Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Jagged Hreathrin Fel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 7:41 pm

Wyszukiwarka na głównej

wt kwie 19, 2005 2:45 pm

Coś tu jest nie tak...dokładniej rzecz biorąc, coś tutaj jest nie tak. Po wpisaniu frazy, wybraniu kategorii oraz naciśnięciu przycisku "szukaj" dzieje się coś zdecydowanie dziwnego :P Wyniki niby wyskakują, ale tekst pojawił mi się dopiero na 8 ekranie (licząc od góry)....innymi słowy jadę na dół, jadę na dół i dopiero gdzieś tam pod koniec pojawiają się wyniki wyszukiwania. Może ktoś jarzy o co mi chodzi :P ...w każdym bądź razie trzeba dużo razy użyć "page down" żeby dojechać do tekstu. Niby nic, ale jednak taki badziew :) poza tym, jak ktoś nie wie co i jak, to może po prostu myśleć, że wyniki w ogóle się nie pokazują, a strona się nie doładowała do końca czy coś. Sam tak miałem.
Ostatnio zmieniony wt kwie 19, 2005 2:49 pm przez Jagged Hreathrin Fel, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt kwie 19, 2005 2:47 pm

Ta wyszukiwarka w ogole jest nie tego ;). Ale bedzie nowa.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pn lip 24, 2006 12:30 am

No i jest nowa. :) Właśnie pojawiła się wyszukiwarka w serwisie Poltergeist, którą natychamist po zauważeniu sprawdziłem. :razz:

Krótko mówiąc, jestem nią zachwycony! Właśnie tego mi brakowało mi na polterze.

Tak więc, składam szczere gratulacje tym wszyskim, którzy przyczymili się do jej powstania. :spoko:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn lip 24, 2006 12:35 am

M.S. pisze:
Tak więc, składam szczere gratulacje tym wszyskim, którzy przyczymili się do jej powstania.

Chwalmy !Bloba! ;)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn lip 24, 2006 12:46 am

Fantastyczna sprawa :)
Chwalmy !Bloba!
 
Kastor Krieg

pn lip 24, 2006 12:46 am

E, jakaś taka niedzialająca jest? :|
Wbiłem query 'LRRH' i wywala mi brak znalezionych wyników. A jakoś moje opowiadania wisi, news o nim wisi, so wassup? Coś jest niedolinkowane przy powrocie WoDu?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pn lip 24, 2006 12:49 am

Ave !Blob! :)

A wyszukiwarka naprawdę pomocna :D
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

pn lip 24, 2006 1:06 am

Kastor Krieg pisze:
Wbiłem query 'LRRH' i wywala mi brak znalezionych wyników. A jakoś moje opowiadania wisi, news o nim wisi, so wassup? Coś jest niedolinkowane przy powrocie WoDu?


mysle ze jest to zle zapytanie, choc powodu nie znam

wpisz "czarny mustang" - opowiadanie jest zaindeksowane, mozliwe ze wyszukiwarka skrotow nie rusza (czyli wyrazow napisanych w calosci duzymi literami), to przyspiesza algorytm i indeksacje
 
Kastor Krieg

pn lip 24, 2006 1:12 am

Niby zasadne, ale troszku bez sęza, bo skąd czytelnik ma wiedzieć jaki jest 'Polterowy podtytuł' opowiadania? :|
A już całkiem pociesznie, bo link który się pojawia po 'czarny mustang' to 'LRRH' :roll:

Tak samo, w przypadku tytułów zaczynających się od skrótów, najchętniej wybieranym zapytaniem będzie sam skrót IMO. To też może rodzić wątpliwości i frustrację, utrudniając nawigację.
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

pn lip 24, 2006 1:32 am

Bardziej wnerwi ludzi zalagowany caly serwis indeksujacy w wiekszosci bzdury. :)

No ja wiecej nie powiem, moze to jakis bug. Blb musi sie wypowiedziec.

Mi wyszukiwarka juz nieziemsko ulatwila prace. :) Miodzio. :) Tego mi brakowalo. :)
 
Kastor Krieg

pn lip 24, 2006 1:56 am

Nie no, jasne, lagi r t3h suxx0r.
Ale, może zrobić się da jakieś obwarowanie, że jeśli item do zindeksowania zawiera akronim, ale nie tylko, to akronim jest indeksowany?

Bo, wiecie, jak będzie seria artów o CIA czy NASA (Bomba, Alllah, Jihad - NORAD, słyszycie mnie? :razz:), to jak będę szukał wszystkich artów z serii, to jak mam je znaleźć, jak nie wpisując query 'CIA' albo 'NASA'? :?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn lip 24, 2006 10:30 am

To ja mam jedno pytanie: nie da się dać gdzieś klasyczengo przycisku 'szukaj'? Bo bez niego czułem się początkowo trochę zagubiony ;).
 
Awatar użytkownika
!Blob!
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: wt mar 18, 2003 6:47 pm

pn lip 24, 2006 1:57 pm

Ree - layout to do Drakera.

Skróty - muszę sprawdzić, czy to nie wymaga przeindeskowania baz danych wyszukiwarki, co trwa ~dnia. Jeśli nie, to po cichu wprowadzę modyfikację umożliwiającą też i szukanie po skrótach. One miały w pierwotnym zamyśle być inaczej traktowane, stąd pewnie i błąd.

A tak w ogóle to wyszukiwarka szuka wszystkiego >=4 litery i można łączyć frazę do szukania słowami AND i OR (nawiasów nie stosujemy, wszystko czytamy w naturalnym porządku od lewej do prawej). Domyślnie łączenie jest słowami AND.

Hmmm, może instrukcja by się przydała... :>

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości