Zrodzony z fantastyki

 
Osaczony
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:34 am

Elf Deck - pomoc w ulepszeniu

śr sie 02, 2006 11:39 am

Witam!!

Bardzo prosiłbym o pomoc w złożeniu decku.

Spis mojego decku :

18 x Forest

3 x Llanowar Elves

1 x Elvish Warrior

1 x Wellwisher

3 x Naturalize

1 x Blanchwood Armor

1 x Wood Elves

2 x Okina Nightwatch

2 x Wirewood hivemaster

1 x Elvish Soultiller

2 x Seal of Strength

1 x heedless One

2 x Defiant Elf

2 x Timberwatch Elf

2 x Wirewood Channeler

2 x Elven Riders

2 x Gempalm Strider

1 x Tribal Forcemage

1 x Elvish Pioneer

1 x Bloodline Shaman

1 x Elvish Pathcutter

2 x Wirewood Elf

1 x Quirion Elves

1 x Wirewood herald

2 x Patron of the Wild

2 x Norwood Ranger

2 x Stonewood Invoker

Mam dużo pojedyńczych kart ;/ Powiedzcie mi jakie karty "wyrzucić" z decku ,a jakie dodać. Gram tym deckiem z kumplami, chce aby ten deck miał "ręce i nogi".

Z góry, dzięki!!
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

Re: Elf Deck - pomoc w ulepszeniu

śr sie 02, 2006 1:04 pm

Na elfach myślę, że się znam więc pozwolę sobie doradzić :)
...i spróbuję nie szastać drogimi kartami :P

Faktycznie deck strasznie napaprany :?

Ja bym to złożył tak:


Lands:

20x forest


creatures:

4x (C)Llanowar Elves +1 // podstawa
4X (C)Priest of Titania +4 // PODSTAWA !!
4x (U)Wirewood Hivemaster +2
2x (C)Gempalm Strider
2X (C)Treetop Scout +2 // jest ciekawy w tym deku, ale mozna go zamienić narazie na jakiegoś innego elfa za 1 manę.
2X (C)Wellwisher +1 // bardzo przydatny jak grasz w więcej niż 2 osoby a i w innych sytuacjach się sprawdza.
3x (U)Heedless One +2 // niekoniecznie
2x (C)Patron of the Wild


Spells:

2X (R)Hurrinace +2 // niekoniecznie acz bardzo przydatny (do zabijania "latawców" i dobicia przeciwnika)
4X (U)Overrun +4 // koniecznie !!!
2X (U)Tangle +2 // ostatecznie może być nawet FOG
3X (C)Naturalize //starczy :)
4x (C)Seal of Strength +2 // (chociaż IMHO lepsze są stare dobre Giant Growth, może pół na pół)
2x (C)wirewood pride +2 // przydaje się i jest commonem


A teraz co i dlaczego:

Zamiast 2xhurricane można też wrzucić 2xRancor albo dodatkowe 2xwirewood pride albo jakiś inny tani dopak

4X (C)Priest of Titania... no bez niej nie wyobrażam sobie dobrego elfiego decku, jak nie uda ci się jej zdobyć to wrzuć coś taniego dającego manę (Quirion Elves ?) ale deck bedzie wtedy chodził dużo wolniej
3x (U)Heedless One ... ja tam ich nie lubię (za drogie), ale grywalne... jak nie uzbierasz to wrzuć jakieś inne elfy do wyboru (do kosztu 3 mana)
4X (U)Overrun - tez jak dla mnie podstawa w elfickim, jak nie masz to można ostatecznie dać 4xtribal unity (wszak mana mamy sporo :) )
Tangle świetnie blokuje przeciwnika, ale jak już pisaem, może być fog lub cokolwiek innego

pozdrawiam
 
Osaczony
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:34 am

śr sie 02, 2006 2:25 pm

4x (C)Llanowar Elves +1 // podstawa


Co oznacza to +1 obok nazwy karty?

Może zmniejszyć ilość landów do 16 i dodać 4 x Wirewood Lodge?

Czemu nie dawać Timberwatch'a ?
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

śr sie 02, 2006 2:54 pm

Osaczony pisze:
Co oznacza to +1 obok nazwy karty?

+ i numer oznacza ilu Ci takowych kart brakuje :)
+1 (brakuje ci jednego Llanowar Elf'a)

Osaczony pisze:
Może zmniejszyć ilość landów do 16 i dodać 4 x Wirewood Lodge?


Można, można czemu nie :) Próbowałem złożyć coś takiego, żebyś nie musiał za dużo zmieniać.

Osaczony pisze:
Czemu nie dawać Timberwatch'a ?


IMHO za wolny. Lepiej korzystać z Wirewood pride. Ale niczego nie narzucam :) to Twój deck, wypróbuj sprawdź, zobacz co bedzie dla Ciebie lepsze :) Wszystko zależy jeszcze z kim grasz...

Teoretycznie (a często i praktycznie) ten deck zabija w 4-tej turze (jak ma dodatkowo 4xQuirion Ranger'y) o ile ci ktoś elfów nie wystrzela (dlatego przydają się Giant Growth'y i Wirewood pride)

Ja dodatkowo mam, w podobnym decku, dwie "maskotki" (2xRhox) i sprawują się super :)
 
Osaczony
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:34 am

śr sie 02, 2006 3:17 pm

Ja zabija w 4 turze to nieźle :D

A co sam masz deck na elfach?

+ i numer oznacza ilu Ci takowych kart brakuje
+1 (brakuje ci jednego Llanowar Elf'a)

Acha ;]

Nie orientujesz się ile by to kosztowało?

Zaraz złoże talie w Wizie i zobacze jak się sprawuje :)

[/quote]
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

śr sie 02, 2006 3:54 pm

Osaczony pisze:
Ja zabija w 4 turze to nieźle :D
A co sam masz deck na elfach?


Coś podobnego ;)

Jak sobie składasz to wrzuć 4xGaea's Cradle (zamiast 4 forestów) jeszcze cię przyspieszy :)


Nie orientujesz się ile by to kosztowało?

Zaraz zliczę: (liczy)

(C)Llanowar Elves +1 // 2zł
(C)Priest of Titania +4 // tu różnie... ja bym obstawiał 20 zł
(U)Wirewood Hivemaster +2 - 6zł
(C)Treetop Scout +2 // 1zł-1,50zł coś około
(C)Wellwisher +1 // 3zł
(U)Heedless One +2 // nawet nie wiem obstawiam 6zł


Spells:

(R)Hurrinace +2 nie wiem dokładnie ale na GF stoi po 6 zł za sztukę czy 12 za obydwa
(U)Overrun +4 // około 10zł
(U)Tangle +2 // 4zł
4x (C)Seal of Strength +2 // ze 2 zł
2x (C)wirewood pride +2 // jw.

ok 60 zł w sumie.. tak +/-
 
Osaczony
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:34 am

śr sie 02, 2006 4:16 pm

Może w piątek pojadę do Bardu ,więc dokupie potrzebne karty.

Nie możliwie że zabija w 4 turze, grałem przed chwilą z gościem i wygrałem z nim w powyżej 6 tur.

Jaka jest taktyka tej talii?
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

śr sie 02, 2006 4:25 pm

Osaczony pisze:
Może w piątek pojadę do Bardu ,więc dokupie potrzebne karty.

Nie możliwie że zabija w 4 turze, grałem przed chwilą z gościem i wygrałem z nim w powyżej 6 tur.

Jaka jest taktyka tej talii?


Nie mówię, że zawsze ;) ale czasami się zdarzy

I tura
na reku 7 kart

forest - llanowar

II tura
na ręku 6 kart

drugi forest
za 2 mana z lądów: pirest of titania
za mane z llanowara: Quirion Ranger

III tura
na ręku 4 karty

za 2 z lądów: Wirewood hivemaster
lirystka z llanowara + 1 token insect

IV tura

na ręku 3 karty

tapujemy tytanię: daje 5 mana rzucamy
overruna
Quirionem odtapowujemy piest of tytanię i wjeżdzamy za....
chyba 24 (i mamy jeszcze 2 mana wolne na jakieś dopałki)

To tylko jedna z wersji ;)
 
Osaczony
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:34 am

śr sie 02, 2006 5:29 pm

2x (C)Patron of the Wild


A nie lepiej zamiast Patrona dać Tribal Forcemage?

Bo wtedy dodaje wszystkim elfą.
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

śr sie 02, 2006 9:28 pm

Można :) Poesperymentuj. Konieczne są w decku napewno 4xtitania 4xllanowar 4xquirion ranger i 4x overrun. Reszta to już twoja inwencja :)

powodzenia :)
 
Osaczony
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:34 am

czw sie 03, 2006 9:57 am

Nevanda a co sądzisz o tym spisie :

16 x Forest

4 x Wirewood Lodge


4 x Llanowar Elves

4 x Wellwisher

4 x Elvish Champion

4 x Timberwatch Elf

4 x Elvish Vanguard

3 x Fyndhorn Elder

3 x Sylvan Messenger

3 x Caller of the Claw

3 x Wirewood Hivemaster

2 x Voice of the Woods

2 x Sword of Fire and Ice

4 x Seeker of Skybreak

Dobry? Czy lepszy ten co napisałeś?
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

czw sie 03, 2006 1:32 pm

Nie mnie oceniać. Ja jestem przyzwyczajony do swojego decku (więcej kombinowania ;) ).Ale twoim też przyjemnie się gra.

Ale co jak co, twój jest duuużo wolniejszy :)
Zależy co ci będzie łatwiej złożyć. Ale deck elficki bez priest of titania... jest IMHO taki trochę... kulawy ;)
 
Osaczony
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 02, 2006 11:34 am

czw sie 03, 2006 1:57 pm

Mam mały dylemat, które karty kupić z tego decku co mi powiedziałeś czy ten z tamtego decku. Co ty byś zrobił na moim miejscu? XD

P.S. Nie znasz jakiegoś cennika kart? Bo chciałbym wiedziać za ile kupie niektóre karty.
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

czw sie 03, 2006 2:10 pm

Osaczony pisze:
Mam mały dylemat, które karty kupić z tego decku co mi powiedziałeś czy ten z tamtego decku. Co ty byś zrobił na moim miejscu? XD

P.S. Nie znasz jakiegoś cennika kart? Bo chciałbym wiedziać za ile kupie niektóre karty.


http://mtgnews.com - tam są ceny w dolarach... ale pomnóż przez 2 i wyjdą ci Polskie ceny ;)

Powiem tak. Jak bedziesz chciał kiedyś sprzedać karty to:
większość z mojego decku jest uniwersalna i przydatna także w innych deckach, nie tylko w elfickim i bedziesz mógł je z powodzeniem sprzedać za sporą sumkę.

Co do kart w twoim decku. Nie jestem pewien.

Zależy na czym Ci zależy :)
Żaden Deck nie jest idealny ;) Ja swoim gram, więc jest sprawdzony i sprawuje się świetnie :)
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

sob sie 05, 2006 3:54 am

Nevanda pisze:
Osaczony pisze:
Mam mały dylemat, które karty kupić z tego decku co mi powiedziałeś czy ten z tamtego decku. Co ty byś zrobił na moim miejscu? XD

P.S. Nie znasz jakiegoś cennika kart? Bo chciałbym wiedziać za ile kupie niektóre karty.
http://mtgnews.com - tam są ceny w dolarach... ale pomnóż przez 2 i wyjdą ci Polskie ceny ;)


WTF Oo Zarty jakies ??? cennik sa z czterech liter bo: zazwyczaj mijaja sie z realiami i my jestesmy w polsce anie za granica :p u nas sa inne ceny i nie mozna dzielic i mnozyc cen, pytania o ceny kieruj do dzialu "trade" w temacie pytania o ceny... Btw Nevada... twoje ceny sa nieadekwatne niemal krwiozerczo zdziercze.... wy tam w poznaniu musicie miec straszliwe debety w kartach skoro takie crapiaste karteluny tyle u was chodza ....
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

sob sie 05, 2006 11:10 am

Gerard_666 pisze:
WTF Oo Zarty jakies ??? cennik sa z czterech liter bo: zazwyczaj mijaja sie z realiami i my jestesmy w polsce anie za granica :p u nas sa inne ceny i nie mozna dzielic i mnozyc cen, pytania o ceny kieruj do dzialu "trade" w temacie pytania o ceny...


Po pierwsze powiedzialem to z przymróżeniem oka. Po drugie na Pan rację powinienem odesłać do działu trade.

Gerard_666 pisze:
Btw Nevada...

Nevanda ... brrr i jak ja mam być miły dla kogoś kto przekręca mój nick :x

Gerard_666 pisze:
twoje ceny sa nieadekwatne niemal krwiozerczo zdziercze.... wy tam w poznaniu musicie miec straszliwe debety w kartach skoro takie crapiaste karteluny tyle u was chodza ....


Podałem przykładowe ceny z allegro (nie wiem gdzie młody człowiek bedzie chciał takowe kupować, byle nie na goblinfarm)

[edit]

Tak sobie przeglądałem Trade i dochodzę do wniosku, że większość cen podałem prawidłowo... więc nie wiem o co ten krzyk. (może pan szanowny nie zauważył, że większość podanych przeze mnie cen jest za 2,3,4 sztuki a nie za single)... nie wiem, nie wiem...
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

sob sie 05, 2006 3:15 pm

Nevanda pisze:
Nevanda ... brrr i jak ja mam być miły dla kogoś kto przekręca mój nick :x

Tak racja sryyyyy :p czytalem to w nocy i troche bylem ospaly :p

Nevanda pisze:
Podałem przykładowe ceny z allegro (nie wiem gdzie młody człowiek bedzie chciał takowe kupować, byle nie na goblinfarm)

[edit]

Tak sobie przeglądałem Trade i dochodzę do wniosku, że większość cen podałem prawidłowo... więc nie wiem o co ten krzyk. (może pan szanowny nie zauważył, że większość podanych przeze mnie cen jest za 2,3,4 sztuki a nie za single)... nie wiem, nie wiem...


zaden krzyk :p, tylko skromna uwaga XP

Nevanda pisze:
Zaraz zliczę: (liczy)

(C)Llanowar Elves +1 // 2zł
(C)Wellwisher +1 // 3zł


to troche sporo jak za commony ...
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

sob sie 05, 2006 5:20 pm

Titania też jest commonem... rancor też...

pozatym nie nazwałbym Llanowar Ef'a CRAP'em... a i wellwishery, możesz mi nie wierzyć, ale widziałem jak schodziły po 3-4zł na allegro - sztuka...
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

sob sie 05, 2006 8:24 pm

dlatego tez allegro bywa bardziej magiczne niz rzeczywistosc..... rancor jest uncem, llanowar to moze nie crap ale 2 zl za commona ktory jest szeroko dostepny... to niezle zdzierstwo (jak dla mnie to sa warte gora 1 zl). Nevanda twoj spis jest cool ale jak ktos ci sprzatnie ta titanie to juz nic nie robisz a jak kupisz jakiegos dzikiego pyroclasma albo jakies inne szitne mass removalstwo to sie skladasz :p Jezeli to ma byc mono G to musza tu byc callery tribal forcmage i jeszcze mozna by upchnac roffelosa, cradle sa troche przydrogie w kasie ;s nie gra sie naturalizami w elfach ta funkcje pelnia viridian zaeloci zamiast ,huraganow walnalbym tego smiesznego elfa za G z ravnicy co detonuje postacie mordujac fruwaki... nazwy nie pamietam :p ja elfy widza taq:

jest to postac bardziej agresorska ktora lepiej sobie radzi przeciw talia z sporymi ilosciami removalu co prawda nie ma przemocnych overrunow ale za to posiada odrobine wiecej elastycznosci:

13x forest
4x centaur garden (co prawda zadaje hity ale jest alternatywnym giant growthem jak mamy threshold)
3x treetop lodge (4 to za duzo...)


4x llanowar elves (pierwszoturowa akceleracja many)
4x fyndhorn elves (ale te z ice age'a z G co dzialaja jak llanowary)
4x priest of titania (generuje troche many)
4x multani's acolyte (daje draw, majac robaka nabija nam lapsko)
4x tribal forcemage (odmorphowujac pompuje lesna druzyne)
4x caller of the claw (byc musi najlepsza odpowiedz na mass removale badz krwiozerczee starcia, nie ma to jak darmowa armia miskow :D )
4x viridian zaelot (elf z "wbudowana" naturaliza)
4x wirewood hivemaster (generuje toksy, switne synergia robak +hivemaster + acolyta + stacyjka :D dostajemy draw krety i paliwo do detonacji :P)
4x wirewood symbiote (chyba najbardziej przydatny robaczek do elfow, pozwala na wielokrotne zagrywanie callerow, forcemagow, acolytow badz po prostu wyratowuje ginace elfy, a w dodatku odtapowuje np. titanie ....)

4x blasting statnion (jako ze mamy zawsze duzo miesa to mozna wyluskac kilka dodatkowych obrazen :D badz sprzatnac to bardziej nie wygodne male postacie) albo 4x rancor kto co woli (ja wole stacje XD)

roffelos sie nie zmiescil :< Osobiscie uwazam ze takie karty jak tangle, seale czy huragany, pridy karty sa stosunkowo sytuacyjne jak op gra kontrola i nie ma fruwakow to masz martwe karty jak nie masz postaci na stole to znowu masz martwe karty .... Taktyka ktora Nevanda podal nie przewiduje zadnego dzialania ze strony przeciwnika... co jest niedorzeczne bo opp praktycznie zawsze cos nam namiesza w szykach. Moj spis moze nie ma takiego kopa jak spis z overrunem ale jest na pewno skuteczniejszy bo ma pelno postaci dajace advantage jak rowniez magiczne stacje i robaki pozwalajace ratowac/ wysadzac ginace postacie pozwalajac na wypracowanie przewagi, forcemage pakuje ekipe, hive master robi mieso armatnie, caller zapobiega skladanie sie po pyroclasmach i wszystkich innych szybkich mass removalach, acolyta daje draw a llanowary/fynhorny/titanie przyspieszaja mana base, przy czym posiadanie 8 pierwszoturowych dropow akcelerujacych mane jest bardzo dobra rzecza (znacznie czesciej mamy tego manodajnego elfa na rzucanie w pierszej turze). Elfy sa o tyle dobrym casualowym deckiem ze mozna z nimi kombinowac wiele techow :D Jedynym minusem mojego spisu jest to ze trzeba bedzie wydac wiecej kasy niz 6 dyszek ;s ale coz jakosc kosztuje :p
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

sob sie 05, 2006 10:51 pm

Gerard_666 pisze:
rancor jest uncem


http://cards.mtgnews.com/Cards/UL/Rancor.html

coś mi się nie wydaje ;) Akurat blok sagi mam obcykany bo to mój ulubiony :)

Deck ciekawy. U mnie są dodatkowo 4x"Kredka" także poz zabiciu Titani jakoś da się zebać. Zelatotów również używam :) (ale nie chciałem kolegi narażać na dodatkowe koszty :) ) A zamiast symbiote'ów wiąłbym Quirion rangerów (IMO lepiej działają)

Huragan sytuacyjny ? W hurganie nie chodzi o zabijanie "lataczy" (może czasami ale o dobicie przeciwnika :)

Ja wiem, że moja ilość postów sugeruje ze gram od niedawna, ale to juz 8 lat leci :)

Jak już pisałem parę razy każdy ma swój pomysł na taki deck :) A tym co kolega powyżej zaproponował też gra się bardzo miło :)

Niektórzy do decków elfickich wkładają 4xCoat of Arms.... oczywiście szanujemy ich :lol:
Ostatnio zmieniony ndz sie 06, 2006 10:42 am przez Nevanda, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

ndz sie 06, 2006 12:06 am

a no fakt ;s cos mi sie z fnmowymi pomieszalo XP tak ladnie swieca :p, co do roznicy miedzy quirionem a symbiotem, to pomimo ze efekt maja taki sam to quirion wraca foresty co za wiele nie daje natomiast mozliwosc wycofania elfa z combatu czesto ratuje nam karte i pozwala na ponowne wykorzystanie efetku wejscia do gry (acolyte, caller, forcemage), jak rowniez stanowi odpowiedz na point removal, czyli jak by nie patrzec.... symbiot ownz (chyba jeden z bardziej istotnych elementow tego decku, taka mini fabryka advantage :D) :P moze nie jest elfem i nie kombi sie z tytania ale zawsze ja moze uratowac :p quirion cofa nam landy co w zasadzie nic nam nie daja wrecz tylko nas spowalnia. Apropo cradli, sa przedrogie :/ ale 8 sztuk pierwszoturowego dropu + komplet tytanek powinien wygenerowac odrobine many :D hmmm.....juz wiem o czym zapomnialem AMBUSH COMMANDER trzeba go gdzies tu upchnac ^^ to wlasnie byla zabawna krita pod robala :D no i tytka dawala wiecej mannnnyy :P pozniej ewnetualny powrot do bazy z robaka XD jakby co groznego lecialo po naszych postaciach :P albo jakos ukartowac manke i zarzucic callerem i dostac te 8-10 miskow XDXDDXXDDX i na co komu overruny ? :)
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

ndz sie 06, 2006 11:15 am

Fajnie to brzmi. Ciekawe jak działa w praktyce :)
Symbiot faktycznie fajnie chodzi, ale IMO zwalnia niemiłosienie.
A po co ci landy w efickim na stole ? Tyle razy kończyłem grę z 1-2 lądami przez całą rozgrywkę i jakoś nigdy nie narzekałem ;)
Ale z drugiej strony fakt, że brak overruna na ręku boli.

Ja mam w decku jeszcze Birchlore Rangers'ów (dodatkowa mana) oraz Skullclamp'y i Wirewood Heraldy. Z produkcją robaków Skullclamp działa tak kosmicznie, że aż strach. a Quirion Rangerami fajnie działają Pionierzy :) Nawet kiedyś wrzucilem na próbę do tego decku "mass histeria" (wychodzi z Birchlore Rangers'ów) oraz 2xAluren... i grałem bez overrunów. Jak przeciwnik nie gra mono R to najczęściej nie daje rady (deck jest za szybki)

A jeszce z ciekawszych rzeczy to są Llanowar Sentinele. :)
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

ndz sie 06, 2006 12:18 pm

Jak to zwalnia ?? zwariowales ?? XD w najgorszym wypadku obracasz llanowarem badz fyndhornem co kosztuja G :p a to chyba nie za wiele, robal jest po to aby kilka razy wykorzystac acolyte callera i forcemaga z czego costam dostajemy a dzieki tytaniom i innym manodajnym smieciom mamy odrobine many na te kombosy, jak juz zreszta pisalem robak jest cool :p, i to w praktyce nie w teorii :p Od bilchore wole fyndhorna bo dziala jak llanowar :p jest szybszy i nie tapuje mi wielu postaci zeby dostac te GG wolalbym sobie juz kutnac za te 3 :p, ranger nie jest spoko bo nie daje niczego poza wracaniem landow :p (moze to dobre na ponze :P), robak przez cofania tego elfa na lapsko pozwala wyratowwywac blokerow jak i kluczowe karty np. titania. Co do landow sa po to ze jak dostaniesz pyroclasm zanim zarzucisz overrunem moc cos pokombic widzisz jak poza lodgami operuje gardenami i wole wyluskac sobie do dodatkowe 3 obarazenia niz wiecznie jechac na 2 landach :p, zreszta kombos robalowy wymaga sporych pokladow many, no bo nie ma nic za darmo :p , a gdyby tu wepchnac kredki .... :> tro by bylo o niebo lepiej, skullclampow nie ma w buildzie bo maja bana i wiele osob przestaje chciec z toba grac z powodu takich dzikich kart :(I na co te llanowar sentiele ??? pozwala przy zagraniu wyfeczowac kolesia za 1G.... ja tu nie widze nic dobrego :p co to daje ?? ze niby mozesz sobie odessac krite z decku ? :p bleee :D useless
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

ndz sie 06, 2006 1:10 pm

Możemy się kiedyś umówić na partyjkę na MSW Online i sprawdzimy :)
(bardzo jestem ciekawy)

PS: Fynhorny też nie są w typie EXT ;) Więc zostaje jedynie T1.

Llanowar Sentineli możesz wyciągnąć nawet 4 naraz więc uważam, że nie są najgorsze :) (mam do nich sentyment)
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

ndz sie 06, 2006 1:54 pm

Obecnie nie gram przez net , bo pracuje, a jak nie pracuje to robie cos bardziej pozytecznego :P

ps. kiedys gralem troche przez wizza teraz juz tylko sledze co sie dzieje w swiecie magii :p
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

ndz sie 06, 2006 2:11 pm

Gerard_666 pisze:
Obecnie nie gram przez net , bo pracuje, a jak nie pracuje to robie cos bardziej pozytecznego :P


np. udzielasz się na forum ;)

Namówiłem już znajomego żeby zagrał z twoim projektem decku z moim.

Wynik 8:2 (no niestety dla mnie).... ale co prawda to prawda, że nie ma tego co tak porównywać. Zauważyłem, że twój jest napewno lepszy na mono R, niestety tooth go zjada na śniadanie... (a może miałem złe rozdania... nie wiem).

Mając na stole 1 ląd i Symbiota nie wystawisz kreaturki za 2 mana (jak masz mana shor'ta) a z Quirion Rangerem i owszem ;) Zauważyłem, też ze symbiot osłabia manowo Titanię i Kredkę (no, zależy kiedy) ale z tokenami jest full wypas co prawda to prawda (jedyny minus to to, że możesz cofnąć krita tylko raz w turze) :)

Podsumowując... szkoda, że nie skusiłeś się jednak na partyjkę.
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

ndz sie 06, 2006 2:49 pm

no wiesz trzeba jeszcze umiec talia grac :p tu sie raczej nie stawia symbiotow w turze 1 tylko llanowara albo fyndhorna (po to sa 2 kpl zeby dochodzily na pierwsza reke skuance), ciezko uwiezyc ze tak slabo wypadl moj z twoim... no rozumiem ze staja mogla twojemu kumplowi nie dojsc czy costam... albo walil w nie to co trzeba :p bo jak moje tworzywo dostaje stacje to ciebie juz byc nie powinno (do odstrzalu lece tytanie i inne kluczowe smiecie po twojej stronie), a srednio powinny podchodzic te 2 landziska ;s no i jesli wlozymy kredensy do mojego buildu to bedze ciut lepszy, btw czym cie tooth pozarl ???


ps. udzielam sie na forum bo siedze przy kompie i od czasu do czasu zajze na to dzikie forum :p
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

ndz sie 06, 2006 4:34 pm

Gerard_666 pisze:
. no rozumiem ze staja mogla twojemu kumplowi nie dojsc czy costam... albo walil w nie to co trzeba :p bo jak moje tworzywo dostaje stacje to ciebie juz byc nie powinno (do odstrzalu lece tytanie i inne kluczowe smiecie po twojej stronie)

A to prawda te dwie wygrane to wlasnie dzieki nim :) Może też kumpel się nie wczuł za bardzo. Ale zealoci i Moldy ciachały "stację" i jakoś dało się przeżyć.


Gerard_666 pisze:
btw czym cie tooth pozarl ???


Raz wiewiórkarzem (też się zdziwiłem) a drugi raz kombem ze smokiem i tym bialym świństwem do wyrównywania permamentów... (przepraszam ale nazwy nie pamiętam)

Moim udało mi się moldami sieknąć po lądach i nie zdążył.
A może by dać jakoś właśnie moldy do twojego decku ? (chociaż za bardzo nie ma gdzie cholera...)
 
Gerard_666
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pn lis 01, 2004 5:10 pm

ndz sie 06, 2006 9:26 pm

wez wyraz sie jasniej bo srednio znam ext / t1 , wiewiorkarz = deranged hermit ?? i to biale scierwo to pewnie balancing costam i jaki smok ?? pelno ich do cholery :p

no rozumiem ze mozna zaelotem rozwalic stacje ale zeby moldem we wlasnej turze ? XD przecie w mirrorach wystawia sie tak stacje zeby strzelic od razu 2-3 razy po kluczowych postaciach .... jakis cienki kierowca z tego twojego kolsia :p

co do moldow... mozna zamienic za acolytow... co prawda drawu nie bedzie ;s ale i tak forcemagowie i callerzy powinni jakis advantage wygenerowac
 
Juras
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw sie 31, 2006 11:25 pm

pt wrz 01, 2006 8:31 pm

hmm.. mam prośbę. Moglibyście napisać skład najlepszej elfickiej talii w/g was? Bo czytam to i czytam (w elfach jestem troszkę nowy) i nie zabardzo rozumiem, jakie to w końcu karty. Chcę sobie złożyć porządny elf deck, nawet jeślibym miał sporo zapłacić. Narazie nie mam żadnych kart,ale będę się starał zakupić conieco.

PS: Widziałem kiedyś jak ktoś robił takie combo w elfach na infinity zielonej many. Czy to jest możliwe czy raczej nie? Jeśli tak możecie powiedzieć jakie to combo?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości