Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

Wniebowstapienie Zygaga

śr wrz 20, 2006 1:34 pm

Witam.

Jak wiadomo Zygag uzyskał status bóstwa po tym jak uwięził 9 półbogów o charakterze innym niż jego. Zastanawia mnie jednak jak tego dokonał. W Living Greyhawk jest napisane, własnie tylko to, że zdołał ich uwięzić (przy pomocy Boccoba, ale zdołał) i ciekawi mnie czy jest gdzieś dokładniej wyjasnione w jaki sposób śmiertelnikowi udała się ta sztuka?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

śr wrz 20, 2006 6:50 pm

Cóż, żadnych linków czy odniesień do oficjalnych materiałów od mnie nie oczekuj, bo po prostu takowymi nie dysponuję. :)

Niemniej, nie zapominaj, że przed wniebowstąpieniem, Yragerne był potężnym arcymagiem - prawdopodobnie jeszcze potężniejszym niż jest dzisiaj Mordenkainen (a wedle Podręcznika Przygód Epickich obecny arcymag ma poziom 27). Ponieważ D&D to system skrajnie heroic, to uwięzienie bogów przez potężnego śmiertelnika przy pomocy bóstwa, wcale nie jest dla mnie takie trudne do wyobrażenia.

Zresztą, dawniej na Flanaess była magia tak potężna, że mogła zmiatać z ziemi całe imperia. Może, dzięki na przykład jakiegoś artefaktu, najsłynniejszy lord burmistrz Greyhawk posiadł jej wystarczająco dużo, by uwięzić paru bogów?
 
Awatar użytkownika
Sortiarius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: sob lip 01, 2006 12:31 pm

śr wrz 20, 2006 10:00 pm

amnezjusz pisze:
9 półbogów o charakterze innym niż jego


Zdaje się, że jest tylko 9 rodzajów charakteru, więc jak mu sie udało uwiezic 9 bóstw o innych niż jego charakterze? ;>
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

śr wrz 20, 2006 10:10 pm

Xorin pisze:
Zdaje się, że jest tylko 9 rodzajów charakteru, więc jak mu sie udało uwiezic 9 bóstw o innych niż jego charakterze? ;>

Te, panie nie bądźmy tacy madrzy ;)
Chodziło o 9 półbogów o różnych charakterach nie bacząc na charakter Zygaga, czyli wszystko sie zgadza ;)

M.S. pisze:
Niemniej, nie zapominaj, że przed wniebowstąpieniem, Yragerne był potężnym arcymagiem - prawdopodobnie jeszcze potężniejszym niż jest dzisiaj Mordenkainen (a wedle Podręcznika Przygód Epickich obecny arcymag ma poziom 27). Ponieważ D&D to system skrajnie heroic, to uwięzienie bogów przez potężnego śmiertelnika przy pomocy bóstwa, wcale nie jest dla mnie takie trudne do wyobrażenia.

Racja, chodź IMO GH jest mniej heroic od FR, gdzie cos takiego byłoby bardziej na miejscu ;)
M.S. pisze:
Zresztą, dawniej na Flanaess była magia tak potężna, że mogła zmiatać z ziemi całe imperia. Może, dzięki na przykład jakiegoś artefaktu, najsłynniejszy lord burmistrz Greyhawk posiadł jej wystarczająco dużo, by uwięzić paru bogów?

No właśnie, nieraz denerwuje mnie moja niewiedza w pewnych kwestiach i pozostają tylko domysły ;)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw wrz 21, 2006 10:51 am

Nie mam niestety jakiś dokładniejszych informacji na temat tego co dokonał Zygag (poza wiedzą z "Przewodnika Gegraficznego"). Mała ilość danych w nowych podręcznikach oraz praktyczny brak wsparcia dla settingu Greyhawk ze strony wydawcy też tutaj nie pomaga.
Mogę jednak polecić podręczniki do drugiej edycji gdzie przy odrobinie szczęścia coś można znaleźć. Według mnie najbardziej obiecująco prezentuje się Castle Greyhawk (dość znana przygoda) oraz podręczniki źródłowe do systemu czyli World of Greyhawk i Greyhawk Player`s Guide. Niestety są to tylko domysły ponieważ nie posiadam żadnego z tych podręczników.
Poza takimi źródłami warto jeszcze przejrzeć forum Wizardów oraz forum Canonfire (na stronie niestety nic o Zygagu nie ma).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości