Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Anomader Rake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pt paź 28, 2005 6:33 pm

pn paź 31, 2005 9:47 am

Muza z Icewind dale 2 wymiata..Niezła jest też BG2 i Warcrafta3.Skąd można siągnąć muze z tych gier w formacie mp3?
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

pn paź 31, 2005 2:00 pm

Jesli nie am na stronie producenta, to tylko nielegalnie.
 
Awatar użytkownika
Lukas8410
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 12:50 pm

wt sty 17, 2006 7:19 pm

Od pewnego czasu interesuję się muzyką z gier, w sumie to właśnie poszukujac koljejnych źródeł przypadkiem trafiłem na ten temat (na skądinąd znanym przeze mnie forum). Z całą pewnością mogę polecić muzykę takich wykonawców jak chociażby:
Jesper Kyd (Hitman 1,2,3 i nadchodzący 4, Freedom Fighters)
Akira Yamaoka (SIlent Hill 1,2,3)
Jeremy Soule (Morrowind, K.O.T.O.R, Warhammer 40k dawn of war itp.)
Jason Hayes (World of warcraft)
Mark Morgan (Planescape Torment, Fallout 1,2)
Michael Hoenig (Baldur's Gate I i II)
Jesse Harlin (Republić Commmando)
....... itp.
Jeśli znacie jakieś źródła soundtracków do gier, to będę wdzięczny za kontakt. Dzięki :)
 
Awatar użytkownika
Diego
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 05, 2005 9:48 pm

wt sty 17, 2006 8:49 pm

Polecam soundtrack z Disciples 2. Muzyka jest naprawdę świetna.
Ma świetny klimat. Świetnie pasowałaby do sesji.
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

śr sty 25, 2006 7:10 pm

Polecam soundtrack z Disciples 2. Muzyka jest naprawdę świetna.
Ma świetny klimat. Świetnie pasowałaby do sesji.


Dokładnie. Szkoda tylko, że każda z nacji ma taką samą :? W każdym razie polecam szczerze muzyke z Fable. W szczególności polecam Okvale. Zapraszam do sciągania:

Okvale

Jeszcze dobry jest fragment muzyki z filmiku The Ascension z Warcrafta III: The Frozen Throne. Smacznego.
 
VeeTeK
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 21, 2006 1:40 pm

pt lip 21, 2006 2:18 pm

Soundtracki z gier, które lubię:
->Morrowind - iście "RPG-owa" muzyczka, świetna na sesje
->Neverwiner - klimatyczna muzyczka. Mnogość utworów pozwala je dopasować do niemal każdej sytuacji
->Stronghold - pięknie oddany klimat średniowiecza. Zarówno motywy "pokoju" i "wojny" są dobrze oddane.
->Mroczne Wieki - bardzo miłe dla ucha motywy w konwencji czasów średnich.
->WarCraft II, WarCraft III - naprawdę genialnie odwzorowane motywy dla każdej z rasy(to w III). Choć w części drugiej jest mniej ras - zróżnicowanie, jak i jakość motywów stoi na przyzwoitym poziomie
->Heroes III, IV, V - przecudne kompozycje. Liczby utworów mogą przywrócić o zawrót głowy ;)
->Rome-Total War - bardzo ładnie skomponowana muzyczka, oddająca chaos, zdeterminowanie oraz wrzawę na polu walki. Na sesję nadaje się idealnie, gdy chcemy poprowadzić jakąś batalię z udziałem dziesiątek, setek tudzież tysięcy wojaków.

Teraz ściągam soundtrack z Planescape:Torment. Sądząc po opiniach forumowiczów - warto poświęcić na to transfer ;)
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

pt lip 21, 2006 4:54 pm

Nuobu Uematsu - guru muzyki do gier, twórca wielu soundtracków w tym legendarnych do serii Final Fantasy. Ten z Advent Children równierz wymiata.
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

ndz sie 06, 2006 3:14 pm

Polecam OST'a z WoWa oraz Devil May Cry. Jak chcecie urządzić sesję na morzu to świetny piracki klimat oferuje OST z Piratów z Karaibów.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

ndz sie 06, 2006 8:16 pm

HoMM3!!! HoMM3!!! :)
I jeszcze Shogun: Total War.

l.
 
Awatar użytkownika
Sim
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: wt lis 16, 2004 5:02 pm

czw sie 17, 2006 9:46 am

Sporo tu mówicie o muzyce do sesji RPG. W takim razie gorąco wam polecam muzykę z "Blade of Darknes", "Lineage II" i "Gothic" (I, II i Noc Kruka). Bardzo zróżnicowana muzyka (zwłaszcza Lineage II) wprost idealna do sesji. Jeszcze jest "Warhammer 40,000: Chaos Gate" (chórowa muzyka) też świetna do sesji tak jak "Kroniki Czarnego Księżyca" (też chórowa) :wink:
Poza tym świetna jest muza z "Gorky 17" (świetny mroczny klimat), bardzo bym chciał soundtrack z "Blood II: The Chosen" ale niestety nima jak :(
Polecam też muzykę z całej trylogii "Prince of Persia" (Sands of Time, Warrior Within i Two Throns) a szczególnie jeden utwór "Time only knows" po prostu świetna. No i oczywiście nie moge zapomnieć o przebojowym utworze "One Winged Angel" z "Final Fantasy VII".
Nie wolno też zapomnieć o świetnym soundtracku do całej serii "Legacy of Kain".
Rany mnóstwo tego jest mógłbym tak całe forum tym zapełnić (ale nie chce :wink: )
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 10:14 pm przez Sim, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Ziom Ziomisław
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 21, 2006 10:58 am

pn sie 21, 2006 12:49 pm

Mr.ciacho pisze:
One winged Angel w wersji z chórem- absolutnie wspanialy i klimatyczny.

Sa dwie wersje "One winged Angel z chórem" :wink:

A jezeli chodzi o ulubione soundtracki z gier to ff7 (z komplikacjami szczególnie polecam Piano Collection), Planescape: Torment i The Longest Journey (ponoć z Dreamfall'a też jest bardzo dobry, ale osobiscie jescze nie miałem okazji w tegoż zagrać).
 
Awatar użytkownika
Rohelec
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 8:48 am

czw wrz 21, 2006 2:24 pm

Muzyka ze wszystkich części Metal Gear Solid po poprostu wymiata :D
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

czw wrz 21, 2006 3:23 pm

Gusta, gusta ... każdy ma inne. Mi niesamowicie podoba się muzyka z herosów, szczególnie części III i V, a motyw przewodni z nekropolis jest po prostu super :D .
 
Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 469
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 6:59 pm

pn wrz 25, 2006 1:44 pm

Mi wpadlo w ucho kilka kawalkow z GTA2, poza tym dobra muzyczka jest w Shogunie, Red Faction (niektore kawalki), Red Alert 2, Knights&Merchants, Twierdza. W Vampires Bloodlines tez jest jeden fajny kawalek. Chyba sie nazywa Downtown czy jakos tak.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pn wrz 25, 2006 3:40 pm

Bardzo spodobała mi się muzyka z Morrowind. Nastrojowa, fajna. Niektóre kawałki z GTA są fajne, a w mafii też niezłe. Muzyka musi być nastrojowa i fajna do gry. Dzięki niej milej spędzasz czas. Tylko nie lubie muzyk gdy zginiesz czy coś. Jak wiele razy ci nie wyjdzie to potem cię ona denerwuje :wink:
 
Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 469
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 6:59 pm

wt wrz 26, 2006 8:27 am

Przypomnalem sobie, ze jeszcze w "Od zmierzchu do switu" w menu byla zajefajna muza, tak samo jak jeden the besciacki kawalek w BloodRayne. Jak ja go kocham. W Dungeon Siege taka sobie, tylko momentami ciekawa, a Diablo 2 nudzi sie po ntym razie gdy zabijasz Baala, ale jest dobra. Tylko że raczej nie spodoba sie tym, ktorzy lubia melodyjnych, rytmicznych kawalkow i hiciorow. Jest bardziej taka psychodelic momentami, ale tez nie do konca. Glowny motyw jednak jest jak najbardziej klasyczny.
Ostatnio zmieniony wt wrz 26, 2006 5:18 pm przez zsasz, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

wt wrz 26, 2006 3:18 pm

Przypomniałem jeszcze sobie o moich najbardziej ulubionych OST'ach z gierek.
Medieval: Total War. Najlepsza muzyka bitewna jaka kiedykolwiek słyszałem.
Pełno w niej rozmachu, pompatyczności i nastroju wielkich bitew. Arcydzieło!

Polecam również genialną muzykę z Fallouta 1. Wszechobecna głebia, tam czułeś szept piasków pustyni w uszach. Oraz wiatr delikatnie przemykający się przez postnuklearne zgliszcza. Wg. mnie Fallout zawdzięcza swój sukces między innymi muzyce, która zdołała wykreować ten kultowy klimat.
Polecam!
 
Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 469
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 6:59 pm

wt wrz 26, 2006 5:24 pm

Nielubiepieczarkathor pisze:
Carmageddon jeden!!! Tam trzy kawałki grało Fer Factory... strasznie mi się to spodobało, nawet nie wiedziałem wtedy, że taka muzyka nazywa się metal :P Nie wiedziałem nawet, że istnieje taka muzyka, jak metal (miałem 9 albo 10 lat...) i słuchałem tego FF (zaraz poleciałem do sklepu i se kasetę kupiłem) :D I zostało mi tak do teraz.
A grales w Carmageddon II ? Tam mamy tez metal i to nie byle jaki. Iron Maiden.

zgreg pisze:
Do sesji w klimatach orientalnych konieczna jest sciezka z "Shogun:TW". Mozna ja sciagnac z oficjalnej strony gry...
Jakos nie moge jej tam znalezc. Mozesz poinstruowac ?

W Desperados w filmikach i w Commandosach w menu i w Drakanie w menu byla tez fajna muza.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt wrz 26, 2006 7:33 pm

Denethor pisze:
Polecam również genialną muzykę z Fallouta 1. Wszechobecna głebia, tam czułeś szept piasków pustyni w uszach. Oraz wiatr delikatnie przemykający się przez postnuklearne zgliszcza. Wg. mnie Fallout zawdzięcza swój sukces między innymi muzyce, która zdołała wykreować ten kultowy klimat.

Może nie tylko muzyka, ale tez grafika miała tu sporą rolę, ale że Fallout jest genialny to sie zgodze w 100%.

No i muszę wspomnieć jescze o Dawn of War - muzyka może nie genialna tak jak w herosach, ale za to pasowała do klimatu , no i te odzywki jednostek ...Kulturyści chaosiarzy rullez
 
Awatar użytkownika
MBMaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 421
Rejestracja: wt paź 18, 2005 3:46 pm

czw paź 26, 2006 2:53 am

Jedne z lepszych soundtracków w historii gier: seria Gran Turismo (świetna licencjonowana muza, choć w drugiej odsłonie wypadła nieco gorzej niż w pozostałych; Feeder rządzi!) oraz seria Legacy of Kain (klimatyczne, posępne kawałki - miód).
 
Awatar użytkownika
MoD
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 7:58 pm

czw paź 26, 2006 5:21 pm

Moimi ulubionymi soundtrackami są z Diablo 2 - nie musze przedstawiać, oraz z Warhammera 40k - Dawn of War - po prostu sam miód (pitny ;p) - symfonia, marszowe tempo... cudo, idelane do grania w bitewniaki, jak i jakiś większych walk ;) (same odzywki jednostek też są genialne, jak napisał vel Czart ;))
 
Biesiu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 13, 2006 10:17 pm

śr lis 15, 2006 2:27 pm

Ion gdybys jakims cudem znalazl muze a atlnatis 1 albo 2 to napisz do mnie na [email protected].....bo to jest milosc poporstu ale ciagle ryrAnie plytek dla muzy....niechce ich zniszczyc :P
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn lis 27, 2006 1:45 pm

Moze ja sie wtrace slowkiem :>

Co powiecie o soundtracku z Silent Hill ?? Mi sie osobiscie naprawde podoba, praktycznie slucham non stop. Jest to w sumie nie tylko zwykla muzyka bez slow, ale i normalne utwory z nutka silent hill :>

Tak przyokazji to muzyka naprawde swietnie dobrana do gry.
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

pn lis 27, 2006 2:09 pm

Co powiecie o soundtracku z Silent Hill ?


Świetny to mało powiedziane. Akira Yamaoka to naprawdę geniusz. Wiekszość tracków jest strasznie mroczna ale są i bardziej popowe (np Promise i Theme of Laura z Silenta 1)
 
Awatar użytkownika
MBMaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 421
Rejestracja: wt paź 18, 2005 3:46 pm

wt lis 28, 2006 3:28 am

Co powiecie o soundtracku z Silent Hill ?? Mi sie osobiscie naprawde podoba, praktycznie slucham non stop. Jest to w sumie nie tylko zwykla muzyka bez slow, ale i normalne utwory z nutka silent hill


Nie ulega wątpliwości, że soundtrack do SH jest genialny. Do całej serii. O ile muzyka do "jedynki" to głównie odgłosy różnych szurań, zgrzytów itp. (klimacik jest, oj jest), tak na ścieżce dźwiekowej do "trojki" i "czwórki" znajdziemy już utwory wokalne (polecam zwłaszcza "Hometown" w wykonaniu Joe Romersy oraz "Letter from the lost days" (pochodzące z SH3 OST) i "Room of Angel" w wykonaniu Melissy Williamson (SH4 OST). Widać więc wyraźnie w jaki sposób styl Yamaoki ewoluuje.
A tak nawiasem mówiąc, to "Promise" i "Theme of Laura" pochodzą z drugiego Silenta.
 
Awatar użytkownika
Id
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 08, 2006 11:14 am

pt gru 08, 2006 11:31 am

Jak już ktoś z was interesuję się muzyką z gier i szuka takiej strony o tej tematyce, zapraszam was na pierwszy oficjalny portal zajmujący się tylko i wyłącznię muzyką z gier (http://www.gamemusic.pl).

A ja ostatnio słucham Final Fantasy III DS Original Soundtrack, autorstwa Nobuo Uematsu, z gry wydanej nie dawno na Nintendo DS.
 
Awatar użytkownika
kuku16
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr lut 01, 2006 6:07 pm

pn sty 15, 2007 10:04 pm

A czy zna ktoś może link do soundtracków z Icewind dale?? Oczywiście darmowych i legalnych. Jeżeli was to nie ździwi, dzisiaj znalazłem link do muzyczki z Baldur's gate. LEGELNYCH.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt sty 16, 2007 9:19 am

To go daj, a nie opowiadaj :razz: . Muzyka w baldursie była naprawdę niezła, szczególnie ta bitwena 8) ...
 
Awatar użytkownika
Kiender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: wt paź 12, 2004 4:15 pm

wt sty 16, 2007 1:04 pm

Z komputerowej prehistori pamiętam genialną muzyczkę ze Spy Hunter ( notabene to przeróbka z filmu Blues Brothers ) i Last Star fighter ( wgrywalem gre tylko zeby tego posłuchać :) )

Ze wspólczesnych tytułów to wszelkie Final Fantasy z naciskiem na muzykę z zakończeń FF8 i FF9 ( świetny wokal ). Ponadto seria Metal Gear Solid ( szczególnie trójka ma genialny OST ) , Vice City z kultowymi kawałkami z lat 80 ( ulubiony "Crocket Theme" ) :razz: . I oczywiiście cała oprawa muzyczna Silent hill - potęga :)

PS - wiecie że filharmonia warszawska wykonuje całą oprawe muzyczną do japońskeij serii rpg Suikoden ?
 
Awatar użytkownika
Benton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 28, 2006 7:44 pm

pt sty 19, 2007 1:05 am

Całkiem przyjemny jest soundtrack z gry Scarface - Bardzo klimatyczne utwory z jakże ciekawych lat `80 XX w. Naprawdę mi się podoba.
Przychylę się do opinii że w Deus Ex była fajna muza- mnie np. bardzo się podoba motyw przewodni - zarówno w 1 jak i 2 części.
Do tego fantastyczny jest soundtrack w THPS...ale IMO tylko 2 część zasługuje na taką ocenę.
A jeśli ktoś lubi spokojne,klubowe rytmy to polecam Beach Life - muza w grze jest w mp3 a są to naprawdę fantastyczne utwory :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości