Zrodzony z fantastyki

 
Grzegorz Szulc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 02, 2006 1:02 pm

pt sie 04, 2006 4:33 pm

ShadEnc pisze:
Mam tylko jedno pytanie czy wydanie trójpaka jest pewne?

Niestety, wygląda na to, że nie. Może, jeśli nie ma szans wydania go jako formę promocji 3.5, pojawiłby się w roli promocji świątecznej (byle nie razem z Dragonlance'm... ;))?


Nie obiecam, żeby nie było łapania za słowo. Ale propozycja ShadEnca zostanie rozważona.
I dlaczego nie z DL? :)
 
Anonim_1

pt sie 04, 2006 4:38 pm

Grzegorz Szulc pisze:
I dlaczego nie z DL?

Ponieważ po wydaniu Core 3.5 musielibyśmy czekać dodatkowo na DL :wink:
 
marioszarak

pt sie 04, 2006 4:57 pm

Powtórzę swoje pytanie:

Drogi Panie Szulcu. Mam pytanie odnośnie Draconomicona. Czy istnieją jakieś konkretne założenia co do tego po jakich podręcznikach będzie on drukowany. Nie pytam kiedy, ponieważ rozumiem iż nie chce Pan podawać niepewnych informacji.

Osobiście powiem, że raczej należałbym do tych osób, które wolały by mieć wcześniej podręczniki niż czekać na cały trójpak. Ale to jest tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.

Mroczny Drow.
 
Filio

pt sie 04, 2006 5:00 pm

Mroczny Drow pisze:
Mam pytanie odnośnie Draconomicona.

Ja na Twoim miejscu nie czekałbym wogóle na tłumaczenie Draconomicona. Radziłbym się natomiast nauczyć angielskiego. :wink:
 
Grzegorz Szulc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 02, 2006 1:02 pm

pt sie 04, 2006 5:06 pm

Mroczny Drow pisze:
Powtórzę swoje pytanie:

Drogi Panie Szulcu. Mam pytanie odnośnie Draconomicona. Czy istnieją jakieś konkretne założenia co do tego po jakich podręcznikach będzie on drukowany. Nie pytam kiedy, ponieważ rozumiem iż nie chce Pan podawać niepewnych informacji.

Osobiście powiem, że raczej należałbym do tych osób, które wolały by mieć wcześniej podręczniki niż czekać na cały trójpak. Ale to jest tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.

Mroczny Drow.


Draconimicon jest przetłumaczony, ale ukaże się w przyszłym roku.
 
Filio

pt sie 04, 2006 5:37 pm

Grzegorz Szulc pisze:
Draconimicon jest przetłumaczony, ale ukaże się w przyszłym roku.

A to ciekawostka. :)
Myślałem, że ISA nie zajmuje się takimi podręcznikami...

A co do terminu - czy mamy Cię trzymać za słowo? :wink:
 
Grzegorz Szulc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 02, 2006 1:02 pm

pt sie 04, 2006 6:08 pm

Filio pisze:
Grzegorz Szulc pisze:
Draconimicon jest przetłumaczony, ale ukaże się w przyszłym roku.

A to ciekawostka. :)
Myślałem, że ISA nie zajmuje się takimi podręcznikami...

A co do terminu - czy mamy Cię trzymać za słowo? :wink:


Dlaczego mamy nie zajmować się takimi podręcznikami? Co do teminu, no dobra postaram sie żeby uakzał się w przyszłym roku. Ale jest tyle tego co powinno sie ukazać że naprawdę wybór nie jest łatwy. Na 100% to ukaże się Underdark.
 
Filio

pt sie 04, 2006 6:28 pm

Grzegorz Szulc pisze:
Dlaczego mamy nie zajmować się takimi podręcznikami?

Według mojej opinii, ISA zajmuje się tłumaczeniem najbardziej znanych [czytaj: najlepiej sprzedających się] podręczników. I (przypominam, że według mojej opinii) Draconomicon nie jest jednym z nich.
Chociaż nie długo potrwa, póki ktoś nie wyskoczy z tekstem 'a masz gdzieś oficjalne raporty na temat zysków?' czy 'a skąd wiesz? pracujesz w WotC?'...

Grzegorz Szulc pisze:
Co do teminu, no dobra postaram sie żeby uakzał się w przyszłym roku.

Nie no, luzik.
W końcu to Wy tam podejmujecie decyzje, a my tylko czekamy.

Grzegorz Szulc pisze:
Na 100% to ukaże się Underdark.

Heh... :)
 
Anonim_1

pt sie 04, 2006 6:41 pm

Grzegorz Szulc pisze:
Na 100% to ukaże się Underdark.

Choć zebrał średnie recenzje - bardzo dobry wybór, moim zdaniem. Ogólnie, liczę/mam nadzieję na to, że ISA zainteresuje się podręcznikami opisującymi kraje i nacje (Shining South, Serpent Kingdoms, itp.).
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pt sie 04, 2006 6:44 pm

ISA zapewnia, że wyda WSZYSTKIE suplementy dla Zapomnianych Krain.


Grzegorz Szulc pisze:
Na 100% to ukaże się Underdark.

To chyba oczywiste, ponieważ jak pisze w zapowiedziach ISA ma wydać wszystkie podręczniki o zapomnianych krainach a Underdark jest właśnie o Zapomnianych krainach. :wink:
Jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo i czy planowano wydać Libris Mortis i Lords of Madness?
Podręczniki niezwykle ciekawe i przyniosłyby zyski. :wink:
Z tego co mi wiadomo, nekromancja i nieumarli zawsze budzili duże zainteresowanie.
A drugi podrecznik może skusić też dedekowych fanów Chtulhu.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

pt sie 04, 2006 7:17 pm

Vitriol Plugawiciel pisze:
Jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo i czy planowano wydać Libris Mortis i Lords of Madness?

Z moich źródeł jasno wynika że Lords of Madness zostanie wydane w drugiej połowie roku 2007 :shock: a z Libris Mortis dostałem tak niejasne informacje że znajdzie się na początku roku 2008 lub nawet wogule :cry: .
 
Grzegorz Szulc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 02, 2006 1:02 pm

sob sie 05, 2006 1:26 pm

Mogę napisać co jutro wysyłamy do tłumaczenia, a w poniedziałek napiszę co jest przetłumaczone i czeka u TK.

Do tłumaczenia wysyłamy:
Tome of Magic
Shining South
Magic of Incarnum
Serpent Kingdoms
Complete Divine
Complete Arcane

Jednocześnie szukamy tłumaczy do innych pozycji. Więc jeśli ktoś czuje się na siłach, to niech skontaktuje się z mną 022 846 27 59, lub mailowo. I wtedy możemy porozmawiać. Żeby było jasne, nasze stawki nie są wygórowane, ale jesteś znani z tego że płacimy.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Konsultacje

sob sie 05, 2006 3:42 pm

Witam!

A ja z ciekawością zapytam, czy w podręcznikach podstawowych do edycji 3.5 są podziękowania dla dnd.pl? :-) Chodzi mi o prowadzony przez Tomka Kreczmara "Panel translatorski D&D 3.5" (oraz panel dla wcześniejszej edycji), na którym dyskutowaliśmy o kształcie nazewnictwa dla polskich edycji D&D.
 
Awatar użytkownika
romero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 29, 2005 5:12 pm

sob sie 05, 2006 5:35 pm

witam
mam pare pytań
1 czy wiadomo jakie podręczniki nie wyda ISA?
2 czy linia dragonlanca będzie dalej prowadzona?
3 jakie podręczniki do FR isa wyda w tym roku ?
__________________

Zacznij stosować znaki interpunkcyjne i wielkie litery na początku zdania. To pomaga.
Moderator Zsu-Et-Am

__________________
 
Grzegorz Szulc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 02, 2006 1:02 pm

Re: Konsultacje

pn sie 07, 2006 11:19 am

bukwa pisze:
Witam!

A ja z ciekawością zapytam, czy w podręcznikach podstawowych do edycji 3.5 są podziękowania dla dnd.pl? :-) Chodzi mi o prowadzony przez Tomka Kreczmara "Panel translatorski D&D 3.5" (oraz panel dla wcześniejszej edycji), na którym dyskutowaliśmy o kształcie nazewnictwa dla polskich edycji D&D.


Tak, są zamieszczone.
PS. Bukwa, pisałem do Ciebie, ale nie odpowiadałeś. Skontaktuj się ze mną na priv.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Re: Konsultacje

pn sie 07, 2006 12:02 pm

Grzegorz Szulc pisze:
Tak, są zamieszczone.

Jestem pod wrażeniem. :) Dobrze jest w życiu zakładać bardzo mało, a potem przyjemnie się rozczarować (chociaż chyba powinno się pisać "oczarować").

P.S. Przechodzę na priv. Napisałem maila - gdyby nie doszedł, to proszę o kontakt przez PW.
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2006 3:34 pm przez bukwa, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

pn sie 07, 2006 4:02 pm

Super.
Pojawił się Sz.P. Szulc na białym koniu :konskie: i z dumą ogłosił termin wypuszczenia v3.5.

Wręcz nie posiadam się ze szczęścia - bo biedny Sony niestety stracił wiarygodność po tym jak zapowiedział wypuszczenie v3.5 na grudzień roku 2005 (AFAIR).

Po czym przez te wszystkie miesiące regularnie zamieszczał posty w stylu:
"SRD jest już przetłumaczone"
"SRD za dwa tygodnie pojawi się na stronie"
"Podręcznik gracza już wydrukowany"
"W przyszłym miesiącu rusza sprzedaż"
"Rozmawiałem z G.Szulcem powiedział że...."

...i tak przez kilka miesięcy "już-już-lada-moment-będzie".

Potem przszedł czas na:

"ISA od tej pory postanowiła udzielać tylko PEWNYCH informacji: termin wydania v3.5 to LIPIEC 2006".

Więc z całym szacunkiem(?) dla wydawcy ale nie wiem jak bardzo na serio brać te zapewnienia i plany(?) wydawnicze.

W świetle poprzednich "newsów" jestem skłonny uwierzyć w to, że od października ruszy przedpremierowa sprzedaż podręcznika gracza.

Sz.P. Grzegorzu - może się pan irytować słysząc osoby, które robią docinki na temat wysokiej ceny podręczników, albo opóźnień wydawniczych (chyba że jest Pan "ponad to") - ale to jest tylko i wyłącznie WASZA (ISA) wina.
Brak jakichkolwiek konkretów, brak informacji na temat powodów opóźnień, brak zwykłego "przepraszamy" - nawet jeżeli opóźnienie nie jest z Waszej winy, to na kogo się złościć jeżeli ISA milczy na temat przyczyn opóźnienia?
Czy informacja naprawdę tak dużo kosztuje?

Oczywiście może się Pan zasłonić tajemnicą firmy i zwalić całe zło tego Świata na (tajemniczą) "sytuację w firmie"...
...ale wtedy proszę się nie dziwić krytycznym ocenom działalności Pana i Firmy i zwykłą utratę wiarygodności nawet w tak banalnych kwestaich jak uzasadnienie wysokości ceny podręczników.

Jednocześnie szukamy tłumaczy do innych pozycji. Więc jeśli ktoś czuje się na siłach, to niech skontaktuje się z mną 022 846 27 59, lub mailowo. I wtedy możemy porozmawiać. Żeby było jasne, nasze stawki nie są wygórowane, ale jesteś znani z tego że płacimy.

Gdybym był złośliwy (a przecież nie jestem :P) to bym powiedział, że z czego innego jesteście znani, bynajmniej nie z wywiązywania się z obietnic :P

Tak to niestety wygląda na chwilę obecną.

Apropos zarabiania, to IMO Eberron sprzeda się lepiej niż Dragonlance (co już było zauważone w tym temacie).
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

pn sie 07, 2006 4:29 pm

To ja jako jeden z nielicznych podziękuję wydawnictwu ISA za chęć wydania tej kiepskiej, starej i przez nikogo nie lubianej Smoczej Lancy.

Pewnie nie doczekamy się dodatków do trzeciej edycji tego settingu i wyjdzie tylko podstawka, w dodatku dość późno, ale miło że pamiętaliście o Krynnie.

On wciąż potrzebuje bohaterów.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pn sie 07, 2006 5:28 pm

krzysiek-jakh pisze:
Apropos zarabiania, to IMO Eberron sprzeda się lepiej niż Dragonlance (co już było zauważone w tym temacie).


Kwestia dyskusyjna. Eberron jest w Polsce o wiele mniej znany. Nie zakladalbym sie w tej kwestii dopoki obydwa nie wyjda po polsku i nie bedzie wynikow sprzedarzy;-)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn sie 07, 2006 8:56 pm

Dhaerow pisze:
To ja jako jeden z nielicznych podziękuję wydawnictwu ISA za chęć wydania tej kiepskiej, starej i przez nikogo nie lubianej Smoczej Lancy.

Korzystając z okazji także przyłącze się do tych podziękowań. Podręcznik do Dragonlance jaki jest praktycznie każdy wie ale mimo wszystko Krynn zasługuje na publikację, choćby ze zwykłego sentymentu dla tego klasycznego świata. Jeśli chodzi o DLCS na pewno będę jedną z osób, która go kupi.

Żeby jednak nie robić całkowitego OT zapytam jak wygląda sprawa z podręcznikiem Unapproachable East? Kiedyś było o nim całkiem sporo a ostatnio jakoś znikną z zapowiedzi. Tak więc jeśli coś wiadomo to kiedy możemy się go spodziewać w sprzedaży?
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

pn sie 07, 2006 9:11 pm

Grzegorz Szulc pisze:
[...]w poniedziałek napiszę co jest przetłumaczone[...]


Szanowny Panie Grzegorzu. Jeszcze ma Pan szansę na rozpoczęcie budowania zaufania do Pana i Pańskiej firmy. Do końca poniedziałku jeszcze 3 godziny. Jeśli zacznie pan już dziś, od małych rzeczy, takich jak dotrzymywanie słowa o daniu jakiejś informacji, już nie mówię o terminach, to może znikną, lub zmaleją złe wypowiedzi zalewające ostatnio wątki o nazwach "Oficjalne Plany Wydawnicze ISA" i tym podobnych. Niech się pan zacznie integrować z fanami, choć raz w tygodniu tu zajrzy, dotrzymuje obietnic, a na pewno my, społeczność graczy spojrzymy na Pana i Pańską firmę życzliwiej. Pozdrowienia
Gracz spragniony informacji i szacunku.
 
Grzegorz Szulc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 02, 2006 1:02 pm

pt sie 11, 2006 4:34 pm

Od środy wysyłamy PG 3.5. Pierwsze podręczniki powinny dotrzeć już niedługo do zamawiających.
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

OT

sob sie 12, 2006 12:28 pm

Lord_Manshoon pisze:
Szanowny Panie Grzegorzu. Jeszcze ma Pan szansę na rozpoczęcie budowania zaufania do Pana i Pańskiej firmy.


Nie róbcie scen jak małe dzieci :->

Far-Mazon pisze:
Kwestia dyskusyjna. Eberron jest w Polsce o wiele mniej znany.


Chcesz się założyć, Fungus? :oD
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

sob sie 12, 2006 1:31 pm

Grzegorz Szulc pisze:
Na 100% to ukaże się Underdark.


Moim skromnym zdaniem świetny wybór. Czytałem że ISA ma zamiar wydać wszystkie dodatki do FR, więc ośmielę się spytać: Co po Underdark?

Dhaerow pisze:
miło że pamiętaliście o Krynnie.


Ja również lubię Krynn, ale wolałbym dostać wcześniej Ebberon. Czy rozważacie w ISA wydać do DL jakieś dodatki, gdyby okazało się że core dobrze się sprzedaje?
 
Awatar użytkownika
havoclivekiller
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn sie 07, 2006 6:10 pm

pn sie 14, 2006 12:08 am

Ja z chęcią kupiłbym trójpack. Player Manual, Dungeon Master oraz Monster Manual.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

śr sie 30, 2006 10:00 am

Jak widzę, temat od jakiegoś czasu leży, ale może jednak ktoś do niego zagląda od czasu do czasu, więc stąd moje pytanie- czy jest szansa na XPH w tym roku?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr sie 30, 2006 11:06 am

Nie, w tym roku pojawią na 100% się : Przewodnik Mistrza Podziemi, Księka Potworów, D20 MODERN, Dragonlance, XPH jest planowany na przyszły rok.

Informacje z rozmowy z dnia dzisiejszego z godziny 11:00 :D
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr sie 30, 2006 11:11 am

To w takim razie ja mam pytanie co z FR w tym roku?
Poprzednie zapowiedzi mówiły o na pewno dwóch podręcznikach do tego settingu do końca roku. Czy jest szansa na wydanie choćby jednego?
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

czw sie 31, 2006 5:29 pm

Od Pani Katarzyny Czostek dowiedziałem się, że w tym roku do FR wyjdzie tylko Player's Guide to Faerun. Smutne.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw sie 31, 2006 7:38 pm

Pamiętajmy, że Player's Guide to Faerun "konwertuje" Forgoteny do ed 3.5 jeszcze mamy do wydania dwa podręczniki, Przewodnik Mistrza Podziemi - Wrzesień/październik oraz Monstry - Październik/Listopad. Dopiero po ich wydaniu wyjdzie Players - równocześnie ukarze się D20 Modern oraz Lanca. Jak by nie patrzeć 5 podręczników w ciągu 4 miesięcy. Nawet tacy bogacze jak ja :D mogą mieć problemy, całą piątkę mam zamiar kupić, do tego dochodzą jeszcze rzeczy Ang. które do mnie idą jak Tome of Battle czy Dragon of Faerun. :razz:

Na pocieszenie dodam że Underdark i Unapproachable East są prawie gotowe i ukarzą się szybciutko. :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość