Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec

pn wrz 11, 2006 8:20 pm

@ Oddtail
Jeżeli ktoś ma program szachowy, może odtworzyć te zapisy podane przez Zuhar i kondiza.

Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn wrz 11, 2006 9:28 pm

oddtail pisze:
BTW, starlift: może weźmiesz udział w następnej edycju turnieju? Bo coś nas tak mało w tej jest

Jak bede mial czas to moze i wezme, ale sensu to to nie ma za bardzo bo w turniejach (lata temu) rzadko udawalo mi sie byc w srodku puli. :)

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn wrz 11, 2006 11:27 pm

Rege pisze:
@ Oddtail
Jeżeli ktoś ma program szachowy, może odtworzyć te zapisy podane przez Zuhar i kondiza.

A po co program szachowy? o.O ja je mogę odtworzyć, wystarczy mi do tego szachownica xP. A to tylko dlatego, że marny ze mnie szachista. Gdybym był lepszy, wystarczyłaby mi do tego własna głowa.

Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec

wt wrz 12, 2006 12:41 am

oddtail pisze:
Rege pisze:
@ Oddtail

A po co program szachowy? o.O ja je mogę odtworzyć, wystarczy mi do tego szachownica xP. A to tylko dlatego, że marny ze mnie szachista. Gdybym był lepszy, wystarczyłaby mi do tego własna głowa.

Jasne, że mozesz, ja zresztą też potrafię, ale jak masz takiego Fritza, to możesz sobie nawet zobaczyć czy ktoś podobnego debiutu nie rozegrał w 1927 ;) Fajny bajer, no i analiza przebiega szybciaj jak mozesz się posłużyć jakimś enginem + swoim rozeznaniem.

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt wrz 12, 2006 5:22 am

Yyy.... wyjechałem pionami, wystawiłem figury, roszada, błąd, klincz w rogu, odbiłem hetmana, rywal się poddał po stracie kolejnej figury. Czy to w miarę wierne jest odtworzenie? Jak tak, to... siedem ruchów. :P

Pozdrówka

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt wrz 12, 2006 3:57 pm

oddtail - Largus 1-0.

Czekamy na ostatnią parę grających, szykujcie się powoli do następnej rundy (drugiej z pięciu). Jak tylko dojdą ostatnie wyniki, zaczynam dobieranie par do drugiej rundy :) .

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt wrz 12, 2006 4:13 pm

Sorry, że znowu się spytam jak głupi: gramy systemem szwajcarskim?

I czy to oznacza, że będą osoby, które zagrają biały 3 razy, a czarnymi 2 [i na odwrót]?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt wrz 12, 2006 5:43 pm

Tak, gramy - mniej lub bardziej - systemem szwajcarskim. Chyba że coś po drodze pokręcę ;P.

Tak, będą osoby, które zagrają 3 razy białymi, lub 3 razy czarnymi. Nie jest to jednak złamanie zasad systemu opracowanego przez FIDE:

http://pl.wikipedia.org/wiki/System_szwajcarski

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt wrz 12, 2006 7:48 pm

Spoko, upewniam się tylko. :)

Pozdrówka

Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt wrz 12, 2006 8:46 pm

Nie żebym pospieszał ale czy ostatnia para już zrobiła jakieś postępy by rozegrać mecz? Sory ale jestem troche niecierpliwy.

P.S.

Możecie powiedzieć z kim będe grał w następnej rundzie?

Filio

wt wrz 12, 2006 8:56 pm

Pytanie: czy przegrani nadal powinni się przejmować całym turniejem?

Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt wrz 12, 2006 9:17 pm

Jeśli się nie myle to tak. Tu chodzi o końcowy wynik punktów. Po to one są nie?

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt wrz 12, 2006 11:39 pm

Filio --> gracze są dobierani parami względem liczby punktów. Ktoś, kto przegrał pierwszą rundę może jeszcze wygrać turniej (teoretycznie).

Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr wrz 13, 2006 5:51 pm

Coś mi się zdaje, że się nie doczekamy... Może pan zarządca gry wyśle do nich pw czy na gg sie spyta czy poczynili jakieś przygotowania? :)

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr wrz 13, 2006 6:33 pm

Mają pięć dni. To znaczy, że mają czas do piątku rano.

Ale dobrze, wysyłam do nich pytanie odnośnie turnieju.

Ogar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr wrz 13, 2006 7:00 pm

Z Wiedźmą się kontaktuję i próbuje umówić na partię, więc spokojnie pamiętamy o turnieju.

Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr wrz 13, 2006 9:07 pm

Ależ wy niecierpliwi jesteście :P.

Wiedźma:Ogar
1:0

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr wrz 13, 2006 10:20 pm

Update'owałem wyniki (na poprzedniej stronie wątku).

Druga runda (pierwsza osoba w parze gra białymi):

kondiz przeczekuje (dostaje 0,5 punktu);
oddtail + repek
Wiedźma + Zuhar
Ogar + ReWaN
Largus + Filio
Zaurak + Rege.

Wszystkie losowania przeprowadzone superuczciwie, do mnie pretensji nie miejscie ;P.

Pięć dni na partie. Czas - start! ;)

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr wrz 13, 2006 11:29 pm

oddtail - repek 0:1

Bardzo ciekawa partia, w której zadecydował fakt, że białym nie udało się zrobić roszady i ustawić wież w linii. Dzięki temu mimo -1 piona, udało się dojechać pionkiem do ostatniej linii, pogonić króla i zakończyć partię, choć w pewnej chwili zrobiło się gorąco, gdy rywal się wymykał.

Dziękuję za partię i życzę powodzenia innym w pozostałych rozgrywkach.

Pozdrówka

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr wrz 13, 2006 11:36 pm

Ja tę partię widziałem nieco inaczej. Była ciekawa, przyznaję. Ale wyglądało to tak, że od samiutkiego początku walczyłem desperacko o życie. repek to zdecydowanie nie moja liga :razz: . Więc nie wiem w którym momencie mogło być repkowi gorąco ;).

Mówiąc prościej: I got pwned.

Również dziękuję za partię.

Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw wrz 14, 2006 12:42 am

Ja widzę to tak - gra jest na utrzymanie tempa, póki ktoś nie straci przewagi w figurach jakoś znacząco - np. tracąc dwie figury lub za dużo pionów. Póki to się nie stanie, różnica jest niewielka. Prowadziłem grę, bo naciskałem i nie dawałem wyjść Ci z obrony, ale... ale przy takiej grze, gdy na chwilkę się odpuści, łatwo jest dać sobie odebrać inicjatywę. Szczególnie gdy jest równa ilość figur. Wtedy jeden ruch i gra się odwraca. :)

A z tą ligą to dziękuję, ale nie przesadzajmy. Zagraj z kondizem albo - jak twierdzi Rege - z Zuharem. To są podobno zawodnicy nie na nasz poziom. A wszystkim polecam praktykę w partiach 10-minutowych na kurniku. Tak, by trochę sobie przypomnieć podstawy.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
kondiz
Stały bywalec
Stały bywalec

czw wrz 14, 2006 7:55 pm

Dziękuje repek. Ale skończmy komplementować, i grajmy, bo kurde musze czekać ;).
Liczy się wynik.
Swoją drogą czemu dostałem tylko 0,5 pnk. a nie cały pnk. jak jest w zasadach systemu turnieju szwarcarskiego? Wiem, że cały pnk. to może zbyt dużo, ale jesli dostałem 0,5k pnk to nawet jak wygram z wszystkimi wygenerowanymi przeciwnikami to nie moge mieć 5 pnk. i mogę przegrać. Prosiłbym o uzasadnienie ;)
osobiście wnioskuej za grą każdy z każdym, wtedy każdy by pauzował ;) I zmiejszeniem limitu do 3 dni od następnej rundy.
Pozdrawiam
kondiz

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw wrz 14, 2006 8:17 pm

kondiz pisze:
jesli dostałem 0,5k pnk to nawet jak wygram z wszystkimi wygenerowanymi przeciwnikami to nie moge mieć 5 pnk. i mogę przegrać. Prosiłbym o uzasadnienie ;)

To proste: osoba, która ma w danej rundzie najwięcej punktów pauzuje. Nie możesz więc nie wygrać turnieju, jeśli wygrasz wszystkie partie, bo jest matematycznie niemożliwe, żeby ktoś, kto wygrywa wszystkie swoje partie nie pauzował =). A więc z powodu pauzowania stracisz dokładnie tyle samo (pół punktu), co inni gracze z czołówki.

osobiście wnioskuej za grą każdy z każdym, wtedy każdy by pauzował ;) I zmiejszeniem limitu do 3 dni od następnej rundy.

Pierwszy wniosek odrzucony. Drugi - przyjęty.

____

Post numer 666! Hahahahaha! ZUO!

Awatar użytkownika
kondiz
Stały bywalec
Stały bywalec

czw wrz 14, 2006 8:30 pm

Hmm to ja czekam niedzieli. Potem będzie szybciej.
Proponuje także, żeby wyniki ostatniej rundy zostały wysłane tylko do oddtail, a ten ogłosi je w następny wtorek czyli ostatni dzień piątek (ostatniej) rundy.
Dodatkowo czy gdy będzie jakiś remis, po 4,5 pnk roziwążemy go systemem szwajcarskim, czy odejdziemy od raguły i urządzimy finał?
Ja opowiadam się za finałem (porównanie wyników może być niesprawiedliwe przy tak małej ilości graczy i dość małej ilości rund)

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw wrz 14, 2006 8:44 pm

Wątpię, aby miał być remis.

Ale jak rozwiążemy, zobaczę.

Druga edycja turnieju będzie miała ściślejszy regulamin, obiecuję ;).

Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw wrz 14, 2006 8:54 pm

Protestuję z trzema dniami! Pracuję i miewam wyjazdy służbowe - nawet w weekendy. Dla mnie 5 dni jest już momentami problematyczne.

Ogar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw wrz 14, 2006 8:57 pm

Ogar + ReWaN 1-0

Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw wrz 14, 2006 9:00 pm

OK, to będzie 5 dni, niechże wam będzie.

BTW: post numer 1337 w tym dziale. Ha!

Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw wrz 14, 2006 10:20 pm

Ogar pisze:
Ogar + ReWaN 1-0

Może skomentuje :wink:
Mecz na początku wyrównany. Potem pare błędów Ogara i inicjatywa przeszła na moją strone. Na końcu z tych poważniejszych figur miałem Hetmana, wieże i (tego na boki, zapomniałem jak się zwie :razz: ). Ogar konia. Moja zbyt wielka pewność siebie pod koniec i lekko myślność spowodowała zniszczenie jednej z figur i zaraz po tym chciałem tylko uciec królem i od razu zrobiłem byle jaki ruch co wykorzystał przeciwnik. Gra była wyrównana od samego początku to trzeba przyznać.

Awatar użytkownika
ZauraK
Użytkownik
Użytkownik

czw wrz 14, 2006 10:21 pm

No cóż
Zaurak + Rege -->>> 0:1
I znowu musiałem poddać ;-P
Gra była pasjonująca i bardzo ciekawa, ale wyszły moje braki w umiejętnościach i BUM.
Pozdrawiam wszystkich.

Sorki, tak mi się wyrwało z tym wynikiem.
Ostatnio zmieniony pt wrz 15, 2006 4:27 pm przez ZauraK, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8