Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn wrz 25, 2006 3:47 pm

Margines fanatycznej owszem. Normalna prawica nie. Dla normalnej jest to model tradycyjny jest jak najbardziej pożądany, ale brak pracy zawodowej kobiety nie ma tu wwynikać z przymusu braku pracy, ale z braku takiej potrzeby. W tradycyjnym modelu rodziny to mężczyzna ma łożyć na rodzinę, a kobieta powinna się zająć domem pracę zawodowa traktowac zaś jako zbytek, na który może ale nie musi sobie pozwolić. Nie musi, bo ma fundusze od meża na to by nie pracować.

Model, który starsz się tak usilnie wepchnąc pod szyld prawicy to nic innego jak propagandowka lewicowa bazująca na patologiach.

Sorry, ale mam dość dobre wykształcenie historyczne i wiem, że to nie było nigdy nic innego, jak chęć sprawowania kontroli nad innym człowiekiem. A przeczytaj sobie przy okazji wypowiedzi ojców i świętych Kościoła nt. kobiet, co tu jakiś czas temu zamieściłem. O to właśnie chodzi w ruchu feministycznym, by kobieta mogła sama zdecydować, czy chce pracować w domu, czy spełniać się zawodowo. Często słyszę też , ostatnio w ustach Korwina-Mikke słowa, że kobieta z natury jest przystosowana do zajmowania się domem i nie powinna robić nic innego. Zastanawia mnie takie tłumaczenie prawem naturalnym, bo tym samym gościu powinien się zainteresować badaniami naukowymi, które dowodzą, że kobiety są w sumie inteligentniejsze i lepsze w wykonywaniu zadań umysłowych (warto nadmienić, że badania te przeprowadzali mężczyźni, do tego starsi), więc moznaby wręcz wysnuć wniosek, że w takim razie faceci do kopania rowów, a kobiety do prac umysłowych, skoro zabieramy się za katalogowanie i szufladkowanie stereotypowo ludzi.
A poza tym wyjaśnij mi, skąd w dawnych wiekach był taki pęd kobiet do zostania zakonnicami.Dobra, ja odpowiem. O ile zakonnicy-mężczyźni szukali w tym przede wszystkim duchowej ascezy, to dla kobiet była to jedyna na ogół szansa zdobycia wykształcenia, szacunku i pewnej władzy. Z tego co wiem, to właśnie zawsze było więcej kandydatek, niż kandydatów do zakonów i współcześni historycy uważają, że tylko tak to można tłumaczyć. Więc widzisz, twoje rozumowanie wyklucza kobiety uważające inaczej, niż wg ciebie większość z nich. Pewnie nie czułbyś się miło, gdybyś się nagle zamienił rolami i mimo zupełnie innych zainteresowań był zmuszony siedzieć w domu i wychowywać dzieci.
Zresztą, już dziś więcej kobiet niż mężczyzn studiuje i za kilkadziesiąt lat to zapewne one na świecie będą przodować w zajęciach umysłowych, no chyba że islamiści zaprowadzą rządy na świecie.

Ciekawi mnie też, pod jakim względem ty jesteś prawicowy. Wolny rynek i konserwatywne społeczeństwo? Np. ja za lewicowego uważam się pod tym względem, iż jestem za takimi rzeczami, jak równe szanse dla każdego, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, pacyfizm, tolerancja itp. itd. Trudno się dziwić, że takie poglądy mi się uformowały, zważywszy, że po śmierci ojca wychowywała mnie matka, niedawna śmierć brata zostawiła mnie w wyłącznie żeńskim gronie najbliższej rodziny. Nieraz wysłuchuję się o niesprawiedliwym traktowaniu w pracy itp. i dlatego uważam, że to typowe gadanie konserwatystów o miejscu kobiety jest zwyczajnym wygodnictwem, szowinistycznym egoizmem. I tak mój światopogląd różni się od twojego, że mój niczego nie narzuca innym, konserwatywny zaś jak najbardziej. Ale pewnie masz swoje zdanie i jestem jego bardzo ciekaw.

Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec

pn wrz 25, 2006 6:42 pm

The Master pisze:
Sorry, ale mam dość dobre wykształcenie historyczne i wiem, że to nie było nigdy nic innego, jak chęć sprawowania kontroli nad innym człowiekiem.

Znaczy co 'to nie było'? Prawica? Pogldy prawicowe ? Prawica chce rządzić światem? Taka sugestia z twojej strony?

A przeczytaj sobie przy okazji wypowiedzi ojców i świętych Kościoła nt. kobiet, co tu jakiś czas temu zamieściłem.

Masz na myśl te krążące po sieci od lat wyrwane kawałki przypisywane doktorom KK?

O to właśnie chodzi w ruchu feministycznym, by kobieta mogła sama zdecydować, czy chce pracować w domu, czy spełniać się zawodowo.

Jesli chodzi o hasła feministek to masz rację. W praktyce sprowadza isę to do tego, że kobieta najczęsciej nie może wybierac między domem a pracą. Musi mieć i dom i pracę na głowie. Ot reformy feministek. Kiedyś kobieta miałą dom na głowie (te bogatsze jeśli miały ochote mogły się inaczej też realizować). Tera po ruchu feminazistek kobieta ma na głowie dom i pacę (a dalej tylko te bogatsze moga wybierać co wolą). Te bogatsze no i te, które mają mężów o prawicowych poglądach, którzy uznają że obowiązkiem faceta jest utrzymanie rodziny.
Przypomnij mi tez czyje to starania spowodowały, ze kobiety będą teraz musiały dłużej pracowac zanim przejdą na emeryturę?

Często słyszę też , ostatnio w ustach Korwina-Mikke słowa, że kobieta z natury jest przystosowana do zajmowania się domem i nie powinna robić nic innego.

Zależy jak rozumieszsłowo 'nie powinna'. Jeśli jak 'nie wolno' to masz szowinizm.
Jeśli zaś jak 'nie powinna być zmuszana (np. sytuacją społeczną)' to masz prawicowy pogląd, o którym wspominałem poprzednio.

Zastanawia mnie takie tłumaczenie prawem naturalnym, bo tym samym gościu powinien się zainteresować badaniami naukowymi, które dowodzą, że kobiety są w sumie inteligentniejsze i lepsze w wykonywaniu zadań umysłowych (warto nadmienić, że badania te przeprowadzali mężczyźni, do tego starsi), więc moznaby wręcz wysnuć wniosek, że w takim razie faceci do kopania rowów, a kobiety do prac umysłowych, skoro zabieramy się za katalogowanie i szufladkowanie stereotypowo ludzi.

Panie 'wyniki nukowe' to moze jeszce skorzystamy z tych, które pokazują, że faceci to tak naprawdę słabsza płeć. Kobietyzaczną pracowac fizycznie umysłowo, a faceci czekac aż im one pieniądze przyniosą.

A poza tym wyjaśnij mi, skąd w dawnych wiekach był taki pęd kobiet do zostania zakonnicami.Dobra, ja odpowiem. O ile zakonnicy-mężczyźni szukali w tym przede wszystkim duchowej ascezy, to dla kobiet była to jedyna na ogół szansa zdobycia wykształcenia, szacunku i pewnej władzy. Z tego co wiem, to właśnie zawsze było więcej kandydatek, niż kandydatów do zakonów i współcześni historycy uważają, że tylko tak to można tłumaczyć.

Szczególnie, że w owym czasie w ogóle zodbycie wykształcenia było trudne. Przeciętna zakonnica mogła co najwyżej dostapić zaszczytu posługi przy mszy. Zakonnica z dobrego i bogatego domu mogła sobie równie dobrze pozwolić na wynajęcie nauczyciela, który dałby jej takie wykształcenie jakie mogła odebrać w klasztorze, zaden więc to dla niej nie był interes.
Kobiet było więcej co można tłumaczyć normalnym rozkładem liczbowym. Poprostu kobiet było więcej w społeczeństwie więc odsetek takich czy innych zachowań zauważalnych w obu płciach był odpiwiednio większy.

Więc widzisz, twoje rozumowanie wyklucza kobiety uważające inaczej, niż wg ciebie większość z nich. Pewnie nie czułbyś się miło, gdybyś się nagle zamienił rolami i mimo zupełnie innych zainteresowań był zmuszony siedzieć w domu i wychowywać dzieci.

Zapłacisz mi 10 zł za każda współczesną kobietę jaką ci pokarzę? Która tez nie jest zadowolona z tego jakie zycie zafundowała jej lewicówka? Kobiety, które pomimo swoich innych zainteresowań i chęci zajmowania się domem muszą iść do pracy?
Płacisz, czy wolisz nie narażać się na bnkructwo?

Zresztą, już dziś więcej kobiet niż mężczyzn studiuje i za kilkadziesiąt lat to zapewne one na świecie będą przodować w zajęciach umysłowych, no chyba że islamiści zaprowadzą rządy na świecie.

No i co? Zmieniasz flejma z prawicowo lewicowego na udowadniane wyższości jednej płci nad druga? Pogubiłeś się w dyskusji, czy to taka forma twojej wypowiedzi pisać co slina na palce przyniesie?

Ciekawi mnie też, pod jakim względem ty jesteś prawicowy. Wolny rynek i konserwatywne społeczeństwo?

Dopiero teraz jesteś ciekawy? Przecież już znacznie wczesniej uważałeś, ze mnie dobrze znasz.

Np. ja za lewicowego uważam się pod tym względem, iż jestem za takimi rzeczami, jak równe szanse dla każdego, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, pacyfizm, tolerancja itp. itd.

A poza frazesami to znaczy za czym jesteś?
Czy poza 'byciem za' robisz coś by któryś z tych frazesów się spełnił?
Równe szanse w czym? wykształceniu? Znalezieniu pracy? w znalezieniu partnera życiowego? W zakupe mieszkania?
Równouprawnenie k i m? No patrz, a dopiero co powoływałeś się na badania naukwe popkazuujące że ne jesteśmy sobie równi. To jakie ty chcesz trteraz równouprawniene wprowadzać? POzakładasz kobietom takie paski na głowe żeby redukowac potencjał umysłowy do poziomu faceta?
Pacyfizm - czyli coogólnoświatowe rozbrojenie? Czy może rozbroić ma się tylko Ameryka i Europa?
Tolerancja- A co to wg ciebie jest tolerancja. Bo to co kiedyś oznaczało to słowo już dawno tego nie oznacza. Tolerancja to dzisiaj słowo wytrych, którym próbuuje się wszystko załatwić. Gdzie masz swją granicę toleracji, czego nie tolerujesz?
Wszystkie powyższe hasła to frazeszy, za którymi nic wartoścowego nie stoi. Idee utopije owsze bardzo piękne, ale niemożliwie do zaistnienia na Ziemi.

Trudno się dziwić, że takie poglądy mi się uformowały, zważywszy, że po śmierci ojca wychowywała mnie matka, niedawna śmierć brata zostawiła mnie w wyłącznie żeńskim gronie najbliższej rodziny. Nieraz wysłuchuję się o niesprawiedliwym traktowaniu w pracy itp. i dlatego uważam, że to typowe gadanie konserwatystów o miejscu kobiety jest zwyczajnym wygodnictwem, szowinistycznym egoizmem. I tak mój światopogląd różni się od twojego, że mój niczego nie narzuca innym, konserwatywny zaś jak najbardziej. Ale pewnie masz swoje zdanie i jestem jego bardzo ciekaw.

Krótko mówiąc, twój pogląd to 'wolnoć Tomku w swoim domku', a mj to 'pamiętaj, ze żyjesz miedzy ludźmi a nie na pustyni'.
Nie mozesz robić wszystkiego na co masz ochotę, bo masz jakieś zobowiązana społeczne, ale powinieneś sam je umiec wykonać, a nie być do nich odgórnie zmuszany.

Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn wrz 25, 2006 10:29 pm

Szept pisze:
A poza frazesami to znaczy za czym jesteś?
Czy poza 'byciem za' robisz coś by któryś z tych frazesów się spełnił?
Równe szanse w czym? wykształceniu? Znalezieniu pracy? w znalezieniu partnera życiowego? W zakupe mieszkania?
Równouprawnenie k i m? No patrz, a dopiero co powoływałeś się na badania naukwe popkazuujące że ne jesteśmy sobie równi. To jakie ty chcesz trteraz równouprawniene wprowadzać? POzakładasz kobietom takie paski na głowe żeby redukowac potencjał umysłowy do poziomu faceta?
Pacyfizm - czyli coogólnoświatowe rozbrojenie? Czy może rozbroić ma się tylko Ameryka i Europa?
Tolerancja- A co to wg ciebie jest tolerancja. Bo to co kiedyś oznaczało to słowo już dawno tego nie oznacza. Tolerancja to dzisiaj słowo wytrych, którym próbuuje się wszystko załatwić. Gdzie masz swją granicę toleracji, czego nie tolerujesz?
Wszystkie powyższe hasła to frazeszy, za którymi nic wartoścowego nie stoi. Idee utopije owsze bardzo piękne, ale niemożliwie do zaistnienia na Ziemi.

Szept +1 :-)
The Master przez chwilę brałem Cię powaznie ale po
Np. ja za lewicowego uważam się pod tym względem, iż jestem za takimi rzeczami, jak równe szanse dla każdego, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, pacyfizm, tolerancja itp. itd.
wybacz ale więcej nie mogę (jeżeli Cię to pocieszy to spowodowałeś, że się ubawiłem).

Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn wrz 25, 2006 11:25 pm

Szept pisze:
Zależy jak rozumieszsłowo 'nie powinna'. Jeśli jak 'nie wolno' to masz szowinizm.
Jeśli zaś jak 'nie powinna być zmuszana (np. sytuacją społeczną)' to masz prawicowy pogląd, o którym wspominałem poprzednio.

Szepcie ten nawias strasznie manipulatorski jest. Mam nadzieje, ze to wypadek przy pracy. A twoja odpowiedz jest wyrwanna z kontekstu, wczesniej wyrazenie "nie powinna" bylo poprzedzane przez "jest przystosowana z nautury do zajmowania sie domem".
Poza tym najwazniesjza potrzeba człowieka jest samorealizacja. Jesli kobieta chce nosic cegły niech se nosi, jezeli woli rodzic dzieci, jej wybor.
Mówie, ze jakaś płeć jest bardziej do czegoś stworzona łatwo nagiąc. Lwice np polują i pilnuja dzieci, podczas gdy lwy siedza i zapladnia samice.

Szept pisze:
Panie 'wyniki nukowe' to moze jeszce skorzystamy z tych, które pokazują, że faceci to tak naprawdę słabsza płeć. Kobietyzaczną pracowac fizycznie umysłowo, a faceci czekac aż im one pieniądze przyniosą.

A to akurat coraz czestsza systuacja na swiecie.

Szept pisze:
POzakładasz

przekaz podprogowy?

Szept pisze:
Krótko mówiąc, twój pogląd to 'wolnoć Tomku w swoim domku', a mj to 'pamiętaj, ze żyjesz miedzy ludźmi a nie na pustyni'.

Z tego co zauwazylem, to reprezentujesz raczej poglad: " 4 litery w odbyt lewicy jaka by ona nie byla". Jezeli bys sie stosowal do swojej zasady nie psioczyłbyś tak na lewicę, w końcu jesteś miedzy ludzmi, których mozesz urazic, a nie na pustyni gdzie mozesz krzyczec sobie do woli "prawica pany".
Ja sie czuje urazony przez Twoje wypowiedzi, praktycznie przez wiekszosc z nich w tym watku.

Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec

wt wrz 26, 2006 12:03 am

Malkav pisze:
Szept pisze:

Szepcie ten nawias strasznie manipulatorski jest. Mam nadzieje, ze to wypadek przy pracy.

Nie jest manipulatorski. Ma zapobiec celowej lub przypadkowej błednej inerpretacji. Bez niego ktos mógłby zapytac 'zmuszana przez kogo?'. A tu chodzi nie o osobę ale o sytuację. Zwykłe doprecyzowanie własnej wypowiedzi.

A twoja odpowiedz jest wyrwanna z kontekstu, wczesniej wyrazenie "nie powinna" bylo poprzedzane przez "jest przystosowana z nautury do zajmowania sie domem".

Owszem i napisanie po 'domem' 'nie powinna' nie musi przecież oznaczać 'nie wilno jej (b nie)', ale moze właśnie oznacać 'nie powinna byc zmuszana do czegoś innego'.
Owszem taka wypowiedź Korwina (zresztą nie jedyna kontrowersyjan i niezbyt trafna) sprawia, zę taka interpretacja jaką przyjmujesz nasuwa się sama. Ale to, ze ktoś uważa że ktoś sie do czegoś nadaje lepiej lub gorzej wcale nie znaczy, że chce wprowadzac jakieś tam zakazy. Innymi słowy 'chcesz to to rób, ale nie powinnaś tego robić'.
Lewacka propaganda równości bez zważania na fizyczne różnice prowadziła już do różnych dziwnych rzeczy. Na przykład w ramach realizacji hasła (lewackiego) 'kobiety na traktory' zafundowano wielu dziewczynom problemy związane z macieżyństwem. Wibracje nie są dobre dla organizmu, dla organizmu kobiety tym bardziej włąśnie ze względu na kwestiw związane z ciążą, a ówczesne traktory to nie ta dzisiejsza amortyzacja.
Gdyby dzisiaj chciano realizować tą durną politykę równości nadal to straszny szowinistyczny zakaz dłuższej pracy przy komputerrze kobiet w ciąży powinien zaprowadzić każdego pracodawcę prosto na szafot.

Poza tym najwazniesjza potrzeba człowieka jest samorealizacja. Jesli kobieta chce nosic cegły niech se nosi, jezeli woli rodzic dzieci, jej wybor.
Mówie, ze jakaś płeć jest bardziej do czegoś stworzona łatwo nagiąc. Lwice np polują i pilnuja dzieci, podczas gdy lwy siedza i zapladnia samice.

No ale problem w tym, zę właśnie ze względów fizycznych są pewne zajęcia właściwsze dla danej płci. jak np. wspomniana wyżej praca w okreslonych warunkach. Co z tego że kobieta moze ją wykonac tak samo jesli skutki uboczne dla niej moga być gorsze.
No sorry równości nie było ne ma i nie będzie. Nie zależnie od tego co sobie zapisze w postulatach prawica, lewica czy centrumpóki sa dwie płcie póty będą róznice, to jest ponad wszelkie ideologie.

Szept pisze:
POzakładasz

przekaz podprogowy?

Tak Tusk mi płaci złotówkę od każdej takiej literówki ;)

Szept pisze:

Z tego co zauwazylem, to reprezentujesz raczej poglad: " 4 litery w odbyt lewicy jaka by ona nie byla". Jezeli bys sie stosowal do swojej zasady nie psioczyłbyś tak na lewicę, w końcu jesteś miedzy ludzmi, których mozesz urazic, a nie na pustyni gdzie mozesz krzyczec sobie do woli "prawica pany".
Ja sie czuje urazony przez Twoje wypowiedzi, praktycznie przez wiekszosc z nich w tym watku.
[

A nie, ie. Widzisz było bez nawiasów i sobie nadinterpretujesz.
Życie w społeczeństwie to nie znaczy głaskanie się po główkach i kiwanie ze zrozumieniem głowami.
Życie w społeczeństwie to podporządkowanie interesowi grupy. Tak to też ograniczenie indywidualności, ale tylko tej, która grupie zagraża.
W tym modelu potrzeba samorealizacji mże zostac ograniczona przez interes grupy. W tym modelu szansę na realizację mają mieć takie projekty, które nie prowadzą do samodestrukcji gatunku.
Jednym słowem. Masz tutaj dużą swobodę, ale uważaj żeby twoje działania nie przyniosły grupie zguby. W naszym przypadku podstawowa grupa to cywilizacja łacińska. Nie mamy zewnętrznego wroga, który by nas jednoczył przeciwko sobie więc naturalną siłą rzeczy rywalizujemy między sobą.
Tej rywalizacji nie zlikwidujesz postulatem kochajmy się, niezaleznie czy powiedzianym przez Kościół czy ptzez kolesi z 'mercedesem' na szyi (Kościół przynajmniej odwołuje się w realizacji tego zamiaru do wsparcia siły wyższej, pacywiści wierzą ze ludzie sa do tego sami zdolni). A skoro mamy tak działajacy system to prady destrukcyjne powinny byc zwalczane.
Taki socjalizm to właśnie prąd destrukcyjny. Te kilka wywalczonych elementów pozytywnych nie przewazy elementów negatywnych jakie z niego wyrastają. Gdyby ideologia lewicowa po zaistnieniu i preforsowaniu kilku zmian zaniknęła lub trwała przy obronie tych praw, a nie doprowadzała do kuriozalnych posunięć społeczęństwo mogłoby rozwijać się znacznie efektywniej.[/i]

Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec

śr wrz 27, 2006 12:10 am

Awatar użytkownika
oley
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr wrz 27, 2006 1:27 am

Finn pisze:
http://terazmy.onet.pl/1361937,archiwum.html - O KUR*A! :D

Ale zauważ jak piknie PiS odwraca kota ogonem <lol>

A co dopiero rano się zacznie, ciekawe co też wymyślą chopaki.

Najlepsze jest jednak to, że zdecydowana większość elektoratu PiSu i tak łyknie ich bajeczki. To już taki typ ludzi, którym ich partia w twarz może napluć i ze dwieście razy, a oni i tak będa za nią murem stali, bo nie potrafią się przed sobą przyznać, że się mylili.

Z taktycznego punktu widzenia genialny dobór elektoratu.

Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec

śr wrz 27, 2006 1:31 am

Do postu Finn'a.
A jutro(właściwie to dziś) będzie można obejrzeć ten filmik na ich stronie:D, ponoć bite 1,5 h.

Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr wrz 27, 2006 10:12 am

Dobra tam, Szept. Żadnej kobiety świadomej swej wartości nie przekonasz, mnie też, bo jestem mężczyzną i wiem, o co w tym wszystkim chodzi, tym bardziej, że mam prawicowych kolegów. Proponuję zakończyć dyskusję, gdyż i tak żadna kobieta się nie wypowiedziała, a o to mi przede wszystkim chodziło. Cieszmy się tym pięknym dniem. Nie oglądałem wczoraj telewizji, wstaję dziś a tu taka niespodzianka. Ośmielę się wręcz użyć emotikonu :D

Kastor Krieg

śr wrz 27, 2006 10:50 am

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3645340.html
To może już pierwszą minutę ciszy za przyszłe ofiary? :|

slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr wrz 27, 2006 4:01 pm

Szanowni lewo-prawiści, cały ten topik jest wspaniałym przykładem na to co ideologia lewicowo-prawicowa może zrobić z normalnymi zdrowymi ludźmi. Trzeba wiedzieć, że największym zagrożeniem dla świata nie jest islam, czy Chinska republika ludowa, lecz nie święty, podział na lewicę i prawicę. Przecież druga wojna była spowodowana rywalizacją między obiema stronami(chociaż tak dokładnie to było trochę inaczej) przeklętego porozumienia. Bo w istocie, prawica nie może istnieć bez lewicy, i odwrotnie, lewica byłaby niczym bez prawicy. Przecież każdy wie, że jedna i druga strona, podejmują swe decyzje tak by zrobić na przekór wrogowi. Dużo gorzej jest jednak gdy partie podejmują decyzje zgodnie ze swoją ideologią, jak to miało miejsce z prawicą podczas wielkiego kryzysu, czy jak to ma miejsce z lewicą i rolnictwem w eu. Podobnie jest z politykami. Jednym z głównych powodów istnienia lewo-prawu jest zgarnianie darmowych głosów. Tak robią normalni politycy. Strasznie zaczyna się robić, gdy do władzy dochodzą ludzie szczerze oddani nie-świętemu podziałowi(chociaż tak naprawdę lewica i prawica niczym się od siebie nie rurznią)
Ich przekonanie o nieomylności(mimo, że obie strony mylą się jednakowo) sprawia, że próbują realizować swe chore plany. To przekonanie własnej nieomylności, sprawia, że największymi lewo-prawistami są ludzie młodzi(tak jak ja). A zdrowy rozsądek leży i kwiczy.
Ale o tym w następnym odcinku

Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec

śr wrz 27, 2006 5:28 pm

The Master pisze:
Dobra tam, Szept. Żadnej kobiety świadomej swej wartości nie przekonasz, mnie też, bo jestem mężczyzną i wiem, o co w tym wszystkim chodzi, tym bardziej, że mam prawicowych kolegów. Proponuję zakończyć dyskusję, gdyż i tak żadna kobieta się nie wypowiedziała, a o to mi przede wszystkim chodziło. Cieszmy się tym pięknym dniem. Nie oglądałem wczoraj telewizji, wstaję dziś a tu taka niespodzianka. Ośmielę się wręcz użyć emotikonu :D

Widzę jednak, że na moje pytania o swoje poglądy odpowiedzieć nie potrafisz, a może próbowałeś i nie spodobały ci się odpowiedzi?
Nie wiem tez do czego miałbym przekonywać świadome swej wartści kobiety? Sugerujesz, ze te popierajace prawicę są nieświadome?
BTW konstrukcja twojego zdania świadczy o tym, że tylko niektóre kobiety sa swiadome swej wartości i te, jak to napisałeś, wiedzą o co w tym chodzi. Natomiast mężczyźni wiedzą o co w tym chodzi z samego faktu bycia facetem. Lewicowy szowinizm ;P

slann pisze:
Bo w istocie, prawica nie może istnieć bez lewicy, i odwrotnie, lewica byłaby niczym bez prawicy.

Poglądy prawicowe wiodły pym przez lwią część historii ludzkości znakomicie się obywając bez lewicy

A co do taśmy :)
Pwenie teraz pozostałe partie zastanawiają sie czy im tez ktoś podobnego nagrania nie zrobił :)

Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr wrz 27, 2006 6:33 pm

Widzę jednak, że na moje pytania o swoje poglądy odpowiedzieć nie potrafisz, a może próbowałeś i nie spodobały ci się odpowiedzi?

Sorry, wolę z Mandosem na privie prowadzić dyskusję, bo nie widzę sensu tego robić tutaj, bo jak zauwazyłem, miało być o czym innym. Poza tym ta dyskusja zaczęła wywoływac zbyt wiele negatywnych emocji. Proponuję odsapnąć chwilę i ochłonąć.

Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr wrz 27, 2006 8:00 pm

Szept pisze:
Poglądy prawicowe wiodły pym przez lwią część historii ludzkości znakomicie się obywając bez lewicy

Tak tylko wtedy edukacja była dla zakonnic ;)

RG

śr wrz 27, 2006 8:39 pm

Poza tym ta dyskusja zaczęła wywoływac zbyt wiele negatywnych emocji. Proponuję odsapnąć chwilę i ochłonąć.

Już to pare razy przerabialiśmy. Ostatnim razem topic na pare dni zamknięto. A Rince miał z nim troche roboty. ;)

Śledze wasze rozmowy (a raczej coś na ich podobieństwo) z pełnym zaciekawieniem. Ale muszę przyznać, że atmosfera nie jest najlepsza.

Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec

śr wrz 27, 2006 8:50 pm

Sorry, wolę z Mandosem na privie prowadzić dyskusję, bo nie widzę sensu tego robić tutaj, bo jak zauwazyłem, miało być o czym innym. Poza tym ta dyskusja zaczęła wywoływac zbyt wiele negatywnych emocji. Proponuję odsapnąć chwilę i ochłonąć.

Alez przecież od tego jest forum żeby na nim dyskutować.
Od tego jest temat 'flejm polityczny ' żeby tu było politycznie i nieco ostrzej.

Zaczynasz temat, wypisujesz jakieś swoje poglądy, akiedy okazuje się, że nie wszyscy cię głaskają po główce to uciekasz.
Broń swoich lewicowych poglądów, odpowiedz na pytania, które ci zadałem odonśnie frazesów, w ktore wierzysz.

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw wrz 28, 2006 12:50 am

Borejko

czw wrz 28, 2006 7:05 am

To skandal że nawet układ fantastyczno- fabularny powstał przeciwko IV Rzeczypospolitej! Zazdrościcie budowy 4 Rzeczypospolitej? A sami tkwicie w układzie 3.5 D&D!!Wy doskonale wiecie że mówicie nieprawdę! Premier we wczorajszym wystąpieniu wszystko wyjaśnił- były negocjacje dla ratowania 4 Rz, a wy dalej konfabulujecie. Skandal! Precz z układem fantastyczno- fabularnym! Ale 4 Rz porozlicza Was. No powiedzcie sami skąd macie te bonusy?Skad te modyfikatory? Wina Waszego skostniałego układu 3.5!

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw wrz 28, 2006 9:20 am

Borejko pisze:
A sami tkwicie w układzie 3.5 D&D

Dobre, dobre :D.

Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw wrz 28, 2006 10:24 am

Zaczynasz temat, wypisujesz jakieś swoje poglądy, akiedy okazuje się, że nie wszyscy cię głaskają po główce to uciekasz.
Broń swoich lewicowych poglądów, odpowiedz na pytania, które ci zadałem odonśnie frazesów, w ktore wierzysz.

Wiesz, nie podoba mi się rozmowa, w której dyskutanci zwracają się do siebie z agresją, bo lekarz radził mi się nie denerwować. A poglądów bronię w rozmowie z Mandosem jak juz rzekłem, bo z nim mozna chociaż kulturalnie i bez zbędnych emocji porozmawiać.

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw wrz 28, 2006 11:14 am

The Master pisze:
Wiesz, nie podoba mi się rozmowa, w której dyskutanci zwracają się do siebie z agresją,

Widzisz, problem jest taki, ze w tym temacie obowiazuje swego rodzaju atryfa ulgowa. Poki nie leca bluzgi miedzy rozmawiajacymi i poki Szept nie trzaska drzwiami :P, moze byc tu ostrzej. Taka tematyka, a i watek istnieje cewlem dania upustu frustracjom ;).

Nie bierz po prostu do siebie za bardzo :).

Szept pisze:

Uhm. Dzieki nim istnial na przyklad feudalizm, wyzysk chlopow i inne fajne przyjemnosci. Palce lizac :D.

Na szczescie cywilizacja idzie do przodu, poza Grojcem oczywiscie :>.

Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw wrz 28, 2006 11:37 am

Ziomalkav pisze:
Tak tylko wtedy edukacja była dla zakonnic Wink

Chyba seksualna :P

Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw wrz 28, 2006 11:47 am

Silencer pisze:
Ziomalkav pisze:
Tak tylko wtedy edukacja była dla zakonnic Wink

Chyba seksualna :P

Jako że mam sporą wiedzę w tej materii (stworzyłem sobie postać zakonnicy do Wampira Mroczych Wieków i co za tym idzie, musiałem się tym bliżej zainteresować), to stanowczo się nie zgodzę! Rzeczywiście to właśnie kariera zakonna była na ogół dla kobiety jedyną szansą zdobycia wykształcenia i władzy, choć głównie dla tych zamożniejszych, bo z czasem zaczęły byc widoczne znaczne różnice w traktowaniu córek szlachciców a tych biedniejszych. Zresztą już za czasów Chrobrego było widać różnice, jego córka została ksienią. Swoją drogą faktycznie ekscesy w tych klasztorach się działy i tyczy się to obu płci. Pamiętam taką historyjkę z pewną przeoryszą, która miała "święte widzenia", a okazało się, że te widzenia jej się pojawiały pod wpływem seksu oralnego z jedną z jej podwładnych zakonnic.

Kastor Krieg

czw wrz 28, 2006 11:49 am

Seji pisze:

Masz coś do Grójca, mon? :x
:razz:

Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw wrz 28, 2006 12:09 pm

Silencer pisze:
Chyba seksualna Razz

Przygotowanie do życia w rodzinie ... ?

The Master pisze:
Jako że mam sporą wiedzę w tej materii (stworzyłem sobie postać zakonnicy do Wampira Mroczych Wieków i co za tym idzie, musiałem się tym bliżej zainteresować), to stanowczo się nie zgodzę!

Ziomal nie chce podwazac Twojej wiedzy, ale to nie jest własciwy sposob dokumentowania jej ;)

The Master pisze:
Pamiętam taką historyjkę z pewną przeoryszą, która miała "święte widzenia", a okazało się, że te widzenia jej się pojawiały pod wpływem seksu oralnego z jedną z jej podwładnych zakonnic.

To ja poprosze namiary na tą książkę :razz:

Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw wrz 28, 2006 3:13 pm

Ziomal nie chce podwazac Twojej wiedzy, ale to nie jest własciwy sposob dokumentowania jej ;)

No ja najwięcej nauczyłem się historii właśnie dzięki grom RPG, wiedza ta pomagała mi w odgrywaniu postaci (żeby ktoś nie pomyślał, że ja moją wiedzę historyczną czerpię z podręczników RPG). Czyż nie najlepiej jest, jak coś uczy i bawi?
To ja poprosze namiary na tą książkę :razz:

W czasach mojego liceum musiałem przeczytać dziesiątki książek historycznych, nie pamiętam, w której konkretnie to było. Tak po prostu, nie wiedzieć czemu, ten urywek akurat zapamiętałem.

Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw wrz 28, 2006 3:47 pm

The Master pisze:
Czyż nie najlepiej jest, jak coś uczy i bawi?

Racja. Tylko czasami nie warto się przyznawać do źródła swojej wiedzy. Niektórzy mogą tego nie zrozumieć.

The Master pisze:
Tak po prostu, nie wiedzieć czemu, ten urywek akurat zapamiętałem.

Ciekawe, ciekawe ;)

Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw wrz 28, 2006 6:53 pm

The Master pisze:
Jako że mam sporą wiedzę w tej materii (...), to stanowczo się nie zgodzę!

To był dość ironiczny komentarz ;p

The Master pisze:
Pamiętam taką historyjkę z pewną przeoryszą, która miała "święte widzenia", a okazało się, że te widzenia jej się pojawiały pod wpływem seksu oralnego z jedną z jej podwładnych zakonnic.

Yum - yum!

Ziomalkav pisze:
Przygotowanie do życia w rodzinie ... ?

...modlitewnej. :P

Ziomalkav pisze:
Ziomal nie chce podwazac Twojej wiedzy, ale to nie jest własciwy sposob dokumentowania jej Wink

Lepiej niech powołuje się na "White Wolfa", niż na "CKM" :P

Ziomalkav pisze:
To ja poprosze namiary na tą książkę

Wątpię, czy jest wersja wydana cyrylicą :P

Szept pisze:
do czego miałbym przekonywać świadome swej wartści kobiety?

Do zaakceptowania karty kredytowej?

P, NMSP.

:P

Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec

czw wrz 28, 2006 8:05 pm

The Master pisze:
Wiesz, nie podoba mi się rozmowa, w której dyskutanci zwracają się do siebie z agresją, bo lekarz radził mi się nie denerwować. A poglądów bronię w rozmowie z Mandosem jak juz rzekłem, bo z nim mozna chociaż kulturalnie i bez zbędnych emocji porozmawiać.

jak już Seji napisał ten temat to pole minowe, a ty na nie wszedłeś, sam sobie jesteś winien, widziałeś napis 'flejm' :)

Widocznie mandos za słabo broni poglądów i przyjemniej ci się czyta , co nie znaczy że masz rację :)
A tutaj zamiast pokazać mi swoją kulturalną wyższość i odpowiedzieć rzeczowo na pytania uciekłeś.

Seji pisze:
Szept pisze:

Uhm. Dzieki nim istnial na przyklad feudalizm, wyzysk chlopow i inne fajne przyjemnosci. Palce lizac :D.

Feudalizm to bardzo dobry układ. Są tacy co się ćwiczą w walczeniu i tacy co dostarczają żywność. Jedni bronią drugich. Koegzystencja.
Oczywiście nieco wypaczona z czasem.
To samo tylko na znacznie większą skalę zafundowała nam ideologia lewicowa. A popatrz jak krotko w porownaniu z prawicową trwa.
Wszystkie komunistyczne ustroje mają za podstawę lewicowe myślenie.
Myslisz że Koreańczykom płn. jest lepiej, czy gorzej od chłopa?

Tylko ta droga do przodu to równia pochyła po której się stacza.
Poza Grojcem oczywiście :)

BTW
Byłem dzisiaj ok. 16.00 w otwartej Galerii Krakowskiej.
W Saturnie osobna ochrona i bramki najk na koncertach, tłumy ludzi wpuszczane partiami, dodatkowe kasy. Civ IV i Oblivion wszystkie wykupili wcześniej :/
A na 3 piętrze już przeciekło i to całkiem mocno biegali i zakładali folię na ubrania :P

Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt wrz 29, 2006 12:53 am

Silencer pisze:
...modlitewnej. Razz

Liczyłem na Radio Maryja :P
Silencer pisze:
Wątpię, czy jest wersja wydana cyrylicą Razz

Możliwe, na pewno jest wersja zero-jedynkowa :P
Szept pisze:

Byłem dzisiaj ok. 16.00 w otwartej Galerii Krakowskiej.

Ciekawe co to bedzie jak w Gda otworza Glaerie Bałtycka. Pewnie pol trojmaista przyjedzie wyhaczyc promocje ;)

Dobra panowie, koniec przerwy, pora znow zaczac obrzucanie się błotem. No to dajemy coś na złych lewaków, ktorzy chca zniszczyc IV RP :>