatrz na formaty deki itp wniknij w sprawe bo inaczej bedziesz leszczem do bicia 3maj sie pozdro
 
Awatar użytkownika
ChopS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 21, 2006 3:39 pm

sob lip 22, 2006 3:52 pm

Leonin sie przydaje, bo po 1. nie daje 4 życia, ale (mówiąc z doświadczenia, iloma artefaktami mniej wiecej wychodze) daje mi z 2-4 punktu życia w każdej kolejce (w późniejszych nawet więcej), dzięki czemu nie musze myśleć o obronie tylko skupiam się na ataku. Czemu Vedalkenów nie mam 4? Odpowiedźjest prosta - jeden w grze całkowicie wystarcza. Jeśli mi wypadną dwa, trzy, czy nie daj Boże cztery, zajmują mi tylko miejsce innych, bardziej przydatnych kart. Ale dzięki za rady, staram sie patrzeć i studiować zwycięzkie talie na turniejach i rozkminiam co w nich najlesze i może mi sie przydać ;) Czekam na dalsze wskazówki, jak ulepszyć ten deck.
 
Awatar użytkownika
Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 12, 2004 10:30 pm

sob lip 22, 2006 8:37 pm

aha , no skoro sie przydaje to ok , jak chcesz jeszcze zeby ci pomoc to napisz jakie masz meczapy z topowymi dekami czyli
Vs ToG
Vs Boros
Vs T&N :)
Vs C.A.L
Vs UG madness :)
Vs Rock i
Vs Minds Desire
Vs Affinity
Vs Gobbo
bo jesli wszystkei łoisz to po co ulepszac? .. a jesli z wszystkimi w dupe to ulepszac nei ma sensu - trzevba zmieniac :)
pozdro
 
Awatar użytkownika
ChopS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 21, 2006 3:39 pm

sob lip 22, 2006 8:50 pm

Eeeee.... ok, weź mi ktoś wytłumacz teraz skąd moge sie dowiedzieć czym są te decki, tzn. po czym je poznać, bo ja na turnieju jeszcze nie byłem żadnym i w ogóle jestem nieobeznany xD
Aha, i co to znaczy 'jakie masz meczapy'? (wiem wiem, powiało noobostwem xD) Mam opisać ogólnie czy wygrwam czy przegrywam, czy na co zwrócić uwagę?
 
Awatar użytkownika
Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 12, 2004 10:30 pm

sob lip 22, 2006 10:43 pm

Do tego zmierzałem ...
http://mtgnews.pl/zwdecki.php?id=392
http://mtgnews.pl/zwdecki.php?id=386
http://mtgnews.pl/zwdecki.php?id=369

to sa deki z ktorymi grasz na turniejach

Matchu Up - chodzi o statystyki przy starciach z tymi dekami na przyklad

z Togiem grales 50 razy a wygrałes 5 twoje MU wynosi = 10%

zeby dek byl git to musi przynajmniej z kilkoma dekami miec powyzej 50% tak mysle :D

reasumujac ... deku na turniej nie testuje sie z jakimis kiszkami kolegow z podworka tylko z topowymi dekami - odrazu ci powiem ze nie jest to latwe bo nikt nie chcetracic czasu grajkac z jakas kiszkowata talia( czyli z czyms co 1 raz na oczy widzi )
wkrec sie troche poczytaj konkretne artykuły przeciez nie bede ci tu wykladow robil
 
Awatar użytkownika
ChopS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 21, 2006 3:39 pm

ndz lip 23, 2006 10:59 am

Ok, dzięki sensei, kocham cie ^^ (Hmm jesteś z Legnicy, to całkiem niedaleko, może sie kiedyś spotkamy na turnieju to cie rozwale tym deckiem ;])

Jakby ktoś miał może te talie o których mowa ułożone w MWS, prosze na maila [email protected], bądź na gg (zawsze jestem ukryty, więc próbować może akurat jestem), z góry dzięki.

Mógłby mi jeszcze ktoś napisać czym sie charakteryzują te talie, tzn. po czym mam poznać że to jest talia np. Boros czy ToG itd. ^^"
 
Awatar użytkownika
Bane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 12, 2004 10:30 pm

ndz lip 23, 2006 5:57 pm

ChopS pisze:
Mógłby mi jeszcze ktoś napisać czym sie charakteryzują te talie, tzn. po czym mam poznać że to jest talia np. Boros czy ToG itd. ^^"


Stary a widziales te linki co ci dalem ?
zadaj sobie troche trudu i zobacz co te karty robia i bedzie git
a jak cos to zapraszam do legnicy na nauke mtg 50zł na 1h

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości