Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Skib@
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: pt sie 01, 2003 1:25 pm

"Sługa Boży" Jacka Piekary

ndz gru 28, 2003 10:00 am

Dostałem na urodzinki książkę bardzo kontrowersyjną opowiadającą o tym, jaki byłby świat gdyby Jezus zszedł z krzyża i ukarał złoczyńców. Inkwyzycja zaczyna się w I wieku naszej ery. Czytał ktoś to?? Napiszcie jak wam się podobało.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz gru 28, 2003 7:12 pm

Polecam recenzję zamieszczoną w naszym serwisie http://rpg.net.pl/exlibris.php?dzial=KSIAZKI&id=356.
 
Awatar użytkownika
Tyler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 15, 2003 1:55 am

wt gru 30, 2003 11:46 am

ja przeczytalem jakies 2/3... rzadko zdarza mi sie niedokonczyc ksiazki, ale tego nie moglem przetrawic.. kiepska podroba wiedzmina, kontrowersyjnosci to trzeba tam ze swieca szukac, w gruncie rzeczy nudna... :?
 
Awatar użytkownika
TEO
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn sie 11, 2003 12:06 pm

ndz sty 11, 2004 1:14 pm

Sługa Boży i Młot na Czarownice to według mnie bardzo dobre dark fantasy, świeży powiew w polskiej fantastyce, bo ilez można się zachwycać wiedźminem który jest tylko skserowanym Elrykiem z książek M. Moorcocka... polecam niewiernym...
 
Awatar użytkownika
Delthrien
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 03, 2003 7:42 am

pn lut 02, 2004 1:38 pm

Zgadzam się z przedmówcą,książkę ciekawie się czyta.
 
Awatar użytkownika
oohcats
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pn lip 07, 2003 9:07 am

śr lut 25, 2004 1:43 pm

ksiazka bardzo dobra ale polecam drugi tom "młot na czarownice"
pod koniec DUZO sie wyjasnia

A tobie duzo wyjasni Slownik ortografii i interpunkcji jezyka polskiego. Naucz sie nim poslugiwac, albo bedziesz na cenzurowanym.

Moderator


Przepraszam Panie Moderatorze juz sie naprawiam :razz:


oohcats
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

wt kwie 20, 2004 8:16 pm

Mi się bardzo podobało... Ciekawa książka, ogolnie to lubie styl Piekary :)
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

wt kwie 20, 2004 8:39 pm

Choc poczatkowo myslalem, ze dostane tylko tania sensacje, zwlaszcza sugerowala to okladka i opis z tylu, ale po paru minutach czytania...

To bardzo dobra ksiazka. Slusznie zauwazyl TEO, powiew swiezosci. W polskiej fantastyce brakowalo tego. Oczywscie glowy bohater jest nieco przegiety, ale czyta sie to dobrze, ideologii prawie tam nie ma, wierzacy nie powinni sie obrazic (ja sie nie obrazilem), ogolnie bardzo mi sie podobalo.

"Mlot na czarownice" zreszta rowniez.
 
Awatar użytkownika
PoBe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 15, 2004 9:06 am

wt kwie 20, 2004 8:49 pm

Jest to jedna z najlepszych niby książek fantasy jakie niby czytałem. I wieje grozą, i jest śmiesznie niby. Szczególnie fajnymi postaciami są Kostuch i Bliźniacy niby. Książka jest warta tych 25 złotych.
 
Awatar użytkownika
ZapiJaka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: śr mar 24, 2004 2:14 pm

pt maja 21, 2004 11:06 pm

Pierwsze opowiadanie najsłabsze. Ale polecam dotrwać do kolejnych, bo są lepsze. Całość zupełnie dobra. Ino główny bohater - notabene nie ma zdaje się jego wieku - to chyba ze 45 lat się szkolił, bo na tych szkoleniach, jak sam opowiada, miał po kolei praktycznie wszystko :papieros:
 
Awatar użytkownika
THomSon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 11, 2004 10:58 am

pt maja 21, 2004 11:39 pm

Oprócz Sługi Bożego polecam również inne książki z wydawnictwa Fabryki Słów. Udało się tej małej firmie skupić wokół siebie na prawdę dobrych polskich pisarzy fantasy. Widać że ta dziedzina literatury w Polsce prężnie się rozwija. Z całego serca polecam.


pzdr


odsyłam do strony www.fabryka.pl
 
Awatar użytkownika
Gulthank
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 25, 2004 2:22 am

wt maja 25, 2004 6:21 pm

Chociaż jestem fanem twórczości pana Jacka Piekary (Arivald rulez :wink:), odnoszę smutne wrażenie, zarówno „Sługa Boży” jak i „Młot na czarownice” są próbą leczenia kompleksów autora. Postaci Mortimera (a mam wrażenie, że to alter ego autora) jest nieco zbyt macho. Wiem, że w fantasy roi się od bohaterów pokroju Conana, ale jakoś tak, oczekiwałbym czegoś więcej od pana Jacka, który zdaje mi się być łebskim facetem.
Poza tym zgrzytem książki są ok. Jak zwykle pan Piekara pisze w sposób bardzo ciekawy i łatwo „przyswajalny przez czytelnika. Co wbrew pozorom zbyt czeste nie jest.
 
Awatar użytkownika
Ender
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt gru 12, 2003 5:26 pm

pt maja 28, 2004 5:24 pm

Książka wybitna. A co do głównego bohatera - może taki miał być? Może miał pokazywać, że są jednostki silne i wierne swoim przekonaniom? A co do stylu JP - jest tak charakterystyczny, że kogo, jak kogo, ale tego autora o "Copywrighting" posądzić nie można.
 
Awatar użytkownika
Gulthank
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt maja 25, 2004 2:22 am

ndz maja 30, 2004 10:50 pm

Ender pisze:
A co do stylu JP - jest tak charakterystyczny, że kogo, jak kogo, ale tego autora o "Copywrighting" posądzić nie można.


Hmmm, chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie mowie, że JP kopiuje czyjś styl. Chodziło mi raczej o pewny typ mentalności bohatera, który doskonale charakteryzuje cytat z „Panowie i Damy” Terrego Pratchetta: „...mam strasznie wielkiego stukacza...”.:mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Rivalir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: pt lut 13, 2004 10:32 pm

śr cze 02, 2004 6:15 pm

Po pierwszej części byłam zachwycona. Czytając drugą miałam wrażenie że autorowi njuż się trochę nudzi nie mogłam mu darować tego ciągłego urywania wątku i opisywania końcówk w lakonicznym epilogu - to ma swój urok ale, nie zawsze :? .

Drażniło mnie też ciągłe powtarzanie tych samych zdań, które tak dobrze zapadły mi w pamięć za pierwszym razem, ale to dopiero od połowy książki więc generalnie "Młot..." jest O.K. ale raczej nazwałabym to suplementem niż drugą częścią. ponoć będzie kontynuacja, chyba najpierw przeczytam u qmpla nim zdecyduje czy nabyć swój egzemplarz.
 
Awatar użytkownika
Bogoria
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 07, 2004 9:41 am

czw cze 03, 2004 9:12 am

W "Młocie na czarownice" zdecydowanie brakowało mi kompanów Mordimera - bliźniaków i Kostucha. Pojawili się tylko w jednym opowiadaniu, a szkoda...
Ale i tak oba zbiorki oceniam bardzo wysoko. Zastanawiam się też czy Piekara pokusi się o napisanie powieści z Mordimerem w roli głównej...?
 
Awatar użytkownika
PoBe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 15, 2004 9:06 am

pt cze 04, 2004 12:26 pm

Ostatnbio w Fantasy pojawiło się kolejne opowiadanie Piekary 8)
Więc mam nadzieję, że będą kolejne części.
 
Awatar użytkownika
Bogoria
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 07, 2004 9:41 am

pt cze 04, 2004 1:56 pm

Kolejna część będzie - na stronie Fabryki Słów jest zapowiedź trzeciego zbioru opowiadań z Mordimerem w roli głównej. Ma wyjść jakoś w III kwartale 2004r.
BTW szkoda, że ten nowy tekst jest w Fantasy, bo jakoś mi to pismo nie podchodzi... Takie jakieś o wszystkim i o niczym. Fajne recki mają, bo dosyć zabawne i ostre zarazem, można się czasami nieźle pośmiać.
 
Awatar użytkownika
Constant
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 06, 2004 2:50 pm

pn cze 07, 2004 8:01 pm

Podpisuje się pod wszystkimi POZYTYWAMI, jakie były do tej pory napisane o tej książce. Jest to na pewno oryginalne fantasy i zmęczony bohaterami takimi jak Geralt z wielką chęcią czytałem o rozgrywkach i intrygach prowadzonych przez pokornego inkwizytora. Nie mogę się doczekać na kontynuacje gdyż Młot na czarownice nie wyjaśnił zbyt wiele, ale czekam na moment (o ile taki nastąpi, bo jasnowidzem nie jestem :D) kiedy główny bohater dostanie obuchem w łeb dowiadując się że jego wiara pochodzi od szatana a ci heretycy wierzą w prawdziwego Jezusa (coś czuje że do tego to zmierza :D).
Z drugiej strony pierwszy raz w książce fantasy spotykam się z bohaterem, który jest takim pozbawionym skrupułów i moralności sk…
 
Awatar użytkownika
Skib@
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: pt sie 01, 2003 1:25 pm

śr lip 07, 2004 8:58 am

Pozbawionym moralności?? :) Ja bym powiedział, że kieruje się swoją własną moralnością. Jakoś w głowie mi się nie mieści jak można za razem być świętym inkwizytorem i chodzić sobie do burdelu. I jak mam być szczery to z okładki książki (tomu drugiego nie czytałem :() dowiaduję się wiecej niż z treści. "środek" jest tylko opowiadaniem o przygodach inkwizytora.
 
hcrzeznik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 14, 2006 6:20 pm

wt sie 15, 2006 11:31 am

Zdecydowanie dobry cykl. Oryginalny pomysł, całość zręcznie napisana.
Niemogłem się oderwać. Polecam każdemu kto jest ciekaw innego oblicza wiary
 
Awatar użytkownika
Piskboga
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 12:05 pm

wt sie 29, 2006 2:35 pm

Cykl może i dobry, ale wydaje mi się że Pan autor zaczął pracować nad zbyt dużą ilością opowiadań i książek i mimo mijania kolejnych zapowiedzi następnej części książki, tak szybko jej się nie doczekamy. Może to też wina wydawnictwa, wydali tyle książek, rozpoczęli wiele cykli, ale oprócz Achai, no i może Klejnotu i Szpady (czy jak tam) nie dokończyli żadnego cyklu (Krzyżacy się nie liczą, bo właściwie to powinna być jedna książka). I tak mamy rozpoczętych wiele opowieści bez jakiejś bliższej perspektywy zakończenia.
 
Awatar użytkownika
Nitro_Junkie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 24, 2006 7:48 pm

wt wrz 05, 2006 7:34 pm

Wszystko wskazuje na to, że kolejną część przyód inkwizytora będziemy mogli przeczytać już w październiku. Bo skoro Fabryka Słów zapowiada na listopad zbiór najlepszych opowiadań ze wszystkich czterech części to trochę głupio by było wydać tą pozycję przed "Łowacami dusz". Ja już nie mogę się doczekać obydwu pozycji. Na pewno znajdą się w moich zbiorach.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

wt wrz 05, 2006 11:53 pm

Właśnie jestem w trakcie cytania i muszę stwierdzić że książka nie powala. Pomysły są średnio ciekawe, dialogi momentami nieco sztuczne a opisy robione jakby na siłę. Ale mimo wszystko daje radę.
Przynajmniej postacie są wyraziste, a czasami można się zdziwić niektórych zachowań.
Ogólnie książka średniawa - żadnej rewelacji, ale gniotem też nie zalatuje.
 
Awatar użytkownika
Piskboga
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 12:05 pm

śr wrz 06, 2006 2:08 pm

Qball pisze:
Ogólnie książka średniawa - żadnej rewelacji, ale gniotem też nie zalatuje.


Jeżeli porównujemy Piekarę z książkami tylko z polskiej sceny fantastyki to książka jest bestselerem, gdy włączymy ją do puli autorów zachodnich jest faktycznie tylko średnio gorącymi odgrzanymi kotletami starych pomysłów.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

śr wrz 06, 2006 11:34 pm

Piskboga pisze:
Jeżeli porównujemy Piekarę z książkami tylko z polskiej sceny fantastyki to książka jest bestselerem, gdy włączymy ją do puli autorów zachodnich jest faktycznie tylko średnio gorącymi odgrzanymi kotletami starych pomysłów.


Tak, chyba masz rację. Swoją drogą fajny nick :wink: .

Ale mnie na przykład powalił Narrenturm. Czyta się go świetnie i momentami byłem pełen podziwu dla Sapkowskiego. Duża dawka wszystkiego.
 
Awatar użytkownika
Piskboga
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 12:05 pm

czw wrz 07, 2006 3:09 pm

Qball pisze:
Ale mnie na przykład powalił Narrenturm. Czyta się go świetnie i momentami byłem pełen podziwu dla Sapkowskiego. Duża dawka wszystkiego.


Mnie też się to świetnie czytało, ale znów pojawia się odwieczny problem wydawnictwa Fabryka Słów. Przedłużają w nieskończoność terminy wydania kolejnych cykli swoich powieści. Prawdę mówiąc wolał bym dowiedzieć się, że kolejna część książki wychodzi np. za 2 lata i mile się zaskoczyć, że wydali ją wcześniej, niż ładnie powiedziawszy denerwować, że jeszcze jej nie ma.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

pt wrz 08, 2006 8:39 am

Piskboga pisze:
Mnie też się to świetnie czytało, ale znów pojawia się odwieczny problem wydawnictwa Fabryka Słów.


Ale to chyba wydała Supernowa, nie?

Prawdę mówiąc wolał bym dowiedzieć się, że kolejna część książki wychodzi np. za 2 lata i mile się zaskoczyć, że wydali ją wcześniej, niż ładnie powiedziawszy denerwować, że jeszcze jej nie ma.


+1 Nic tak nie wkurza jak ostatnia część cyklu, a raczej jej brak, przez dłuuugi czas.
 
Awatar użytkownika
Piskboga
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 12:05 pm

pt wrz 08, 2006 12:06 pm

Qball pisze:
Ale to chyba wydała Supernowa, nie?


Zgadaza się. Pomyliłem książki, aczkolwiek sytuacja tutaj jest identyczna jak w Necrosiss. :wink:
 
Awatar użytkownika
Nitro_Junkie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 24, 2006 7:48 pm

ndz wrz 24, 2006 11:42 am

A czy okładka do nowego wydania "Sługi bożego" przypadła Wam do gustu? Moim zdaniem jest ciekawa, mamy tu twarz bohatera, w którą wpisany jest symbol Inkwizytorium-połamany krzyż. Bardzo fajnie ktoś to wymyślił. Najbardziej jednak jestem ciekaw opowiadania, o które zostało poszerzone wznowienie książki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości