Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

Jest wrzesień 2006 i czytamy...

czw sie 31, 2006 3:30 pm

Kolejny odcinek tasiemca :wink:

Ostatnio trochę mi się upsnęło i założyłem topik z tygodniowym opóźnieniem więc tym razem książkowy wrzesień zaczyna się te parę godzin szybciej.

U mnie po staremu: dokańczam moją pierwszą książkę Clive'a Barkera, "Wielkie sekretne widowisko" (co znaczy że niedługo powstanie poświęcony Barkerowi topik), potem biorę się za "Grę Geralda" Kinga i "Groźne wiry morza" Duncana.
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

czw sie 31, 2006 3:59 pm

Ja czytam "dzienna straz" w oryginale (maly trening przed egzaminem poprawkowym :) Potem planuje na ruszt wrzucic Marinine. Z ta pania jeszcze sie nie poznalem, ale podobno jest to rosyjska Chmielewska.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

czw sie 31, 2006 4:35 pm

A ja se powoli wciąż czytam "cyfrową twierdze". Czytam wolno bo czytam tez książki inne typu historyczne :)
 
Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 9:00 pm

czw sie 31, 2006 9:20 pm

Niestety, więcej książek czeka na mnie w księgarni niż na półce. Za tydzień wypłata, to trafi na półkę Kossakowska i Huberath. Bo jak na razie, to zdążyłem zawieść się na Piekarze i naprawdę muszę jakiegoś pewniaka przeczytać, by odzyskać kondycję.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

pt wrz 01, 2006 9:53 am

Siegnalem w koncu po Tigane, G.G. Kaya. Mam nadzieję, że będzie choć w połowie tak dobra jak poprzednia jego książka, którą czytałem :wink:
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

pt wrz 01, 2006 10:08 am

Chwytam za "Trzech Muszkieterów" Dumasa, w planie mam Grzędowicza, czyli Teksty Ozajdlowane, i przetrawiłem Masażystę Cudotwórcę.
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

pt wrz 01, 2006 11:02 am

Ra-V pisze:
Siegnalem w koncu po Tigane, G.G. Kaya. Mam nadzieję, że będzie choć w połowie tak dobra jak poprzednia jego książka, którą czytałem


Przeczytalem 100 stron na razie. Bardzo dobre.

Taka planszowka jest "the prince of borgia" - sie kojarzy momentami mocno. :)

Kupilem Glos Boga Jacka Soboty, mam tez ostateniego Pilipiuka w planach, no i Pana Lodowego Ogrodu, bo po Popiele i kurzu nie ma mowy, bym tego nie przeczytal. No i Zajdel. :)
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pt wrz 01, 2006 12:24 pm

starlift pisze:
no i Pana Lodowego Ogrodu, bo po Popiele i kurzu nie ma mowy, bym tego nie przeczytal.


No i "Księgę jesiennych demonów". Grzędowicz nie pisze słabych tekstów;]]

Czytam szekspirowskie "Jak wam się podoba" i czekam, aż "Popioł i kurz" jakimś cudem wpadnie w me ręce;]
 
Dziewczyna O Perłowych Wł

pt wrz 01, 2006 12:31 pm

A ja czytam,czytam i doczytać nie mogę (a może nie śpieszy mi się po prostu..) 'Fabula Rasę' Stachury.Niemniej jednak bardzo mi się podoba..
 
Awatar użytkownika
Piskboga
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 12:05 pm

pt wrz 01, 2006 12:51 pm

Ja zamierzam czytnąć zbiorek opowiadań "Mroczny Bies", poza nim na rynku wydawniczym jakoś nie widzę ciekawych propozycji? Może ktoś mnie oświeci? Uważani przeze mnie za dobrych autorów to pisarze: Lem, Strugaccy, Martin, Aldiss, Wyndham, Łukjanienko, Kres, może być Piekara, Grzędowicz, Kańtoch, (żadnych Sapkowskich i Pratchetów). Czekam na propozycje... :razz:
 
Awatar użytkownika
Einherjer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: pt lut 10, 2006 4:22 pm

pt wrz 01, 2006 1:11 pm

Ja czytam drugi raz "Bogów, Honor, Ankh-Morpork" i podoba mi się bardziej niż za pierwszym razem. Wcześniej przeczytałem "Sprawiedliwość owiec" i nie byłem specjalnie zachwycony. Książka jest dość ciekawa, pozwala nieco inaczej spojrzeć na ludzki świat, ale nie wciąga i niczego odkrywczego nie zawiera. Wiele elementów intrygi jest bardzo łatwych do przejrzenia i człowiek zastanawia się, kiedy te durne owce na to wpadną :P Mocno przereklamowana, ale jej lektura stratą czasu nie będzie.
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

pt wrz 01, 2006 10:36 pm

Piskboga pisze:
Ja zamierzam czytnąć zbiorek opowiadań "Mroczny Bies",

Ja to niedawno skończyłam. Szczerze mówiąc, spodziewałam się czegoś lepszego. Ot, przeczytać się da, ale nic specjalnego. Chociaż jeden motyw bardzo mi się spodobał:

SPOILER
w którym to mag, otoczony przez innych magów, wiedząc, że nie ma siły, by ich pokonać za pomocą magii, bierze do ręki kałacha i rozprawia się z trudnym przeciwnikiem :P. Świetne ^^.
 
Awatar użytkownika
Claygirl
Moderator
Moderator
Posty: 257
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 10:48 pm

pt wrz 01, 2006 10:54 pm

Ja zabrałam się za obie części "Feliksa, Neta i Niki" Rafała Kosika. Coś lżejszego na koniec wakacji :)
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

sob wrz 02, 2006 12:13 am

Od dawna sie przymiezam. Ale na kupienie zawsze znajduje cos, co wydaje mi sie bardziej wartosciowe, a pozyczyc nie mam od kogo. :) Wniosek: przeczytam jak sie dorobie. :) Z tego co czytalem wydaje sie to ksiazka w sam raz dla mnie. :)
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

sob wrz 02, 2006 11:00 am

"Perfekcyjna Niedoskonałość" - Jestem po stu stronach i już wiem, że okładka nie kłamie - przeczytam jeszcze raz. "Inne Pieśni" zresztą też. Potem pewnie coś lżejszego, bo Dukaj jest fajny, ale łatwo przesadzić.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

sob wrz 02, 2006 4:42 pm

Ra-V pisze:
Siegnalem w koncu po Tigane, G.G. Kaya. Mam nadzieję, że będzie choć w połowie tak dobra jak poprzednia jego książka, którą czytałem


A cóż to była za książka i dlaczego była tak dobra?
Ja sam, wielokrotnie już tu pisałem że "Tigana" to jedna z niewielu skończonych doskonałości jakie czytałem (ocena 10/10 w swoim czasie). Gdybym tylko zdołał natknąć się na coś innego autorstwa Kay'a rzuciłbym się na to jak zwierzę.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz wrz 03, 2006 8:04 am

Lwy Al-Rassanu. Za bardzo plastyczne ukazanie konca pewnej kultury. Za to jak autor odmalowal nam jak "czasy sie zmieniaja", idzie nowe i pozostaje pytanie czy nowe bedzie lepsze. Za humor z jednej strony i pania wojne ze wszystkimi swoimi mrocznymi upodobaniami z drugiej. I za starcie trzech kultur, tak wyrazne miedzy innymi w naszej rzeczywistosci o historii juz nawet nie wspominajac.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

ndz wrz 03, 2006 11:01 am

Ja obecnie czytam książkę Sławomira Kopra Śladami pierwszych Piastów - miałem w ręcę jej maszynopis, przeczytałem też już ponad 1/3 i mogę śmiało ją każdemu polecić. :)

Potem sięgnę po Iwana Groźnego Adrzeja Andrusiewicza, zaś następnie zacznę przygodę z Jakubem Wędrowiczem, chwytając za Kroniki.... :razz:
 
Awatar użytkownika
Nienna
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 8:53 pm

ndz wrz 03, 2006 11:52 am

Właśnie zabrałam się za "Piekło i szpadę" Kresa. Zapowiada się bardzo ciekawie :D Na półce czeka jeszcze drugi tom "Klejnot i wachlarz" oraz "2586 kroków" Pilipiuka i "Siewca Wiatru" Kossakowskiej. Nie mam pojęcia kiedy ja to wszystko przeczytam, rok akademicki tuż tuż, a mnie jeszcze poprawka czeka :P
 
Awatar użytkownika
ShpaQ
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1387
Rejestracja: wt lis 25, 2003 5:47 pm

ndz wrz 03, 2006 11:54 am

Ja wlasnie nadrabiam zaleglosci w postaci Grzedowicza (ach ten Zajdel) i Pacynskiego - Smokobójca.

W kolejce na razie nic nie czeka. Ale moze wybiore sie dzis do ksiegarni i cos fajnego mi w raczki wpadnie. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Segi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 25, 2004 8:09 pm

ndz wrz 03, 2006 12:30 pm

Ja ostatnio przeczytałam "Dziecko Rosemary" i teraz staram się skończyć czwartą cześć Narnii, "Price Caspian". Niedlugo zacznę pewnie czytać Faraona, czy jakąś inna lekturę szkolną. A w kolejce od jakiegoś czasu czeka polska wersja szóstej czesci Pottera. I jeszcze sobie poczeka...
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz wrz 03, 2006 8:08 pm

Nie mów, że czytasz lektury szkolne... Kurde mojej budzie to rzadkość. Wielka. No chyba, jacyś prymusi to wiadomka.

Sprawdzaj proszę posty przed wysłaniem, bo dość często zdarzają ci się ortografy. -TST
I popraw błąd ortograficzny w podpisie. - Ra-V


Edit
W podpisie?
Gdzie?
Ostatnio zmieniony czw wrz 07, 2006 5:27 pm przez Rewan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Nienna
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 8:53 pm

ndz wrz 03, 2006 8:17 pm

Dlaczego rzadkość ;) Niektóre lektury są naprawdę świetne i wciągające tak samo jak polska fantasy :D
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

pn wrz 04, 2006 12:41 am

Wtym tygodniu przeczytałem "Skrzynię na złoto" Akunina i "Lekturę nadobowiązkową" tego samego autora. Obecnie jestem w trakcie "Sługi bożego" Piekary, a po przeczytaniu go mam zamiar wziąść się za "Powieść kryminalną", pierwszy tytuł serii Gatunki autorstwa wspomnianego już Akunina.
A potem chyba będą "Drzewa całkowe", ale to nie jest pewne :)
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

śr wrz 06, 2006 12:43 pm

Dawno nie byłem tak zadowolony z wizyty w bibliotece jak dzisiaj. Udało mi się wyciągnąć trzy rarytasy, których przedtem w niej nie widziałem. Dziś zacznę lekturę "Groźnych wirów morza" Duncana, a po nich przyjdzie czas na pozycje które dzisiaj dodałem do poczekalni:

* Anna Brzezińska "Wody głębokie jak niebo" - po niefortunnym pierwszym wrażeniu ("Zbójecki Gościniec") autorka ma szansę się u mnie zrehabilitować. Książa ta jest wychwalana jak polter głęboki i szeroki więc nastawiam się na prawdziwą ucztę.

* Piotr Zwierzchowki "Sendilkelm" - pięknie wydana przez Fabrykę słów, bardzo obszerna pozycja. Tutaj prosiłbym polterowców o parę słów odnośnie jej , gdyż ani o samej książce, ani o autorze dotąd nie słyszałem.

* Stephen King "Mroczna połowa"- jedna z mniej znanych książek Kinga, który w raz z Jonathanem Carrollem zarządzili w moim czytelniczym roku 2006.
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

śr wrz 06, 2006 12:45 pm

TST pisze:
Piotr Zwierzchowki "Sendilkelm" - pięknie wydana przez Fabrykę słów


Fabryke? To chyba autor wydal wlasnym nakladem. Jestem tego nawet wiecej niz pewien.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

śr wrz 06, 2006 5:49 pm

starlift pisze:
Fabryke? To chyba autor wydal wlasnym nakladem. Jestem tego nawet wiecej niz pewien.


Fakt, mój błąd. Szybkie zerknięcie w bibliotece na piękne (bardziej lub mniej) rysunki w środku, oraz logo wydawnictwa (coś napisane małą czcionką i pogrubione "Słów") wprowadziło mnie w błąd.
Uważniejsze przyjrzenie się ujawniło że to "Pracownia słów" wydała tę książkę.
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

śr wrz 06, 2006 5:57 pm

Wcześniejsze tytułu wchłonięte - teraz leci klasyka czyli "Lord Jim". Oprócz tego czekam jako wilk na nowego Pratchetta i po drodze zjem "Podręcznik Wojownika Światła" Coelho oraz "Białe Jabłka" Jonathana Carolla.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

śr wrz 06, 2006 11:23 pm

Podręcznik wojownika światła? To jest raczej takie mało fabularne. Przeczytałem to w trymiga i zapomniałem o czym było bo mnie się nie podobało.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

czw wrz 07, 2006 11:57 am

Faktycznie -"Podręcznik..." to najgorsza książka jaką w życiu czytałem (ocena 2/10) i odradzam ją z całą stanowczością. Dodam jeszcze że zwykle napisałbym "przeczytaj i oceń sam" ale to jedyna pozycja co do której jestem pewien -trzymać się z daleka.

Polecam za to "Piątą górę" i "Alchemika" tego samego autora.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości